kategorie Hrady

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Re: kategorie Hrady

Příspěvekod pavelgre v 4.1.2013, 18:45

Výše jsem uvedl že je hrad Helfenburk nepřístupný. Byl jsem ale přes SZ upozorněn že je přístupný což je pravda, takže se omlouvám za chybu. Ty ostatní raději ještě zkontroluju.
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: kategorie Hrady

Příspěvekod Tonny v 4.1.2013, 18:50

Ad Gumajz - děkuji za názor, - o tohle mi jde v podstatě 3 roky.

Jsem srozuměn s tím, že je uznán fakt, že mít přes 1000 zámků v kategorii, když přístupných je jich cca 140 celkem nesmysl.

Proto děkuji, že k rozdělení může dojít. Pokud je zájem, má nabídka na vytvoření kategorie dle popisu zde viewtopic.php?f=2&t=3940#p41338 trvá.

Na bývalé rozepře nereflektuji, pro mne jsme se dostali za tlustou čáru a je možné znovu spolupracovat.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: kategorie Hrady

Příspěvekod pavelgre v 4.1.2013, 19:04

Jsou asi dvě možnosti jak docílit u všech spokojenosti. Buď vytvořit dvoje kategorie "přístupný" a "všechny" zámky,(hrady).., nebo oživit Tonyho kategorii "historické památky" nebo jak se vlastně jmenovala a mít tam všechny kategorie dohromady s tím že se tam budou dávat pouze záznamy kde je prohlídkový okruh prostě ty přístupné do interiéru. Mě je to celkem jedno, jen bych nerad přišel o ty ostatní nepřístupné pamětihodnosti.
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: kategorie Hrady

Příspěvekod Gumídek v 4.1.2013, 19:08

OK, já bych to viděl, že takto by to šlo udělat....Dohodněte se sami, stačí určit správce a asistenty, buď je zadá správce, nebo někdo z nás...Pokud bude nějaký problém, tak ho zase nějak vyřešíme... :zamysl:
Já se jen omluvím, že asi do těchto kategorií přispěju spíše vyjímečně, protože se po hradech a zámcích příliš často netoulám... :usmev:
Klidně je možné udělat buď kategorie tak, aby se dali slučovat, nebo jednu, kde to bude tak, jak píše pavel, pro ty, kdo netrvají na přístupnosti, jen chtějí vědět, kde co je...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: kategorie Hrady

Příspěvekod Tonny v 4.1.2013, 19:19

Z mého pohledu je celkem jedno, jestli tedy bude kategorie CZ-Zamky_pristupne, a kategorie CZ-Zamky_nepristupne pro případné sloučení, stejně tak u hradů, nebo jestli tedy přístupné památky osamostatníme do CZ-Historické_pam_pristupne.

Podřídím se většinovému názoru, pokud tedy bude o spolupráci vůbec zájem. Budu pracovat na tom, co na mne zbude - preferuji ale přístupné památky.

Věc druhá je, že by tedy před započetím změn mohl rossiny napsat, jak to vypadá s tím prapůvodním návrhem a zda má smysl čekat, nebo zapracovat na kategoriích tak, aby jsme do 1.4., kdy začne sezona na památkách byli tak říkajíc "v cajku".
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: kategorie Hrady

Příspěvekod pavelgre v 4.1.2013, 20:05

Můj názor je ponechat současné kategorie tak jak jsou s tím že jen rozdělíme ty "hrady" na tvrze a hrady(už mám kategorii připravenou ke zveřejnění). A vytvoříme jen jednu novou kategorii, Tonnyho... CZ-Historické_pam_pristupne . Co se týče názvu jsem pro a rád s tím pomůžu. V podstatě by stačilo aby někdo jako Henry nebo kdo má možnost tu současnou kategorii hrady "zkopíroval" prostě aby byla duplicitní a změnil jen název. Potom by už stačilo odstranit nechtěné záznamy a začít přidávat zámky(ty ještě nejsou opravené).
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: kategorie Hrady

Příspěvekod Tonny v 4.1.2013, 20:28

Pokud s tím budou další souhlasit, jsem pro.

jakmile se Kategorie CZ-Historicke_pamatky přejmenuje na CZ-Historicke_pam_pristupne a pokud do ní Henry nakopíruje současné Hrady a Zámky, během jednoho dvou dnů:
- vytřídím nepřístupné
- požádám o zveřejnění /zatím je soukromá/
- ověřím postupně polohu
- ověřím a aktualizuji otevírací dobu pro 2013
- doplním fota z vlastního archivu

V případě, že Henry nebude moci např z technických důvodů kategorii naplnit dočasnou kopii hradů a zámků, mohu na tom začít dělat hned, ale bude to o poznání pomalejší - protože však jde ve finále pouze o cca 140-160 záznamů nevidím v tom zásadní problém.

Jen prosím, pokud má někdo možnost přímého kontaktu na Rossinyho, dotažte se na ten původní záměr, děkuji.
Bylo by škoda potenciál tehdejší debaty nevyužít - třeba i dodatečně, jako další postupný vývojový krok.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: kategorie Hrady

Příspěvekod vrána v 4.1.2013, 21:59

Hlasujeme, dámy a pánové (Tvrze).
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: kategorie Hrady

Příspěvekod Gumídek v 4.1.2013, 22:05

Dám Rossinimu vědět. Jen poznámka pod čarou pro pavla : Rossini je s měkkým...(myslím tím písmeno i, aby to nesvádělo k nepravostem) to byl pokus o humor...
A Henrymu také, jestli by zkopíroval ty záznamy....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: kategorie Hrady

Příspěvekod janinka012 v 4.1.2013, 22:23

a co dat do názvu třeba "N" jako nepřístupno a pak nazev hradu,zámku...to se v navigaci hned vidí když ne do poznamek.

Rozdelit hrady a tvrze je dobrý počin to je pravada že tvrz není hrad s tím problem nemam.

Ale sloučit zříceniny s hrady mi nepřijde dobrý napad, zříceniny jsou i jen kopec kde jsou základy kdysy něčeho...
Hrady beru jako Kost,Pražsky hrad,Bouzov,Bezdez apod.
Naposledy upravil janinka012 dne 4.1.2013, 22:26, celkově upraveno 1
TT One 30 series
NC 9.053
Mapy DE_AT_CH_and_Eastern_Europe_880.3810
janinka012
 
Příspěvky: 164
Registrován: 22.8.2010, 21:07
Bydliště: Východní Čechy

Re: kategorie Hrady

Příspěvekod Gumídek v 4.1.2013, 22:26

Diskutujte, já jdu spinkat, mám toho za celý den tak akorát...
Jak jsem slíbil, dal jsem oběma vědět, jak Henrymu, tak Rossinimu, jen mějte trpělivost, oba jsou zavaleni prací...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: kategorie Hrady

Příspěvekod pavelgre v 5.1.2013, 9:27

Janinko neboj, hrady se zříceninama nechceme slučovat. To jsi asi špatně pochopila. Všechny kategorie zůstanou tak jak jsou teď. Pouze z hradů budou výjmuty tvrze. Vzniknou tedy dvě nové kategorie "tvrze" a "Historicke_pam_pristupne" v těch ostatních kategoriích zůstanou všechny záznamy(krom hradů kde zmizí tvrze) tak jak jsou teď.
Historické památky budou o hradech i zámcích(možná i s nějakou tvrzí a zříceninou pokud je vůbec v některé prohlídkový okruh)

Raději to ještě pro všechny takto a snad už jasně vypíšu jak budou kategorie vypadat, tedy pokud se dohodneme...

-Hrady (všechny hrady ...přístupné i nepřístupné)
-Tvrze (všechny tvrze ...přístupné i nepřístupné)
-zámky (všechny zámky ...přístupné i nepřístupné)
-zříceniny (všechny zříceniny ...přístupné i nepřístupné)
-Historické památky přístupné (pouze přístupné {Hrady, zámky, tvrze a zříceniny} ...tam kde je prohlídkový okruh)
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: kategorie Hrady

Příspěvekod Gumídek v 5.1.2013, 11:27

Já bych byl pro...To vypadá rozumně...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: kategorie Hrady

Příspěvekod Tonny v 5.1.2013, 11:41

No, pokud v původních kategoriích zůstanou všechny původní záznamy,
pak nevím, jaký smyl to má, ale budiž - chápu, že ten, kdo kategorii plní má právo rozhodovat o tom, co v ní bude..

Nejde mi až tak o "to ostatní" /myšleno nepřístupné/, jako více o to "přístupné".
Kdo bude chtít, stáhne si původní, kde bude mít např v kategorii Zámky přes 1000 záznamů, z nichž turisticky zajímavých je cca +-100, a my, co chceme přijet na prohlídku zámku nebo hradu si stáhneme Historické památky.

Jen dodám, že v hist. památkách budou nejen hrady, zámky, přístupné /s průvodcem/ zříceniny, př. Kunětická Hora, ale i např kláštery /Plasy/ a vůbec všechno, kde je možné vidět prohlídku s průvodcem v historické budově.
Už jsme několikrát zmínil, že zámky, které jsou regionálními muzei tam pravděpodobně nebudou.

Při vší úctě, děkuji, že se podařilo dohodnout.
Začnu makat zítra, dnes musím na odpo do práce.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: kategorie Hrady

Příspěvekod Henry v 5.1.2013, 12:01

Mohu nakopírovat kategorie Hrady a Zámky do Historických památek, jen mám Tonny dotaz : nyní tam je 36 záznamů, mám je tam nechat a přikopírovat k nim ty Hrady a Zámky nebo to jsou duplicity a mám jen nejdřív smazat? A ještě jedna věc, mám u těch kopírovaných záznamů nechat "datum úpravy" jaký je nyní v těch kategoriích nebo tam mám dát aktulní datum?
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

PředchozíDalší

Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 35 návštevníků