Nové hlasy pro TT (alternativy k Miloslavovi) + zvuky POI

Vše o navigacích značky TomTom

Nové hlasy pro TT (alternativy k Miloslavovi) + zvuky POI

Postby Maxinoha on 23.7.2007, 14:11

Tak jsem se předevčírem nakrknul na Miloslava a rozhodl jsem se ho poslat pod kytičky. Zde je výsledek mého odpoledního snažení - nový český hlas pro TomTom. Je to zatím jen experiment se syntetizátorem (jiný než ten o kterém jste se bavili), ale chystám se na kvalitní živé nahrávky. Hlas je otestován na verzi apl. 6.020 (8300) provozované v telefonu Nokia E65 (S60 rd.3)

Ke stažení k otestování na jiných verzí TT zde: http://tomtom.praha5ghz.cz/index.html

Prosím o ohlášení zda vám funguje na vaších navigacích, díky.

Dnes jsem narazil na toto vlákno s odkaz na nový kvalitnější syntetizátor, takže večer zkusím udělat nový hlas pro TomToma.

Zatím můžete vymyslet nějaké hezké ženské jméno, k hlasu této osůbky: Image
Last edited by Maxinoha on 30.9.2007, 10:44, edited 1 time in total.
GPS Nokia LD-3W, Nokia E65, microSD SanDisk ultra II 2GB, TomTom apl. 6.020, Maps : PL_CZ_HU_SK_plus_major_roads_of_WE v.660.1219
TomTom hezky česky http://tomtom.praha5ghz.cz
Maxinoha

Jak

Postby Gumajz on 23.7.2007, 14:54

Už jsem to vyzkoušel.Někomu možná bude vadit,že je to syntetický hlas :( .Ale jako zpestření od pana Miroslava je to super :palce: !Ale má to jeden jediný nedostatek-hlasitost.Zesílil jsi ten hlas?Asi ne,viď?Základ je totiž cca o 16% hlasitější......Proto,když jsem dělal upozornění na radary s tímto samým hlasem,musel jsem jít o 16% na větší hlasitost,aby mluvila stejně hlasitě jako Miroslav.Měli bychom to brát jako defaultní hlasitost,aby v případě přepnutí na jiný hlas nedošlo k tomu,abychom museli předělávat hlasitost atd... :pc: ..Ale to by snad ani tolik nevadilo.Ale nemůžeme ladit hlasitost upozorňování na radary.A tam je problém.Pak ti buď řve navigování,a upozornění není slyšet,anebo je to naopak.Jedeš v noci,navigace celkem potichu,a nejednou zařve upozornění na radar.Tomu bychom se asi měli vyhnout.Takže přizpůsobovat hlasitost vzájemně.Popřemýšlej o tom..... :zamysl: :zamysl: p.s.K živým nahrávkám.Ty by byly nejlepší,ale chce to příjemný a školený hlas..... :?: :?:
Windows 10 Pro, Chrome, Xiaomi Redmi Note 4 CZ LTE Global, Moovit, Mapy.cz, Here WeGo, Octavia II.combi 1.9TDi, 77kW, HF Parrot MKi9000
Gumajz

Re: Jak přidat zvuky do TT?

Postby Karel Michalek on 24.7.2007, 7:53

Už se tady někdo ptal, ale znova : Lze výše uvedený postup přiřazení zvuků k bodům zájmů pomocí souborů *.ogg vložených do shodného adresáře jako *.ov2 a*.bmp použít i na TT one new v.2 ? Nějak to nemohu rozchodit a tak mě napadlo, že TT one třeba vůbec neumí tuto funkci.
Karel Michalek

Postby Maxinoha on 24.7.2007, 9:10

Gumajz wrote:... Ale má to jeden jediný nedostatek-hlasitost.Zesílil jsi ten hlas?Asi ne,viď?Základ je totiž cca o 16% hlasitější......

Již jsem to zesiloval a 2x, ale možná to dělám blbě a možná mi poradíte.

Používám program Audacity 1.2.6 a tam používám efekt Zesílit. V 1. kroku nechávám to co to nabídne (obvykle 3 - 7 dB) a pak zopakuji znovu Zesílit a dám natvrdo 3dB a zaškrtnu Povolit clipping, jinak mi to nedovolí použít efekt zesílení. Jinak zvukaři u nás v práci mají 14dní dovču tak to přinejhorším bude muset počkat na ně.
GPS Nokia LD-3W, Nokia E65, microSD SanDisk ultra II 2GB, TomTom apl. 6.020, Maps : PL_CZ_HU_SK_plus_major_roads_of_WE v.660.1219
Maxinoha

Postby Gumajz on 24.7.2007, 12:55

Pro Michalek: Naprosto bez problémů.Ale potom ,co nahraješ soubor(musí mít stejné jméno jako ten,u kterého má upozorňovat),musíš do nastavení upozorňování,nelekni se,zmizí ostatní zvuky,a nastavit upozorňování jen ano.....
Windows 10 Pro, Chrome, Xiaomi Redmi Note 4 CZ LTE Global, Moovit, Mapy.cz, Here WeGo, Octavia II.combi 1.9TDi, 77kW, HF Parrot MKi9000
Gumajz

Postby Maxinoha on 24.7.2007, 14:21

Tak koukám, že žádný návrh na jméno, tak dávám jméno manželky Lenka.
Použil jsem jiné nastavení syntetizátoru, takže jsem udělal i POI radary, což bude mít výhodu, že hlasitost bude naprosto stejná.
Jedná se otestovací verzi českého hlasu + POI, osobně to budu zkoušet až odpoledne, takže pokud nebude fungovat, tak se omlouvám předem.

soubory přesunuty na http://tomtom.praha5ghz.cz
Last edited by Maxinoha on 27.7.2007, 12:21, edited 2 times in total.
Maxinoha

Postby Gumajz on 24.7.2007, 14:48

To jméno je pěkné!Souhlasím.Já to otestuji také,a hned.....Ty jsi to zrychlil,viď? Mám na tebe prosbu.Mohl bys to udělat bez radarů,a normální rychlostí ?? Protože jinak je to dobré.... :palec:
Last edited by Gumajz on 24.7.2007, 15:01, edited 1 time in total.
Gumajz

Postby Maxinoha on 24.7.2007, 14:52

Gumajz wrote:To jméno je pěkné!Souhlasím.Já to otestuji také,a hned.....ale zkus to sem dát i bez radarů,prosím..... :?: :?:

Dyť ty radary jsou jen samostatně. V tom druhém souboru je jen hlasová navigace.
Maxinoha

Postby Gumajz on 24.7.2007, 15:04

Sorry,tak jsem to blbě pochopil.Ale ty jsi to zrychlil,viď? Mám na tebe prosbu,mohl bys to udělat ještě normální rychlostí?Myslím tím aby ten hlas byl posazený tam,kde je originál? :?: :?:
Gumajz

Postby Maxinoha on 24.7.2007, 15:13

Gumajz wrote:Sorry,tak jsem to blbě pochopil.Ale ty jsi to zrychlil,viď? Mám na tebe prosbu,mohl bys to udělat ještě normální rychlostí?Myslím tím aby ten hlas byl posazený tam,kde je originál? :?: :?:

jak jsem postupoval:
- na webu http://www.linguatec.net/onlineservices/voice_reader nastaveno formát souboru MP3, výška tónu 130%, rychlost 110%
- programem Audacity nahrávka zesílena o 3,5 dB a exportována do formátu Ogg

Zkusím udělat i jinak posazené hlasy, ale dnes už ne, žere to spoustu času.
Maxinoha

Postby Gumajz on 24.7.2007, 17:01

V pohodě,to nespěchá.. :usmev: ..Já tě poprosím o normální hlas,nezvýšený,nezrychlený,pouze zesílený :pc: .To je vše,až budeš mít na to čas.Prostě v klidu.Díky. :?: :?:
Gumajz

Postby *MC* on 24.7.2007, 19:30

Radary, nebezpečná místa a čerpací stanice vytvořeny Larou +16db k sosnutí. Jelikož sem Toma půjčil kamarádovy na dovču,tak nevim jak tam jsou pojmenovaný benzínky v orig. Testněte a dejte vědět jak to zní.

p.s.: jinak "Lenka" se v originále jmenuje Julie :mrk:
Attachments
radary.rar
lara
(437.1 KiB) Downloaded 2334 times
Sygic Aura HTC
*MC*

Postby *MC* on 24.7.2007, 19:59

nemáte někdo českej překlad k příkazům? Udělal bych hlas. Respektive překlad přesně tak jak to má říkat.
# '2ndLeft.ogg' => 'Take the second left'
# '2ndRight.ogg' => 'Take the second right'
# '3rdLeft.ogg' => 'Take the third left'
# '3rdRight.ogg' => 'Take the third right'
# '50.ogg' => '50'
# '80.ogg' => '80'
# '100.ogg' => '100'
# '200.ogg' => '200'
# '300.ogg' => '300'
# '400.ogg' => '400'
# '500.ogg' => '500'
# '600.ogg' => '600'
# '700.ogg' => '700'
# '800.ogg' => '800'
# 'After.ogg' => 'After'
# 'AhExit.ogg' => 'Exit ahead'
# 'AhExitLeft.ogg' => 'ahead, Exit left'
# 'AhExitRight.ogg' => 'ahead, Exit right'
# 'AhFerry.ogg' => 'Ferry ahead'
# 'AhKeepLeft.ogg' => 'Ahead, keep left'
# 'AhKeepRight.ogg' => 'Ahead, keep right'
# 'AhLeftTurn.ogg' => 'Left turn ahead'
# 'AhRightTurn.ogg' => 'Right turn ahead'
# 'AhUTurn.ogg' => 'U-turn ahead'
# 'Arrive.ogg' => 'You have reached your destination'
# 'BearLeft.ogg' => 'Bear left'
# 'BearRight.ogg' => 'Bear right'
# 'Charge.ogg' => 'Congestion charge'
# 'Depart.ogg' => 'Depart'
# 'KeepLeft.ogg' => 'Keep left'
# 'KeepRight.ogg' => 'Keep right'
# 'LnLeft.ogg' => 'Stay in the left lane'
# 'LnRight.ogg' => 'Stay in the right lane'
# 'Meters.ogg' => 'Metres' < Note the American spelling of Metres!
# 'MwEnter.ogg' => 'Take the motorway'
# 'MwExit.ogg' => 'Leave the motorway'
# 'MwExitLeft.ogg' => 'Leave the motorway at the exit on the left'
# 'MwExitRight.ogg' => 'Leave the motorway at the exit on the right'
# 'RbBack.ogg' => 'Go around the roundabout'
# 'RbCross.ogg' => 'Cross the roundabout'
# 'RbExit1.ogg' => 'First exit'
# 'RbExit2.ogg' => 'Second exit'
# 'RbExit3.ogg' => 'Third exit'
# 'RbExit4.ogg' => 'Fourth exit'
# 'RbExit5.ogg' => 'Fifth exit'
# 'RbExit6.ogg' => 'Sixth exit'
# 'RbLeft.ogg' => 'Go left on the roundabout'
# 'RbRight.ogg' => 'Go right on the roundabout'
# 'RoadEnd.ogg' => 'At the end of the road'
# 'SharpLeft.ogg' => 'Sharp left'
# 'SharpRight.ogg' => 'Sharp right'
# 'Straight.ogg' => 'Go straight on'
# 'TakeFerry.ogg' => 'Take the ferry'
# 'Then.ogg' => 'Then'
# 'TryUTurn.ogg' => 'Turn around when possible'
# 'TurnLeft.ogg' => 'Turn left'
# 'TurnRight.ogg' => 'Turn Right'
# 'UTurn.ogg' => 'Make a U-turn'
# 'Yards.ogg' => 'Yards'
Sygic Aura HTC
*MC*

Postby Gumajz on 24.7.2007, 21:01

Ještě něco,až budeš dělat další hlas,tak některá dlouhá í změň na krátké i. Zní to lépe.......... :jupi:
Gumajz

Postby vilik on 25.7.2007, 8:15

*MC* wrote:Radary, nebezpečná místa a čerpací stanice vytvořeny Larou +16db k sosnutí. Jelikož sem Toma půjčil kamarádovy na dovču,tak nevim jak tam jsou pojmenovaný benzínky v orig. Testněte a dejte vědět jak to zní.

Já to pouštěl přes Adobe Audition a je to strašně přebuzené a nesrozumitelné.

Vytvořil jsem si také hlasy pomocí Voice Reader a výslednou MP3 jsem převedl do OOG Adobe Audituion, hlasitost nastavil na 105 % a je to stejně silné a srozumitelné, jako Milouš. Milouše si tam zatím nechám, abych snadno rozlišoval navádění od varování.
Edit:
Dělal jsem si radary pro D,A,I, rozdělené podle rychlostí. Je toho cca 70 souborů. Pokud bude zájem, můžu poskytnout komplet, včetně BZ.
Last edited by vilik on 25.7.2007, 11:48, edited 1 time in total.
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
vilik

Next

Return to TomTom