Blaupunkt TravelPilot Lucca

Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...

Moderátor: eidz

Re: Blaupunkt TravelPilot Lucca 5.3

Příspěvekod freewall v 14.3.2009, 16:33

I think you have to use the SD card slot to upload to the Lucca. First download them onto the SD card and then you can upload them to the Lucca.

Not absolutely certain but I have been trying to work out how to do this myself. Read something on the Blaupunkt website so might be worth a try.
Myslím, že máte použít kartu SD slot na upload na Lucca. První download je na SD kartu a pak si můžete nahrát do Lucca.

Není naprosto jistá, ale já jsem se pokoušela práci, jak to udělat sám. Přečtěte si něco o webových stránkách Blaupunkt tak možná stálo za to zkusit.
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Blaupunkt TravelPilot Lucca 5.3

Příspěvekod freewall v 14.3.2009, 16:41

Já tedy nevím, tohohle "modrého boda" jsem nikdy neměl v ruce, takže se tžko radí, ale tady http://www.poicon.com/en/blaupunktwelcome.html píší o nějaké free registraci a pak budeš mít aktualizaci radarů a bla bla bla - zkus se na to mrknout, ikdyž pochybuji, že v dnešní době bude něco zadarmo.... samozřejmě kromě POI.cz :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Blaupunkt TravelPilot Lucca 5.3

Příspěvekod freewall v 14.3.2009, 16:48

Ještě tady: http://www.poi.cz/phpbb/search.php?author_id=9457&sr=posts je přímá odpověď na tvoji otázku, takže by to mělo fachčit :zamysl:

Re: Blaupunkt TravelPilot Lucca 5.3
Ahoj, vlastní POI jdou přidávat do modelů LUCCA 3.5 a 5.3 Možnosti jsou dvě: oficiální POI z Německýho webu, nebo vlastní. Ty z německýho webu jsou bohaté na turistiku, stravování a pod a jsou opravdu hodně dobré Vlastní se pomocí programu nahrnou na SD kartu a makaj výborně - vybereš co chceš. Data...
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Blaupunkt TravelPilot Lucca 5.3

Příspěvekod freewall v 14.3.2009, 16:56

Tady jsem ti našel nějaký POI Finder, jestli see ti to bude hodit - odtud http://www.poicon.com/en/support/updates/index.html, ale chce to registraci, jak na tom odkazu najdeš
Přílohy
poifinderblaupunkt200208.zip
(1.04 MiB) 1243 krát
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Blaupunkt TravelPilot Lucca 5.3

Příspěvekod vw-mm v 14.3.2009, 20:08

Ja sem ted zkousel asi 3 hodiny v kuse... Tak ted kdyz vylezu z okna mi hlasi radar coz je super tohle funguje, mam poi finder basic, to mi ted blbne furt to zkousim, ani nedokazu uverit jak je to tezke aby to fungovalo, ja sem si myslel ze tyhe checkpointy co se tu daji stahnout free aji ikonky, ze se mi budou na navigaci zobrazovat, vubec nic se mi nic nezobrazuje, jak mam pojmenovat slozku do ktere to dam do navigace? POI_Warner_Radars sem vlozil na SD kartu a pohoda. nevim je to na me moc slozity, ale mam hold takovej hendykep ze se nezdavam, ja z toho scvoknu :)
Uživatelský avatar
vw-mm
 
Příspěvky: 19
Registrován: 13.3.2009, 18:47

Re: Blaupunkt TravelPilot Lucca 5.3

Příspěvekod freewall v 14.3.2009, 20:41

To máš dobrou vlastnost, že vydržíš :)))

Jak jsem psal - s Blaupunktem nemám zkušenost - u Garminů http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=23&t=532&p=9317&hilit=stejn%C3%BD+adres%C3%A1%C5%99#p9317to funguje takhle:

Lze to naprosto jednoduše. Jednotlivé gpx soubory stačí umístit do samostatných adresářů a ty pojmenovat tak, jak chceme aby se zobrazovaly v GPS přístroji.
Pokud se do tohoto adresáře umístí i ikona ve formátu BMP nahraje se též. Oba soubory (.gpx .bmp) musí mít stejný název.
Já osobně to dělám tak, že vytvořím nadřazený adresář a pod něj umístím jednotlivé adresáře s gpx souborem a ikonou bmp. V POI Loaderu pak zadám ten nadřazený
adresář a do GPSky se nahrají všechny POI v adresářích umístěných pod ním. Chce to trpělivost - je-li toho více trvá to dlouho a zdánlivě se nic neděje. 5,5MB mi trvalo přes 2min.
V GPS pak stačí zadat FIND-Uživatelské body zájmu-pak stisknout MENU a zvolit "Vybrat databázi". Zobrazí se seznam kategorií přesně tak jak byly pojmenovány adresáře.


Třeba ti to k něčemu bude :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Blaupunkt TravelPilot Lucca 5.3

Příspěvekod vw-mm v 15.3.2009, 9:04

:jupi: :palce: Uspech je tady !!! :palce: :jupi: Dekuji za rady, Cile sou ulozeny, ukazuje to i ty radary, otevre se okno s upominkou za 100m radar atd. to sem moc rad. Ulouzil sem si tak 80% veci z Poi.cz jenom me udivuje jedna vec, treba cerpaci stanice maji logo Shell, OMV atd, nahral sem to i s obrazkama, firmy, bankomaty atd. jenze se mi bubec tyhle maly ikonky nezobrazuji, jak je to mozne? A dalsi vec, co bych se chtel zeptat, na poi.cz se da stahnout napr. Info Rychlost, Radary_ mobilni, Policejni_kontroly, kdyz sem si stahl, uplne nahore v Sekci radar soubor s radarama, slozka se musela jmenovat POI_Warner_Radars musim tyhle Info Rychlost, Radary_ mobilni, Policejni_kontroly / vlozit do tehle slozky POI_Warner_Radars ???? :pc:
Uživatelský avatar
vw-mm
 
Příspěvky: 19
Registrován: 13.3.2009, 18:47

Re: Blaupunkt TravelPilot Lucca 5.3

Příspěvekod freewall v 15.3.2009, 11:14

:?: :?: :?:
|Domnívám se, že jednotlivé kategorie poi´s musíš mít ve stejném adresáři s ikonou (aspoň u Garminů tak to musí být), k druhé otázce si myslím, že "info rychlost" a "kontroly" nemusíš mít v tom tvém radarovém adresáři, protože to s radary nesouvisí.

Zase se potvrdilo staré známé : Vydržať, vydržat, vydržať :palec:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Blaupunkt TravelPilot Lucca 5.3

Příspěvekod vw-mm v 15.3.2009, 11:30

Pane Freewall, moc Vám děkuji :usmev: Mám ohromnou radost, diky za rady fakt ste me pomohl, ono ta technika de porad dopredu kdyz sem byl mladsi taktech 5 let zpet, to me bavilo, ted nemam vubec cas a informace mizi z hlavy a nove nepribivaji. jsem adminem stranek www.wantedcars.tym.cz me z toho vseho jenou vybuchne hlava. :lol1:
Uživatelský avatar
vw-mm
 
Příspěvky: 19
Registrován: 13.3.2009, 18:47

Re: Blaupunkt TravelPilot Lucca 5.3

Příspěvekod freewall v 15.3.2009, 11:44

:haha: tak pane Freewall mi tady ještě nikdo neřekl :grin: , neděkuj, myslím si, že tady jsme od toho, abychom si pomohli a poradili pokud to jde, jak jsem koukal ty jsi třeba machr přes tuning, takže zase třeba poradíš ty někomu v tuningu....... musíme si pomáhat a hlavně že je mír :grin:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Blaupunkt TravelPilot Lucca 5.3

Příspěvekod vw-mm v 15.3.2009, 15:34

No tuning, heh ja spsi nez disajn a vzhled mam radsi kdyz je kara nabusena nez v serii. Nektery veci vim nektery ne,ty radary se mi zrovna hodi, vim ze kdyz nekdo nekoho predjede nebezpecne, za kazdej zarve to je pako (cenzura) ja jezdim rychle na dalnicich a tam kde nikdo nejede. je to sport. Kdyz zabiju jen sebe tak ok, ale kolik je lidi co zabije druhy ze? to sou pakosti. Treba me se libi moc usek z Brna na Pohorelice. tam je novej asfalt a hodne siroka silnic a kdyz je teploucko otevreny okna a jet tech 80 km/h a kochat se prirodou a poslouchat vyfuk to je krasa. To je relax.Nic ja se jeste ukazu !!! budu mozna taky prispivat Poiama na poi.cz zrovna vim kde stavaji policajti a merivaji ale musim sehnat souradnice, asi se zacnu podilet na vyvoji :) pa Michal
Uživatelský avatar
vw-mm
 
Příspěvky: 19
Registrován: 13.3.2009, 18:47

Re: Blaupunkt TravelPilot Lucca 5.3

Příspěvekod freewall v 15.3.2009, 16:15

Je to sice OT, ale poslední příspěvek:
Bože, bože....... jen doufám, že z toho vyrosteš a že z toho vyrosteš dříve než někoho zabiješ nebo sebe - Good luck :palec:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Blaupunkt TravelPilot Lucca 5.3

Příspěvekod Docent v 15.3.2009, 18:25

To vw-mm: Předpokládám, že jezdíš stejně dobře, jako ovládáš češtinu. Tak teď jenom aby to, co pojede proti tobě při poslední jízdě, byla stoosmačtyřicítka naložená pískem a ne Favorit naloženej rodinou s dětma :KO: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Blaupunkt TravelPilot Lucca 3.5

Příspěvekod vw-mm v 23.7.2009, 9:44

Tak jsem tu zpět, Navigace se mi začala trošku sekat, možná vedrem. Navigaci jsem dal do původního stavu. Na SD kartu jsem dal do nové složky POI_ Warner_ Radars noveé radary, když jedu úsekama kdy mě to vždycky upozornilo, tak mi to nic neukazuje. Už několikrát jsem smazal složku a znovu ji vytvořil a ukládal ve formátu asc. vůbec to nefunguje, nevím si rady. :KO:
Uživatelský avatar
vw-mm
 
Příspěvky: 19
Registrován: 13.3.2009, 18:47

Re: Problém s nahráním POI do navigace

Příspěvekod vw-mm v 8.10.2010, 18:20

Ahoj přátelé poi.cz , mám menší dotaz, mám sice Blapunkt Lucca 3.5
Naučil jsem se dávat upozornění na radary do složky ownPOIs / Hints
Vždycky mě to funguje, což mě těší. pokaždý se otevře rámeček s nápisem co mě čeká, pokaždý jsem si to uložil i s obrázkem, ale ten se mi nikdy do dnes nezobrazil. Ale teďkom jsem vyčetl v návodu k Blaupunktu, že formát asc je pouze textový formát. Takže to bude asi problém, bohužel nikdy se mi nezobrazila ikonka 22x22 v navigaci. Dočetl jsem se, že můžu ukládat poi body i ve formátu CSV.
Když jsem si dnes chtěl v nastavení vybrat formát csv bylo jich tam nějak moc.

csv - Mio Moov
csv - Igo / Mio
csv - Dynavix
csv - Automapa

Nevím který mám vybrat, tak aby to fungovalo i s těma ikonkama. Musí se to jmenovat stejně jako obrázek ve formátu bmp.

Další dotaz, když jsem si chtěl dodat třeba obchodní řetězce, pneuservisy, hrady, zámky, zříceniny... a uložil jsem to do složky ownPOIs také se mi to nezobrazilo, (všechny poibody, parkoviště, benzínky se zobrazují pouze co už tam byly, ale ty co jsem si chtěl dodat, ty se mi nikdy nezobrazily :zamysl: , nalezl jsem je jen když jsem hledal v menu na cíle )jak to mám ukládat tedy? bmp + asc, nebo bmp + csv
Který formát csv se hodí pro Blaupunkt

Děkuji Michal. :hmm:

PS: ukládám to stylem, že co se mi líbí uložím do složky Dokumenty a pak to přenesu na sd kartu.
Uživatelský avatar
vw-mm
 
Příspěvky: 19
Registrován: 13.3.2009, 18:47

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní navigace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron