Klasická verze
Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..
Odeslat odpověď

Nová kategorie POI-změny v dopravě, jednosměrky...

27.6.2007, 20:37

Tak mě napadlo, jestli by nestálo za to udělat novou kategorii POI , kdy by byly změny v dopravě, které TT a jiné navigace nepokrývají. Napadlo mě to , protože u nás v Ostravě (ul. Volgogradská)před rokem zjednosměrnili dosti dlouhou ulici, a TT mě ted táhne vlastně do jednosměrky. Možná že by to místně neznalému pomohlo, když na naplánované trase uvidí POI s tímto upozorněním a bude mít dostatek času tuto trasu přeplánovat , než se zastavit v ůzké uličce před značkou jednosměrka a řešit to na místě.

Re: Nová kategorie POI-změny v dopravě, jednosměrky...

27.6.2007, 21:18

Napad to neni spatny, akorat nevim, jestli masinky poznaji kdy maji alarmovat, jestli jedes z te spatne strany. Na prikladu radaru vim, ze aspon muj Garmin spusti alarm, ikdyz je "budka pro spacky" v protismeru

Re: Nová kategorie POI-změny v dopravě, jednosměrky...

27.6.2007, 21:33

Asi se přidám k Freewallovi. Jednak to co napsal a pak kolik je takových míst. Celkem mě zaráží, že TT po roce nereagoval. U nás jsou všechny jednosměrky v cajku. A teď si vezmi, že někdo bude mít novější mapu, tam to bude už v pořádku a ono mu to bude řvát....
Chyby v mapách by se asi neměly řešit POI. Jestli by třeba nebylo lepší, v rámci spolupráce s TT, nějak naším serverem zaštítit hlášení na opravy v mapových podkladech. Co? :zamysl: :jupi:

Re: Nová kategorie POI-změny v dopravě, jednosměrky...

27.6.2007, 21:50

No vidíte pánové, to mě nenapadlo s tím upozorněním jestli tam jedu ze správné strany a nebo ne. Asi by to opravdu nefungovalo.
Tak nic, můžete to tu zamknout.

Re: Nová kategorie POI-změny v dopravě, jednosměrky...

27.6.2007, 22:00

Nevím, jaké máte zkušenosti s hlášením chyb v mapách výrobcům nebo provozovatelům, ale na mne kašlou :nastvany: . Na mapy Atlasu jsem hlásil několik chybně umístěných objektů, výsledek je, že podle Atlasu je Pennymarket v Sedlčanech stále v rodinném domku, dtto hospoda u nás na vsi, a podle Teleatlasu stále neexistuje silnice mezi Číčovem a Vískami na okr. Plzeň-jih, takže jak iGO, tak TomTom vás budou nutit jet po cestě sice delší, zato však horší kvality...

Re: Nová kategorie POI-změny v dopravě, jednosměrky...

27.6.2007, 22:09

To máš pravdu, většinou na to kašlou. Ale ta diskuze mě právě přivedla k té myšlence, nevím nakolik reálné, že by ty opravy nehlásil někdo z Horní Dolní, ale solidní partner: poi.cz

Re: Nová kategorie POI-změny v dopravě, jednosměrky...

28.6.2007, 7:05

Jsem pro. Vymyslete pravidla, způsob zadávání a jdeme na to.

Re: Nová kategorie POI-změny v dopravě, jednosměrky...

28.6.2007, 10:08

To bylo takové "naťuknutí" pro Rossiho. :mrk:
On jedná za poi.cz s okolím. Určitě z naší strany to realizovatelné je. Jde o ochotu dodavatelů vůbec s někým spolupracovat...

Re: Nová kategorie POI-změny v dopravě, jednosměrky...

28.6.2007, 10:23

Mno, Teleatlasy hlásím mraky úprav v mapách každý měsíc, vždy s poznámkou o POI.cz. Je pravda, že něco se občas změní, ale mnoho toho není.

Navtequ hlásím chyby přes Navigon.
Odeslat odpověď