obnova zařízení z karty do přístroje one XL

Vše o navigacích značky TomTom

Re: obnova zařízení z karty do přístroje one XL

Příspěvekod fox50 v 26.5.2008, 16:03

Přes explorer znamená přes průzkumníka. Tedy vytvořit sio na HDD nějaký adresář. Potom označit všechny soubory na SD kartě dát kopírovat a potom vložit do toho adresáře na HDD. Vyndat SD kartu a stejný postup udělat ale obráceně z HDD do TT.
Musíš přenést všechny soubory, NavCore se neskládá jenom z ttsystem.

Ještě dotaz, odkud jsi ? Možná že by pomohla osobní pomoc některého zkušenějšího majitele TT.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Uživatelský avatar
fox50
 
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 13:29
Bydliště: Praha

Re: obnova zařízení z karty do přístroje one XL

Příspěvekod karbi02 v 26.5.2008, 21:13

Jsem ze Zruče nad Sázavou. Takže jsem to zkusil nakopírovat. Kopírovat to šlo, ale nešly přepisovat stávající soubory. Z DVD mapy nahravat do navi jdou, ale jak spustím navi, tak se obrazí bílá obrazovka, nahoře je jenom čas a napíše to že nebyly nalezeny žádné mapy, a jinak to nereaguje. Obnova stále nefunguje. Ty nový soubory mazat z navi normálně jdou. Když chci třeba jenom otevřít soubor například EASTERN EUROPA 715atd, tak to nelze, napíše to soubor nebo adresář je porušen a není čitelný. Tu pomoc bych v současné době už asi přivítal.
Uživatelský avatar
karbi02
 
Příspěvky: 19
Registrován: 31.8.2007, 12:46

Re: obnova zařízení z karty do přístroje one XL

Příspěvekod fox50 v 26.5.2008, 21:46

Já jsem bohužel z Prahy takže Ti moc nepomohu, třeba se ozve někdo kdo je k tobě blíže. A nebo pokud nebudeš mít náhodou cestu přes Prahu. :)

Když formátuješ, napíše to hned že to nejde, nebo chvilku formátuje a potom to teprve napíše chybu? Popřípadě jakou. Formátuješ normálně nebo zrychleně? Zkoušel jsi ten ScanDisk(chkdsk.exe)? Spustit příkazový řádek a napsat "chkdsk.exe T: /f" (za T: doplň jednotku TomToma)

Ty máš na DVD mapy? A je v adresáři mapy na DVD i "*.dct" soubor ? (př:Western_and_Central_Europe-9.meta.dct)? To je totiž tvůj aktivační klíč k mapě. Pokud ho nemáš v adresáři mapy tak TomTom mapu nevidí. A pochybuju že na DVD je vyražen tvůj aktivační klíč který je pro každé zařízení jedinečný !!
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Uživatelský avatar
fox50
 
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 13:29
Bydliště: Praha

Re: obnova zařízení z karty do přístroje one XL

Příspěvekod karbi02 v 27.5.2008, 20:23

Tak formátování nejde hned, ani rychlý ani pomalý. Píše to chybu ve smyslu Systém Windows nemůže formátovat. Ukončete všechny diskové nástroje a programy používající tuto jednotku.
Tak chkdsk jsem zkoušel, nevím jestli jsem napsal do řádku správně údaje, napsal jsem toto:
chkdsk.exe I:/f
I je jednotka kde je připojen tomtom. Napsalo to "chkdsk nelze spustit protože svazek je používán jiným procesem.Může se to podařit když bude tento svazek předem odpojen.
Mapy instaluju z DVD přes tomtom home, kde před instalováním mapy chce tomtom home aktivační klíč kterej mám u DVD na kartě. Jinak instalovat mapy z dvd na kartu která se strká do tomíka lze normálně a bez problémů.
Do Prahy jednou za čas jezdím, mám to 60km po dálnici, takže to není až zase takovej problém. Kdybys byl tak hodný a měl náladu mi s tím problémem pomoci, tak bych byl moc vděčný. Opravdu mi to dost pije krev.
Uživatelský avatar
karbi02
 
Příspěvky: 19
Registrován: 31.8.2007, 12:46

Re: obnova zařízení z karty do přístroje one XL

Příspěvekod rapon v 1.6.2008, 11:44

Obávám se, že z karty do interní paměti Tomíka se ti to nevejde. Pokud máš něco na SD kartě, tak ji máš jistě větší než 512MB. No a to kopírování... to je snadný. Prostě připojíš Tomíka bez TT Home k počítači a on se ti bude tvářit jako další USB disk. Vše si pak zkopíruješ jako standardní soubory do počítače (Ideální je na to Total Explorer nebo jemu podobné programy, ale jde to i standardně ve Win). Pak si pod Win dáš formátovat SD kartu a je to.

Jestli chceš přenést jen mapu do interní paměti, pak kopíruj jen mapu. Když nevíš jak na to, tak připoji Tomíka na Home a nech kopírovat mapu ze zařízení do počítače (nakopíruje se ti z SD karty do compu), pak odpoj Tomíka, vyndej SD kartu a znovu připoj k Home. Pak dej nakopírovat mapu z počítače do Tomíka a je to tam. Pak se ti při startu už jen zeptá na serial, ten zadáš a jede to.
TT One XL (9.205) - Europe 860.3102
Uživatelský avatar
rapon
 
Příspěvky: 188
Registrován: 6.2.2007, 16:56

Re: obnova zařízení z karty do přístroje one XL

Příspěvekod karbi02 v 5.6.2008, 9:36

Rapon: Já už přestal řešit problém jak to dostat z karty do interní paměti. Vím že to musím zmenšit aby se to tam vešlo. Stejně na tom nic nefunguje. Já teď musím vyřešit jak smazat interní paměť a vše znovu nainstalovat. Viz problémy výše.
Uživatelský avatar
karbi02
 
Příspěvky: 19
Registrován: 31.8.2007, 12:46

Re: obnova zařízení z karty do přístroje one XL

Příspěvekod karbi02 v 16.6.2008, 21:32

Ahoj všem, dneska jsem vyřešil problém se smazáním interní paměti. Pomohl mi prográmek sdfv2000, kterej v pohodě celou paměť smazal. Už mám nainstalovaný navcore i mapy a vše v pohodě fachá. To jenom pro úplnost, kdyby někdo řešil podobnej problém. :palce:
Uživatelský avatar
karbi02
 
Příspěvky: 19
Registrován: 31.8.2007, 12:46

Předchozí

Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron