Hlášení oprav POI

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Hlášení oprav POI

Příspěvekod Docent v 5.3.2009, 12:14

Mohou mi někteří zadavatelé oprav POI (polohy nebo názvu) vysvětlit, co je vede k tomu, že vymažou všechny údaje kromě názvu pro starý TomTom a souřadnic? Původně jsem si myslel, že se to při zadávání opravy maže samo, ale pak jsme to s Mílou otestovali a samo se nic nemaže.

Takže, vážení, nevím jak ostatní, ale já už opravy zadané takovým způsobem autorizovat nebudu, ani mne nenapadne, abych znovu doplňoval vámi vymazaná pole, případně někde pracně dohledával, co v nich má být.

To na obrázku je jenom slabý odvar, nedávno jsem dostal "opravy", kde dotyčný dokázal vymazat i ulici, město a telefonní číslo :pistol: .

Oprava POI.jpg
Oprava POI.jpg (56.06 KiB) Zobrazeno 5689 krát
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Hlášení oprav POI

Příspěvekod Jirásek v 5.3.2009, 21:04

Já mám takto celou frontu, také jsem z toho lehce v šoku. Není to opravdu chybka serveru?
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Hlášení oprav POI

Příspěvekod mila-p v 5.3.2009, 21:07

Chyba serveru to nejspíš nebude - posílal jsem Docentovi do fronty zkušební záznam a všechna pole zůstala řádně vyplněná...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
 
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 23:05
Bydliště: Praha 8

Re: Hlášení oprav POI

Příspěvekod Docent v 5.3.2009, 21:13

Není - Míla mne s vyjádřením předběhl, a teď jsem se zkusil odhlásit a zadat jako neregistrovaný opravu právě u toho MHD Plzeň a je to v pohodě, ta horní pole tam normálně zůstanou.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Hlášení oprav POI

Příspěvekod Henry v 5.3.2009, 23:58

Je to chyba serveru - konečně jsem na to přišel! Políčka se vymažou při změně souřadnic z mapy. Už jdu na opravu...

Opraveno - každopádně oprava záznamu z mapy není to pravé ořechové - opravuje se tam buď pouze pozice nebo název (a to název pro TT). Nezbývá než čekat, až Rossini udělá mapu na Googlu..............
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Hlášení oprav POI

Příspěvekod Gumídek v 6.3.2009, 6:24

Doufám, že nepůjdeme na google maps???
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Hlášení oprav POI

Příspěvekod Docent v 6.3.2009, 8:37

Tak se omlouvám těm, co jsem je napadl, že záznamy mažou :usmev: . Zadat opravu z mapy mne nenapadlo, neboť jsem to nikdy nepoužil z důvodu, že mně mapy Atlasu nejsou příliš sympatické :zamysl: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Hlášení oprav POI

Příspěvekod Jirásek v 6.3.2009, 9:44

Henry díky. Připadalo mi divné, že by si tolik lidí dávalo tu práci a mazalo jednotlivá pole.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Hlášení oprav POI

Příspěvekod Henry v 7.3.2009, 2:05

Gumajz píše:Doufám, že nepůjdeme na google maps???


Proč ne?
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Hlášení oprav POI

Příspěvekod Gumídek v 7.3.2009, 6:40

Protože si pamatuji, jak to vypadalo, když jsme šli na mapy atlasu. A s google maps to bude to samé. Na seznamu aspoň něco je aktuální. Podívej, žijeme v čechách, tak bych byl na českých mapách. nechci vypadat jako zpátečník, ale co se týče bodů zájmu, bude lepší seznam. Už jen kvůli tomu, že většina českých firem, je zaregistrovaná na seznamu, a my máme aspoň částečnou zpětnou kontrolu...když dám do horního řádku přesnou adresu, tak mi v pravém sloupku vyskočí že dotyčná firma se tam opravdu nachází, a ušetří mi čas s hledáním telefonů a web. stránek....Za každou takto ušetřenou minutu je člověk vděčný....U google se bojím, že budeme používat hlavně mapu a firmy hledat a vyhledávat jinde...Nevím, je to můj názor....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Hlášení oprav POI

Příspěvekod freewall v 7.3.2009, 8:00

Souhlasím s Gumídkem, nechtějme být světoví, když google nedosahuje kvality map co má Seznam (tedy co se týče ČR)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Hlášení oprav POI

Příspěvekod Henry v 7.3.2009, 10:36

Google má stejné mapy co Seznam. Bavíme se zde ale o mapě, kde se budou zobrazovat naše body a přímo v mapě upravovat, přidávat atd... To u Seznamu nejde nebo jde jen velmi obtížně (chyby v jejich API). Google oproti tomu nabízí daleko více možností a umožňuje mapy používat i na Slovensku, Rakousku a v dalších zemích pro které mám na serveru body. Pro kontrolu jednoho bodu budeme moci klidně jednoduše využívat mapy seznamu nebo jiných...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Hlášení oprav POI

Příspěvekod Docent v 7.3.2009, 11:17

Mapy Seznamu jsou pro nás lepší v tom, že jsem třeba zadával nějaký Barum a na Seznamu viděl, že o kus vedle je lékárna, tak jsem ji rovnou zadal také. Kdežto na Google uvidím (zatím) prd...

EDIT: Na druhou stranu má Seznam v mapách dost chyb (tedy v umístění ikonek) a na nahlášené opravy (tedy alespoň mnou) kašle. Takže jestli je zde v databázi POI na nějakém místě a Seznam ho má jinde, nahlašujte opravu polohy jenom v případě, že opravdu víte, nenahlašujte ji podle ikony Seznamu. Velmi pravděpodobně změníte skutečnou polohu na špatnou...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Hlášení oprav POI

Příspěvekod freewall v 7.3.2009, 11:42

Henry píše:Google má stejné mapy co Seznam..........


Beru zpět svůj oponentní názor - mapy nemají stejné, ale přímo totožné, ale seznam mi najde přímo číslo baráku, ale google jen ulici - vyzkoušeno na bydlišti
Naposledy upravil freewall dne 7.3.2009, 11:46, celkově upraveno 1
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Hlášení oprav POI

Příspěvekod Docent v 7.3.2009, 11:45

Fotomapy mají stejné, protože mají stejného dodavatele podkladů, ale normální mapy stejné nemají. Bohužel skutečnosti leckde neodpovídá ani jedna z nich, chtělo by to je zkombinovat :cheers: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Další

Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků