Kategorie Architekt_Dientzenhofer a Klastery

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Kategorie Architekt_Dientzenhofer a Klastery

Příspěvekod Gumídek v 12.12.2011, 18:57

Mám prosbu na správce. V poznámce máš tak velký článek, že se nevejde na monitor. Nešlo by to aspoň trošku zkrátit...??
Chápu, že chceš zadat kompletní informaci, ale takhle se celá ani nedá zobrazit, takže jako kdyby nebyla....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Kategorie Architekt_Dientzenhofer a Klastery

Příspěvekod Strogoff v 13.12.2011, 9:26

Ano, je pravda ze v nekterych pripadech se popis na strankach POI.CZ cely nezobrazuje. Ale v Garminu 3790 neni problem si vse precist, ten akceptuje pres 6500 znaku (ve formatu GPX). Nevim jak u jinych navigaci?

Pokud si dobre pamatuju, tahle problematika uz padla v ramci jine konverzace, a Henry tenkrat rekl ze se urcite navigace vyviji tak, ze to budou schopne precist, a tim padem "tym delsi popis tym lepsi" (Henry mylim se?).

Pokud je to vazny problem, muzu ten popis samozrejme zkratit, ale o kolika znaku? Co je "standard"? Nebylo by lepsi zasahnout na POI.CZ, udelat to pole "popis" veci (na sirku), nebo pridat "posouvaci listu" (scroll bar)? V pripade jeste "uriznout" popis podle exportovaneho formatu pro danou znacku navigaci?
----------------------------------------------------------------------------------------------
Ted Garmin 3597, drive Garmin 3790, Garmin 760
Uživatelský avatar
Strogoff
 
Příspěvky: 76
Registrován: 23.5.2008, 12:40

Re: Kategorie Architekt_Dientzenhofer a Klastery

Příspěvekod Gumídek v 13.12.2011, 18:43

Ne, počkej, my si nerozumíme....Já myslel to, že je toho tolik, že se to nevejde ani na monitor....Já si chtěl u jednoho záznamu přečíst tu poznámku, protože mne zajímala historie, ale neměl jsem šanci. Proto jsem to sem napsal...Jinak je mi to celkem jedno...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Kategorie Architekt_Dientzenhofer a Klastery

Příspěvekod suap v 13.12.2011, 20:32

Jestli to dobře chápu, tak Gumajz myslí text v poli Popis bodu: pro POI Úpravy kláštera benediktinů. Při otevření skupiny v Nástojích se nevejde při najetí kurzorem do "Buliny" a je vidět jen konec textu bez začátku (v bublině se nedá rolovat). Je to tak?
TomTom GO 1005T
suap
 
Příspěvky: 106
Registrován: 29.3.2006, 17:34
Bydliště: Ml.Boleslav

Re: Kategorie Architekt_Dientzenhofer a Klastery

Příspěvekod Strogoff v 14.12.2011, 7:06

Ano, mluvime o stejne veci, nejde precist popis bodu na monitoru, protoze na strankach POI.CZ to pole je velmy ouzky a neobsahuje "scroll" nahoru/dolu. Presne jak pise Suap. Jedna rychla moznost je kopirovat text (copy/paste) do Notepadu (napriklad), kde se pak scrollovat da. Ale nejlepsi by bylo kdyby se to pole udelalo veci, ale tohle je otazka na technika. Pokud technicky by to neslo, tak ano, pak zkratit popis bodu, ale zda se me to skoda.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Ted Garmin 3597, drive Garmin 3790, Garmin 760
Uživatelský avatar
Strogoff
 
Příspěvky: 76
Registrován: 23.5.2008, 12:40

Re: Kategorie Architekt_Dientzenhofer a Klastery

Příspěvekod Tonny v 14.12.2011, 18:36

Podle mne by bylo rozumné stanovit maximální rozsah poznámky, např dle počtu znaků, které umí zobrazit navigace.
Problém bude právě v tom "zobrazit", pač každá navi zobrazuje jiný počet znaků.
Bylo by dobré tyto počty znát, pokud tedy lze nějak zjistit a na základě tohoto počtu znaků se dohodnout dál.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán


Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků