MapShare

Vše o navigacích značky TomTom

MapShare

Příspěvekod Gumídek v 26.3.2014, 9:05

Mám dotaz, jde někomu MapShare ?? Udělal jsem už i klasický postup, odinstalace TomTomHome, vyčištění souborů v mapě, a stále nic...Je to jen u mně, nebo někdo máte stejný problém ?? Děkuji...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: MapShare

Příspěvekod Gebič v 26.3.2014, 12:24

Funguje, musíš udělat toto:

Kód: Select All
Všechna zařízení používající verze map starší než 8.85 budou dostávat opravy softwaru Map Share po dobu 12 měsíců. V případě, že máte starší mapu, je se může stát, že program TomTom Home nenabídne Vám novější opravy map ke stažení.
     
    Prosím zkontrolujte následující:
     
    Můžete provést nasledující postup: :
     
    Připojte navigaci k počítači a otevřete si tento počítač:
     
    Zde uvidíte navigaci jako vyměnitelný disk popř. TomTom
     
    Otevřete si tento vyměnitelný disk (tomtom) a otevřete si složku s mapou. Název složky s mapou může být Europe_2GB, Europe_east atd.
     
    Zkontrolujte jestli ve složce není některý z následujících souborů:
     
    Jakýkoliv soubor končící příponou .MID nebo MMS pokud ano tak jeho smažte
     
    Pokud najdete ve složce s mapou najdete následující soubory tak je také vymažte:
     
    MapServerPatch.dat
    MapUserPatch.dat
    PatchFilter.dat
     
    Nyní prosím prověďte kontrolu chyb:
     
    Otevřete si tento počítač. Pravé tlačítko na vyměnitelný disk (tomtom). Klikněte na vlastnosti  záložka nástroje. A spusťte kontrola chyb. V nastavení opravy chyb označte automatická oprava chyb.
     
    Následně prověďte clear flash:
     
    Zde najdete kompletní návod jak provést clear flash: www.tomtom.com/6186
     
    Odpojte zařízení od počítače a pokračujte dále podle návodu:
     
    - Odinstalujte TomTom Home
    - Klikněte na start - dejte spustit a napište %appdata% a dejte enter
    - Otevře se Vám okno kde najdete složku TomTom - smažte složku TomTom
     
    - Klikněte znovu na start - dejte spustit a napište %temp%
    - Ve složce smažte všechny soubory
     
    - Otevřete složku Dokumenty - zde najdete složku TomTom. Tuto složku přejmenujte na oldtomtom.
    - Následně si otevřete program files - C:\program files a smažte zde složku TomTom Home 2
    - Stáhněte TomTom Home ze stránek:  http://download.tomtom.com/sweet/application/home2latest/TomTomHOME2winlatest.exe
     
    Po instalaci TomTom Home připojte navigaci k počítači a prověďte aktulizaci mapshare.
     
     
    V případě jakýchkoliv dalších dotazů nebo připomínek neváhejte a obraťte prosím se na naši podporu. Můžete nás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky na čísle +420 23 90 00 491. Jsme Vám k dispozici od pondělí do pátku od 9:00 do 16:00. Děkujeme Vám za výběr našich výrobků. Jsme přesvědčení o tom, že TomTom Vám ukáže tu nejlepší cestu.
     
     
    S přátelským pozdravem,
     
    Dorota Farbiszewska
    Tým zákaznické podpory TomTom


Postup psal nějaký Holandský vyhulenec! Stačilo celou navi zformátovat a nahrát tam čistou instalaci a problém solved! Ty kraviny co tam píšou mi nepomohly ani na jednom compu, toto ano!

http://poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=26&t=1069&start=525
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: MapShare

Příspěvekod Mouse v 26.3.2014, 13:18

mně funguje normálně
TT GO 520 - nyní
TT GO 750 - byla
Uživatelský avatar
Mouse
 
Příspěvky: 62
Registrován: 5.1.2012, 22:38
Bydliště: Praha 5

Re: MapShare

Příspěvekod Gumídek v 26.3.2014, 13:30

To jsem udělal, vždyť to nahoře píšu....
1) nemám mapu starší....2) Návod od Doroty znám....nepomohl
Pomohlo až úplné smazání karty, naformátování, stažení nového Navcore, a stažení čisté mapy....až poté to začalo fungovat.....
Štve mne jen, že musím zadat některé své opravy znovu, protože v mapě nejsou a po stažení MapShare se neprojevily...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: MapShare

Příspěvekod Tonny v 26.3.2014, 14:20

Mouse píše:mně funguje normálně

Jen se skromně ptám:
Co je to "mně funguje normálně", jinak tedy - jak má vlastně fungovat MapShare?
Ví to někdo?

Možná se tento dotaz zdá být někomu z vás tak říkajíc mimo mísu, ale:
- Gumajz /a někteří další/ zde na poi.cz i na navigovat.cz zveřejňují chyby, které se dají řešit dlouhodobě s tvůrci map a krátkodobě - ihned - opravou přes MapShare.
Je předpoklad, že si někdo /kolik uživatelů - jednotlivci, desítky nebo že by snad stovky????/ tyto chyby opraví a "umožní" firmě TOMTOM považovat danou chybu za "sděleno více /hodně/ uživatelů" a tedy že je firma zařadí do veřejných oprav MapShare.

Sleduji to hodně dlouho,
ale tímto způsobem se mi opraví nepatrné procento hlášených chyb, jinak řečeno, co si neopravím, to se mi jako oprava až na vyjímky nenačte, přestože každý cca druhý-třetí den stahuji desítky, stovky kB /dnes např 1,3 MB/ oprav.
I když si něco opravím sám, po aktualizaci nové verze map se mi tyto opravy /pokud je nová mapa ještě neobsahuje/ smažou, tedy je opět nemám
- tento problém jsem řešil s HElp už v roce tuším 2011 s výsledkem pro firmu TOMTOM "obvyklým" - předali podnět technikům do Holandie.
- to, že mi TOMTOM prakticky obden nabízí aktualizaci map pomocí MapShare dle dlouhodobé zkušenosti zdaleka neznamemá, že se něco opraví!

Kdysi dávno jsem zadával v Hodoníně, ulice Marxova, mezi G. Preisové a Nádražní omezení na 30 km/h - trvalo to pouze 26 měsíců, než se to objevilo v mapě a neznám nikoho, komu by se tato oprava načetla přes MApShare!
Podobně i jednosměrky mezi ulicemi Nádražní a Brandlova - dlouho, snad rok a čtvrt trvalo, než to Gallen protlačil do verze, kterou by TOMTOM akceptoval a opět neznám nikoho, komu by se oprava přes MapShare načetla - a to jsem pravidelně opravy MApShare zadával po aktuializaci map znovu /v te době bylo v blízké rodině cca 6 navigací a mezi známými cca dalších snad 10-12, které jsem tehdy "obhospodařoval".
Ani jedna z těchto navigací opravu neznala - všechny byly pravidelně aktualizovány!

Takže o funkci MapShare mám své mínění, podobné jako o funkci Traffic a doprava LIVE - možná někde na jiíh a západ od nás ano, ale v české kotlině?
NE!
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: MapShare

Příspěvekod Gebič v 26.3.2014, 16:10

TONNY: Vímevšichni rozumní co jsme na fóru. Ale je to hezké vidět, áááááá připojím navi stahnu si quick gps fix a "nějakou aktualizaci"! Samozřejmě já osobně vím, že je to zcela k hovnu a ani nevíš co si stáhneš, ale jsem na to zvyklý. Holt zvyk je železná košile... :zed:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: MapShare

Příspěvekod Gumídek v 26.3.2014, 17:25

Já jsem spíš naštvanej na to, že jsem měl mnou zadané opravy v mapě, ale jelikož nechtělo fungovat MapShare, tak jsem musel udělat čistou instalaci, ale tím jsem o své opravy přišel....Teď jsem dvě hodiny zpátky zadával opravy, které jsem zadal, protože se dříve stahovali přes MapShare normálně, ale teď už ne...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: MapShare

Příspěvekod Gebič v 27.3.2014, 11:43

To nikoho ve zhulenecký firmě a ve zhuleneckým národě nezajímá. Kór, když to vyřizuje Polák... :pistol:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: MapShare

Příspěvekod Tonny v 8.4.2014, 11:40

Už třetí den se pokouším o aktualizaci MapShare - nedaří se.
Přihlášení k účtu je okamžité, ale načítání dat píše 1 vteřina a trvá to už více jak půl hodiny, včera to spadlo po asi 10. minutách, předvčerem asi po 15. minutách.

Naví se tváří jako připojená, po určité době mi píše, že se mám připojit na stránku a vytvořit připojení, aplikace MY DRive se tváří jakoi připojená a "stahuje" 2,8 MB dat.
Vyměnil jsem kabel k navi, změnil USB výstup, vyzkoušel na jiném počítači /se stejnou IP adresou/, problém trvá třetí den.
Problém jen u mne? Nebo i někdo jiný?

EDIT 12:40
- změna ve smyslu, že navigace i MyDrive píše, že nemám odpojovat zařízení, instalace probíhá.
Potud OK, jen nechápu, co instalaci 2,8 MB MapShare trvá tak dlouho. Už mám asi 15 minut psáno, že hotovo 99 procent..

Uživatelsky "velmi příjemné", hlavně ta doba trvání!!!
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: MapShare

Příspěvekod Gumídek v 8.4.2014, 21:08

Tohle je to, proč novou řadu nechci. Aplikace My Drive něco dělá, ale čert ví co....a jakmile program něco dělá, a já nevím co, tak mi to celkem vadí...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: MapShare

Příspěvekod Tonny v 9.4.2014, 9:26

Takže někdy okolo 14. hodiny /přesný čas nemám/ mi navi oznámila, že ji mohu odpojit.
Za 2 hodiny a 20 minut jsem aktualizoval 2,8 MB dat pro MapShare a cca 100 kB dat pro aktualizace satelitů.
Po odpojení a opětovném přopúojení mi navi opět nabídla aktualizaci MapShare, tentokrát "jen" 450 kB - tak nějak jsem neaktualizoval...
Prostě "skvělé"....
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: MapShare

Příspěvekod jeef v 10.4.2014, 10:09

Tonny píše:Už třetí den se pokouším o aktualizaci MapShare - nedaří se.
- změna ve smyslu, že navigace i MyDrive píše, že nemám odpojovat zařízení, instalace probíhá.
Potud OK, jen nechápu, co instalaci 2,8 MB MapShare trvá tak dlouho. Už mám asi 15 minut psáno, že hotovo 99 procent..

Uživatelsky "velmi příjemné", hlavně ta doba trvání!!!


Tohle jsem řešil s TT už loni. Dlouhé, "nekončící" aktualizace. Dělali jsme hokusy pokusy, skončilo to reklamací, kdy jsem byl tři týdny bez navi, mezi tím mi v servisu v Rumunsku přemázli image v navi na původní. Nicméně problém se nevyřešil. Navi se aktualizuje a aktualizuje.

Pak jsem jednou odešel, zapomněl ji připojenou a ono to proběhlo a doběhlo. Takže nikoliv, že by aktualizace nekončila, ale trvá jí to hrooooozně dlouho. Jde tedy o vlastnost, nikoliv chybu.
TomTom Via 135 Europe Traffic
Europe 915.5123
App 12.071.1370596.84
jeef
 
Příspěvky: 31
Registrován: 27.12.2007, 12:34

Re: MapShare

Příspěvekod bobisek.ltm v 10.4.2014, 12:08

Tak mě aktualizace proběhne stylem :
-stahuje 5s
- instaluje 0-10% cca 10s
- pak naskočí 100% a hotovo
- do 10s vyskočí hláška, že je připravena další aktualizace (ta samá) :zed:

Dle postřehu zde na fóru je ovšem přínos MapShare asi zanedbatelný a opravdu to nemám čas dokola řešit s podporou.
Aspoň, že GPSfix funguje a mapy se aktualizují také v pohodě, druhá věc je co je v nich nového a opraveného.
Je to asi marný boj s větrnými mlýny.
Nová TomTom Via 135, Apl. 12.071.1370596.84 (0) (2092, 12.9.2013), Mapa : 'Europe' v945.6254, 1/2015
Kdyby někdo narazil na TomTom Via 135 SN : BO3212G01184, byla ukradena!
Uživatelský avatar
bobisek.ltm
 
Příspěvky: 82
Registrován: 4.8.2009, 13:27
Bydliště: Litoměřice

Re: MapShare

Příspěvekod Tonny v 24.4.2014, 10:11

Navazuji na předchozí /od Tonny v 26 bře 2014 14:20/ a na hlášku na navigovat.cz, http://forum.navigovat.mobilmania.cz/vi ... #p10083246

Chápu, že někdo napíše, že se mu opravy MapShare stahují, to platí i u mne.
Respektive přesněji, aplikace MY Drive a navigace píší, že stahují a instalují opravy MapShare, potud máme všichni pravdu.
Zdůrazňuji rozdíl mezi stahováním oprav a skutečně opravenou konkretní chybou!!!!!

Konkretní dotaz zní:
Pokud Gumajz /nebo i jiní, kteří o tomto informují/ zadá nějakou opravu přímo do navigace, přes MapShare, načte se někomu???
Za jak dlouho po zveřejnění???

Je mi jasné, že pokud si tu samou opravu zadám také sám, že mám chybu opravenou!
Ale POZOR, řeč je o situaci, kdy někdo zadá na navigovat.cz opravu, k tomu napíše "a my ostatní si opravíme přes MapShare" - já si ji nezadám a čekám, kdy se mi přes MapShare načte.

Odpovídám si sám sobě:
V 99,9 procentech případů NIKDY - respektive snad pouze jednou jsem zaznamenal, že se chyba opravila, jinak DOSLOVA NIKDY!!!!!

PROTO SE NAPROSTO KONKRETNĚ A CÍLENĚ PTÁM:

Je zde někdo, kdo si nezadal PŘES MapShare tuto opravu http://forum.navigovat.mobilmania.cz/vi ... #p10083246 a komu by se přes MapShare načetla??
Nebo jakoukoli jinou starší oparvu, kde Gumajz psal o zadání do MApShare, ty sám jsi chybu ve své navi neopravil - máš opravu přes MApShare načtenou???????
Tvrdím, že v devíti případech z deseti NE, nemáš!!!!


Děkuji za odpovědi.
Dnes je to 13 dnů, co Gumajz tuto opravu zadal do MApShare a já ji načtenou nemám, přestože jsem od te doby opravy načítal 7x.

Takže se zcele legitimně vnucují otázky:

Funguje MApShare?
Funguje s aplikací MyDrive?
Kolik lidí musí opravu zadat, aby se přenesla jiným uživatelům?
Za jak dlouho po zadání se oprava přenese jiným??
Má vůbec MApShare smysl???

-------------------------------------
Z jakého důvodu zadáváme opravy na navigovat.cz?
- odpovím si sám: protože opravy přes firmu TOMTOM se ukázaly jako dlouhodobě neřešené, neobjevily se přes několik aktualizací map a protože přes Gallena je vše rychlejší, diskutovatelné a "to celé napovídá" a vnucuje názor, že firmě TOMTOM tenhle způsob oprav tak nějak "nefachčenkuje".


Proč to všechno:
Tak, jak jsem dokázal v průběhu dvou let firmě TOMTOM, že jejich služba LIVE dopravní zpravodajství je v českých podmínkách nefunkční /všimněte si, že u nových řad se už nikde tato služba nezmiňuje/, tak se ukazuje jako nefukční i MapShare /to, že se stahují a instalují nějaká data ještě neznamená, že se něco opraví/ a zatím neznám nikoho, komu by se jakákoli konkretní oprava načetla!!!!

Děkuji za vaše názory na fukčnost načítání konkretních oprav MapShare.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: MapShare

Příspěvekod Gumídek v 24.4.2014, 14:19

Je pravda, že u TomToma asi nefunguje vůbec nic. Já mám ještě 8 aktualizací, takže je vyčerpám, pokud mi zařízení ještě vydrží, a pak půjdu pryč od TT. Už jsem rozhodnutý do čeho půjdu. Je to navigace Be on Road, a tablet...Proto už se ani nenamáhám tyhle problémy řešit...nějak už nemám chuť stále s nimi řešit to samé, když firma TomTom nechce....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Další

Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron