iGo Primo 8.5.9.142948

Vše o navigacích značky iGO a Mio

Moderátor: Scorpio_cz

iGo Primo 8.5.9.142948

Příspěvekod brosl v 29.5.2010, 2:47

Tak testuji iGo Primo na HW MIO MOOV 360 a vypadá to dobře. Trochu mne zklamalo grafické vzezření, které je jakoby blíže iGo8, než uživatelsky přítulnému iGo Amigo. Mluvím zejména o prostředí nastavení a zanořených nabídkách. Množstvím funkcí se také trochu vytratila ona přívětivost a přímost Amiga.

Co ale nemohu rozdýchat je nemožnost si změnit ikonky vlastních POI (kml) a také nastavení vzdálenosti jejich zobrazení. Snad se to již brzy napraví.

Tak nějak jsem prozatím na vážkách, jestli nepočkat u svého iGo Amigo se skinem Ultra nebo DJ... Jsou to však jen první dojmy. Ikdyž na rovinu, čekal jsem mocnejší dojem :-(

bo
Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 6
Registrován: 4.5.2010, 1:57

Re: iGo Primo 8.5.9.142948

Příspěvekod brosl v 6.6.2010, 19:43

Jak se dalo čekat, funkce nakonec převážily a i na ten vzhled se dá zvyknout. Tedy v tuto chvíli převládá nadšení z nového iGO Primo, ikdyž k dokonalosti mu schází nějaký ten kus cesty.

Pomocí různých postupů ve fórech se dá aktivovat nebo nastavit mnoho funkcí, které Primo ještě nemá v základu (zobrazené). Některé jsou složitější a kusé, jiné ucelené a triviální. Ale beru to tak, že je tady Primo jen chvíli a že z něj bude časem dokonalá navigace. Ona totiž už nyní převyšuje všechny ostatní o notný kus.

Co se HW týče, provozuji ho na MIO MOOV 360, což představuje 400 MHz procesor a 64 MB RAM a provoz je to snesitelný. Díval jsem se na YouTube na různá videa s Primem na různých zařízeních (a to i mnohem novějších = výkonějších) a nezaznamenal jsem rozdíly. Tedy plně plynulé asi nebude nikdy. A pokud si nastavíte plno POI či 3D terén + 3D budovy + 3D benzínky, na rychlosti si nepřidáte. Nicméně pokud si s ním často nehrajete ve smyslu editací či dohrávání souborů a funkcí, při prvním startu si chvíli počkáte než si všechno připraví a potom již funguje rychle a to napořád.

Tedy výsledkem toho posledního týdne zkušeností je rozhodnutí, že dám Primo nejenom šanci, ale již nyní ho považuji za plnohodnotného nástupce iGO8. Jezdím už nyní jenom s ním.

bo
Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 6
Registrován: 4.5.2010, 1:57

Re: iGo Primo 8.5.9.142948

Příspěvekod PetrVesely v 11.9.2010, 6:01

Take prechazim na Primo z iGO a take citim ono rozcarovani. No uvidime. Nelibi se hlavne barevne podani a nabidka ro menu, zobrazeni informaci jako ryhlost a vzdalenost ale co je vubec nejhorsi, ze horni petinu zabira nazev prave aktualni ulice. Nechapu proc. Pro ceste dlouhe 350 km je tohle posledni informace ktera mne zajima, jakozto i nazvy ulic kolem, ktere vidim a rusi mne. Poradi nekdo, jak se to da zmenit, tedy zda se da? Diky.
PetrVesely
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11.9.2010, 5:53

Re: iGo Primo 8.5.9.142948

Příspěvekod jech v 20.9.2010, 21:01

Ahoj, poradíte mi prosím, jak dostanu vlastní odsud stažené POI do iGo Primo? Mám stažené CVS soubory pro iGo, ale v menu navigace jsem nenašel možnost jejich importu. V adresáři programu jsou soubory s koncovkou .poi.
jech
 
Příspěvky: 1
Registrován: 14.6.2010, 3:01

Re: iGo Primo 8.5.9.142948

Příspěvekod Scorpio_cz v 20.9.2010, 23:11

Já bych to zkusil jako pro iGO8.3 (Primo by mělo být následovníkem) :
- stáhnout .kml soubory (jako pro Google Earth)
- uložit je do adresáře \content\userdata\poi\

Ještě jsem se někde dočetl, že v iGO Primo lze aktivovat další volby v menu doplněním následujícího do sys.txt
(nezkoušel jsem, protože iGO Primo - snad zatím - nefunguje na rozlišení VGA 640x480 mého PDA :cry: )

[interface]
extra_settings=1

Pokud sekce [interface] už v sys.txt je, tak doplnit řádek, jinak přidat celou sekci :zamysl:
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: iGo Primo 8.5.9.142948

Příspěvekod Skeptik.cz v 24.10.2010, 17:46

Primo vs IGO8
+ vyvedená přehlednější grafika a zlepšené intuitivní ovládání
+ konečně vyhledávání textu i v KML
+ zjedodušená tvorba trasy
+ zelená trasa začleněná do výpočtů
+ CountyInfo v programu

- neschopnost přidat vlastní poi z mapy (nebo jsem tele?)
- provoz na 64MB ? OMG! záseky jak na Šumavě po vichřici částečně to řeší zápis v SYS.TXT viz dole a vypnutí 3D blbin. terén jsem nechal zapnutý.
- nemožnost změnit ikony POI (lze změnit ikonu KML, ručně, ale jde to.)
- neohrabané návraty do mapy, sedmkrát stisknout ZPĚT není vyjímkou
škrtám. Lze se vrátit do mapy dlouhým stiskem zpět
+- v programu pitomůstky jako přehrávač MP3 a prohlížeč fotek (někdo to chce, ale o navigaci to není)

A víc ještě nevím. Pro jistotu mám v navigaci i IGO8, kdybych se potřeboval skutečně spolehlivě dostat do cíle :)

Rada: pro lepší správu paměti doplnit do SYS.TXT

[debug]
reserve_memory="2097152"
cache="262144"

1. úprava 26.10.10
Naposledy upravil Skeptik.cz dne 26.10.2010, 11:45, celkově upraveno 1
Skeptik.cz
 
Příspěvky: 1
Registrován: 1.5.2007, 13:59


Zpět na iGO / Mio

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron