Kategorie Historické památky

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvekod vrána v 1.7.2012, 2:26

Mne teda nejak neni jasny, ceho by se tim restartem dosahlo. Odriznuti pasivnich spravcu? To je nula od nuly. Novi spravci se tim taky neziskaji. A hlavne tu furt vymejslime ucet bez hostinskeho, o kterem uz par let nikdo poradne nic nevi (nebo to nechce rict).
Motame se v tom porad dokola, ale jediny, co tu zmuzem, tak je akorat spoluprace nebo odchod. Do jake miry je to rossinimu jedno, to tezko rict. Slibu a planu uz jsme slyseli hodne, to je fakt. Prace na vlastnim webu se ovsem v prubehu casu taky udelalo dost (Henry, rossini). Problem je v tom, ze ta spoluprace spravcu je dobrovolna a zadarmo (ci spise za hodiny a hodiny volneho casu a vlastni penize) a to mnohe spravce rychle omrzi, dalsi odpadnou z jinych duvodu... ale to je vsecko znama pisnicka. Kudy z toho ven, to babo rad.
Je ale pravda, ze soucasny stav neni nic moc a mne ke vsemu definitivne zdechnul stary dobry picitac. Takze nez usetrim na novej, jsem taky mimo. :-(
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvekod Henry v 7.7.2012, 3:02

Omlouvám se, že jsem tady téměř tři týdny nebyl, mimo jiných problémů mně taky zlobí počítače, v práci shořel disk a doma se v těhle hicech přehřívá a vypíná. Každopádně jsem po téměř dvou a tři čtvrtě letech začal opět od 1.7. pracovat a jak psal Tonny: "RESTARTOVAT" se musím zejména v práci - snad rychle vyřeším ty nejzávažnější nedodělky, abych to měl trochu klidnější a mohl postupně na poi.cz naběhnout na standardní rytmus. Pokusím se také sejít s Rossinim (i když chytit ho v ČR je téměř nadlidský úkon). Nebudu slibovat žádné termíny, stejně by to bylo vaření z vody. Sám mám na poi dost otevřených panelů v záložkách, které musím řešit, tudíž ze začátku asi ani nebudu na fóru moc vidět. Mějte se a odpočněte si na dovolených :vino:
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvekod Tonny v 10.7.2012, 10:04

Ad Henry - chápu...

Až budeš mít někdy chuť a čas věnovat 10 minut krátké diskusi o tom, co je z tvého pohledu možné či nemožné, rád bych se tohoto zúčastnil - konkretně mám na mysli příspěvek od rossini v 13 čer 2010 21:15 ve vlákně viewtopic.php?f=2&t=3587&start=30
Nebo viz první příspěvek v tomto vlákně, kde je dotyčný text citován.

Jinak na to, co jsem pojmenoval organizační restart mám stále stejný názor.
Mohl bych např. uvést desítky příkladů, kdy je bod POI špatně umístěn, respektive když na něj dám navigovat, dojedu na nejbližší silnici místně příslušnou, ale k bodu mne navi nedovede. /Např. do soboty špatně umístěné Mladečské jeskyně /cíl na E442-R35/ nebo Aquapark Delfín v Uh. Brodě /cil v v boční ulici bez možnosti parkování, přitom 50 m od vchodu je P/ - opravy jsem zadal... - atd.atd.../

Diky.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvekod janinka012 v 10.7.2012, 11:28

Tony když bude bod umístěn uprostřed objektu muže navigace vyhodnotit že nejblíže je silnice třeba vzadu daneho objektu tudíž tě navede ne ke vchodu ale tak objeděš objekt a vidíš kde je možné zaparkovat (nebo se podivam v navi předtím jestli není poblíž parkoviště) Takových bodů tady bude....
TT One 30 series
NC 9.053
Mapy DE_AT_CH_and_Eastern_Europe_880.3810
janinka012
 
Příspěvky: 164
Registrován: 22.8.2010, 21:07
Bydliště: Východní Čechy

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvekod Tonny v 10.7.2012, 11:38

Janinko, to co odpovídáš považuji za ryze účelovou odpověď bez reálného důvodu.
Uvedu příklad ještě jednou:

Proč nemůže být objekt v rámci svého půdorysu nebo velmi blízkého okolí /myšleno v řádu jednotek metrů/ označen tak, aby mne navigoval přímo na příslušné místo? Proč jak píšeš, je objekt označen uprostřed, a ne tak, aby to mělo smysl???
Proč mne v rámci umístění naviguje "někam jinam", kde nemůžu např ani zastavit???

Např ještě v sobotu mi na R35 /silnice rychlostního typu/ při jízdě k Mladečským jeskyním hlásila navi dojeli jste do cíle...
Což považuji za nesmysl, protože vchod do jeskyní je cca 200m od chybně zadaného bodu, z druhé strany, ke kterému je se dá v podstatě dojet /mluvím o sobotě, už je to opraveno/ a v současné době je to správně jak z hlediska umístění, tak z hlediska navigování.
Nejde mi o těch cca 200 m, jde o to, že mi navi na rychlostní silnici oznámila cíl, na mimourovňové křižovatce mi kázala otočit se a znovu navigovala na bod, který ležel na R35 nejblíže onomu chybně zadanému bodu... Já tam nejel, ale jde o očividný nesmysl v navigování..

Nejde mi o to, aby se uváděla mylná souřadnice /!!!!/, ale když už mohu tu souřadnici v rámci půdorysu budovy nebo objektu umístit, tak ji umístím tak, aby mne naváděla tak, aby to mělo smysl - buď aby se dalo zaparkovat, nebo kde to nelze, aby mne navedla ke vchodu. Znovu uvádím příklad Bodu lékařské pohotovostní služby ve Frýdku-Místku, kde pouhým přemístěním bodu o cca 30 m v rámci půdorysu objektu nenavádí k zadnímu plotu nemocnice, nýbrž přímo tam, kam navádět má.

Nebo opakuji bod Delfín Uherský Brod, kdy tě navi navádí do boční uličky se zákazem zastavení a o 30m dále za blokem domů je P témněř u vchodových dveří. Problém by se vyřešil přemístěním bodu v RÁMCI PŮDORYSU OBJEKTU o cca 30m na severozápad. Přitom by vše bylo jak nyní, jen by tě navi navedla tam, kam potřebuješ.

Rozumíme si???
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvekod janinka012 v 10.7.2012, 13:25

jasný tohle chapu ale nejezdíme podle navi bezmozku snad ne...je to ulehčení to jo když tě to navede na P ale pořád lepší najit objekt než kroužit po cele čtvrti a nevědět kde to je...mě osobně toto nevadí s parkovaním je vzdy problem...
TT One 30 series
NC 9.053
Mapy DE_AT_CH_and_Eastern_Europe_880.3810
janinka012
 
Příspěvky: 164
Registrován: 22.8.2010, 21:07
Bydliště: Východní Čechy

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvekod Gumídek v 10.7.2012, 18:38

Tonny, promi%n, ale nemáš pravdu. představ si situaci, kdy parkoviště je 200 metrů od objektu. V té chvíli zadám umístění objektu, a nebudu brát ohled na parkoviště. Pokud chceš jet na parkoviště, tak kategorie parkoviště...
Nezlob se, ale tobě nepřijde divné, že zadám bod třeba 150 metrů od skutečného umístění...A okamžitě dostanu vynadáno, proč mám bod na parkovišti....Začínáš mi tímto připomínat Amaričany s jejich oblíbeným heslem napúsaným na skle zpětného zrcátka : "Pozor, objekty zobrazené v zrcátku se mohou zdát vzdálenější než ve skutečnosti jsou."
Všichni snad máme mozek, ne ?? Nechceš aby navigace ještě ohlásila : Parkoviště je zde, zámek 150 metrů vlevo, stánek s buřty 50 metrů vpravo, WC je v zámku a lístek stojí 45kč...Zase to nepřehánějme....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvekod Tonny v 10.7.2012, 22:20

Gumajzi, omlouvám se, ale absolutně jsi nepochopil, co je gro příspěvku.
Já mluvím o P jen okrajově, cílem bylo sdělit, že umístění bodu je často takové, že tě naviguje úplně jinam., viz příklad R35 a jeskyní.
Prosím, nezabývej se tím a neřeš to, děkuji.
Jen si to zpětně dávám do souvislostí, jaké prkotiny jsi mi opravoval, upřesňoval některé Alberty o cca 10 m, a teď, když popíši konkretní příklad chybně pojatého umístění bodu, tak ze mne děláš přiblblého američana.
Opravdu to neřeš, a pokud ano, tak si prosím znovu přečti, co jsem dva příspěvky zpět napsal a jestli jsi to jen tak náhodou nepochopil nějak jinak, než bylo záměrem.
Jinak tedy opravdu vidím, že rozptyl našich názorů se nezmenšuje, spíše naopak, a proto si dovolím se zde více nevyjadřovat - i když by bylo k čemu a hodně naprudko.
Díky všem za pětiletou spolupráci, má poznámka o převzetí Albertů a Skanzenů v jednom z dřívějších příspěvků platí v plném rozsahu.
Ahoj, a až pojedeš do Mladečských jeskyní, nezapomeň, že na R35 zastavit nesmíš :-) - i když já vlastně zadal opravu, takže to už nemám jak dokázat...

Janinka - OK, klidně si objeď blok, konkretně ve Fr. MIstjku byjsi obnjížděla cca 1,5 km kvůli tomu, že někdo nění schopen domyslet, že se dá bod umístit, a "umístit" - raději se špatně umístěný bod bude okecávat a připrovnávat k používání mozku, než by se o 30 m v rámci tohom smého objektu posunul a vše bylo Ok.

Přátelé, pokud vám to takto vyhovuje, v pořádku, ale u toho nemusím být.
Aby se špatně pojatý bod takto omlouval a zdůvodňoval, aby se z konkretního kritického poukázání dělal "přiblblý američan" - potom mi Gumajz napíše v SZ , že nikdo zdejší body nechce komerčně používat za úplatu. Upřímně - nedivím se... Některé kategorie jsou oparvdu se skutečností a naváděním hodně naštíru,

HOWG, přátelé, mějte se...

Definitivně jsem pochopil, že mít to zde v pořádku je jen omáčka, tady to stačí mít "v pořádku" dle Gumajzovi okamžité nálady.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvekod Henry v 11.7.2012, 10:43

Pokud to jde, tak samozřejmě je vhodné bod umístit ke vchodu (resp. k hlavnímu vchodu), k tomu taky hlavně funkce OPRAVA BODU slouží, těžko někdo "oběhne" všechny body ve své kategorii. Bohužel všude cesta nevede, sám se s tím potýkám u rozhleden, kolikrát mně autonavigace navede na cestu, která je sice nejblíž rozhledny, ale ten kousek se nedá zdolat bez horolezeckého náčiní a zase nemohu "posunout" souřadnice na druhou cestu, která je třeba jen o pár metrů dál, protože by na mě vyskočili majitelé turistických navigací, že místo rozhledny jsem je navedl na silnici... To se musí řešit individuálně každý bod a nemyslet taky přitom jen na autonavigace. Jinak pamatujete na diskuzi o souřadnicích pro malá letiště, kdy jeden uživatel (nebo dokonce správce) tvrdě prosazoval, aby se souřadnice dávaly na začátek přistávací dráhy, protože dle toho lítá/přistává?
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvekod Gumídek v 11.7.2012, 12:50

Tak je vidět, že jakmile ti Tonny někdo nevyhovuje názorem, hned přehodíš kategorie na někoho jiného.
Ale pořád jsi nevysvětlil, co vlstaně chceš. Nebo je to jen zástupný důvod ?? Chceš skončit a tohle se hodí ??? Já se nerozhoduji podle momentální nálady....Ale ty asi vidíš lidem do hlavy, je vidět, že ten rozhovor asi nemá smysl...Dělej jak myslíš, jsi dospělý, svéprávný a plně zodpovědný za své činy...A prosím tě, to slovo se píše "howgh". A používali ho američtí indiáni, jako "domluvil jsem"..
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvekod vrána v 13.7.2012, 3:20

Ad letiste:
Tuhle kategorii ted delam ja a celou jsem ji kompletne predelal tak, ze bod neni na VPD, ale bud na hangaru nebo hlavni letistni budove, ke ktere obvykle vede nejaka cesta. Pripadne pobliz. Proc? Protoze u nekolika letist byla situace prave takova, jakou popisuje Tonny - kolem letiste vede z druhe strany jina cesta a bod, umisteny uprostred VPD byl bliz prave tehle druhe silnici - ze ktere se ovsem na letiste neda dostat. Coz nekdy znamenalo zajizdku i nekolik km.
Ale co bych chtel hlavne zduraznit - v zahlavi kategorie jsem umistil varovani (a doufam, ze se to ostatnim zobrazuje), ze tahle kategorie v zadnem pripade neni urcena pro leteckou navigaci a ze souradnice bodu jsou mimo VPD. A snad i toho nejvetsiho ignoranta s koupenym pilotakem nenapadne, aby podle toho pristaval. Ano, v nouzi se podle toho da dostat k letisti, ale tim to taky konci...
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvekod Tonny v 13.7.2012, 8:59

Vážení kolegové,
děkuji za názor a vyjádřím se pravděpodobně naposled.

Speciálně pro Gumajze - text je dlouhý, nemusíš jej číst. Nedávno jsi mi psal, že než dočteš na konec zapomeneš co je vpředu, takže:

1. Umístění bodů v rámci půdorysu objektu
2. Formát bodů
3. Historické památky


Máme navigace, které jsou schopny určit pozici a navigovat s přesností jednotek metrů.
Máme ale body poi, které jsou umístěny často tak, že nenavigují ke vchodu do objektu, ale jsou umístěny tak, že navigují např k zadní stěně objektu, k zadnímu plotu nebo dokonce do vedlejší ulice.
Stačilo by přemístit a zdůrazňuji, pouze v rámci půdorysu objektu umístění bodu tak, aby navigování bylo smysluplné.

Jenže zde se z neznámých, zřejmě historických důvodů, kdy někdy někdo dal body bez ověření nebo bez domyšlení souvislostí bude poukazovat na americké blbce nebo se poradí, že se má objet objekt dokola a vchod se dříve či později najde.

Takže přátelé, typický příklad, naposled a jednou provždy:
Až budeš mít, Janinko nebo vy ostatní, v autě malé dítě s alergickou dusivou reakcí na bodnutí sršně se selháváním základních životních funkcí, až budeš ve Frýdku - Místku hledat pohotovost nebo nemocnici, pak nespoléhej na navigaci.
U zadního plotu nemocnice ti dítěti život nikdo nezachrání!!!!!!!


Do prdelky, rozumíte mi???? ROZUMÍTE MI?????
Stačilo by v rámci PŮDORYSU NEMOCNICE přemísti bod o cca 30 m, aby navigoval ke vchodu!!!!! KE VCHODU, ne k zadnímu plotu!!!!

A je jedno, zda jde o nemocnici nebo Hrad nebo zámek, nebo cokoli jiného - pokud je bod umístěn tak, že mne nedovede k hlavnímu vchodu, ale do boční ulice, tak je to prostě špatně!!!! Je spousta případů, kde takto "špatné" umístění nemá na nic vliv, ale někdy a někde se dostanu sice k objektu,a kde skutečný cíl může být stovky metrů až kilometry daleko nebo přes dvě ulice - viz vrána v minulém příspěvku.

Ale to zde nejde, tento požadavek je nereálný, protože SE udělá z tohoto požadavku blbost a toho, kdo tento požadavek podal přirovná k americkým blbečkům....

Zde se JEN PÍŠE o tom, jak má být jednotný formát bodů, pár jedinců to tu až do zblbnutí nesystémově opravuje, což vydává za velkou zásluhu.
Ale aby někdo řekl DOST, pokud si vážený autore kategorie nedáš kategorii do konce září do pořádku, tak ti ji seberu - to ne...

A to se v tomto závěrečném příspěvku nezmiňuji o asi tak milionu dalších potíží, které se zde neřeší naprosto dlouhodobě - dva a půl roku zmiňované zámky nebo kdy je často zvláště Gumajzem bazírováno na na banalitách - viz opravy poloh Albertů o cca 10-15 metrů, na druhou stranu jsem americký blbec, když mne bod naviguje do vedlejší neprůjezdné ulice... atd. atd. - při požadavku na to, aby mne bod naváděl tam, kam navádět má....

Nikomu nevadí, že se přes stálý tlak na autory neustále objevují špatně vyplněné body /a to i nově zadávané/, body bez popisu nebo naopak s popisem na 3 strany A4 - všechno je v pořádku.
Jen nesmí nikdo chtít, aby se udělala systémová změna, pokud ji někdo jiný nevymyslí sám...
Případně se na požadavek změnit to nebo ono dozvím, že na to jdu moc vědecky, což v daném kontextu vyznívá sïlně ironicky...
Neschopnost diskutovat, až arogance se zde stává standardem - tedy u některých...

Copak to nikdo nevidíte, jak je jakákoli aktivita mimo nesystémové opravování bodů v kategoriích potírána?
A jak jsou často jednotliví autoři požadavků na ZÁKLADNÍ VĚCI - viz např Tompr před cca rokem doslova setřeni???

Vzhledem k tomu, jak mi nedávno Gumajz psal o tom, jaké je zklamání z toho, že nikdo nechce kategorie POI komerčně využívat se ptám:
Kterou kategorii a za kolik by si někdo z vás koupil???
Kolik kategorii zde je uděláno tak, že nemají PODSTATNÉ, závažné a použití znemožňující chyby?
Koupil by jsi kategorii zámky??? Nemocnice? Pohotovost - viz zmíněný případ se sršněm??? Nebo jinou kategorii?? Železniční stanice, kde není telefonní číslo, ale poznámka o zákaznické lince?
ZA SEBE ODPOVÍDÁM, ŽE AŽ NA VYJÍMKY NEKOUPIL....

Nevím kdy a kdo z vás naposled prohlížel oficiální POi body TOMTOMu - zdaleka nejsou dokonalé, ale mnohdy jsou lépe a přesněji umístěné než body ZDE na poi.cz. Zde na poi.cz je to zaměřeno na kvantitu, kvalita šla za poslední cca 2 roky podstatně dolů.

Opakuji, v ČR je ve smyslu Historické památky cca 106 hradů a zámků pod NPU, cca 30-40 hradů a zámků soukromých, cca 20 zámků je v majetku obcí - zbytek jsou školy, ústavy, hotely, regionální muzea ne ve smyslu klasické hradní nebo zámecké prohlídky.
Tedy na cca 180. hradů a zámků je v těchto kategoriích přes 1100 záznamů.... Takže šťastnou cestu....

Nemám co dodat, a pokud teď nikdo nechápe, o co mi jde - Gumajzi, tímto ti odpovídám na to, že jsem údajně vlastně nenapsal o co jde - pak je mi líto...
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvekod Gumídek v 13.7.2012, 10:13

Fakt tě "obdivuju"...Takže debata se zvrhla už jen na to, že Gumajz je arogantní, všechno zadal blbě, a vůbec tomu nerozumí...
Takže - Správci, kteří se nestarali o kategorie, nebo na to neměli čas, a já jak vůl to s ostatními postupně dávám dohromady, jsou úplně z obliga, a já jsem vlatně ten, který může za to, že je tady vše blbě...Do pytle, došlo ti vůbec, že dokonale se to udělat nedá ??? Že něco vyhovuje tobě, tak to neznamená, že to bude vyhovovat všem. A samozřejmě zase i opačně...
Jestli jsi si nevšiml, tak jsem to byl já, kdo zde rozpoutal diskuzi, že jsou zde neudržované kategorie, a je potřeba je dát dohromady...A nechlubím se tím, že jsme společně s Jiráskem a pavlemgre udělali pořádek ve spoustě kategorií..
A to, že jsem chtěl, aby se pár bodů posunulo z okraje parkoviště na skutečné místo, je teď u tebe bráno jako chyba...
Nezlob se, ale tahle diskuze nemá konec....Jsi velmi šikovný demagog. Otočíš se na pár bodech, které jsou pro tebe špatně umístěné a šmahem odsoudíš celý web...Jsou zde lidé, kteří se s tebou do takových polemik pouštět nebudou, ale to jen proto, že na to nemají čas, nebo to považují za ztrátu času. Já chtěl dojít k nějakému koncenzu, jenže u tebe je kompromis to, že to předěláme dle tebe, jinak nic....
Navíc zrovna kategorie nemocnic, hradů, zámků jsou "nešťastné" kategorie, u kterých každé umístění je vlastně špatně. Buď je daleko od budovy, nebo naviguje k zadnímu traktu, atd atd...Je například daná adresa, ale vchod je z druhé strany, nebo jsou spojené budovy, a vchod je jen v jedné. Nebo má budova tři vchody. A ke kterému chceš v té chvíli ten bod umístit ??? Ale to je vše zapomenuto, stačila ti poznámka o američanech, která byla myšlena "ad absurdum", ale ty jsi se jí chytl jak lejno košile. A teď se zase budeš točit na tom lejnu, jak to tak vidím.....tak předem uvádím, to je přísloví, a není to myšleno osobně. Jenže existují "citlivky", kteří berou osobně vše, co se jim nezdá, nebo nelíbí...Ale s tím já fakt nic neudělám...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvekod Tonny v 13.7.2012, 10:23

Hmmm, děkuji za vysvětlení...
Zcela očividně nechceš chápat..
Loučím se.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvekod janinka012 v 13.7.2012, 10:32

ale pánové pánové... :zamysl: :koul:

treba u nemocnic si myslím že bude v kateg. parkovište uvedeno parkoviště u nemocnice takže si v navi kouknu a necham se navigovat na parkoviště nebo si ho necham aby bylo vidět v mapě při navigovaní.
Ale jak píše Gumajz velké nemocnice maji vice vchodu i když vždy bude nějaky hlavní ale to už jsou dle mě opravdu žabomyší valky...to bychom mohly chtít že na chirurgii jdi vchodem B a zaparkuj za zadním parkovišti....
Ja to beru tak že mě navi dovede na zhruba misto ale nespoleham se na navi ale v míste koukam na značky a ty tě navedou na parkovište.
U Hradu se to asi řešit neda byli jsme na Pernštejnu a navi nas navedla na nejbližší cestu na druhe strane kopce..ale zase když se blížíš ke hradu jsou tu značky ktere tě přesně dovedou na parkoviště....nikdy to nebude 100% přesné
TT One 30 series
NC 9.053
Mapy DE_AT_CH_and_Eastern_Europe_880.3810
janinka012
 
Příspěvky: 164
Registrován: 22.8.2010, 21:07
Bydliště: Východní Čechy

PředchozíDalší

Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků