Bylo by možné přidat nový formát pro export POI bodů?

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Bylo by možné přidat nový formát pro export POI bodů?

Příspěvekod hrasek v 26.9.2009, 20:34

Chtěl bych se zeptat, zda by nebylo možné přidat sem možnost exportovat databázi POI bodů i do formátu CSV pro program Garmin POI Loader.

Syntaxe toho CSV souboru by měla být následující:
<Lon>,<Lat>,"Name","comment"
více viz. Google "POI Loader CSV format"

S tím, že jako Name by se použilo jméno - např. "kemp u Králiků" a jako comment by se dalo vše ostatní, tj. adresa, telefon, atd.
Domnívám se, že by export do tohoto formátu byl velice užitečný a technicky by to nemělo být problém dodělat. Nejpodobnější ze stávajících formátů do kterých jde exportovat je "CSV pro IGO" který by šel použít a jen trochu poupravit (jméno daného POI bodu dát do uvozovek, pak "," a potom vše ostatní ohraničené opět uvozovkami).
Např.
17.16750, 49.44778, "CP Bedihost", "Prostejovská 106, PoPá 8-11, 13-17, +420582368457"

Vyzkoušeno - funguje bez problémů.

Export do takto vypadajícího CSV by byl perfektní funkce, která nejen mě na serveru POI.cz chybí. Použitelné je to pro program POI Loader, kterým se nahrávají poi do přístrojů značky Garmin. Ano vím, je zde export do formátu *.gpx, ale ten je použitelný víceméně jen pro autonavigace. Pokud si uložím např. databázi pošt jako GPX a nahraju do turistické navigace Garmin 60CSx zobrazí se u daných pošt vždy jen jméno. Ostatní údaje (otvítrací doba, telefon) atd. se vytratí. Pokud by byla možnost exportu do toho formátu CSV jak uvádím výše, byly by pak v navigaci k dispozici veškeré informace, což by bylo velice užitečné. Takto mi příjde škoda že ude na webu ty údaje vidím a v navigaci je nemám.

Prosím bylo by možné tento formát zařadit? Děkuji za odpověď 8-) . Případné dotazy (např. pokud jsem se vyjádřil nesrozumitelně apod.) rád zodpovím.
hrasek
 
Příspěvky: 7
Registrován: 1.9.2008, 8:36

Re: Bylo by možné přidat nový formát pro export POI bodů?

Příspěvekod Henry v 27.9.2009, 0:54

Upravil jsem formát generování GPX - vyzkoušejte, zda-li jsou v něm všechny potřebné informace - já to vyzkoušet nemohu - nemám Garmina...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Bylo by možné přidat nový formát pro export POI bodů?

Příspěvekod hrasek v 27.9.2009, 1:12

Export do formátu GPX funguje v pořádku (alespoň jsem na žádný problém nenarazil). Jenže GPX lze dobře použít jen pro autonavigace. Respektive jen v autonavigacích (a možná že i nejnovějších turistických navigacích Colorado, Oregon...) se zobrazí informace jako telefonní číslo apod. Při nahrání do staších turistických navigací (zkoušeno na Garmin gpsmap 60CSx) se u daného POI zobrazí jen a pouze jméno - nic víc. To je velká škoda, když u většiny POI databází z tohoto serveru jsou spousty dalších informací jako je telefonní číslo, adresa, otvírací doba atd. Jediné řešení jak tohoto docílit je již zmiňovaný formát CSV pro POI Loader s výše uváděnou syntaxí. Prosím bylo by možné jeho přidání? Opravdu stačí jen mírně poupravit ten export do CSV pro IGO (vyzkoušeno) a dát na ho na server POI.cz jako nový formát např. pod názvem "CSV - Garmin". Prosím bylo by toto možné?
Petr

Syntaxe toho CSV formátu je jednoduchá:
lat,lon,"jmeno bla bla bla","cokoli dalsiho jako napr. tel, adresa, proste jakykoli text"

např tedy:
17.084050,49.527717,"Restaurace u Raka","Brno, Po-PA 8-12, tel.:776434242"
16.737600,49.410517,"Hrebenac","stale zavreno ale treba casem otevrem, adresa: nerekneme"
hrasek
 
Příspěvky: 7
Registrován: 1.9.2008, 8:36

Re: Bylo by možné přidat nový formát pro export POI bodů?

Příspěvekod Henry v 28.9.2009, 0:03

Nový formát pro export není v plánu. Pouze byl upraven soubor GPX, aby obsahoval všechna data, která jsou zde na webu, podle specifikací POI Loaderu.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Bylo by možné přidat nový formát pro export POI bodů?

Příspěvekod hrasek v 28.9.2009, 11:20

Děkuji za odpověď. Je to sice škoda, ale co se dá dělat. Snad najdu nějaký konvertor mezi GPX a CSV. Nevím proč, ale v turistických navigacích se při použití GPX souboru objevuje jen a pouze název, takže je to CSV potřeba.
hrasek
 
Příspěvky: 7
Registrován: 1.9.2008, 8:36

Re: Bylo by možné přidat nový formát pro export POI bodů?

Příspěvekod hrasek v 8.10.2009, 21:28

Chtěl bych ohlásít chybu při exportu do formátu *.gpx kategorie "CZ-Horska_sluzba". Výseldný gpx soubor má velikost 0B. Domnívám se že za to může znak ">" v názvech, ale to je jen tip.

Jinak ten svůj požadavek s převodem do formátu CSV jsem vyřešil pomocí skvělého programu "Extra POI Editor".
hrasek
 
Příspěvky: 7
Registrován: 1.9.2008, 8:36

Re: Bylo by možné přidat nový formát pro export POI bodů?

Příspěvekod Henry v 8.10.2009, 23:34

Ošetřil jsem znak ">" v názvu a zároveň jsem v této kategorii záznamy, které obsahovaly telefonní číslo v názvu upravil.

Dík za upozornění.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Bylo by možné přidat nový formát pro export POI bodů?

Příspěvekod hrasek v 8.10.2009, 23:57

Rádo se stalo. Já zase děkuji za rychlou nápravu.
hrasek
 
Příspěvky: 7
Registrován: 1.9.2008, 8:36


Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků