CZ-Letiště dokončeno

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

CZ-Letiště dokončeno

Příspěvekod vrána v 6.7.2008, 0:32

Táááák, na vědomost se dává, že byla dokončena kategorie CZ-Letiště - alespoň v rámci možností. :jupi: Všelijaké netové databáze letišť (používal jsem "Marečka" jako zdroj přehledu a Aerobázi.cz jako zdroj dalších údajů) nejsou, jak se ukazuje, úplně vyčerpávající, jednak mnohá letiště stále vznikají (hlavně plochy SLZ) a taky tam některá prostě nejsou a vypátrat zmínku o nich je někdy nad lidské síly (obvykle tak někde v zápisu z jakéhosi jednání obecního ouřadu, na jehož katastru se letiště nachází, jenže tam se dozvíte leda to, že vůbec existuje, ale už nic jiného). Mareček má v přehledu cca 160 letišť, která jsem tam postupně nastrkal (tedy ta, jež chyběla) nebo jsem upravil stávající údaje. Dalších 220 ploch, označovaných jako "nouzové" tam už ale dávat nebudu (i když jsem jich tam zpočátku pár také dal), protože to vlastně ani letiště nejsou, resp. už nejsou. Pokud je tam chcete mít, taxi je zadávejte sami, ale domnívám se, že by to skoro bylo na samostatnou kategorii (kterou by nebyl problém zřídit). Jenže tohle není databáze pro leteckou navigaci, tak jsem opravdu na pochybách. Dovedu si sice představit, že pár lidem by i tohle někdy mohlo pomoci, ale proč to mám dělat všechno sám, že jo :blee: . Za celou dobu mi uživatelé poslali asi 3 (slovy tři) záznamy. :cry: Tak se, lidičkové, polepšete, určitě tam ještě něco chybí . :usmev:

A ještě upozornění - protože se jedná o autonavigace, neorientoval jsem příslušné POI doprostřed VPD, ale tam, kam se dá přijet autem (tzn. obvykle hangár někde úplně na kraji nebo nějakké parkoviště u něj). Pročež mi neposílejte "opravy" polohy s tím, že to budete cpát zpátky na VPD! :pistol: Ke mnohým menším letištím navíc vedou místní komunikace, které v mapách nejsou (tedy v mé staré určitě), takže pak už se musíte řídit zdravým rozumem a pořádnou tištěnou mapou, navigace vám bude na displeji leda tak ukazovat ikonku, jestli j(e)dete správným směrem. :usmev: Letadýlkům zdar!
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron