TomTom ONE NC 8.011 a MapShare

Vše o opravách a sdílení map: TomTom MapShare

Moderátor: imaster

TomTom ONE NC 8.011 a MapShare

Příspěvekod Yurii v 29.8.2008, 0:21

Původně jsem si říkal že by to mělo být spíš v sekci řešení problémů, ale pak jsem to kapku přehodnotil a zakládám vlastní vlákno.
Pár hodin už sedím u počítače a koumám jak zaktualizovat mapu WCE 805.1801 TThome mi nabídku MS vůbec nezobrazuje, přitom na tom samém přístroji s jinou mapou mi normálně aktualizace dělal.
Mám za to, že to bude tím že jsem teď trošku dělal bordel v zálohách a klem souboru ttgo.bif původně jsem někde měl, ttgo.bif z tt930 a s ním to chodilo 100% jenže se při nahrávání nového systému někam ztratil (já trotl ho asi smazal :( ) a od té doby mi ten MS nejde. Můžete mi někdo prosím poslat tenhle soubor z nějáké novější navigace která už má MS na yuriigt(zavináč)gmail(tečka)com, byl bych moc vděčný.
Kdybyste někdo měli lepší nápad jak si s tím poradit, rád se přiučím, už tu nad ipmart-forem a poi.cz koumám 4 hodiny a nic.
Tomtom ONE V2 Black Edition 8.41 EU 8.35 (IQr, ALG, custom menu...)
Nokia E50 + Evolve GoTraxx
Yurii
 
Příspěvky: 25
Registrován: 11.12.2007, 22:34
Bydliště: Praha

Re: TomTom ONE NC 8.011 a MapShare

Příspěvekod Gebič v 9.9.2008, 21:11

8.011 neni ofiko verze... Proto Ti to nejde... Vice snad říkat nemusím... :blee:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: TomTom ONE NC 8.011 a MapShare

Příspěvekod fox50 v 10.9.2008, 15:10

1) Soubor ttgo.bif by jsi z jiného přístoje neměl používat, jsou v něm informace z tvé navigace. Při restartu (ne vypnutí a zapnutí) se tento soubor sice přepíše/znovu vygeneruje ale do té doby si můžeš nadělat v programech docela paseku. Některé programy z něj (třeba TTHome) čtou důležité informace, jako seriové číslo a ID, zapisujou třeba poslední aplikovanou verzi MapShare atd.

2) Aktualizace MapsShare nemusí být nové každý den, někdy přibývají aktualizace třeba každých 10min. a někdy třeba týden nic.

3) Pokud chceš stahovat aktualizace vymaz z adresáře mapy soubor oprav od TomTomu "MapServerPatch.dat" a soubor tvých oprav "MapUserPatch.dat" a vymaž všechny soubory z TTHome cache "c:\Documents and Settings\<uživatel>\Application Data\TomTom\HOME\Profiles\<generované číslo>.default\MapShareDownloadCache\". Potom pust znovu TTHome a dej aktualizovat.


Mám takové tušení že právě pro řadu ONE je 8.011 verze oficiální a poslední. Upravuje práci s HDTrafic v některých zemích.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Uživatelský avatar
fox50
 
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 13:29
Bydliště: Praha

Re: TomTom ONE NC 8.011 a MapShare

Příspěvekod Crusy v 10.10.2008, 11:49

Mám dojem,že poslední ofiko je 8.010...Pak jsou 8.011,8.051...ofiko na TT 630 je 8.016...pak ten krásnej 8.201....Nějak takhle :

http://www.mytomtom.co.uk/content/n/415 ... vices.html
http://www.yournav.com/content/n/449/Na ... vices.html
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Uživatelský avatar
Crusy
 
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 13:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TomTom ONE NC 8.011 a MapShare

Příspěvekod Tonny v 29.5.2012, 8:23

Potvrzuji,
že pro TT ONE XL je od asi IX/2009 oficiální navcore 8.010, které tehdy degradovalo fumkci RDS TMC tím, že od té doby mimo jiné nevím, jestli signál RDS TMC je či byl ztracen, a nezobrazuje dobu zdržení u dopravních problémů.

Zkoušel jsem na radu kolegů zde z poi.cz rozchodit něco novějšího, nikdy se nedařilo zcela bez potíží - vždy "něco" nefungovalo. Někdy nešla část menu, s jiným navcore se nezobrazovalo RDS TMC, s jednou verzí se mi navi doslova zbláznila - krátce a stručně:

TOMTOM má důkladně "posichrováno", aby si lidé nevylepšovali navi vyšším navcore.
Mám pocit, že celé úsilí programátorů této firmy nesměřuje k vylepšování navi a jejich užitných vlastností.
Tím, jak neustále bojují s "ochranou" proti nelegálnosti se vyčerpávají a "výsledky" - viz řada VIA, viz MYTOMTOM, viz vyhledáváním poi na trase pouze cca do 70km od místa, viz asi tak milion jiných drobných potíží, které jsou ve vztahu ke straším modelům navi krokem zpět - tomu zcela odpovídají.

MapShare mi na verzi 8.010 fuunguje uspokojivě, stahuji opravy přibližně každý druhý den a vždy se něco stáhne, někdy 2 kB, někdy i 5-15 kB, jednou. tuším asi týden zpět 42 kB.
Kolik se mi zvýší počet oprav nevím, protože od vydání nových map mi už asi týden mi píší, že si je mám zakoupit za cca 870 Kč na 12, a později už na 18 měsíců.
Což do ONE XL, pět roků starého už asi nehodlám investovat, když ONE XXL mají v několika obchodech za 1990 Kč a prakticky dám za navi cca něco přes 1000,- Kč /bez uvažování ceny map, které si v rámci 30 dnů po prodeji zdarma stáhnu/.

TOMTOM v současné době ani náhodou - viz také v jiném vlákně upozornění na zrušení písemného kontaktu na HELP.

MIMO tema - MIO 687 - http://eu.mio.com/cs_cz/spirit-687.htm
Zřejmě pravděpodobně sem /zatím nevím/ budu směřovat svůj zájem, když už mi tedy TOMTOM vysloveně dává najevo, že navi, která by mi vyhovovala vyrobit neumí. Nebo si pořídím něco do mobilu a rok počkám, než - a jestli vůbec - si v TOMTOMu vyřeší problémy.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán


Zpět na TT - MapShare

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron