duplicitní BZ - Hrady_zamky_kastiele, aj.

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

duplicitní BZ - Hrady_zamky_kastiele, aj.

Příspěvekod michalli v 3.1.2009, 15:29

ahoj zjistil jsem že kategorie hrady, zámky a kostely jsou tu dvakrát

viz.:

SK-Hrady_zamky_kastiele¨
SK-Hrady_Zamky_a_Kastiele

jako druhou věc bych pro změnu měl návrh aby se spojily BZ CZ Hrady, zámky a kostely do jednoho podobně jako je to u SK. podle mě to je podobné tématické zaměření a bylo by to pak přehlednější než mít každý BZ podle státu "jak se komu zrovna chtělo"...
michalli
 
Příspěvky: 13
Registrován: 1.9.2008, 11:57

Re: duplicitní BZ - Hrady_zamky_kastiele, aj.

Příspěvekod Jirásek v 3.1.2009, 16:00

1. Slovensky kaštiele nejsou to samé co česky kostely! Natolik si ještě slovensky pamatuji, že kaštiel´ je zámek. Ten název kategorie je lehce zmatečný, česko-slovenský :mad2: V případě nejistoty doporučuji mladším kolegům, kteří již slovenštinu tolik neznají, např. TUTO stránku. :usmev:
2. Kostely jsou zcela jistě jiná tematika než hrady a zámky. Domnívám se, že na rozdíl od Slovenska jsou naše země (Čechy, Morava a Slezko) daleko bohatší na tyto historické památky. Proto bych zanechal původní dělení u CZ, kdo si je chce sloučit, nechť tak učiní, poi.cz mu to umožňuje.
3. Na duplicitu SK kategorií jsem upozorňoval při zveřejnění té druhé. Bohužel správci si asi chtějí hrát každý na svém písečku. Nezkoumal jsem podrobněji obě kategorie, možná se v některých bodech trochu liší, každopádně to je ale blbost.
Na stejný problém již dnes poukázal shrk TADY
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: duplicitní BZ - Hrady_zamky_kastiele, aj.

Příspěvekod Docent v 3.1.2009, 17:58

Hrady, zámky a kostely opravdu nejsou podobné tématické zaměření, protože kostel je církevní stavba a pravověrný bolševik se mu vyhýbá jako čert kříži :osli: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: duplicitní BZ - Hrady_zamky_kastiele, aj.

Příspěvekod michalli v 4.1.2009, 10:07

nejsem mladší uživatel, slovensky docela rozumím ale nenapadlo mě že kastiele je něco jiného...

to nemění nic na věci že jsem navrhl sjednocení dvou skupin POI - je v tom slušně řečeno bordel :)

to samé se týká českých POI. minimálně by bylo dobré spojit české POI hrady a zámky - slováci mají společnou kategorii a češi mají něco extra. když to pak ukládám tak si připadám jako debil - když na SK to je tak a na CZ onak...

byl to jen konstruktivní nápad...
michalli
 
Příspěvky: 13
Registrován: 1.9.2008, 11:57

Re: duplicitní BZ - Hrady_zamky_kastiele, aj.

Příspěvekod Jirásek v 4.1.2009, 10:30

O tom že dvě SK kategorie v podstatě identické je nesmysl - naprostý souhlas.
U CZ kategorií se pokusím vysvětlit genezi tvorby.
Nejdříve vznikly CZ kategorie, odděleně, dle logiky věci. Před více jak rokem jsem ve snaze rozjet tvorbu SK kategorií vytvořil několik kategorií (termální lázně, hrady a zámky atd.). Naplnil jsem je základními BZ dle svých znalostí a informací z webu. Obával jsem se roztřídit hrady a zámky do jednotlivých kategorií, mé znalosti přeci jenom nejsou takové. Navíc by kategorie byly "chudé" na počet BZ. Tady jsem možná udělal chybu. Postupně se přihlásili zájemci ze Slovenska o správcovství těchto kategorií. Vyhověl jsem a rád je převedl na ně, je to přeci jenom jejich parketa.
No a následně v nedávné době přibyla ona další kategorie SK hradů a zámků. Spíše bych šel opačnou cestou. Sjednotit obsah SK kategorie, respektive doplnit tak, aby byla jedna kompletní a následně ji rozdělit do dvou SK-Hrady a SK-Zámky.
Prosím, neber to jako napadání tvého názoru, spíše jako příspěvek do diskuze. Stejně je to vázáno na domluvě správců SK kategorií a jejich ochotě spolupracovat.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: duplicitní BZ - Hrady_zamky_kastiele, aj.

Příspěvekod Baharis v 4.1.2009, 12:19

Také můj názor: CZ kategorie hradů, zámků a zřícenin vznikly ještě dříve, než vznikly tyto stránky. Kdo se kolem motá tak dlouho jako já ví, že to bylo na původních stránkách a bylo tam spolu s radary nějakých 15-20 kategorií.
Třídění vidím jako plus, nikoliv mínus. Celkem pochopitelný postup přítele Jiráska v počátcích SK kategorií je pochopitelný a cestu do budoucna vidím spíše po vzoru CZ je dát do pořádku a roztřídit.
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Re: duplicitní BZ - Hrady_zamky_kastiele, aj.

Příspěvekod Gumídek v 4.1.2009, 14:27

Souhlasím s Jiráskem....My dva s mílou jsme kategorii hotely a restaurace rozdělili na dvě a dvě kategorie(restaurace na restaurace a café, a hotely na hotely a pensiony a ubytování) jen na naléhání ostatních. Ale správcovství děláme dál dohromady. Můžete to pak dělat také tak. A nám to problémy nedělá. Stejně jako děláme radary s Baharisem, a opět žádný problém....Je to jen na dohodě, sakra jsme dospělí....Tedy aspoň někdo.... :usmev:
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: duplicitní BZ - Hrady_zamky_kastiele, aj.

Příspěvekod ssamuell v 24.1.2009, 21:43

nakolko jedna zo spominanych kategorii je moja...

bola vytvorena davno pred tym ako duplicitna
ponuka sa otazka kto ... ? :usmev:

pri tvorbe som vychadzal z
http://www.martinus.sk/?uItem=13934

kvalitu nech posudi kazdy sam.
akekolvek zlucovanie odmietam - nepodpisem sa pod nieco o com si myslim...
kastiel 48.939080 21.906280 - sorry, aky kastiel? atd
kvantita na ukor kvality

...a ak by nahodou niekomu nevyhovovala ani jedna
http://forum.garmin.sk/filebase.php?c=49 :usmev:
Škoda rit biť ked sa posrala. Som nesvojprávny.
Sony Ericsson XPERIA X1i
OziExplorer - Slovakia 1:50000 VKU tourist topo
iGO 8.3 - SVK
Sygic McGuider 8.06 - SVK
TomTom Navigator 7.9 - Western and Central Europe
Garmin Mobile XT - CNE NT 2010, SVK Topo
Uživatelský avatar
ssamuell
 
Příspěvky: 74
Registrován: 29.1.2008, 17:04


Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron