Slučování kategorií

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Slučování kategorií

Příspěvekod Puamik v 4.5.2008, 12:38

nešlo by do základního přehledu POI nastavit do jaké slučované kategorie vstupuje? Např. si chci stáhnout POI o servisech xy, ale co když jsou již ve sloučené kategorii CZ_Auto_vsechny, pak bych tam měl údaje dvakrát.
Puamik
 
Příspěvky: 8
Registrován: 16.8.2007, 23:11

Re: Slučování kategorií

Příspěvekod Henry v 4.5.2008, 18:28

To není potřeba zobrazovat. Má-li kategorie název začínající CZ-Auto_, tak v sloučené kategorii CZ-Auto_vsechny je, nezačíná-li takto, tak tam není.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Jak sloucit vlastni turisticke zajimavosti ?

Příspěvekod vladas v 22.5.2008, 7:34

Protoze mi nevyhovuje kategorie "Turisticke znamky", ale sam bych si radeji slouci Hrady, Zamky, Rozhledny, Muzea, Prehrady atd., tak jsem se je pokousel sloucit, ale asi delam neco spatne ;-(.
Napred se mi zobrazil seznam kategorii, kde jsem mohl kliknutim na sipku pridavat, ale protoze jich bylo hodne, tak jsem dal hledat "hrady" (coz hezky naslo hrady, zhrady, prehrady, ktere jsem oznacil a "presunul sipku doprava"),
pak jsem dal hledat "rozhledny", ale to uz asi neslo pridat do stavajiciho seznamu a omylem jsem potom zalozil "CZ-TUR", kdyz uz "CZ-TURISTIKA" existuje
(jde prosim smazat, nebo ji pro to slucovani budu potrebovat?).
Problem ale je, ze kdyz chci ted zkusit slucovat znovu, tak uz je ten seznam neco kolem 300 kategorii prazdy
a uz tedy nemuzu nijak pridavat (filtry mam doufam vypnute).
Jak z toho prosim ven a je nekde popsano "polopaticky" jak si mohu ty pozadovane kategorie sam sloucit ? Dekuju...
vladas
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31.1.2006, 13:57

Re: Slučování kategorií

Příspěvekod Henry v 22.5.2008, 11:24

Pokud ve vlastním slučování (http://www.poi.cz/index.php?poi=sluco4) je nějaká sloučená kategorie, kterou chcete odstranit, tak musíte jít do Uživatelského panelu na stránku: ucp.php?i=onlinepoi&mode=slucovani a podle Názvu sloučené kategorie tuto kategorii identifikovat a klepnout na "Odstranit sloučení".

Pokud chcete vytvořit novou vlastní sloučenou kategorii, tak přejdete zde: http://www.poi.cz/index.php?poi=sluco5 - klepnutím na požadované kategorie se tyto přesunují do výběru na pravé straně. Seznam kategorií v levé části můžete filtrovat tak, že pod tím seznamem je textové pole a tlačítko "Filtrovat" - filtrování je fulltextem, takže stačí zadat část názvu. Pokud je zvolen nějaký filtr, tak vedle tlačítka "Filtrovat" se objeví nové tlačítko "Zruš filtr", jehož funkce je textu jasná.
Po vybrání požadovaných kategorií je potřeba zadat v pravé části "Název sloučené kategorie" a pak je nutné zaškrtnout zatržítko vedle ikon (po najetí myší se zobrazí tento text: "Uložit výběr do nastavení vlastního slučování". Pokud toto zatržítko zaškrtnuto není, tak se v dalším kroku pouze provede stažení vybraných kategorií a nikoli vložení do vlastního slučování.
Pak stačí stačí klepnout na ikonku pro formát jaký vyžaduje a následně na adrese http://www.poi.cz/index.php?poi=sluco4 by se měla objevit nová vlastní sloučená kategorie.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Slučování kategorií

Příspěvekod vladas v 22.5.2008, 13:47

Tak jsem zkusil na ucp.php?i=onlinepoi&mode=slucovani vytvorit kategorii a misto aby se zobrazil vysledek selectu, tak se zobrazilo na http://www.poi.cz/index.php?poi=sluco4 jen:

SQL ErrorSELECT id_kat,autor,souk FROM poikategorie WHERE (nazev_kat Like '%hrad%' Or id_kat=zoo) And (nazev_kat Not Like '%rozhledny%')

Uz jsem v tom asi pekne "zamotany" ;-( ...
vladas
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31.1.2006, 13:57

Re: Slučování kategorií

Příspěvekod Henry v 22.5.2008, 15:23

A proč to neděláš způsobem, který jsem napsal já??? :zed: :zed: :zed:
Když už to chceš psát ručně, tak do prvního chlívku pojmenovaném: "Vložit kategorie obsahující" napiš:
Kód: Select All
Hrad
Zoo
Rozhledny
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Slučování kategorií

Příspěvekod Gumídek v 22.5.2008, 16:51

Já si vytvořil tři sloučené kategorie a paráda....I já to dokázal !!!!
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Slučování kategorií

Příspěvekod vladas v 23.5.2008, 8:38

To jsem ale Smoula. Zadaval jsem to do tech chlivku blbe (jak jsem se asi dival), takze uz to konecne mam a jeste jednou dik ...
vladas
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31.1.2006, 13:57

Re: Slučování kategorií

Příspěvekod humbuk v 15.1.2009, 16:45

Je mozne kdyz slucuji kategorie v polozce "jednotlive kategorie" filtrovat POI, abych tam mel pouze me Oblíbené kategorie ?
Dik
humbuk
 
Příspěvky: 5
Registrován: 7.12.2008, 10:33

Re: Slučování kategorií

Příspěvekod Henry v 15.1.2009, 23:43

Ano jde - do vyhledávání zadej "oblíbené" nebo "oblibene" nebo "obl". Zadal jsem tuto možnost teď, dříve tam nebyla.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Slučování kategorií

Příspěvekod humbuk v 16.1.2009, 6:49

To je servis ...Dekuji moc....
humbuk
 
Příspěvky: 5
Registrován: 7.12.2008, 10:33

Re: Slučování kategorií

Příspěvekod vrána v 17.1.2009, 1:09

Henry, tak teď jsem to nějak nepochopil, nebo mi to nefunguje. :blazen: :zed: Můžeš ještě jednou? Z toho původního dotazu taky nejsem dvakrát moudrej... :silis: :shock3: :blazen:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Slučování kategorií

Příspěvekod Henry v 17.1.2009, 10:45

To je jen další možnost, jak v slučování (http://www.poi.cz/index.php?poi=sluco5) filtrovat záznamy jen na oblíbené - "Chcete-li omezit výběr podle názvu, vložte část názvu kategorie:" - hodnota: "oblíbené".... Čímž se vlastně dají stáhnout najednou všechny oblíbené kategorie (některé navi si to z té sloučeniny umí v sobě opět rozdělit).
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice


Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron