Námět na nové kategorie POI

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Námět na nové kategorie POI

Příspěvekod pepa praha v 13.11.2008, 13:59

Nechtěl by někdo s administrátorů založit POI:
DE-blizka_nakupni_centra
PL-blizka_nakupni_centra
AT_blizka_nakupni_centra

Nebo tak něco.

Blíží se Vánoce a hlavně ještě zajímavější zimní výprodeje. Určitě máme všichni nějaké zkušennosti, tak proč to nedat dohromady. Odhadoval bych to tak max 100 km od hranic.

Josef
pepa praha
 
Příspěvky: 6
Registrován: 11.11.2008, 14:51

Re: Námět na POI

Příspěvekod Docent v 13.11.2008, 14:18

Založ to, dej tam co nejvíc POI a požádej o zveřejnění. Standardní postup :zed: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Námět na POI

Příspěvekod pepa praha v 13.11.2008, 14:29

Ahoj,
a v tom je právě ten problém. Já sám jezdím do dvou jedno je v Rakousku u Schremsu a jedno u Norimberka a to je dle místních pravidel málo. :zed:
Ale když dáme hlavy dohromady, tak jich bude dohromady dost.
pepa praha
 
Příspěvky: 6
Registrován: 11.11.2008, 14:51

MHD

Příspěvekod Docent v 6.1.2009, 13:07

Nevím jak ostatním, ale mně tady dost chybí kategorie zastávky MHD... Občas bych někde i popojel busem, když už jsem si za 350 Kč pořídil Smartřády, ale je mně to celkem k ničemu... Vím, že se třeba ve Znojmě chci dostat z hotelu Dukla na náměstí, ale nemám ani tušení, jak se ty zastávky jmenujou... Někde lze sice nalézt zastávky na mapě Seznamu, leč pokaždé není net k dispozici a konkrétně u onoho Znojma zastávky na Seznamu prostě nejsou...

Je tady tramvaj a bus Praha, MHD Kladno, mám rozpracované MHD Plzeň (nechci ji zatím zveřejnit, protože mám svoji představu o tom, jak názvy mají vypadat, a, bohužel, většina přidavatelů přidává POI tak, že se ani nepodívá do kategorie, jak záznamy vypadají, a s opravou je pak víc práce, než když si POI zadám rovnou sám), a nic jiného tu není...

Tož do toho, výrobce nejlepší kategorie MHD bude svatořečen na příštím srazu POI :nositka: :grin: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Námět na POI

Příspěvekod mila-p v 6.1.2009, 17:40

Zastávkami MHD na mapách Seznamu se nemá smysl řídit. Jsou ve stejně "aktuálním" stavu jako restaurace a ostatní BZ. Já se při tvorbě MHD_BUS_Praha soustředil na web Dopravního podniku hl. m. Prahy a jejich mapku, která sice vypadá nevábně, ovšem v přesnosti údajů klobouk dolů (aktualizuje se velice často, při každé změně vedení linek, apod.). Dále mi pomohl Google Earth při zaměřování přesných souřadnic (ovšem pouze Praha a snad Brno má nějvyšší detail), kde se dá zastávka identifikovat podle sloupku, přístřešku, příp. mastných fleků od nafty :chlamani: Zkus tedy pátrat po informacích u místních dopravců, jestli nemají na netu nějaké podobné databáze, podle kterých by se daly aspoň dohledat názvy zastávek, atd.
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
 
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 23:05
Bydliště: Praha 8

Re: Námět na POI

Příspěvekod Gumídek v 6.1.2009, 18:10

Jo, jo, mapy má seznam hezký, ale aktuálnost bodů zájmu je katastrofa :nastvany: ...Ale na atlasu je to ještě horší....A u zastávek MHD, darmo mluvit. Jsem starej tramvaják(za komunismu 6 let)...a na některých místech, která seznam uvádí jako zastávky, nikdy žádné nebyly :pistol: ...Snažím se jim zadávat opravy, ale to by byly desítky denně....Míla má pravdu, MHD má tu svoji mapku nejlepší...A pro Docenta : někteří zadavatelé by radši nic zadávat neměli...Stále řeším to samé. Nikdo(skoro nikdo) se nepodívá jak má který bod vypadat, a pak to celé předělávám a přepisuji, takže dvojí práce...A ruku na srdce, Docente, pane kolego, s tím, že jsi chtěl více místa na záznamy, jsi nám všem také moc nepomohl...Kdo to všechno bude přepisovat ??? Já skoro každý den přepisuji, vypisuji a kopíruji, a mám pocit, že Sysifos na tom byl lépe....Pořád to neubývá...Zvlášť u restaurací, hotelů a radarů...A zadavatelé to nechápou už vůbec, takže v lince pro TT mám skoro vždy jen názvy bodů a nic jiného.......A všimni si, jsem jeden z mála, který to předělává, ostatní na to prdí....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvekod Docent v 6.1.2009, 20:04

To mila-p: Plzeň zastávky MHD na webu má, tady. Zatím se mně ale nepodařilo zjistit, jak z toho dostat souřadnice (zřejmě to nejde vůbec), názvy zastávek jsou čitelné až při největším přiblížení a je to naprosto idiotsky napsané, chce to rychlou linku (CDMA se nechytá), při pomalé to zařve "timeout" a co je nejlepší, vrátí se to do základního nastavení :pistol: . Jinak konkrétně MHD Plzeň se mně na Seznamu nezdá nejhorší.

To Gumajz: ještě mně s tím rozšířením vynadej :mad2: , ale mně ty 63 znaky fakt nestačí. Kvůli tomu jsem třeba jak debil čekal 3/4 hodiny čekal před zavřenou rozhlednou, protože od 12 do 13 měli polední přestávku, která se mně do 63 znaků nevešla, a já se tam vydrápal ve 12:15 :( . Ale jenom kvůli mně se s tím patlat nemusíš, těch pár kategorií, který potřebuju podrobně, si zvládnu udržovat v CSV souboru sám. A s radarama se nepatlej už vůbec, ty jsou pomíjivé, a je mně úplně jedno, v jaké stojí ulici a jaké mají telefénní číslo :cheers: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvekod Gumídek v 7.1.2009, 8:42

Já ti nenadávám, mně to ani nevadí, jen jsem tě chtěl upozornit, že se to minulo účinkem. Že na to většina správců kategorií kašle. Já je postupně předělávám. Tak, jak na to mám čas......Pravda je, že by se TT mohl probrat, a pustit více znaků, vždyť je to jen otázka sw....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvekod Docent v 7.1.2009, 9:30

Pokud vím, tak nové TT už víc znaků mají, někde už se to tu probíralo... A Henry už vyprodukoval generování souborů pro nové TT, jenom nevím, jestli je to normálně přístupné.

EDIT: Tak možnosti nového TT jsou zmíněny tady, ale jak je z "obsáhlosti" diskuze patrné, tak drtivé většině lidí je úplně šumafuk, co v POI vlastně mají...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvekod vrána v 10.1.2009, 21:42

Taky to postupně předělávám a proklínám osud, že změna nastala zrovna poté, co jsem ty kategorie dodělal a zveřejnil :zed: . Ještě, že tam těch údajů nemám tolik, ale vzhledem k nedostatku času to i tak jde pomalu. Dnes jedna stránka :hmm: .
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Námět na POI

Příspěvekod Docent v 3.4.2009, 11:49

Gumajz píše:Jo, jo, mapy má seznam hezký, ale aktuálnost bodů zájmu je katastrofa :nastvany:

Muhehe, nejen aktuálnost bodů zájmu... Tohle je podle Seznamu cesta na Vary... Soudruzi se ještě jaksi nevšimli, že už nějaký pátek je otevřená dálnice kolem Hostivic...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvekod natalek v 18.4.2009, 18:34

Tak jsem si to tu prolouskal...je toho tu hodně, klobouk dolů.
Mně by moc pomohla kategorie Parkoviště ZTP (invalidní)
Asi moc nemáte rádi tahle parkoviště, ale já mám ve větších městech problém, takové parkoviště najít, zvlášť kolem zdravotnických zařízení. Už jsem dostal i pokutu za stání v modré zóně....
Ale netroufám si to založit, chci se poradit, jestli to má vůbec význam...

Na druhou stranu nabízím aktualizaci POI okresů ST, PT - jest to můj chléb-se tam potloukati
(až mě to teda Gumajz trpělivě naučí__________thx :grin: )
Garmin Nüvi 670FM - Atlas CZ 8NT, Topo CZ3, Adresy CR1, CNE NT 2010.10 Central & East
natalek
 
Příspěvky: 62
Registrován: 30.3.2009, 20:36

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvekod Jirásek v 18.4.2009, 20:02

Všichni správci uvítají snahu o aktualizaci jakékoliv kategorie POI.
S těmi parkovišti ZTP, považuji to za zajímavou iniciativu. Určitě by to mohlo pomoci.
Jenomže toto je právě tak trochu specifická kategorie, kterou by měl spravovat uživatel takových parkovacích míst. Většinou se totiž jedná o jedno až dvě vyhrazená místa (občas i více) před nákupními středisky, divadly, úřady a pod.
Nemusíš se bát takovou kategorii založit a spravovat. Všichni jsme se to učili a zpočátku bojovali. Nahoře v tomto tématu je i návod jak do toho.
Držím palce a samozřejmě rád pomohu radou (pokud budu schopen).
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvekod natalek v 20.4.2009, 12:13

a myčky nejsou? nebo neumím hledat?
křížky, oběti autonehod asi ne, to by bylo dosti morbidní....
Garmin Nüvi 670FM - Atlas CZ 8NT, Topo CZ3, Adresy CR1, CNE NT 2010.10 Central & East
natalek
 
Příspěvky: 62
Registrován: 30.3.2009, 20:36

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvekod Scorpio_cz v 20.4.2009, 12:29

natalek píše: ... křížky, oběti autonehod asi ne, to by bylo dosti morbidní....

natalek : ale zase velmi výchovné, tedy pokud by to každý hned nevypnul neb by to vřeštělo pořád.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Další

Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků