Unlock 4350 max

Vše o navigacích značky Navigon

Unlock 4350 max

Příspěvekod AcemanLB v 17.6.2010, 9:47

Ahoj, jsem tu nový a po několika dnech studování mám hlavu jak pátrací balon. :shock3:
Koupil jsem 4350max a rád bych si ho odemkl jako PDA, ale na netu jsem našel postupy jen na řady 2.... a 8....
Nicméně jsem se dostal do fáze, že se mi povede spustit lištu WinCe, nicméně jsem z chování docela mimo. Lišta lze nastavin jen vždy navrchu nebo jen po startu navigace. Potom když kliknu do plochy lišta zmizí a už jí neumím vyvolat. Pokud lištu nechám vždy navrchu tak zase nejde po spuštění navigačního softu pořádně klikat do spodní části obrazovky. Dál mě docela překvapuje že když nahraju na SDčko fotky a videa tak nejdou přehrávat. Asi potřebuju nainstalovat nějaký prohlížeč. Bohužel at jsem stáhnul cokoliv pod WInCE tak nic nejede. Vždy to hodí hlášku neplatná aplikace WinCE. Do tohoto stavu jsem se dostal upravením souboru pmcfg v rootu kde jsem nahradil tento řádek Navigatorexepath=.\NAVIGON\navigon.exe , tímto řádkem: Navigatorexepath=\Windows\explorer.exe . Náte někdo ověřený postup jak Udělat z 4350 PDA? Rád bych postup co lze vrátit a snažím se vyhnout postupu pro MIO. Předem díky za rady.
AcemanLB
 
Příspěvky: 1
Registrován: 17.6.2010, 9:34

Re: Unlock 4350 max

Příspěvekod potvurkaXXL v 30.12.2010, 13:26

:zamysl: také ho skro mám ,tak pročítám vše možne a nemožné ,jen vím že jde přehrát na 6310 či 6350 po zaplacení přímo od navigonu ,,,nebo jsem viděl i igo v něm přidané funkční v složce nebo jen goglovat ,,, jen se zeptám podařilo se ti neco funkčního s tou navigací ?
Uživatelský avatar
potvurkaXXL
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30.12.2010, 13:22
Bydliště: Hradec Králové

Re: Unlock 4350 max

Příspěvekod Zubr v 30.12.2010, 21:38

Jsou potřeba tyto základní kroky:
1) Zajistit a ověřit si možnost návratu do původního stavu. Je tedy nutno vytvořit zálohu a umět ji vrátit zpět do navigace pomocí programu NavigonFresh ale stačí i překopírování kompletního obsahu navigace do PC. Obnovení systému se provede HW resetem, a zbytek se obnoví překopírováním zálohy zpět do navigace. HW reset se provede tak, že se navigace vypne a ve vypnutém stavu se zapne hodně dlouhým stiskem zapínacího tlačítka. Pozor, zruší se tím i oblíbené a uložené trasy.
2) Sehnat vhodný unlock. Na různých fórech jich lze najít mnoho. Většina z nich v Navigonech 43xx chodí. Nejvybavenější je asi MioPocked.
3) Sehnat potřebné programy pracující pod operačním systémem WinCE6.0. Součástí většiny unlocků je i sada různých programů, ale jen část z nich pracuje v N43xx
4) Zajistit spouštění unlocku. Já to dělám tak, že na SD kartě mám unlock, jehož startovací soubor v rootu jsem přejmenoval na UpdateME.exe. Navigon se nejrve pokouší spustit UpdateME.exe a pokud ho nenajde tak AutorunCE.exe.
Tyto diskuze jsou ale téměř na hranici warez, takže případné dotazy na SZ
Zubr
 
Příspěvky: 60
Registrován: 12.8.2009, 8:48

Re: Unlock 4350 max

Příspěvekod potvurkaXXL v 31.12.2010, 14:22

jo postup krásně napsaný ,, warez jo i ne ono to jde oficialne od nich stáhnout ale moc malo komu se to povedlo rozchodit co jsme četl tak každý pak posílal navigaci k nim a poté to fungovalo bez problemu to hlasové ovládání ... já jen zda s tím ná někdo nejakou zkušenost .
Uživatelský avatar
potvurkaXXL
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30.12.2010, 13:22
Bydliště: Hradec Králové

Re: Unlock 4350 max

Příspěvekod ClonyXXL v 31.12.2010, 17:47

:shock3: :shock3: :shock3: :zamysl: :chlamani: :chlamani: :chlamani: :mad2: :mad2: :haha: :zub: :?: :?: :?: :cheers: :vino: :vino: :nositka: :zed: :zed: :zed:
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

Re: Unlock 4350 max

Příspěvekod Zubr v 2.1.2011, 21:23

V době, kdy jsem hledal vhodný unlock jsem jich vyzkoušel min. 10 a nepamatuji se, že by nějaký nechodil. Pokud vím, tak problémy jsou jen s Navigonem 7xxx, jinak v ostatních navigonech včetně nových typů to chodí bez větších problémů. Záleží ale na tom, co všecho od tohoto zásahu očekáváte. Plnohodnotné PDA to nikdy nebude. Mě to zajímalo především pro možnost provozování dalších navigačních programů (iGO8, iGO Primo, SmartMaps, TomTom a další).
Konkrétně postup pro MioPocked 3.
1) Stáhněte si poslední verzi MioPocked 3 (poslední je asi release 59). MioPocked 4 mě nějak zlobil
2) Pořiďte si dostatečně velkou a rychlou MicroSD kartu. Navigon podporuje SDHC karty. Já používám kartu 8GB class 6
3) Na kartu nakopírujte složky Media a MioAutorun a dále soubory MioAutorun.exe, MioAutoRun.mscr a MortScript.exe (do root adresaře karty). Případně kompletní obsah staženého archivu. Soubory MioAutorun.exe, atd musí být v root adresáři. Nedoporučuji žádné přejmenovávání adresářů nebo umístění do nějakého podadresáře.
4) Nejprve malé vysvětlení. Základem většiny unlocků je skriptovací program MortScript. Skripty jsou soubory s příponou mscr. Často se ke spouštění skriptů používá startovací program, který musí mít stejné jméno jako skript, liší se jen příponou. V tomto případě je to dvojice MioAutorun.exe a MioAutoRun.mscr. Soubor MioAutorun.exe je nutno přejmenovat na UpdateME.exe a soubor MioAutorun.mscr na UpdateME.mscr.
5) Po restartu se provede instalace a je to.
Odstranění viz můj předchozí příspěvek. Některé unlocky kopírují svoje soubory i do interní paměti. Jedním z nich je i MioPocked. Je tedy nutno vymazat soubory, které unlock dokopíroval a pak provést HWReset. V Menu unlocku je sice uninstal, ale ten nevrátí vše do původního stavu.

Popsaný postup v principu platí pro většinu unlocků. Změny jsou prakticky jen v názvu startovacího programu (nebo dvojice skrit a starter). Některé jednoduché unlocky mají cesty k programům nastaveny formou kompletní cesty. Různé navigace ale používají odlišné jména disků. Interní disk v Navigonu se jmenuje "My Flash Disk" a sd karta "Storage Card". Někdy je tedy navíc nutno projít konfigurační soubory (*.ini a *.mscr) a opravit cesty.

Problém je v tom, že většina unlocků je optimalizována pro WinCE5.0. V nových navigacích (Navigon, Navon, Dynavix, nové Noname a další) je WinCE6.0. Řada programů je proto nefunkčních. Již cca 1 rok jsem ale žádný nový unlock nezkoušel, takže je klidně možné, že již existuje nějaký unlock optimalizovaný pro WinCE6.0. Já jsem si proto vytvořil vlastní unlock. Pokud bude zájem, tak na něj mohu dát odkaz, ale až někdy příští týden, protože momentálně mám velice pomalý upload.

Pro PotvurkaXXL nerozumím, jakou to má souvislost s hlasovým ovládáním, z warezu si samozřejmě můžete stáhnout cokoli, ale obvykle se jedná jednoduše řečeno o kradené věci a není to tedy oficiální. Dále by mě docela zajímalo forum, kde jim můžete poslat navigaci. Vašemu poslednímu příspěvku jsem skutečně nerozuměl.
Zubr
 
Příspěvky: 60
Registrován: 12.8.2009, 8:48

Re: Unlock 4350 max

Příspěvekod potvurkaXXL v 4.1.2011, 22:36

Kód: Select All
http://www.navigon.com/portal/int/uebernavigon/presse/artikel/100223_Upgrade_4350max_6310.html

toto je oficialni link jejich

a jeden z youTube co vše jde
Kód: Select All
http://www.youtube.com/watch?v=OE_4noZGDas&feature=fvw
Uživatelský avatar
potvurkaXXL
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30.12.2010, 13:22
Bydliště: Hradec Králové

Re: Unlock 4350 max

Příspěvekod Zubr v 5.1.2011, 8:41

pro potvurkaXXL nevím zda jste si všiml, ale původní dotaz se týkal unlocku. Vy do toho mícháte upgread na vyšší verzi. Není problém oficiálně nebo neoficiálně přehrát SW v N43xx a tím ho povýšit na verzi N6310 případně N40.
Unlockem si povýšíte navigaci na mírně očesané PDA. Unlock přidává grafické rozhraní a sadu programů, díky kterým lze v navigaci provozovat více různých navigačních programů, prohlížet fotky, videa, pouštět MP3 apod. V N43xx mám vyzkoušené všechny verze iGO, Sygic, TomTom, turistické mapy SmartMaps a další. Ten odkaz na youtube je jen primitivní přepínač několika navigačních programů. Pokud by jste chtěl něco podobného tak spíše hledejte "Spoustec".
Např. zde
Kód: Select All
http://forum.entershop.cz/viewtopic.php?f=58&t=1207&hilit=spoustec

Pokud chcete víc, tak si vyzkoušejte MioPocked
Kód: Select All
http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=126303
Zubr
 
Příspěvky: 60
Registrován: 12.8.2009, 8:48

Re: Unlock 4350 max

Příspěvekod Zubr v 12.1.2011, 12:45

Zde je slíbený unlock
Kód: Select All
http://www.ulozto.cz/7367764/mnunlock18-zip

Unlock vychází MioPocked 3. Vadila mi zbytečná přeplácanost, takže jsem částečně převzal a doupravil vlastní skiny. Doplnil jsem knihovny pro WinCE6.0, upravil jsem ho tak, že nezasahuje do vnitřní paměti a buď jsem zlikvidoval nefunkční programy, nebo jsem je nahradil verzemi které chodí i pod Wince6.0. V současnosti jsem ho zkoušel v Navigon3310, Navigon4310, Navigon40, Navigon70 a v několika typech noname s wince6.0. V podstatě všechny programy, které jsou součástí unlocku jsou funkční. Unlock má tlačítka a skripty pro spouštění jiných navigačních programů, ale ty nejsou součástí unlocku.
Zubr
 
Příspěvky: 60
Registrován: 12.8.2009, 8:48

Re: Unlock 4350 max

Příspěvekod Zubr v 27.1.2011, 14:09

A zde je nová verze
Kód: Select All
http://www.ulozto.cz/7588317/mnunlock19-zip
Zubr
 
Příspěvky: 60
Registrován: 12.8.2009, 8:48

Re: Unlock 4350 max

Příspěvekod Rasto v 21.2.2017, 12:20

Da sa tymto Unlockom spustit aj Navigon 2110max upgradnuty na 4310max??
Po spusteni mi prebehne zaloha registrov, instalacia tiez, restartuje sa a zostane zamrznuty na uvodnej obrazovke Navigonu. Nejde ani vypnut tlacitkom, jedine reset tlacidlom, ale stale zostava zamrznuty. Pomaha len Hard reset. Co robim nespravne alebo musim prepisat?

Vdaka
Rasto
 
Příspěvky: 2
Registrován: 21.2.2017, 12:10

Re: Unlock 4350 max

Příspěvekod Gumídek v 18.5.2017, 14:39

Reaguješ na příspěvek z roku 2010 a 2011.....Více netřeba komentovat...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na Navigon

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron