MapShare

Vše o navigacích značky TomTom

Re: MapShare

Příspěvekod Gebič v 26.4.2014, 12:59

I když mě TomTom sere sebevíce, má ho více než 7let a jen tak se ho nevzdám! :zamysl:

PS: Já jsem s ním maximálně spokokený a popkud si člověk nedá nejkratší trasu, tak ty dvě zbývající eko a nejrychlejší jsou vždy spohlivé. (samozřejmě beru, že máte aktuální mapy).
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: MapShare

Příspěvekod ClonyXXL v 24.6.2014, 21:26

Hm, tak to jste mě fakt potěšili. Dlouho jsem tu na fóru nebyl. Teď se mi honí hlavou pořízení Tomtoma (sice do iPhonu) a čtu, jak nic nefunguje :-P :pistol:
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

Re: MapShare

Příspěvekod Gumídek v 25.6.2014, 13:34

Ačkoliv mně přístup firmy TomTom štve, tak stejně budu otrávený, až mi odejde....Protože je na ovládání nejlepší....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: MapShare

Příspěvekod Gebič v 25.6.2014, 15:05

Jak píše Gumajz a plně souhlasím... Nadávání je jedna věc, ale 6let v autě a navigování na 99.9%!
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: MapShare

Příspěvekod Gumídek v 25.6.2014, 15:18

Já používám TT 8 let, a měl jsem šance vyzkoušet Garmin, Navigon, Mio atd atd....A přesto všechno mám dál TT...
Bez komentáře...A už toho necháme, jsme ve vláknu MapShare, takže je toto vše OT...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: MapShare

Příspěvekod Tonny v 8.10.2014, 9:44

Opakuji dotaz,
uvedený zde viewtopic.php?f=3&t=4890#p50554
Je jasné, že nemá smysl kontrolovat tam uvedený příklad, od té doby proběhla aktualizace mapy.

Ale ptám se:
Pokud Gumajz /nebo kdokoli, kdo o tom informuje/ zadá opravu přes MapShare,
a pokud si ji jiný uživatel nezadá,
za jak dlouho a jestli vůbec se ta oprava načte?

Opakuji,
neznám případ, že by se mi někým zadaná a /zde nebo na www.navigovat.cz/ publikovaná oprava přes MapShare načetla v průběhu mezi řádnými aktualizacemi verze mapy.
Takže:
Je MapShare v našich končinách funkční???
Prosím, nediskutujme o tom, jak mám nastavenu navigaci - tak, aby stahovala opravy od malého počtu uživatelů.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: MapShare

Příspěvekod Jirásek v 8.10.2014, 10:28

Tonny, obávám se že pravdivou 100% odpověď by mohl poskytnout pouze někdo od TT, který "vidí" do systému. Vše ostatní bude pouze spekulace.
Silně však pochybuji že by nám někdo od TT tuto informaci poskytl, podpora ví :pulka: a v Niederlandu se tím nikdo zabývat nebude.
Toť můj zcela soukromý názor.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: MapShare

Příspěvekod Tonny v 8.10.2014, 11:02

Tady nejde o odpověď z TomTomu - je jasné, že případný problém nikdo z firmy oficiálně nepřizná.

Ale pomalu docházím k závěru, že snad ani nikdo /zde, uživatelů serveru/ nechce vědět, jestli to funguje nebo ne.
Na jaře jsem se ptal na konkretní zadanou opravu, odpovědí několik, různé názory,
ale NIKDO NENAPSAL ANO NEBO NE, tato konkretní oprava se mi načetla nebo nenačetla. NIKDO!!!

V podstatě není vůle to řešit, zdejší komunitě stačí vědomí, že nějaké MapShare existuje.
Funkčnost je až to poslední, so se po tom chce.

Nemyslím to nijak zle, naopak, velmi kladně hodnotím snahu těch, co data zadávají a publikují, když nic, tak každý má možnost si tu kterou publikovanou chybu opravit sám.

Je to jedno malé ale.
System by to měl dělat sám a protože nikdo od jara nenapsal , že našel opravenou chybu, pak se domnívám, že system MapShare nefunguje.
Zřejmě to nikomu neavadí a zřejmě jsem ve vztahu k TOMTOMU jeden z mála rebelů /viz i LIVE doprava, které už v nových řadách není zmiňováno a které očividně firmě funguje tak, že se nedá použít/.
Napíše aspoň jeden člověk, že se mu některá oprava MapShare načetla???
Děkuji.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: MapShare

Příspěvekod Scorpio_cz v 8.10.2014, 12:30

Třeba na Androidu TT do map share ještě ani nedorostl.
A s aktualizací mapy (doživotní) je to taky hodně opožděné - stále tvrdí že v930.5611 je poslední :shock3:
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: MapShare

Příspěvekod Gumídek v 8.10.2014, 12:48

Podivej, jak mám zjistit, jestli chyba, která se načetla, byla oprava přes MapShare, nebo ne ?? Prostě se mi v mapě objevila, a to je pro mně směrodatné. Když nevím, jestli je oprava od TT, nebo jen od komunity, tak jak se to mám dozvědět...?? Navíc opravdu nemám tolik času, abych po každém připojení TT k PC a TTHome a po aktualizaci kontrolovat všechny opravy, jestli se načetly....Zjistím to, když někde jedu a není tam chyba, tak je to OK....
Před půl rokem, byla chyba v dopravním hlášení na Info panelech, které jsou po Praze na hlavních tazích. Po pár telefonátech se konečně informace objevila opravená. Takže OK. To jsem měl znovu půl hodiny telefonovat a ptát se, kdo to opravil ?? Pro mně je hlavní, že to bylo opraveno..A stejné je to pro mně u MaShare. Opravy se objeví a to je hlavní....Ale to je vše, víc k tomu už fakt říct nemohu...p.s. A spousta lidí opravu zjistí zadanou, ale proč by to někam psali ?? A nikomu se nechce furt dokola kontrolovat opravy, jestli jsou zadané,nebo ne při každé aktualizaci. Já to kontroluji jen při stažení nové mapy, jestli tam oprava je zadaná nebo ne...a píšu to na navigovat.cz.....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: MapShare

Příspěvekod pavelgre v 8.10.2014, 14:41

Já to taky kontroluju jen po stažení nové mapy. Sice dřív když jsem ještě neznal fórum na navigovat.cz, tak jsem se mnohokrát marně pokoušel zadat opravu přes mapshare. Co vím, tak se oprava nikdy neprojevila(většinou jsem se snažil zadávat nové ulice). Možná že jednosměrky, rychlostní index nebo jména ulic se po čase projeví, když tu opravu zadá víc lidí. Soudím podle toho, že mi to při aktualizaci vždycky nějakou tu opravu nainstaluje. Teď jde jen o to, jestli ta aktualizace obsahuje i opravy z ČR. To ti ale nikdo asi neřekne.
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: MapShare

Příspěvekod Gumídek v 8.10.2014, 15:48

Přesně. Já přes MapShare zadávám jen jednosměrky, zákazy, rychlostní indexy a atd...Nové ulice jen přes navigovat...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: MapShare

Příspěvekod Tonny v 9.10.2014, 10:32

Přeju všem pěkný den. :zamysl:
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Předchozí

Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků