Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod Gmog v 15.8.2007, 13:43

Dělám spousty podobných editačních zásahů v excelu, kde se dá .GPX také otevřít. Úpravy a přidávání názvů, komentářů, vzdálenosti upozorňování, rychlosti, přiřazených zvukových souborů, obrázků, ale i adres a telefonních čísel... (je toho mnohem víc) jsou pak věcí vždy konkrétního sloupce. Na uložení do .GPX je ale třeba makro (VBA), které to zcela obecně poskládá.
Gmog
 
Příspěvky: 2
Registrován: 15.8.2007, 11:34

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod Henry v 16.8.2007, 3:19

Tak jsem přidal možnost uživatelské volby zvuků v mp3 formátu (zatím jen pro generovaný soubor s radary). Je to v Uživatelském panelu, položka: Vložení mp3 zvuků v radarech pro Garmin:
Název souboru je: "mp3/XYYy.mp3 kde
X = S-stacionární, M-mobilní, U-úsekový, C-semafor(v tomto případě bez rychlostí Y)
YYy = rychlost dvou nebo třímistná.

Zároveň jsem upravil vytváření "normálních" GPX souborů a již by se mělo správně vkládat telefonní číslo u daného POI.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod Henry v 16.8.2007, 10:10

Pokud máte u stahování "normálních" kategorií zaškrtnutou možnost volby upozornění, tak v tom okně teď máte navíc zaškrtávací políčko, kterým určujete, zda chcete do gpx vložit i odkaz na uživatelskou hlášku ve formátu mp3. Tento soubor se musí jmenovat {jmeno kategorie}.mp3 a musí být ve složce "mp3/"
NENÍ TO OTESTOVÁNO, TAK SE NA TO PODÍVEJTE A DEJTE VĚDĚT!
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod Martiniak v 16.8.2007, 11:34

Henry, poslal jsem Ti k tomu SZ.
Díky
Martiniak
 
Příspěvky: 10
Registrován: 11.6.2007, 15:09

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod killl v 16.8.2007, 21:57

Výborná a rychlá práce pánové s těmi zvuky, teď už nemusím žádnej soft hledat. Vše fuguje jak má, vyzkoušeno na Nuvi 300. Díky, díky a díky

Ještě jeden dotázek mám. Jestli někdo nevíte o nějakém místě na netu, kde bych si mohl stáhnout pár nějakých zvuků v mp3, které by se daly použít jako upozornění. Díky
killl
 
Příspěvky: 13
Registrován: 6.12.2006, 0:36

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod Henry v 16.8.2007, 23:25

Chceš-li namluvené upozornění, tak si projdi tento thread, je tam odkaz na syntetizátor a taky tam jsou namluvená varování na radary v ogg formátu. Ten můžeš překonvertovat do mp3 nebo požádat autory o "zdroje" v mp3...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod Martiniak v 16.8.2007, 23:27

Ahoj killle.
Jakou máš strukturu adresářů POI bodů, že ti to v aktuálním formátu funguje?
Já mám adresář POI, v něm mj. adresář Dopravni_vystrahy a v něm už musím mít jak GPX soubory, tak MP3 soubory a relativní odkaz na MP3 je např. "Dopravni_vystrahy/CZ-Radar_M50.mp3". Další vnořený adresář už mi to ignoruje. Odzkoušno na Nuvi 670.
Martiniak
 
Příspěvky: 10
Registrován: 11.6.2007, 15:09

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod Smaarty v 17.8.2007, 0:14

To killl: já si vyrobil sadu MP3 zvuků pro každý druh radaru, kamery a pro nebezpečná místa ve zmíněném syntezátoru (na webu na adrese: http://www.linguatec.net/onlineservices/voice_reader). Pokud je zájem, můžu je sem přihodit, ale až zítra, mám je na druhém počítači.


To Martiniak: vtip je nejspíš v tom, že cesta odkazu k MP3 není relativní vůči gpx souboru, ve kterém je tento odkaz umístěn, ale relativní vůči výchozímu - hlavnímu adresáři zvolenému v POIloaderu. Současné řešení tedy předpokládá, že hned v první úrovni (u tebe nejspíš v adresáři POI) existuje adresář mp3, kam nahraješ všechny používané zvuky. Kde máš umístěné gpx soubory je už asi jedno.
Smaarty
 
Příspěvky: 23
Registrován: 23.7.2007, 14:39
Bydliště: Praha

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod Henry v 17.8.2007, 9:39

Takže by bylo dobré domluvit se na nějakém "standardu", který budeme používat u linku na mp3 soubor. Můj návrh je:
Kód: Select All
<link href="gpx/mp3/NAZEV_SOUBORU.mp3" />


to znamená, že na PC máme složku "gpx", kde jsou všechny soubory s body zájmů, ikonami atp. a zároveň v této složce máme složku "mp3", která obsahuje konkrétní hlášky.
Co vy na to? Vím, že jste třeba zvyklí na něco jiného, ale toto by mohlo být logické pro všechny...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod Smaarty v 17.8.2007, 10:52

Henry, nevím, jestli se to takhle ještě víc nezamotá. Předpokládám že tebou uváděný adresář "gpx" je výchozí, tj. ten, který podstrkuješ POIloaderu? V tom případě je úplně jedno, jak ho má kdo pojmenovaný a můžeme ho nazývat nějak obecně, třeba {POI adresář}.

Podmínky pro správné použití jsou potom následující:
  • v {POI adresáři} vytvořit podadresář mp3
  • do {POI adresář}/mp3/ nahrát příslušné mp3 soubory (pravidla pro jejich názvy jsou níže)
  • gpx soubory uložit kamkoliv do {POI adresáře} dle zvyklosti uživatele, tj. buď přímo do {POI adresář}/, nebo libovolně i do dalších podadresářů, např. {POI adresář}/Radary/, {POI adresář}/HradyZamky/ apod.
  • pro nahrání dat do navigace v POIloaderu zvolit {POI adresář} jako výchozí

Pravidla pro jména mp3 souborů (vždy umístěné v {POI adresář}/mp3/)
  • pro radary: XYYy.mp3
    X = S (stacionární), M (mobilní), U (úsekový) nebo C (semafor - v tomto případě bez rychlostí Y)
    YYy = rychlost dvou nebo třímistná (30, 40,... 130)
  • pro ostatní kategorie: <jméno kategorie>.mp3


Jeden příklad za všechny (jsme uvnitř {POI adresáře}, který může mít každý na svém disku jinde):

Kód: Select All
+---mp3
|       C.mp3
|       CZ-Hrady.mp3
|       CZ-Nebezpecna_mista.mp3
|       Mxx.mp3
|       M100.mp3
|       ...
|       M90.mp3
|       S130.mp3
|       S30.mp3
|       ...
|
+---HradyZamky
|       CZ-Hrady.bmp
|       CZ-Hrady.gpx
|       CZ-Zamky.bmp
|       CZ-Zamky.gpx
|       
+---NebezpecnaMista
|       CZ-Nebezpecna_mista.bmp
|       CZ-Nebezpecna_mista.gpx
|       
\---Radary
        CZ-Radar_Kam.bmp
        CZ-Radar_Kam.gpx
        CZ-Radar_M0.bmp
        CZ-Radar_M0.gpx
        CZ-Radar_M100.bmp
        CZ-Radar_M100.gpx
        ...
        CZ-Radar_M90.bmp
        CZ-Radar_M90.gpx
        CZ-Radar_S130.bmp
        CZ-Radar_S130.gpx
        CZ-Radar_S30.bmp
        CZ-Radar_S30.gpx
        ...



Uff, snad jsem to napsal srozumitelně, případně to později ještě můžeme zeditovat podle dalších nápadů a připomínek. V tuto chvíli je to taky jen návrh. :geek:
Smaarty
 
Příspěvky: 23
Registrován: 23.7.2007, 14:39
Bydliště: Praha

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod Henry v 17.8.2007, 11:15

Ano, přesně tak jsem to myslel, ale jak píšeš výše, tak v tom linku se nebere relativní cesta ke GPX, ale relativní cesta včetně složky, kterou zadáš do PoiLoaderu.
Při tvorbě toho linku tedy musím znát název složky, kterou vyberete v POILoaderu. A ten název může mít každý jiný... A to chci právě sjednotit např. složkou "gpx".
Byla by sice ještě varianta, že by v uživatelském nastavení byla možnost nastavit si název {POI adresáře}, který vybíráte v PoiLoaderu, ale je to práce navíc... Ten název složky může být klidně jiný, na jakém se shodnete...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod Smaarty v 17.8.2007, 11:43

Právě že ne, název {POI adresáře} nemusíš při generování souboru a cesty vůbec znát. Link se vyhodnocuje relativně k němu, čili jeho název se v linku už neuvádí (odzkoušeno v Nüvi 350).

Konkrétní příklad:
- já mám na svém počítači data pro navigaci v adresáři "D:\PRIVATE\GARMIN\POI\xfer\" (je to tedy můj {POI adresář})
- tento adresář uvádím v POI loaderu
- teprve v něm je adresář mp3 se zvuky, ostatní gpx a bmp soubory mám v sousedních adresářích (viz minulý příspěvek)
- v gpx souborech je link ve znění <link href="mp3/blabla.mp3"> a tak je to správně (adresář "xfer" se už do cesty neuvádí)
Smaarty
 
Příspěvky: 23
Registrován: 23.7.2007, 14:39
Bydliště: Praha

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod Martiniak v 17.8.2007, 12:34

Henry, jestli to má Smaarty takto odzkoušené a chodí to, tak je to takto, myslím, stav ideál a už to odpovídá formátu odkazu na mp3 soubor, který jsi vytvořil. Takže já se přimlouvám za ponechání aktuálního stavu (pokud to tak opravdu funguje)
Už aby tu byla žena s navigací, ať to zkusím :D a pak dám vědět.
Smaarty: Díky za objasnění, jak to vlastně s tím relativním odkazem je. Takto je to vskutku logický.
Martiniak
 
Příspěvky: 10
Registrován: 11.6.2007, 15:09

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod Henry v 17.8.2007, 12:56

Takže tak, jak je to teď - to je správně? Psali mi v tom případě mylné informace (nebo mají jinou verzi PoiLoaderu)...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod Smaarty v 17.8.2007, 13:15

Ano, jak je to teď to je podle mého názoru správně a docela šikovně a není asi potřeba to v tuto chvíli nijak dál upravovat. Pokud s tím bude mít někdo problém, nebude mu to fungovat apod. (může se stát), ať nám to sem napíše a mrkneme se na to.

Jinak ještě poznámka, na co si dát pozor: link v souboru "CZ-Radar_M0.gpx" míří na ""mp3/Mxx.mp3". Nestálo by ještě za zvážení udělat malou úpravu a kvůli sjednocení použít "mp3/M0.mp3"?
A nebo možná ještě pro kameru místo "C.mp3" použít "Kam.mp3", potom už bude logika naprosto jasná - z názvu kategorie (pouze pro radary) se jednoduše odsřihne počáteční "CZ-Radar_", zbytek už je název mp3.
Smaarty
 
Příspěvky: 23
Registrován: 23.7.2007, 14:39
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron