TomTom Go x40 Live

Vše o navigacích značky TomTom

TomTom Go x40 Live

Příspěvekod ivos v 4.11.2008, 10:00

V několika vláknech se diskutuje tahle TomTom novinka, tak pro zajímavost - ZDE- http://www.pocketgpsworld.com/showmedia.php?src=http://video.pocketgpsworld.com/road%20demo-TomTom%20940%20launch.mov&h=400&w=720&type=Video je video prezentace. Pro mne je důležitá poznámka - v UK obsahuje SIM od Vodafone a veškerá komunikace Traffic se odehrává přes tohle prostředí. Takže to není nezávislý systém RDS-TMC, ale TomTom prostředí:
Each model also comes with HD traffic, using Vodafone SIMs to detect where traffic is building up and offering you an alternative route to beat the jams and get home in time for a spot of football and a kip on the sofa. HD Traffic is all part of TomTom's new 'Live' services, which includes weather reports, local search with Google, fuel price search and safety alerts. You'll need to stump up £7.99 a month to subscribe, but you get three months free when you buy one of the devices.


Podle mne je to důležité při implementaci firmware z této navigace do starších modelů, protože z aktuálně dostupných informací lze předpopkládat, že FW prozatím není z nejvychytanějších právě kvůli komunikaci s TT Traffic a RDS-TMC, a podobně (to je důvod, proč jsem původně ty informace hledal :zamysl: ). Ale to samozřejmě může být obchodní politika. Prodat na začátek maximum vlastní aplikace a možnost rozšíření o RDS-TMC, DO a pod. nabídnout až později. Současně by to mohlo být zajímavé ze dvou hledisek:

1. Na první pohled je TT x40 nerozebiratelný. Takže SIM karta je tam natvrdo a zařízení tedy bude určeno jen pro lokální trh podle SIM poskytovatele. Jak to bude fungovat při cestě na dovolenou, nebo pro profesionální tranzitní řidiče - to jsem nikde nenašel. Roaming asi těžko.

2. oslovit někoho "známého" z českého Vodafone, jestli o něčem nejednají?
TomTom GO 920T, Apl. 9.103.539753.2 (emuX30), Boot.5.5259, RDS-TMC 4V00.013, akt. držák BRODIT, microSDHC- SanDisk 8GB, Maps : Western and Central Europe v.885.4009 + North America
ivos
 
Příspěvky: 221
Registrován: 10.8.2007, 8:10

Re: TomTom Go x40 Live

Příspěvekod ivos v 5.11.2008, 21:03

No, přelouskal jsem pár stránek - takže pro zjednodušení aktivit Vás ostatních je to v podstatě takhle.

Veškeré služby, včetně těch původních, tedy HD Traffic, Safety Alerts, Fuel Prices, Local Search with Google, LIVE QuickGPSfix, Weather and Buddies
jsou součástí nové služby TomTom LIVE a ta zase provozována pomocí interní SIM karty http://www.tomtom.com/services/service.php?id=38. HD Traffic funguje tak, že poskytovatel SIM karty anonymně informuje uživatele, kolik je v dané lokalitě jiných uživatelů SIM karet. Když je to v Praze na lanovém mostě a počet SIM se nemění, je jasné, že je tam nějaký problém. To je ale důvod, proč je HD Traffic závislý na lokálních dohodách a poskytovateli SIM karty. Jak je to při roamingu nevím. Ukázku ONLINE z Holandska najdete tady - http://www.tomtom.com/page/HD_Home. Je tam vidět vytížení ulic v jednotlivých vybraných městech podle aktuálního počtu mobilních telefonů v lokalitě.

To tedy znamená, že RDS-TMC přijímač funguje vlastně jen pro ten případ, že si uživatel nebude ochoten zaplatit pokračování služby HD Traffic. Funguje, tak to tam nyní mají i jako zálohu, když není GSM signál, ale funguje rádio s RDS-TMC. Každopádně mě osobně to utvrzuje v tom, že originální navcore systém z TTG x40 Live půjde použít ve starých TT zařízeních pouze za toho předpokladu, že TT jako výrobce to bude chtít. Protože vykašlat se na GPRS přenos a kompatibilitu hromady Bluetooth telefonů a adresovat pouze jedinou interní SIM kartu lze jednoduše a vygernerují si velice zajímavý objem businesu u telefonních operátorů. Ten by jinak šel stejně jako dnes přes BT mimo TT.

Právě z těch drobných částek - £7.99 měsíčně je 240,80 Kč - se přece dají vygenerovat velké sumy. Nevím, kolik se dnes ročně prodá TT navigací v ČR nevím.

Každopádně - mít RDS-TMC z vysílání zadarmo, nebo za TT Live dát 2900,- Kč ročně - to asi v ČR s prodejem předplatného po expiraci prvních 3 měsíců mít jednoduché nebudou. Nehledě k tomu, že to i v UK nyní funguje jen lokálně, tedy bez roamingu. Takže dle mého to ještě stále čeká na svůj trh a je asi koneckonců dobře, že do toho TT jde.

Protože kombinace RDS-TMC a TT HD Traffic najednou bude vlastně dle mého názoru ideální - oprava, kvůli tomu, že na nových verzích je RDS-TMC přijímač zapojen na miniUSB konektor, tak kombinace nepřichází v úvahu. Buď jedno, nebo druhé. Jen je otázka, co udělají v ČR s cenou. Já bych reálnou, která by byla průchozí u většiny uživatelů tipoval tak na 50,- Kč měsíčně. Ale to fakt jen střílím od boku :pistol: .

A nakonec jeden článek z března 2008 -
TomTom představil HD Traffic -- dopravní informační službu a hardwarový GPRS přijímač dopravních informací
Obrázek
TomTom představil HD Traffic -- dopravní informační službu a hardwarový GPRS přijímač dopravních informací
TomTom představil přijímač HD Traffic poskytující uživatelům navigací TomTom kvalitnější informace o dopravní situaci. Přijímač HD Traffic má zabudovanou SIM kartu pro GPRS a nabíjí se pomocí CL rozvodky v automobilu. Přijímač HD Traffic lze zakoupit samostatně jako příslušenství, nebo je obsažen v balení vybraných modelů řady GO. ....S HD Traffic je přijímání informací o dopravní situaci jednoduché -- řidiči jednoduše vsunou jeden konec do mini USB portu svého zařízení TomTom a další do CL rozvodky ve svém automobilu (což je v podstatě náhrada dnešní verze RDS-TMC přijímače, pozn. POI). Přijímač HD Traffic je kompatibilní s produkty TomTom GO 930, 730, 530, 920, 720 a 520. Doporučená maloobchodní cena přijímače HD Traffic je stanovena na 99,95 EUR tedy původně cca 3000,- Kč. To se mi zdá dost.
- Ve všech zemích, kde je HD Traffic dostupný, bude přijímač kompatibilní s ostatními přístroji současně s aktualizací softwaru během roku. - http://www.inteligentni-doprava.cz/view.php?cisloclanku=2008032101

Takže se domnívám, že myšlenka je taková - na TTGx40 Live je to zabudovaná SIM karta, pro všechny ostatní starší přístroje to bude "jen" jiný typ přijímače RDS-TMC. Jestli je tato myšlenka živá i dnes nevím, ale dávalo by to logiku. Osobně se domnívám, že tudy cesta moc nevede - protože ta kabeláž v autě by byla hrozná...Beru zpět. Uvědomil jsem si, že krabička TTHD Traffic vlastně nahrazuje přijímač RDS-TMC, ale i napájení, takže vlastně je v autě o kabel méně. Tak to zase tak nelogicky nevypadá.

Samozřejmě, prodej externího boxu s dostatečným časovým odstupem, aby se trh nasytil přístroji TTGx40. Což by mimo jiné znamenalo i to, že pokud si dnes někdo (jako já :zub: ) hraje se systémem z TTGx40, pak jakmile se TomTom rozhodne a najde partnera i v ČR, tak OPRAVDU bude oficiálně a přes TTH k dispozici softwarové Upgrade vnitřního systému x40 (tedy aktuálně 8.203) i na starší stroje - protože k nim půjde externě připojit HD Traffic modul. :nositka:

A když člověk ví, co hledá, díky Google to jednoduše najde - http://www.handtec.co.uk/product.php/1043/tomtom-hd-traffic-receiver aktuální cena £116.33 = 3.506,- Kč
a dokonce to najde i rozebrané :blee:

Obrázek

Na Vánoce to už nestihnou - to bychom o tom už věděli.Tak uvidíme, jak se situace bude vyvíjet.
Naposledy upravil ivos dne 6.11.2008, 19:04, celkově upraveno 2
TomTom GO 920T, Apl. 9.103.539753.2 (emuX30), Boot.5.5259, RDS-TMC 4V00.013, akt. držák BRODIT, microSDHC- SanDisk 8GB, Maps : Western and Central Europe v.885.4009 + North America
ivos
 
Příspěvky: 221
Registrován: 10.8.2007, 8:10

Re: TomTom Go x40 Live

Příspěvekod ivos v 6.11.2008, 18:58

Testování bych ještě doplnil o jeden náhodný poznatek - prostřední tlačítko na dálkovém ovládání. Když jsem za jízdy koukal na TT Dopravu, tak jak všichni víte, uprostřed je většinou hláška Aktuální. Já se při odhlašování obrazovky přehmátnul a místo pravého tlačítka zmáčknul to prostřední. Hláška zmizela. To jsem samo o sobě vůbec nezaznamenal. Nicméně za chvíli se mi objevila nová obrazovka. Tak mi chvíli trvalo, než jsem zjistil čím to je. Pak jsem to zopakoval a obrazovku pro Vás vyfotil:
TTG920_HDTserver.jpg
Obrazovka neúspěchu při kontaktu na TTHD Traffic server.
TTG920_HDTserver.jpg (17.3 KiB) Zobrazeno 15600 krát


Je zřejmé o čem to je :pc: ? TT se snaží spojit se serverem a aktualizovat data o dopravě. Nicméně pro mě je zajímavý ten fakt, že i když se internetem nese jeden hlas o tom, že do malých zemí systém x40 Live asi nepůjde, protože by se to nevyplatilo, tak hlášky jsou v systému už do češtiny přeložené. I s háčky a čárkami :koul: .
ivos
 
Příspěvky: 221
Registrován: 10.8.2007, 8:10

Re: TomTom Go x40 Live

Příspěvekod ivos v 8.11.2008, 19:01

Na http://www.handtec.co.uk/product.php/1414/tomtom-go-940-live je oficiálně k dispozici TTGx40. Projel jsem dokumentaci - k dispozici je RDS-TMC přijímač, ale není součástí balení; je možné DO, ale není součástí balení. FM vysílač je součástí 940ky. O HD Traffic v návodu psáno jako v předchozích verzích o RDS-TMC, o SIM kartě nebo poskytovateli GPRS spojení ani slovo. Aktivní držák má konektor miniUSB, ale nabíječka do auta je stejná jako na x30 atd. Takže HD Traffic je součástí zařízení, nikoliv nabíječky.Takže nezbývá, než si zase počkat až někdo zjistí, co by to udělalo v ČR. :haha:

Ještě poznámka - zařízení na zjišťování GPS polohy si koupíte na fakturu, nebo i za hotové, ono je to vlastně jedno. Pak jezdíte a tohle zařízení anonymně (prý) posílá do firmy TomTom bez jakéhokoliv upozornění informace o tom, že v nějaký čas někde toto zařízení je. o SIM kartě, která je uvnitř nic nevíte, jen si koupíte "předplatné služby HD Traffic" - viz. Screen Capture v předchozím příspěvku. BIG BROTHER jak vymalovaný.
A pokud se Vám zdá že ne - nemáte náhodou na jejich WEB stránkách nyní vytvořený uživatelský účet? A v něm v podstatě jakékoliv údaje o Vás a vaší identitě? Pokud by měl sběr údajů o provozu probíhat tímhle spůsobem, pak tenhle systém určitě nechci. To se raději spolehnu na RDS-TMC.

Mimochodem - koukněte se na soubor pluserror.txt v rootu. U mě například:
http://jsam.tt1.nl/cens/sam/webservice/tomtom/sam/getAccountInfo2ForDevice.jsp?u=IVO%________%40_____%2ECZ&a=psa&m=ai2&r=2&t=SSSSSSS&p1=M86038D05370&p2=GO%20920%3A8%2E10%3A480x272&p3=9369&p4=______________&p5=CZ&p6=&p7=CZE&z=264024429&x=2WQx___________________eV13gAxO%2FTTPvVc%3D

Tam, kde jsou podtržítka je moje email adresa, číslo zařízení, jméno účtu na serveru. Stačí poslat GPS souřadnice a už o mě vědí i v kolik chodím domů a jestli je to rovnou z práce, nebo ne... :pistol:
Jdu zjistit, jak lze vypnout zdílení informací v TTH i v TT a na novinku TTG940 zatím v klidu zapomínám.
TomTom GO 920T, Apl. 9.103.539753.2 (emuX30), Boot.5.5259, RDS-TMC 4V00.013, akt. držák BRODIT, microSDHC- SanDisk 8GB, Maps : Western and Central Europe v.885.4009 + North America
ivos
 
Příspěvky: 221
Registrován: 10.8.2007, 8:10

Re: TomTom Go x40 Live

Příspěvekod Gumídek v 9.11.2008, 8:00

Sdílení informací u TomToma mám vypnuté od začátku. Ale on je to trochu problém. Jestliž nechceš, aby o tobě měl někdo informace, tak vyhoď mobil (ten tvou polohu ukazuje minimálně každou minutu), vyhoď platební kartu(banka o tobě ví také) atd atd...Nech odpojit elektriku, plyn..atd..A nejlepší je se odstěhovat do lesa, a vykopat si zemljanku...Dělám si legraci, ale stát o tobě má informace vždy, ať chceš, nebo nechceš....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: TomTom Go x40 Live

Příspěvekod ivos v 9.11.2008, 9:18

S tím samozřejmě souhlasím. Mám kamaráda, který vyvíjí bankovní systémy a on sám platí všude Cash - profesionální deformace. Ale tady mi to přijde už hodně - kdyby mi výrobce TT nechal možnost volby GPRS provozovatele a vlastní SIM, tak mám alespoň pocit, že se tam nemůže dít nic, co by třetí strana nemohla vědět. Takhle je nepříjemný to, že vlastně vůbec netuším, co a jak I kdy si ta krabička s centrálou povídá. Ono bych to nevěděl i tak - ale měl bych pocit, že to můžu kdykoliv vypnout, změnit, atd. Prostě takhle - krabička, která určuje moji polohu a přitom umí komunikovat sama, bez mého přičinění, to se mi osobně zdá opravdu hodně. Ale je pravda, že mobil to dokáže taky a nikoho to dnes nerozčiluje...
TomTom GO 920T, Apl. 9.103.539753.2 (emuX30), Boot.5.5259, RDS-TMC 4V00.013, akt. držák BRODIT, microSDHC- SanDisk 8GB, Maps : Western and Central Europe v.885.4009 + North America
ivos
 
Příspěvky: 221
Registrován: 10.8.2007, 8:10

Re: TomTom Go x40 Live

Příspěvekod Docent v 9.11.2008, 10:11

Smiř se s tím... Ze šmírování můžeš mít dokonce výhody :cheers: ?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: TomTom Go x40 Live

Příspěvekod ivos v 9.11.2008, 10:31

Ale černou skříňku lze řešit i bez šmírování. Odpovím jinde, sem to nepatří.
TomTom GO 920T, Apl. 9.103.539753.2 (emuX30), Boot.5.5259, RDS-TMC 4V00.013, akt. držák BRODIT, microSDHC- SanDisk 8GB, Maps : Western and Central Europe v.885.4009 + North America
ivos
 
Příspěvky: 221
Registrován: 10.8.2007, 8:10

Re: TomTom Go x40 Live

Příspěvekod rapon v 30.11.2008, 22:52

Nemáte někdo úvodní obrazovku z x40 Tomíka? Jestli jo, tak ji sem prosím hoďte. Díky.
TT One XL (9.205) - Europe 860.3102
Uživatelský avatar
rapon
 
Příspěvky: 188
Registrován: 6.2.2007, 16:56

Re: TomTom Go x40 Live

Příspěvekod FerdaXXL v 29.12.2008, 21:34

ivos píše:V několika vláknech se diskutuje tahle TomTom novinka, tak pro zajímavost - ZDE- http://www.pocketgpsworld.com/showmedia.php?src=http://video.pocketgpsworld.com/road%20demo-TomTom%20940%20launch.mov&h=400&w=720&type=Video je video prezentace. Pro mne je důležitá poznámka - v UK obsahuje SIM od Vodafone a veškerá komunikace Traffic se odehrává přes tohle prostředí. Takže to není nezávislý systém RDS-TMC, ale

.............................................................................................................................................




Tak jsem chtěl upgradovat tu svou 910 za 930, ale zjistil jsem, že 930 nemá aktivní držák. Takže koukám po 940. Psal jsem na podporu TomTom kdy bude k mání v ČR a tak podobně a ty nevědí vůbec nic. Ivoši jestli jsem to dobře pochopil tak ta 940 by měla umět jak RDS-TMC tak HD Traffic ??? Pokud si člověk dokoupí přijímač RDS-TMC USB který není součástí. TADY je zajímavé schémátko zapojení toho USB přijímače. Už jsem v ČR našel e-shop s kamenou prodejnou kde píšou, že mají 940 skladem a když jsem tam dorazil tak jí pochopitelně nemaj skladem. Ještě, že to bylo velice blízko. Rozhodně člověk zatím člověk nevyužije HD Traffic, ale ten aktivní držák je pro mé potřeby dosti praktický. Taky si říkám, když bych koupil 940 v Německu tak jak by to bylo s tou integrovanou SIM kartou ? Jestli půjde nějak nakonfigurovat na zdejší podmínky až to tu časem zprovozní ? No nevím ....... no ? Díky tvým testům vím, že je tam i čeština. Takže by v tom možná nemusel bejt problém.
Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....
Obrázek
PS: Sori sa chibi a hrupki
FerdaXXL
 
Příspěvky: 90
Registrován: 11.1.2007, 7:08
Bydliště: Praha

Re: TomTom Go x40 Live

Příspěvekod pema v 30.12.2008, 7:51

Na stránkách tomtom.com jsem hledal možnost, jestli lze (pokud mám již předplacené GPRS služby u svého operátora) pro Live Services použít vlastní SIM kartu. Dále jsem chtěl využít funkci počasí, aniž bych platil LIVE SERVICES.

Jak to vypadá, ani jedno z toho nejde. To počasí mne docela štve, protože jsem je docela rád využíval.

http://www.tomtom.com/phones/compatibil ... eviceId=26

Zatímco služba počasí fungovala bez předplatného do řady 930, u řady 940 musíte koupit balíček služeb za 9.95 Euro. To mi nepřipadá výhodné, protože HD traffic u nás nefunguje (a hned tak fungovat nebude) a ostatná skužby nevyužívám. Takže zatím mám dost velkou pochybnost o výhodnosti tohoto řešení. U HD traffic mám i pochybnost, kolik majitelů 940/740 (a uživatelů Live Services se bude pohybovat denně mým směrem.
TomTom Go 930T, Navcore 8.351, Mapa Western & Central Europe 860.3101
pema
 
Příspěvky: 33
Registrován: 30.12.2008, 7:32

Re: TomTom Go x40 Live

Příspěvekod ivos v 1.1.2009, 19:08

To FerdaXXL:
TTx40ka je v podstatě totéž, co dnes používáme - viz. navcore 8.204, ale s jednoúčelovou instalací GPRS kanálu od jednoho jediného a uvnitř instalovaného poskytovatele GPS spojení. Takže je tomu vše uzpůsobeno. Počasí, HD Traffic, vyhledávání přes Google v okolí... ta ktabička je ASI trvale připojená na GPRS komunikaci. To je ten základní rozdíl. A z tohoto automaticky vyplývá, že dokud si TT v Česku nenajde někoho, kdo by to pro něj dělal, tak to nemá cenu kupovat, protože to v ČR nemá jak fungovat. Celé je to postaveno na faktu spolupráce s jedním GSM operátorem, takže jsem si jist, že varianta "své" SIM karty a poskytovatele není vůbec možná. To, že to komunikuje i v rámci RDS-TMC je dle mého jen varianta, když je uživatel mimo dosah vlastní sítě, aby se nemusel platit roaming.

Třeba se na tom v Česku intenzivně pracuje, protože když jsem koukal na TT Planner http://routes.tomtom.com/t/#/map/?ui=1- , tak reakce na počet SIM karet v dané lokalitě je 100%ní a okamžitá, ideální na nečekané problémy v dopravě. Kdyby to v Česku fungovalo, tak se nad tím zamyslím...samozřejmě, za nějakou rozumnou cenu, viz diskuse výše.

Pro Česko je poslední použitelnou verzí TTx30.
TomTom GO 920T, Apl. 9.103.539753.2 (emuX30), Boot.5.5259, RDS-TMC 4V00.013, akt. držák BRODIT, microSDHC- SanDisk 8GB, Maps : Western and Central Europe v.885.4009 + North America
ivos
 
Příspěvky: 221
Registrován: 10.8.2007, 8:10

Re: TomTom Go x40 Live

Příspěvekod pema v 1.1.2009, 22:00

Funguje Vám někomu na 930T úplně vše z Navcore 8.204? Funguje Vám Počasí? Kamery? Kamarádi? Fungují Vám SMS? Mně jde SMS odeslat, ale příjem mi nefunguje (SMS se nenačte). Existuje reálný důvod, pokud má člověk předplacené GPRS u některého poskytovatele si kupovat X40?
TomTom Go 930T, Navcore 8.351, Mapa Western & Central Europe 860.3101
pema
 
Příspěvky: 33
Registrován: 30.12.2008, 7:32

Re: TomTom Go x40 Live

Příspěvekod FerdaXXL v 15.1.2009, 21:29

@IVOS: nevim jestli bych chtel ten HD Traffic vyuzivati i kdyby to TT zprovoznil v CR. Jde mi jen o ten org. aktivni drzak na predni sklo, hlasove ovladani a asi i rds-tmc. Koukam, ze mas aktivni drzak BRODIT. jak moc si spokojen ? link na ten tvuj drzak nebo fotka by nebyla ? Ď
Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....
Obrázek
PS: Sori sa chibi a hrupki
FerdaXXL
 
Příspěvky: 90
Registrován: 11.1.2007, 7:08
Bydliště: Praha

Re: TomTom Go x40 Live

Příspěvekod Kozelsky v 15.1.2009, 22:08

no ja ho mam taky .... Obrazek mam jenom ze predu ted co jsme nasel na rychlo a ani nevim jestli ho budu umet prilozit

http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/120PBR ... s-tmc.html

http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/120PBR ... 0-520.html
Přílohy
Navigace.jpg
Navigace.jpg (91.68 KiB) Zobrazeno 14635 krát
TomTom GO930T
Kozelsky
 
Příspěvky: 285
Registrován: 17.8.2007, 16:11

Další

Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků

cron