CZ-Parkoviste

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

CZ-Parkoviste

Příspěvekod mila-p v 16.6.2011, 10:38

Mám další návrh skupiny kategorií, které by bylo třeba přejmenovat z důvodu slučování a to:

CZ-Parkoviste > CZ-Parkoviste_ostatni
CZ-LKW_parkoviste > CZ-Parkoviste_LKW
CZ-Parkoviste_ZTP - zde je to OK, neměnit
CZ-Parkovaci_garaz > CZ-Parkoviste_garaze
CZ-P+R > CZ-Parkoviste_P+R
CZ-K+R > CZ-Parkoviste_K+R
SK-Parkoviska_ZTP > SK-Parkoviste_ZTP
EU-Stellplatze > EU-Parkoviste_Stellplatze
AT-Odpocivadla > AT-Parkoviste_odpocivadla
CZ-Odpocivadla > CZ-Parkoviste_odpocivadla
HR-Odpocivadla > HR-Parkoviste_odpocivadla

diskuse možná :mrk:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
 
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 23:05
Bydliště: Praha 8

Re: CZ-Parkoviste

Příspěvekod Jirásek v 16.6.2011, 13:31

Nezdá se mi to CZ-Parkoviste_ostatni (tu bych ponechal obecné Parkoviste), EU-Parkoviste_Stellplatze a ty další odpočívadla. A Parkovací gařáž bych také ponechal v původním názvu. Jsou to zaběhlé názvy i kategorií dodávaných v navigacích s mapou.
Toť můj názor.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: CZ-Parkoviste

Příspěvekod mila-p v 16.6.2011, 14:10

CZ-Parkoviste bychom mohli ponechat - souhlas. Šlo mi ale především o slučování, čímž by si uživatel sjednotil všechna místa, kde se dá (jednoduše řečeno) odložit auto. Konkrétní druh parkoviště by si pak vyfiltroval (např. LKW, ZTP, odpočívadlo, atd.) a ty garáže :zamysl: jsou nakonec také určené k parkování, tak nevím...Třeba k tomu ještě někdo něco řekne, tak ještě chvilku počkáme - dík.
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
 
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 23:05
Bydliště: Praha 8

Re: CZ-Parkoviste

Příspěvekod Gumídek v 16.6.2011, 19:21

Ještě se dá odložit na vrakoviště :haha: .....Nic, to byl pokus o vtip... :zamysl:
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: CZ-Parkoviste

Příspěvekod mila-p v 16.6.2011, 21:58

:mad2: :mrk:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
 
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 23:05
Bydliště: Praha 8

Re: CZ-Parkoviste

Příspěvekod vrána v 16.6.2011, 23:01

Apropos - dal bych tam ještě CZ-Parkoviste_odtahova

:usmev:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: CZ-Parkoviste

Příspěvekod mila-p v 17.6.2011, 15:48

Ale jo klidně, jen bychom je museli vyoperovat z CZ-Mestska_Policie a založit je extra. Jen nevím, jestli jich nebude na samostatnou kategorii málo. Když už jsme u těch měšťáků, neměli by se přejmenovat na CZ-Policie_mestska (Praha, Brno, Ostrava) a pro ty ostatní založit CZ-Policie_obecni ??? :zamysl: Event. bych se toho ujal, ale pokud bude názor, že by to bylo moc roztahané, tak to necháme tak...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
 
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 23:05
Bydliště: Praha 8

Re: CZ-Parkoviste

Příspěvekod Gumídek v 17.6.2011, 16:48

Myslím, že by stačilo jen kategorii dát třeba jméno CZ-Policie_mestska_a _obecni, aby každý pochopil, že obsahuje obojí....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: CZ-Parkoviste

Příspěvekod fox50 v 13.7.2011, 12:04

Super návrh. :palce:

Byl bych pro spojení všech i těch zahraničních.

To platilo do okamžiku než jsem si přečetl poznámku Jiráska, tyto kategorie jsou prodejci přibalovány k mapám? Tedy jejich název je ze stran prodejců nějak omezen? :zamysl:
Pokud ano, tak potom je jasné že se tímto názvem nedá hnout. :hmm:

Pro zbytek souhlasím s návrhem sjednotit názvy. :cheers:
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Uživatelský avatar
fox50
 
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 13:29
Bydliště: Praha

Re: CZ-Parkoviste

Příspěvekod konf14 v 5.1.2016, 11:11

mila-p píše:Třeba k tomu ještě někdo něco řekne, tak ještě chvilku počkáme

Vím, mám zpoždění, ale v době řešení těchto problémů (2011) jsem ještě neměl navigaci a nejezdil do Prahy parkovat... :usmev:

Navrhuji oddělit od kategorie PARKOVACÍ GARÁŽ novou kategorii PARKOVIŠTĚ KRYTÉ. Současná kategorie totiž obsahuje docela dost míst, kam je přístup normálním smrtelníkům zapovězen - k povolení vjezdu musíte nejdřív uzavřít smlouvu s příslušným správcem. Její slovní označení je/bylo správné - GARÁŽ je prostě GARÁŽ. Garážované auto je ale něco jiného než zaparkované.
Bylo by sice možné odlišit je něčím v popisu - třeba poznámkou POUZE PRO ABONENTY (i takovou garáž jsem jednu našel), ovšem v navigaci se to dozvím až po rozkliknutí podrobností (aspoň u Garmina). Čili dost nepraktické...

PARKOVACÍ GARÁŽ by obsahovala všechno, co se musí předem ohlašovat/pronajímat/kupovat, a je jedno jestli jsou to pouze neohraničená stání nebo uzamykatelné boxy.

PARKOVIŠTĚ KRYTÉ by zase obsahovalo vše, kam můžu přijet bez ohlášení a budu vpuštěn (pokud je uvnitř volno) - a zase zanedlouho vypuštěn za poplatek přiměřený době strávené na parkovišti. Minimální účtovaná částka (hodina/den) by byla uvedena v popisu. Takový parking, který by umožňoval volný vjezd a přitom minimální účtovaná částka by byla měsíc, asi neexistuje, takže s jeho určením, do které kategorie patří, se ani nezabývám.
Patřila by sem parkoviště hlídaná (popř. nehlídaná za automatickou závorou) nebo volně přístupná, resp. "příjezdná" (např. Nisa Liberec).
Nebo nadzemní i podzemní. Někdy může dojít k souběhu parkoviště a krytého parkoviště - tj. na střeše podzemního je normální. Ale v těchto případech budou souřadnice vjezdu určitě daleko od sebe (viz Kaufland Žitava nebo Novodvorská Plaza). Proto bych se pro tyto případy přimlouval pro umístění souřadnic co nejblíže vjezdu a nikoli doprostřed parkoviště/budovy. I když v některých případech to může být kontraproduktivní, např. "multi šnek" Kongresového centra (pro pamětníky: Pakul u stanice Gottwaldova :blee: )

Když tak přemýšlím nad všemi variantami, které by se mohly mezi krytými parkovišti vyskytnout, napadá mne jedna teoretická (resp. nikdy jsem nic takového nepotkal): bylo nebylo... nadzemní kryté parkoviště, kde všechna parkovací patra jsou uzavřena (vyhražena hotelům, kancelářím a bůhví čemu ještě) a pro veřejnost je určeno jen parkování na střeše. De iure bych to tipoval na kategorie parkovací garáž a parkoviště (čili ne parkoviště kryté), ale to už by se asi řešilo případ od případu.

Tak se tedy tímto ptám: Co vy na to?
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: CZ-Parkoviste

Příspěvekod Gumídek v 5.1.2016, 18:19

Soukromé parkingy jsou každému na nic, jen těm, kdo to mají pronajaté, a ti zase vědí, kde to je...
Takže jsem přejmenoval parkovací garáž na Parkoviště krytá, a CZ-Parkoviště na Parkoviště nekrytá. A tím se mohou i slučovat na CZ-parkoviště....a v návaznosti na to jsem muswel upravit názvy Parkoviště ZTP - jen jsem otočil a dal ZTP dopředu, aby se tato parkoviště neslučovala, a LKW parkoviště, z toho samého důvodu....
Děkuji za pozornost...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: CZ-Parkoviste

Příspěvekod Jirásek v 5.1.2016, 19:16

Gumajzi, jsi rychlejší než jsem stačil promyslet co s tím. :palec: To přejmenování je OK. Nyní zbývá odstranit ona předplacená parkoviště. A to je trochu problém, neznám všechna místa. Něco se dá dohledat na netu, ale tady bude potřeba trochu spolupráce ostatních, hlavně mimo Prahu. A v to moc nedoufám.
Začnu to pomalu probírat a umazávat, ale nechtěl bych odmazat něco, kde si nejsem jist.

Edit: první příklad - Drtinova, Praha 5. Na webu uváděno i hodinové stání. Je to samozřejmě možné, ale protože to tam shodou okolností trochu znám tak pravděpodobnost takového krátkodobého parkování je 0%. Takže vymazat???
Další - Centralparkink Karlovo náměstí, Praha 2 http://www.centralparkingprague.cz/ , to je to samé.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: CZ-Parkoviste

Příspěvekod Gumídek v 5.1.2016, 19:31

Přesně tak.
p.s.Já musim vše dělat rychle. Protože jsem sklerotik, a zapomněl bych na to....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: CZ-Parkoviste

Příspěvekod konf14 v 5.1.2016, 23:16

Jirásek píše:pravděpodobnost takového krátkodobého parkování je 0%. Takže vymazat???

Pokud je 0% pravděpodobnosti z důvodů obsazenosti, tak doporučuji nemazat. Pořád existuje nenulová šance, že se tam někdy, při souběhu příznivých okolností, dá upíchnout. Prastaré pořekadlo praví: nic netrvá věčně...
Diskuze o zaznamenávání parkovišť podle kapacity nebo možnosti zaparkování tady už probíhala, ale nějak to vyšumělo do prázdna.
Speciálně u těchto dvou parkovišť, Karláku a Drtinové, je k dispozici kontaktní telefon - můžu z okraje Prahy (nebo při čekání na semaforech) zavolat. Případně se dá doplnit ke každé garáži údaj o celkovém počtu míst - pokud bude k dispozici. 800 parkovacích míst dá stokrát větší šanci na odstavení vozu než osm.
Takže mazat ano, ale (aspoň zatím) pouze ty 100% soukromé.
Když třeba u garáží v Davídkové najdu ve StreetView ceduli SOUKROMÝ POZEMEK-ZÁKAZ VSTUPU, tak tomu říkám 100% nedostupnost... :usmev:
Obrázek
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: CZ-Parkoviste

Příspěvekod Gumídek v 6.1.2016, 5:08

Přesně tak. Mazat ty 100% soukromé....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků