XML list - PoiEdit AutoUpdate Manager

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Příspěvekod Henry v 15.11.2005, 14:30

MilanSu píše:No je to tak, jak pise libor, jelikoz jsem to zkousel na NB, kde se pripojuji pres GPRS (pripadne pres sit v kancelari), tak po pripojeni se aktualizuji soubory (vzdy vsechny nastavene, bez ohledu zda byly zmeneny).
Souhlasim s Liborem ohledne XML, mimochodem, jsou na online.poi nejake soukromé kategorie ??? Já alespon zadnou nemam a ani ji nepotrebuji. A kdyz, tak si ji udelam v POIEDITU a nebudu ji cpat na www (nebo nechapu smysl soukrome kategorie)


Na online.poi je nyní šest soukromých kategorií (všechny od Libora :wink: ) a důvodů může být několik: vytváření nové kategorie, které zatím mají málo záznamů např. CZ-Kaufland, po doplnění se "zveřejní" hotová nebo např. já mám v DB servisní organizace naší firmy... (když je potřebuju na cestách, tak si je stáhnu přes GPRS), dále to pak mohou být různé zahraniční POI -> na online.poi.cz si je můžu i v zahraničí bez PC stáhnout v ov2 formátu atd.

BTW. Libore, proč si dal jako soukromou kategorii CZ-Restaurace??? Asi omylem, že? No přidám funkci, že soukromé se v přehledu označí jinou barvou, aby tam byl přehled...

Jinak ty sloučené nestihnu asi ani dneska mám nějaký problém v práci, zítra musím přezout pneu, snad to stihnu, jinak až v pátek...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Henry v 15.11.2005, 18:06

Upravil jsem XML, tak aby obsahoval i automaticky slučované kategorie, z toho automaticky slučovanou kategorii: CZ-Cerpa jsem přepsal na: CZ-CS_znackove a také jsem tam ručně doplnil sloučenou kategorii CZ-CS_neznackove, které obsahují kategorie CZ-Ruzne_cerpaci_stanice a CZ-Ostatni_cerpaci_stanice.

Dále jsem XML upravil tak, aby po klepnutí na položku seznamu v PoiEditu se vpravo dole zobrazily poznámky, které jsou na webu v sekci Ikony/Poznámky a také jsem k nesloučeným kategoriím nastavil obrázky BMP, které se automaticky stáhnou (pod správným názvem) do stejné složky jako ov2 soubory. Proto je teď XML soubor trochu větší...

Jinak jsi Milane měl pravdu, že se stahují znovu jen soubory, které se změnily (jsou novější), ale jádro pudla je v tom, že na online.poi.cz se ty soubory vždy generují online, takže jsou vždy novější :o)

To rozdělení na veřejné a soukromé XML se mi nelíbí (zase práce), to spíš automatickou aktualizaci po vstupu na stránky. Pokud by byl požadavek na "univerzální" XML pro nečleny, tak se to dá samozřejmě provést jednoduššeji...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Roacher v 15.11.2005, 18:18

Cim dal ctu,tim min tomu rozumim a to sem si myslel ze to uz chapu! :D
Budu radsi dal chodit na online.poi.cz a delat to ruco!:D
Acer N35
2x SD 512
Roacher
 
Příspěvky: 81
Registrován: 10.10.2005, 11:34
Bydliště: Praha

Příspěvekod MilanSu v 15.11.2005, 22:04

To Henry : Lze nejak poslat "virtualni stamprdle". Diky za sloucenky, ted se to stahuje mnohem jednoduseji, nemusim vybirat ze seznamu kategprii a davat ukladat kam, !!! SUPER !!!
To Roacher : v Autoupdate manageru si nactes vygenerovany xml }ten tam musis zadat rucne (nebo pomoci Ctrl+C,Ctrl+V z online POI), tim se ti zobrazi vsechny kategorie dostupne na online.poi. oznacis si ktere chces, kam a pod jakym nazvem je chces ulozit. No pak uz jenom das Autoupdate now a chvili cekas. Uz je to jasny, pokud ne udelam nejake screenshoty.
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
MilanSu
 
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 17:40
Bydliště: Sušice

Příspěvekod Henry v 16.11.2005, 1:31

MilanSu píše:... Uz je to jasny, pokud ne udelam nejake screenshoty.


To by bylo fajn, já jsem s tím časem na tom bledě, dneska jsem zase obědval až po šesté hodině večer...

Přidal jsem ještě ručně "CZ-Radary_vsechny" a upravil sekci "Slučování kategorií" tak jak to je v tom XML listu (CZ-CS_znackove x neznackove; CZ-Fastf -> CZ-Fastfood atd.)

Soukromé vlastní kategorie jsou teď v přehledu označeny světle oranžovo-červenou barvou, aby šlo hned poznat, která je soukromá a která ne. (barvu bere ze změněného CSS souboru, který "leží" většinou v cachi, takže je nutné stránku v rámu aktualizovat...)
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod libor_m v 16.11.2005, 11:03

Henry píše:Na online.poi je nyní šest soukromých kategorií (všechny od Libora :wink: ) a důvodů může být několik...

Máš pravdu, prozatím to jsou nově vznikající kategorie, které jsem ještě nechtěl vystavovat.
Henry píše:BTW. Libore, proč si dal jako soukromou kategorii CZ-Restaurace??? Asi omylem, že?
Ne, není to omylem, je to stejný důvod jako jsem už zmínil, je to nově vznikající kategorie, která, pokud to všechno klapne, by se mohla velmi brzy velmi rychle naplnit.
Henry píše:Soukromé vlastní kategorie jsou teď v přehledu označeny světle oranžovo-červenou barvou, aby šlo hned poznat, která je soukromá a která ne. (barvu bere ze změněného CSS souboru, který "leží" většinou v cachi, takže je nutné stránku v rámu aktualizovat...)
Ve Firefoxu to neoznačuje barbou, jen se mi zvětší font na celém řádku.
Henry píše:Pokud by byl požadavek na "univerzální" XML pro nečleny, tak se to dá samozřejmě provést jednoduššeji...
To by samozřejmě bylo dobré ...
Henry píše:...dneska jsem zase obědval až po šesté hodině večer...
Koukej pořádně jíst, ať nechytneš vředy, kdo by nám potom programoval ... :lol:
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
 
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 9:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady

Příspěvekod Henry v 16.11.2005, 12:05

libor_m píše:Ve Firefoxu to neoznačuje barbou, jen se mi zvětší font na celém řádku.

Ve FF musíš v přehledu kategorií kliknout pravým tlačítkem myši někam do tabulky, dát "Tento rám" a pak "Znovu načíst rám". To je právě kvůli te cache.
V Internet Exploreru je to složitější, tam musíš ručně do adresní řádky vepsat: http://www.poi.cz/poi/ a pák klepnout na "Aktualizovat" nebo zmáčknout F5.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod libor_m v 16.11.2005, 12:30

Henry píše:Ve FF musíš v přehledu kategorií kliknout pravým tlačítkem myši někam do tabulky, dát "Tento rám" a pak "Znovu načíst rám".
To jsem samozřejmě udělal, ale výsledek se nedostavil.
Henry píše:V Internet Exploreru je to složitější, tam musíš ručně do adresní řádky vepsat: http://www.poi.cz/poi/ a pák klepnout na "Aktualizovat" nebo zmáčknout F5.
I když IE nepoužívám, zkusil jsem to (používám Portable Firefox, tak jsem si říkal, jestli chyba není v něm). Nicméně také bez výsledku ... Tak už nevím.
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
 
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 9:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady

Příspěvekod Henry v 16.11.2005, 15:15

libor_m píše:To jsem samozřejmě udělal, ale výsledek se nedostavil.

Teď jsem to zkoušel na PocketExploreru a funguje to. Vím,že budu za blbce, ale první soukromou kategorii máš až na druhé stránce :) Když nepomůže nic jiného,tak pomůže odstranit všechny dočasné soubory (předpokládám tedy,že nesedíš za nějakým "hloupým" cachovacím proxy serverem...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod libor_m v 16.11.2005, 15:52

Tak teď jsem za blbce zase já :lol:
Stačilo smazat tu cache :lol: :lol: :lol:
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
 
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 9:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady

Příspěvekod MilanSu v 19.11.2005, 14:24

Slibeny "manualecek" na nastaveni a aktualizaci POI pomoci XML a PoiEditu je zatim na www.pcmzdy.cz/temp/PoiXml.pdf
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
MilanSu
 
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 17:40
Bydliště: Sušice

Příspěvekod Roacher v 19.11.2005, 15:27

:idea: Tak jsem zjistil, ze ten "xml" je docela dobra vec a docela to ulechcuje praci, ale na druhou stranu mi tam chybeji nektere sloucene kategorie, napr. benzinky-jsou tam sice sloucene znackove a neznackove,ale ne dohromady.Ocenil bych jeste benzinky, kde by byli uplne vsechny krom LPG, pokud by to nebyl problem? :?: :D

J :!: inak jsem opravil nazev Penny marketu, takze u sloucenych nakupu by uz melo byt vsechno v poradku!

Predem diky :wink:
Acer N35
2x SD 512
Roacher
 
Příspěvky: 81
Registrován: 10.10.2005, 11:34
Bydliště: Praha

Příspěvekod MilanSu v 20.11.2005, 11:37

To bychom v tom Henrymu asi delali zbytecne gulas, ty neznackove mi udelal v podstate na me prani extra.
Jinak by to v podstate asi nebyl problem, stacilo by zmenit nazvy u kategorii CZ-Ruzne_cerpaci_stanice a CZ-Ostatni_cerpaci_stanice, ale pak je dle meho nazoru ov2 zbytecne veliky(i kdyz je fakt, ze mam stejne pro navigaci vypnuto zobrazovani BZ, protoze jinak se to zasekavalo, takze by asi ta velikost az tak nevadila)
Takze ted nevim zda to zmenit ci ne. Prosim, sdelte v diskusi, zda jste radsi pro Znackove a Neznackove, nebo komplet. Ja to kdzytak pak zmenim
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
MilanSu
 
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 17:40
Bydliště: Sušice

Příspěvekod Roacher v 20.11.2005, 16:44

Muj nazor znate. Zas na druhou stranu - pri 300 MB velke mape 150 kB nikoho nezabije :D I kdyz pravda je, ze cim veci kategorie je, tim to pak dava vice zabrat Pocketu,ale bezinky mam seskupene vsechny a i na mem N35 (coz neni nijakej zazrak) to facha celkem bez problemu.

:!: Jsem ale pro diskuzi,aby kazdy rekl svuj nazor ktere kategorie sloucit, ktere ne.
Diky
Acer N35
2x SD 512
Roacher
 
Příspěvky: 81
Registrován: 10.10.2005, 11:34
Bydliště: Praha

Příspěvekod Henry v 20.11.2005, 20:50

Můžu přidat další možnost, třeba jen do XML - všechny benzínky anebo (to by byla ale daleko větší práce) každému uživateli udělat možnost správy vlastních slučovaných kategorií - jednou by si navolil určitá pravidla a ty by se mu objevovala jak v sekci slučování, tak v XML - odhaduju tak 8-10 h práce (aby to stálo trochu zato), což odpovídá cca 1500-2000 Kč nevydělaných peněz :cry: :wink:
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

PředchozíDalší

Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků

cron