Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod killl v 28.6.2007, 20:18

Ahoj všem, potřeboval bych poradit jaký použít program na editaci POI bodů ve formátu .gpx. Programy jako PoiEdit to sice umí, ale neumí přímo v tom souboru upravovat vzdálenost varovaní, pořípadě jiný zvuk. Ctěl bych se Vás zeptat, jestli někdo neví kterým programem by se dal upravit gpx soubor včetně vzdáleností a přidávání jiných varovných tónů? :zamysl: Díky za odpovědi...
killl
 
Příspěvky: 13
Registrován: 6.12.2006, 0:36

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod freewall v 28.6.2007, 20:42

Nastaveni vzdalenosti na alarm - PoiLoader, zvuk ti neporadim, muj c510dx nejake mp3 nebere, tak se spokojuji s gongem
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod MilanSu v 28.6.2007, 21:17

GPX je v podstate xml soubor, cili lze to rucne jakymkoliv editorem, ktery nepridava svoje znaky (poznamkovy blok, PSPad....)
Pokud si stahnes z online.poi.cz nejakou kategorii s upozornenim a bez snadno zjistis, co je treba doplnit kvuli upozorneni. Samozrejme je to dost otrocka prace doplnovat to u kazdeho BZ, ale myslim, ze by to slo zautomatizovat nejakym skriptem.
Pokud te neco napadne, dej vedet, jde o to doplnit v podstate retezec do souboru na vyhrazene misto ..... Ja ted nemam moc cas se tim nejak hloubeji zabyvat.
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
MilanSu
 
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 17:40
Bydliště: Sušice

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod killl v 2.7.2007, 20:30

Díky za odpovědi, já to právě dělám normálně v notepadu, ale dá to teda zabrat. Právě jsem si myslel, že by na to mohl být nějaký prográmek...
killl
 
Příspěvky: 13
Registrován: 6.12.2006, 0:36

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod dLBR v 30.7.2007, 14:54

Malinko ze zpozdenim, ale treba je to jeste aktualni: gpx soubory se daji otevrit v mapsource a ve stejnem formatu ulozit - vyber ulozit jako a zvol format gpx. Mapsouce podporuje i hromadnou editaci, takze se da vybrat vic bodu a upravit vlastnosti pro vsechny, ale ma to svy limity.

Ja ale nejcasteji pouzivam sed, chce to ale nejakej *nix jako platformu, staci cygwin, a ochotu inzenyrit v komandlajne. Zvladne i komplikovane ukoly jednoduse - naprikald vezmu soubor tradicnich geocache a ze vsech nazvu waypointu vyhodim dodatecny popis (vse co je za GCXXXX kodem), a nahradim zjednodusenym textem [T]. Staci na to jediny prikaz:

#cat zdrojovy.gpx | sed 's/\(<name>GC.[^\ ]*\).*$/\1<\/name>/;s/<\/name>/\ [T]<\/name>/' > vysledny.gpx

Podle velikosti to trva max. 1sec, v notepadu je to pro 4tis. bodu neresitelne. O sedu jsou na netu mraky informaci a navodu, staci zadat do google "sed editor" a za chvilku jsi guru ;-)
dLBR
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30.7.2007, 14:30

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod Smaarty v 30.7.2007, 17:34

Něco podobného, nějaký skript, si zrovna chci napsat taky, aby když si odsud stáhnu aktualizované POI radary, tak aby mi do nich automaticky vložil odkaz na uživatelskou MP3 hlášku. Ta mi pak hraje jako upozornění, např. "Pozor, úsekový radar, 70". Ještě jsem se k tomu ale nedostal.

dLBR, neměl bys jako sed guru nějaké rychlé řešení, ať se v tom nemusím dlouho hrabat? Jde o to přidat ke každému záznamu nový řádek, já to dělal zatím nahrazováním:

Původně:
Kód: Select All
      <sym>Waypoint</sym>


A jako výsledek:
Kód: Select All
      <link href="mp3/U70.mp3"/>
      <sym>Waypoint</sym>


Jméno souboru "mp3/U70.mp3" je tady jen jako příklad pro úsekové měření 70 km/h, kvůli univerzálnosti by se mohlo používat jméno souboru, ve kterém nahrazujeme: CZ-Radar_U70.gpx ==> "mp3/CZ-Radar_U70.mp3". Skript by se pak pustil jednoduše pro všechny nebo vybrané gpx soubory, klasicky třeba s parametrem *.gpx.

Co myslíš? :zamysl:
Smaarty
 
Příspěvky: 23
Registrován: 23.7.2007, 14:39
Bydliště: Praha

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod dLBR v 1.8.2007, 12:25

Je to asi takto:

$ cat zdroj.gpx |sed '/<sym>/ i\ <link href="mp3/U70.mp3"/>'

Trochu si to rozeberem:

1/ cat zdroj.gpx | sed - to je jasny, vypiseme obsah souboru a rourou predame programu sed, dal je to zajimavejsi ;-)

2/ pripominam, ze vsechno za sed je ohraniceno jednoduchyma uvozovkama, je to best practice
/<sym>/ - to je adresa radku (zacatek textu), ktery hledame a pred ktery chceme vlozit nejaky text
i\ - prikaz insert vlozi nasledujici text pred radek oznaceny adresou (alternativne a\ vklada za radek - append)
<link href="mp3/U70.mp3"/> - to je tvuj text, ktery chces vlozit pred adresovany radek prikazem i\

Takhle sed vypise vysledek jen na obrazovku, staci uz jen presmerovat to souboru a je to

$ cat zdroj.gpx |sed '/<sym>/ i\ <link href="mp3/U70.mp3"/>' > vysledek.gpx

OK?
dLBR
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30.7.2007, 14:30

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod Smaarty v 1.8.2007, 13:06

Jo jo, takhle když to vymyslí a napíše někdo jiný, tak je to docela jednoduchý a pochopitelný, díky! :usmev:

Měl bys ještě nějaké řešení, které by si takto jednoduše pohrálo se jménem vkládaného mp3 souboru, aby se měnio v závislosti na jméně zpracovávaného gpx souboru? V tuto chvíli mě napadá jen tebou uvedený příkaz hodit do cyklu, který ho bude postupně spouštět pro všechny požadované gpx soubory, a v sed-u bude pak vkládaný řetězec zobecněný na "mp3/${GPX_NAME}.mp3".
:koul:
Smaarty
 
Příspěvky: 23
Registrován: 23.7.2007, 14:39
Bydliště: Praha

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod dLBR v 1.8.2007, 13:56

Jestli mas jmeno GPX souboru stejny, jako MP3, napriklad U70.gpx a U70.mp3, muzes to udelat elegantne pokud pouzivas bash (mozna funguje i v jinym shellu):

VSTUP=U70.gpx

MP3 definujes na zaklade substituce predchozi promene takto

${VSTUP%.[Gg][Pp][Xx]}.mp3

Vysledkem je retezec U70.mp3, s tim uz si vime rady ;-). % - znamena, ze z konce promene je odstraneny retezec odpovidajici vzorku .[Gg][Pp][Xx]. Stacilo by i .gpx, ale to nebude fungovat, pokud nahodou bude pripona .GPX.

Alternativne se da parsovat jmeno souboru pomoci oblibeneho sed zavedenim dalsi promene:

MPTRI=`echo $VSTUP|sed 's/.[Gg][Pp][Xx]/.mp3/'`

Promena $MPTRI pak rovnez vraci retezec U70.mp3. Ostatni uz je celkem hracka.
dLBR
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30.7.2007, 14:30

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod Smaarty v 1.8.2007, 15:11

Díky moc! Nyní mi stačí jen každou aktualizaci radarů ze zdejší stránky prohnat níže uvedeným skriptem a pak už je můžu tlačit rovnou do Garminu :palce:

Kód: Select All
for FILE in *.gpx
 do
  MP3_NAME=${FILE#CZ-Radar_}
  MP3_NAME=${MP3_NAME%.gpx}.mp3
  cat $FILE | sed "/<sym>/ i\ \t\t<link href=\"mp3/$MP3_NAME\"/>" >tmp-file
  mv tmp-file $FILE
 done
Smaarty
 
Příspěvky: 23
Registrován: 23.7.2007, 14:39
Bydliště: Praha

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod dLBR v 1.8.2007, 15:23

Parada! :?:
dLBR
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30.7.2007, 14:30

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod Henry v 1.8.2007, 16:42

Tak jsem chtěl tyto věci začlenit do zpracování na serveru, ale vidím, že si umíte pomoct sami :jupi: :palce:
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod killl v 7.8.2007, 20:31

Já koukám jak jste šikovní, ale šlo by to vysvětlit trochu podrobněji, nějak to nechápu. Díky

to Henry: Pokud by se na POI.cz dal přidat i zvuk k těm upozorněním, to by byla paráda...
killl
 
Příspěvky: 13
Registrován: 6.12.2006, 0:36

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod Smaarty v 9.8.2007, 11:53

Víš, killle, já myslím, že je to popsáno dostatečně a docela podrobně. Čtenáři znalému věci to určitě stačí, a kdo nemá vůbec tušení o čem je řeč, ten určitě nemá ani Unix/Linux/Cygwin prostředí, ve kterém by si něco takového zkusil. Ale shrnu to:

Nejdříve se tu začalo diskutovat to, jak si přidat do stažených gpx souborů uživatelské zvukové upozornění, konkrétně jak to udělat nějak automaticky, hromadně.
Tato funkce by myslím šla začlenit do zpracování přímo zdejším serverem, záleží na adminovi (co na to Henry?). Potom, pokud bys měl např. v uživatelském panelu zaškrtnuto "používat uživatelské upozornění", tak bys měl odsud stažený gpx soubor už příslušně upravený a ty sám by sis jenom obstaral MP3 s požadovanou hláškou nebo zvukem a umístil ho na správné místo pod správným jménem.

V další fázi diskuse už to byla trochu "vyšší dívčí", protože jsem si vymyslel, že bych chtěl u každého typu radaru a rychlosti jiné MP3 upozornění. Nahrál jsem si totiž všechny možné kombinace, takže teď se už nemusím dívat na displej navigace, ale jenom si poslechnu, že se blížím např. k úsekovému radaru 70. Je to bezpečnější, pohodlnější, ale na přípravu složitější, takže se nedá očekávat, že se tato úprava bude implementovat přímo sem na server.
Smaarty
 
Příspěvky: 23
Registrován: 23.7.2007, 14:39
Bydliště: Praha

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod killl v 9.8.2007, 20:11

to Smaarty: Díky moc za vysvětlení...
killl
 
Příspěvky: 13
Registrován: 6.12.2006, 0:36

Další

Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron