Jednotnost zadaných údajů

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Re: Jednotnost zadaných údajů

Příspěvekod Docent v 19.1.2009, 10:36

njn, nemůžu za to, že včerejší záznamy považuješ za "delší dobu", já psal "Tak ať Henry koukne, kde se delší dobu povalují záznamy k autorizaci"... :cheers: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Jednotnost zadaných údajů

Příspěvekod Henry v 19.1.2009, 13:51

Ten odkaz skript je už dřívějšího data (ale ze stránek na něj nevede přímý odkaz) a ukazuje přehled záznamů (všech) ve frontě podle kategorií...
:janic:
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Jednotnost zadaných údajů

Příspěvekod Suky v 20.2.2009, 22:49

Omlouvám se za neschopnost, ale nemohu nikde najít, proč se v názvu bodu na začátku vyskytuje název kategorie.
Proč se ptám -> jedu takhle z Blavy, před sebou pár set km a dostal jsem hlad. Říkám si, stavím se někde na jídlo, vyberu něco kde je WiFi a zároveň vyřídím poštu (připojení přes EDGE u Vodafonu je furt zoufalost).
Jenže když v TomTomu zadám naviguj na bod zájmu WiFi na trase vyjede mi seznam bodů s názvy WIFI FREE Hu..., WIFI FREE Br a netuším, jestli je za tím hospoda, herna či škola. Teprve když na nějaký najedu, ukáží se podrobnosti. Jenže to se za jízdy blbě prohlíží. Přitom to co vidím je dáno kategorií, kterou jsem si vybral, tedy duplicitní.
Je to nutné?
Suky
 
Příspěvky: 63
Registrován: 13.8.2006, 15:32

Re: Jednotnost zadaných údajů

Příspěvekod Docent v 20.2.2009, 22:56

Položme se na otázku z druhé strany...
Kategorie se nechají sloučit, třeba já mám sloučené "CZ_Nakup_Cosi" do kategorie "Obchody", kterou mám v navigaci i od výrobce... A když na začátku nebudu mít "PENNY", "Plus", "BILLA" atd., tak poznám prd, co je to za obchod... Pokud bych ty kategorie měl samostatně, pak to opravdu zbytečné je, ale v tom případku si CSV soubor ručně upravuju a, konkrétně to WIFI FREE, vyhazuju.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Jednotnost zadaných údajů

Příspěvekod Suky v 21.2.2009, 9:07

Já tušil, že v tom bude nějaký háček, to slučování....
Díky

Edit:
Nj, ale ov2 se mi odmítá editovat, křičí něco o binární korupci.
Jakou má ov2 znakovou sadu?

Edit2:
Tak mi to nejde Najít a Nahradit ani v hexa editoru.
Takže asi jedině stáhnout kategorii v csv, upravit a převést PoiEditem.
Suky
 
Příspěvky: 63
Registrován: 13.8.2006, 15:32

Re: Jednotnost zadaných údajů

Příspěvekod kuchta v 21.2.2009, 11:41

mila-p píše:Jo, jo, s tou čtvrtí souhlas, zase tak důležitá informace to není (v tom příspěvku to opravím). Bojuje se s počtem znaků a Praha 4 stačí. Je to všechno jen o lidech a taky se obávám, že se na to bude kašlat dál. Holt kdo to bude chtít dělat pořádně, tak bude pokračovat a ti ostatní... :hmm:

Pro Pažáka to je možná zbytečné. Ale když jede někdo z venkova, tak na žádné ceduli neuvidí "Praha 4" a ani se tak nedoptá. Zato když řekne "Krč" tak ho místní pošlou a na směrovkách uvidí. BTW: Těch číselných označení je konkrétně v Praze několik druhů, takže o které jde ? MOžná se mýlím a ty nesrovnalosti které občas objevím jsou pozůstatkem nějakého staršího systému číslování.
kuchta
 
Příspěvky: 7
Registrován: 2.12.2007, 16:54

Re: Jednotnost zadaných údajů

Příspěvekod mila-p v 21.2.2009, 13:13

Pravdou je, že třeba konkrétně Praha 4 je největší v celé Praze a obsahuje např. Nusle, Krč, Braník, Spořilov, atd. Tím číslováním máš asi na mysli to, že dříve to celé byla Praha 4, ale cca již 15 let třeba Praha 4-Háje, Chodov, atd. patří pod Městskou část Praha 11, Uhříněves je Praha 22 (dříve Praha 10), Letňany jsou Praha 18 (dříve Praha 9). Pražáci to mají zažité spíše pod starými čísly, tak je používají i nadále, protože ta nová vyšší čísla se často snadno spletou.
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
 
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 23:05
Bydliště: Praha 8

Re: Jednotnost zadaných údajů

Příspěvekod vrána v 22.2.2009, 1:00

To jsou tzv. správní obvody... vyzná se v tom už akorát prase a to ještě jen střízlivý. :blazen:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Jednotnost zadaných údajů

Příspěvekod Gumídek v 22.2.2009, 8:09

Ano, to jsou správní obvody. Jinak je to dál Praha 4. Jen při podrobnějším rozdělení (to jsou ty správní obvody) jsou to pak dále ty dvojciferná čísla...Ale ty použijí jen při zadávání nových bodů, a většinou si to přečtou v mapě jen mimopražští. Pro "domorodce" je to pořád Praha 4...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Jednotnost zadaných údajů

Příspěvekod vrána v 22.2.2009, 20:46

No, pro domorodce to zase tak úplně Praha 4 není, už jen kvůli tomu, že co se úřadů týče, musí na úřad své městské části (např. Praha 11) a ne na Prahu 4, tam by asi moc nepochodili (i když P-11 je na území P-4, tedy podle "starého" členění).
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Předchozí

Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků