Klasická verze
Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odeslat odpověď

Import POI z *.xls ?

10.1.2009, 14:16

Mám k dispozici velice početný seznam GPS souřadnic v excelovské tabulce (*.xls) a potřeboval bych je nějak dostat jako POI do Mia 710. Je to nějak možné? Popřípadě jaký je postup? :zamysl:

Re: Import POI z *.xls ?

10.1.2009, 15:27

Možné to je, přímo z excelu. Chce to ovšem trochu excel ovládat. Trochu se tu o tom již psalo, hoď do HLEDÁNÍ heslo třeba xls. Jde o to, vyexportovat z excelu správně zformátovaná data přímo do *csv formátu, nebo třeba do formátu *.asc . Ten potom v PoiEditu převést do požadovaného formátu pro navi.
Je to trochu složitější, těžko napsat jednoduchý návod. Musí sedět formát souřadnic, oddělovací znaky a pod. Nejlepší asi bude, otevřít si jakoukoliv staženou kategorii ve formátu *.csv a pořádně si prohlédnout strukturu zápisu.

Re: Import POI z *.xls ?

10.1.2009, 20:56

Dovolil jsem si připravit jednoduchý návod na řešení exportu z BZ z dokumentu XLS. Prosím, berte to jako velice jednoduchou variantu, míněnou spíše pro nastartování vlastní tvořivosti jednotlivých uživatelů.
Celý problém lze samozřejmě řešit, při hlubší znalosti Excelu, daleko elegantněji. Úmyslně jsem však volil tuto formu. Uživateli znalému možností Excelu není nutno radit, poradí si lehce sám.
Přílohy
navod.zip
(10.34 KiB) 1303 krát

Re: Import POI z *.xls ?

14.1.2009, 18:31

Jirásek
Udělal jsem si to dle tvého návodu za pomoci připravené tabulky xls a stejně se mi ty POI v navi moov nezobrazují. Napadá mě snad už jenom - souřadnice jsem dostal ve tvaru 12,3456 nemusí to být 12,345678 ???

Re: Import POI z *.xls ?

14.1.2009, 19:20

Joj tak už vím, stačí to v tom zkráceném formátu, ale problém byl zde toto je špatně 12,3456 a toto dobře 12.3456
čárka tečka booože.....
Odeslat odpověď