Download POI (licence)

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Potřebujeme "licenční upozornění":

ANO
3
8%
ANO
3
8%
ANO
3
8%
ANO
3
8%
NE
6
17%
NE
6
17%
NE
6
17%
NE
6
17%
 
Celkem hlasů : 36

Download POI (licence)

Příspěvekod rossini v 26.10.2005, 12:27

Pánové, je potřeba prodiskutovat DOWNLOAD POI. Na nátlak :wink: libora jsme se začali bavit o "Licenci" ke stahování. Sledujeme tím hlavně to, aby případný "imperialista škůdce" nechtěl naši práci nabízet za prachy. De facto je mi jedno, kdo si co stáhne, když bude naši slávu šířiti dále po internetu.. Ale pro případ "zneužití" naší práce hledáme způsob, jak každému vnutit informaci o tom, že zvolené POI musí být používány výhradně pro soukromé účely atd...
A já se ptám na Váš názor a hlavně formu, jakou to těm lidem cpát před oči...
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: Download POI (licence)

Příspěvekod Henry v 26.10.2005, 13:20

2 Rossini: můj názor znáš, tak pro ostatní...

Já jsem proti, když to bude chtít někdo prodávat, tak licenční soubor, ujednání nebo cokoli prostě vymaže a bude nabízet bez toho. Bude se s ním někdo soudit :?: Je to podle mně jen komplikace.
Když tak nějaký text na stránky, aby to nepřevzaly firmy nabízející soft, např. www.beonroad.cz (nebo jim to prodáme/vyměníme :D za licence pro nás "testery")
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Baharis v 26.10.2005, 13:30

Nemám až takové právní vědomí, abych dokázal konstruktivně reagovat. Ale...
Myšlenka, že by někdo zneužil kolektivně vytvořenou databázi (duševní majetek) a založil si na ní business je zajímavá. Když pominu sprostost tohoto jednání, tak případnou ochranu by bylo určitě nutné řešit s komerčním právníkem, nejlépe zabývajícím se touto problematikou. Na druhou stranu mě v tuto chvíli nenapadá, jak by někdo mohl rozjet byznys na věci volně dostupné. Snad jen zakomponováním našich POI do nějakého navigačního prg. Uvidíme, co napíše kdo dalšího.
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod libor_m v 26.10.2005, 13:58

Tak dobrá, vyjádřím se, když jsem k tomu dal popud :lol:

Vedl mě k tomu fakt, že když jsme začínali s POI ještě na starém serveru (cz-poi.wz.cz), tak se o to živě zajímali lidé z Telematixu, co dělají Dynavix. Jde mi o to, aby si nestáhli naše POI (teď nemyslím nikoho konkrétně, hovořím obecně) a nezakomponoval to do svých POI ke své navigaci (Baharis to přesně pochopil). Může to být sice jakkoli sprostá věc, ale stát se může velice jednoduše. Navíc pokud beru v úvahu plány POI do budoucna, tak si myslím, že je to opravdu nutnost. S každou další zpracovanou kategorií ...
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
 
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 9:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady

Příspěvekod rossini v 26.10.2005, 16:48

Mě napadlo řešení udělat download POI kategorií jako "on-the-fly" generovaný zip s obsahem ov2, icona, licence.txt ... ale Henry o tom nechtěl ani slyšet (sem práskač :lol: ) ... na druhou stranu bychom asi někde měli zřetelně uvádět, že to děláme ve volném čase ale nebráníme se šíření, kopírování atd... pokud se to bude celé dělat nejlépe pod naší hlavičkou a jasně že zadara...
Ten zip by byl ale jen pro nepřihlášené hosty, těm co zaregistrují bych tam nacpal rovnou nějaký text blablabla "souhlasím" a dál už by vesele stahovali jen ov2 jako do teď...
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Baharis v 26.10.2005, 17:55

Liborove obavy plně chápu.
Ale ono jde o to, co proti zneužití jsme schopni udělat a jaký to má smysl. Pokud tomu nejsme schopni zabránit, nepovažuju za dobré běžné uživatele otravovat nějakým sdělením, nedejbože odklikáváním souhlasu s podmínkami používání. Na to tu jsou Microsoft a podobní.
Proto jsem psal o právníkovi, který by řekl: Ano když to uděláte tak a tak, jednoduchou žalobou dosáhnete satisfakce. Nebo: Je to zbytečné, i kdyby jste se postavili na hlavu, stejně z nich nic nedostanete.
Rozumíte mi?
Ještě mám na srdci něco jiného. Tyto a podobné témata by nebylo špatné řešit on-line. Dal jsem se po několika týdnech ukecat na Skype - telefonování přes net zdarma. Už jsem se o tom bavil s Rossinim. Za pět minut proberu to, co klepáním za půl hodiny a podporuje konferenci. Neuvažujete (správci) o tom, nebo používáte jiný systém (ICQ-Lite, atd.)?
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod Roacher v 26.10.2005, 22:05

S tím celkem souhlasím,cpát někam nějaká poučení je asi určitě zbytečné a zdlouhavé - naproti tomu by bylo fakt docela drzí vydávat práci jiných za vlastní a ještě za to inkasovat!!Jenže jak to tak vypadá,stejně proti tomu asi nic nezmůžem! :cry: Bylo by mi to ale fakt docela líto,kdyby to někdo udělal (určitě jsme na tom strávili všichni docela dost času!!!)!Pak bych nějaký opatření určitě přijal!!

Jinak jsme poznal kouzlo ICQ,takže preferuji to!
Acer N35
2x SD 512
Roacher
 
Příspěvky: 81
Registrován: 10.10.2005, 11:34
Bydliště: Praha

Příspěvekod Henry v 26.10.2005, 22:56

Kdyby ty naše POI použil TomTom v nové verzi podkladových map, tak by mně to nevadilo :wink:
A rozhodně by mě nezničilo, kdyby to zneužil nějaký jiný výrobce - asi jsem už zvyklý...
[OFF TOPIC]
Trochu OFF-TOPICu: dělám pro firmu vyrábějící automatické kotle na tuhá paliva (uhlí, dřevěné peletky, obilí...), vyváží do mnoha států Evropy. V Polsku tehdejší výhradní odběratel spolu s jednou firmou začali vyrábět plagiáty - na 95% stejné kopie včetně stejného názvu, ten název kotle si navíc v Polsku zaregistrovali jako značku a po nás chtějí peníze za to, že naše kotle mají takový název. Dobré že? Podle právníků se s tím prakticky nedá nic dělat... Musíme měnit název tohoto kotle v Polsku.
[/OFF TOPIC]

Nejlepší bude, když vyvineme vlastní navigační free SW :o)
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod libor_m v 26.10.2005, 23:43

Henry píše:Kdyby ty naše POI použil TomTom v nové verzi podkladových map, tak by mně to nevadilo :wink:

A mně by zase nevadilo, kdybychom POI dopracovali k dokonalosti (i co se rozsahu týče - už na tom pracuju) a třebas to TomTomovi pro jeho příští verzi prodali :wink: :wink: :wink:

To ale nevidím moc reálně, pokud si kdokoliv bude moci stáhnout POI z webu a nikde nebude ani zmínka o tom, že to není určeno pro komerční použití!
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
 
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 9:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady

Příspěvekod MilanSu v 8.11.2005, 20:00

Ja si myslim, ze i kdyby si kdokoliv stahnul nase POI a zacal je nejak komercne vyuzivat, tak neexistuje zadna pravni moznost, jak tomu zabranit, respektive jak dokazat, ze pouzil zrovna nase POI, protoze samozrejme souradnice jsou dane a zmenit text POI "no problem". Ostatne i my mame POI z IM
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
MilanSu
 
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 17:40
Bydliště: Sušice

Příspěvekod m.sapurka v 30.1.2006, 0:04

Tento server bohuzel nei jediny, ktery resi problemy ohledne toho jak zabranit tomu aby nekdo zneuzil nase data komercne.

Ja jsem clenem serveru http://www.gsmweb.cz pardon za reklamu a resime stejny problem, protoze nejsou zmonitorovany vsechny vysilace mobilnich operatoru vcetne GPS souradnic a uz se na nas obracelo par lidi, ze zaplatily za jakesi zabezpecovaci zarizeni a tam´maji v navodu kdyz jim nekdo ukradne auto at navstivi server a pomoci cisla bunky ktera se mu posle si vyhleda pribliznou polohu sveho vozu.

Protoze je toprace spousty dobrovolniku tak samozrejmne nemame zmonitorovane uplne vse a obraceli se na nas ti, kterym to napsalo ze bunka neni v seznamu a nektere mejly nebyly moc hezke.

Nam nezbylo nic jineho nez pokazde jim odpovedet to, ze byly podvedeni, protoze zaplatily za neco co poradne nevyuziji.

Vsichni spravci a lide posilajici prispevky to delaji proto ze je to bavi a nikdo z nas z toho nema zadny prospech.
ACER n35 WM2003 - minulost
m.sapurka
 
Příspěvky: 14
Registrován: 28.1.2006, 19:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Roacher v 30.1.2006, 13:57

...a tak by to mělo být - ale bohužel neni!:-(
Acer N35
2x SD 512
Roacher
 
Příspěvky: 81
Registrován: 10.10.2005, 11:34
Bydliště: Praha


Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků