Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odeslat odpověď

Nabíjecí stanice mimo ČEZ

7.9.2012, 16:45

Když tak jezdím, tak zjišťuji, že vznikají další nabíjecí stanice pro elektromobily. A jsou i v soukromých firmách, např. ve Zdibech...Ale přístupná pro veřejnost...

Re: Nabíjecí stanice mimo ČEZ

7.9.2012, 17:15

...a na parkovišti Kauflandu na Vypichu :mrk:

Re: Nabíjecí stanice mimo ČEZ

8.9.2012, 10:15

Mám takový nápad pro správce kategorie. nechceš dát pryč ten název ČEZ ??? A nechat jen CZ-Nabijeci_stanice, a popřípadě přidat třeba ještě "elektro" ?? To pro ty, kteří nepochopí hned slovo nabíjecí stanice ??? Je to jen návrh....

Re: Nabíjecí stanice mimo ČEZ

22.9.2012, 21:46

Omlouvám, že jsem dlouho nereagoval. Ale když člověk nic nepotřebuje, email upozornění z existujících vláken nepřijde, tak ...

Ten Kaufland - Vypich - to bude nabíjecí stanice ČEZu. Resp. může tam být i víc nabíjecích stanic, ale je tam i ČEZu.

Jelikož nabíjení elektromobilů je tak trošku nestandardní standard, u rychlonabíjení je to ještě horší, tak úplně ideální by bylo, kdyby v poznámce byl typ nabíjení (to si dodělám).

Ale ČEZ z názvu nemá smysl dávat pryč. Protože kdo není zákazník ČEZu, tak si nenatankuje. K dobíjení je potřeba čip, co autentizuje zákazníka a povolí nabíjení.

Takže by to muselo být - FREE nabijeci stanice, CEZ nabijeci stanice, PRE nabijeci stanice (teď je tu tuším kategorie ePOINT nabijeci stanice) atd.

Ale nějaký řád by to chtělo zavést, do dvou let jich tu budou mraky.

Re: Nabíjecí stanice mimo ČEZ

23.9.2012, 8:18

Koukám, že my zase nabereme takový směr(stát, ne poi..), že zase to tu bude fungovat jinak, než venku....Takže ten, kdo si pořídí elektromobil, tak za to bude spíše potrestán. Cenou, tím, že si nenabije nikde bez různých čipů, aby mohl k pumpě....
To jsem fakt netušil, takže za to, že jsem si ti přidal dvě nabíjecí stanice, se omlouvám...Já myslel, že patří ČEZu...

Re: Nabíjecí stanice mimo ČEZ

23.9.2012, 21:37

Tak to napiš tam, kde tu vopičárnu vymysleli.

Na druhou stranu - jak by jsi vyřešil placení Ty? Házením mincí nebo platební kartou? Nebo by jsi budoval jen free dobíjecí stanice? Ve státě, kde se elektřina krade a je to považováno za normální?

Hele, já sosám informace z webu elektromobilita, a to jen proto, že PREčko mi dobíjecí stanici v mém regionu prostě neudělá. A sice je elektromobil finančně nedostupný, už to vypadá, že do 3 let by to mohlo vypuknout. Ion se prodával za 900 tis. a už je k mání za 456 tis. Pořád je to nesmyslná cena, ale už padla na 50% původní. Tak ještě pár let a bude to normální. :-) A tak si prostě ze zájmu dělám projekt do šuplíku a koukám i na smluvní podmínky, které je třeba splnit, pro nabíjení.

Re: Nabíjecí stanice mimo ČEZ

23.9.2012, 21:54

Chápu, já o něm ve skrytu duše sním také..... :usmev:
Ale přiznám se, že jsem zatím o tom, jak vyřešit platbu nepřemýšlel. To, co se zde vše krade, a považuje se to za "normální" je na dlouhou diskuzi...

Re: Nabíjecí stanice mimo ČEZ

24.9.2012, 21:18

No, právě, že zatím je to z pohledu platby super kup. ČEZ třeba má měsíčná paušál 100 Kč, Od příštího roku 150 Kč. A je jedno, kolik kW nabiješ. Jen kde vzít to auto...

Re: Nabíjecí stanice mimo ČEZ

25.9.2012, 9:07

Jenže u mé branže bude takové auto zajímavé až se zkrátí doba dobíjení, zvýší počet dobíjecích stanic a zvýší dojezd. A to nemluvím o velikosti auta, aby mělo přiměřenou velikost pro cestující a také zavazadlový prostor. Zatím mají baterie malou kapacitu, vzhledem k tomu jsou auta malá, co nejlehčí atd....protože dojezd okolo 100 km(elektrická Octavia a Superb) je fakt málo. Záměrně uvádím Octavii, protože to je rozumná velikost pro osobní dopravu....Ale pro elektromobil je pořád taková velikost auta příliš těžká....A hybridy jsou drahé....A vyplatí se jen ve městě. Mimo město se spotřeba o dost zvýší....Zkoušeli jsme Priuse, ve městě super, ale na dálnici spotřeba jako u normálního benzíňáku....A to nemluvím o tom, že zavazadlový prostor jako když "plivneš do Stromovky"...A cena elektromobilů je hrozná...Ale ta platba je super....pro popojížďky po městech. když mají prodlevu - paráda...
Omlouvám se za OT...

Re: Nabíjecí stanice mimo ČEZ

7.11.2012, 13:42

Sice je OT, ale zhodnotil jsi to naprosto přesně. Uvidíme, kde tento trh bude za 5 let. Což z pohledu business je krátká doba...
Odeslat odpověď