TT 6.010 mapa 652

Vše o navigacích značky TomTom

TT 6.010 mapa 652

Příspěvekod Paolo v 31.10.2006, 8:59

tak jsem to nevydržel a nainstaloval jsem si TT6, ale že bych byl nějak nadšený nevím :(

zde je několik postřehů, případně mi napište zdali máte stejné problémy.

+náběh TT6 je o poznání rychlejší
+vyhledávání satelitů je mnohem rychlejší
+lze vypnout 3D pohled na mapu a zároveň ji otočit "sever nahoře"
+vykreslování mapy je rychlejší
-menu je pomalé (o dost)
-když jsem spouštěl TT5 na mém ASUSu A363 a měl jsem screen přepnutý na portrait tak se TT5 automaticky přpenul na landscape
-nemohu nikde v menu najít jak otočit obrazivku, pouze přes pda hotkey
-předtím mi křížový ovladač fungoval jako v jednom směru zoom a ve druhém hlasitost teď mám hlasitost v jednom i druhém směru
-v TT5 jsem měl svázanou hlasitost pda i tomtom ted je to každé zvlášť, docela naprd když mám standardně hlasitost v pda na minimu
-jsem zklamán z mapy652, kde není spoustu kruháčů, Telč je tam ubohá ....
-TT5 jsem mohl mít zapnutý jak dlouho jsem chtěl (na baterky) a vypnutí systému ignoroval, u TT6 se mi pda vypne po mnou nastavených 3 minutách
ASUS A636N, TomTom 6.010, iGO 2006, SonyEricsson PV705, SonyEricsson W800i
Paolo
 
Příspěvky: 11
Registrován: 18.2.2006, 18:11

Příspěvekod Baharis v 31.10.2006, 9:26

"Šestku" s mapama 652 mám dva dny, takže zatím testuji.
Náběh, vyhledávání i vykreslování rychlejší - souhlasím. Menu a maska mírně lepší grafika, na mapy jsem se díval zběžně a nějaké chyby tam určitě opravené jsou - dokonalé to asi nebude nikdy. Otáčeni naležato také postrádám, Yakumo to samo neumí, kamarád mě to pomohl vyřešit prg. Nyditot Virtual Display 5.02 Novinka - přímé zadávání cílového místa v souřadnicích, bez nutnosti používání prg. TomTomGoToCoordinates. Ten ale funguje i s šestkou.
Další budu moci říct, až to pořádně vyzkouším.
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod condor v 31.10.2006, 18:42

- nemoznost vypnout POI v navigacnim rezimu (lze pouze jednotlive POI a to pak se vztahuje i prohlizecimu rezimu mapy)
- vykreslovaní situace behem navigace je znatelne pomalejsi nez u TT5 na stejnem poctu POI, stejne SD karte a stejnem PDA
- krome novejsich map, jsem nenasel zadnou praktickou funkci navic
YAKUMO Delta 300 GPS --->YAKUMO Delta X ---> MIO P550m ---> Mio Explora K70
TT 7 (do auta), SmartMaps (na kolo či pěšky), GCzII (Geocaching)
condor
 
Příspěvky: 104
Registrován: 22.10.2005, 9:48

Příspěvekod Baharis v 31.10.2006, 21:00

Nějak jsem to Condore nepobral. "Kromě novějších map......." A o ty mapy nám nejde především? Vydání od vydání se to lepší. Až to bude nejlepší. :wink:
Tu rychlost ještě nemůžu posoudit. Ale ta grafika samotného prg. je lepší a možnost navigovat na souřadnice je nová. To vypínání POI jsem nepochopil. Já teda neměl nikdy v navigačním režimu potřebu vypínat hromadně všechny POI. Tak ani nevím, jestli tam ta funkce byla. V mapovém režimu si vyberu ty co chci a víc neřeším. Když jsem v navigačním, tak držím volant.......
Není to nic převratného, ale krůček po krůčku. Určitě si nemyslím, že to je krok zpět. :)
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod muxx v 31.10.2006, 21:08

ja teda zadnou zmenu mapy oproti mape 632 nezaregistroval. a zustavam u tt5ky protoze sestka zas takovej pokrok imho neni. rychlost mi prijde (mam 400mhz) stejna
ipaq3715
gps leadtek 9553x
SD 2GB
muxx
 
Příspěvky: 40
Registrován: 23.3.2006, 22:15
Bydliště: praha

Příspěvekod condor v 31.10.2006, 22:15

2 Baharis:
Re: "jenom mapy" - je to asi spise o tom co jak ma pro koho cenu. U me je to tak, ze tech zmen v mapach neni az tak moc oproti tomu co me naopak u TT6 vadi. Treba prave ten zvuk (nenastavovani). Ten me bude otravovat pokazde kdyz zapnu TT6 nebot implicitne mam na PDA vypnuty zvuk. Ty mas vsak meritko posazene jinde a tak ti toto nemusi vadit

Re: "vypinani POI" V TT5 se dalo NASTAVENI --> VYPNOUT POI. Pak se v navigacnim rezimu nezobraovali POI (ale v prohlizeni ano). Diky tomu pak "promitani" obrazovky bylo velice plynule. Ikony u kterych je vsak zapnuto upozorneni se vsak zobrazuji

Re: "Rychlost". Jak jsem psal. Pri stejnem poctu zapleho zobrazeni POI, je "promitani" v navigacnim rezimu trhanejsi.

Re: "Design". Ano je to vystinovane, ale to me spise pripada jako facelift. Klidne ho ozelim, ikdyz je mozna prijemnejsi.

Tedy z meho pohledu: Prinos v novych mapach neucitim tak casto, jako negativni veci, ktere me nevyhovuje. To vsak muze platit jenom u me.
YAKUMO Delta 300 GPS --->YAKUMO Delta X ---> MIO P550m ---> Mio Explora K70
TT 7 (do auta), SmartMaps (na kolo či pěšky), GCzII (Geocaching)
condor
 
Příspěvky: 104
Registrován: 22.10.2005, 9:48

Příspěvekod Baharis v 1.11.2006, 7:27

Ale jo. Kdyby měli všichni stejnou potřebu a vkus, tak by stačilo vyrábět od každého druhu výrobku jen jeden. Každý si vybere to, co mu vyhovuje. :lol:
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod MilanSu v 1.11.2006, 9:23

Ja pouzivam TT6010 na MDA Vario, mapu ted mam Central Europe 660 a vsechno beha naprosto v pohode. Zadne vypinani, zadne trhani pri navigaci, rychlejsi nabihani, nekdy pomalejsi vyhledavani v POI (ale to se mi nekdy zda jenom subjektivne). Hlavne je dobre v novych mapach vystinovane podjezdya nadjezdy
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
MilanSu
 
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 17:40
Bydliště: Sušice

Změny v TT6

Příspěvekod JoKa v 18.11.2006, 21:40

Zdravím,
zkoušel jsem týden zapůjčený TT6 (zapůjčený i s PDA) a oproti TT5 je řada věcí jinak a možná i lépe

+ nové mapy - např. jízda z Velkého Meziříčí do Třebíče je už skoro po silnici a ne po poli - aktualizované podklady
+ přibyly funkce pro vyhledávání - ať BZ nebo souřadnic.
+ u hledání BZ řada nových voleb - BZ blízko vás, BZ ve městě, BZ blízko domova, BZ na trase, BZ u cílového místa a pro každyý tento typ se dá volit Libovolná kategorie BZ v okruhu do 5, 25, 50, 100 a do 250 km, umí vyhledat i podle části názvu uvnitř názvu BZ
+ lze zadat souřadnice šířka a délka
+ kdybychom neměli české znaky s diakritikou, možná by fungovalo i vyhledání adresy z kontaktů
+ u BZ se ptá i na telefonní číslo - někdy je to příjemné, ale ne nezbytné, zvláště pokud by fungovaly lépe kontakty

- Zámek - zámek mnoha funkcí během navigace - nelze pak například zadat bod průjezdu, pracovat s BZ, apod. Tuším, že implicitně je zapnut a pak je uživatel asi trochu zaskočen, protože se mu pak nabízí jen 6 možností:
1-Navigovat na...
2-Najít alternativu - tady opět jen šest možností
- vypočítat alternativu
- vyhnout se uzavírce 100m
- vyhnout se uzavírce 500m
- vyhnout se uzavírce 2000m
- přepočítat původní
- minimalizovat dopr.zpoždění
3-použít denní/noční barvy
4-ukončit aplikaci
5-vypnout/zapnout zvuk
6-vypnout/zapnout 3D displej

Osobně mám zámek vypnutý, pak lze ovládat TT tak jako ve verzi 5 i za jízdy - někdy se to hodí.

Shrnu-li to, tak změny jsou příjemné i když nepředstavují žádný obrovský skok ve vývoji aplikace, stále řada věcí chybí v porovnání s konkurencí.
Hlavní je, že naviguje správně s minimem chyb.[/b]
JoKa
 
Příspěvky: 1
Registrován: 18.11.2006, 21:05

Příspěvekod condor v 19.11.2006, 12:52

I verze TT5 umi body na trase. NAVIGOVAT NA - POI - a dole tlacitko TRASA
YAKUMO Delta 300 GPS --->YAKUMO Delta X ---> MIO P550m ---> Mio Explora K70
TT 7 (do auta), SmartMaps (na kolo či pěšky), GCzII (Geocaching)
condor
 
Příspěvky: 104
Registrován: 22.10.2005, 9:48


Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků