Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvekod MichalH68 v 27.12.2008, 22:57

Četl jsem, že se rozebírá dědictví po libor_m. Vzal bych si CZ-Detska_hriste.
Jen mě ve frontě visí 7 kusů z Budějc. Předpokládám, že se tato kategorie trochu oživí a i ostatní taťkové začnou krmit.
Uživatelský avatar
MichalH68
 
Příspěvky: 2
Registrován: 21.11.2008, 22:50

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvekod Ben12 v 29.12.2008, 16:01

Prosím o zveřejnění kategorie 1697 nekuřácké podniky, bude-li to možné. Je tam totiž zatím jen jeden záznam. Hledal jsem je po internetu a několik jsem jich našel. Nerad bych však přidával neověřené podniky, a tak je tam zatím jen ten, který jsme navštívili. Snad by tato katergorie mohla zaujmout více lidí, a záznamy by mohly přibývat. Děkuji. Ben
Ben12
 
Příspěvky: 3
Registrován: 29.12.2008, 12:51
Bydliště: tam, kde lišky dávají dobrou noc...

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvekod faltak v 29.12.2008, 17:11

tady se nekomu nechce hledat a ceka, ze to tam budou zadavat jini a on bude jen portvrzovat pridani. Mel by ses taky trochu pricinit a nekolik desitek jich tam dat sam. Ale jinak dobrej pokus :chlamani: :chlamani:
faltak
 
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 13:44

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvekod Gumídek v 30.12.2008, 5:47

Bene, myslím, že nemá smysl dělat tuto kategorii. Neber to osobně. Hned ti řeknu proč. Nekuřácké podniky přibývají, ale !!! Jsme s mílou správci kategorií restaurace a kavárny..Co neuhlídáme my , nikdo za nás neudělá. A aktuálnost neuhlídáš, to ti říkám rovnou. To budeš obrážet denně několik podniků, abys ověřil, že jsou skutečně nekuřácké ??? Já při práci(při mé to jde) vždy zkontroluji pár desítek podniků okolo místa, kam právě přijedu(ale jen jejich fyzickou existenci). A podívej se na kategorie, kolik záznamů denně měním. Restaurace vznikají jako houby po dešti, ale také zanikají. A to je horší. O přidání není problém, to ti lidé možná i přidají, ale to, že nějaký zanikl ,se nedozvíš. Až ve chvíli, kdy sám do něj budeš chtít jít. Jinak ne. Takže jsme s restauracemi a kavárnami měli už i takový problém, že třeba na některých místech jsme v jednom místě měli i čtyři restaurace....A tři už dávno neexistovali..Pak ta kategorie začíná ztrácet smysl..Proto se přimlouvám, nedělej tu kategorii, jen vznikne další, která po pár týdnech bude k ničemu. Chápu, chceš mít také nějakou. Ale zde děláme kategorie pro ostatní, ne pro sebe. A nemůžeš mít kategorii jen místní....kam dáš pět záznamů, a vykašleš se na to....Takových už je tu dost...A hrát si tady na na kategorie typu "já taky" je blbost...poznámka nakonec : jsem také nekuřák...Jestli chceš, apřijdeš na nějaký nekuřácký podnik, zadej úpravu, zaktualizujeme, není problém. Ale já nemohu napsat jk nějakému podniku, že je nekuřácký, pokud to není pravda, a pokud to výslovně nemají na svých web.stránkách uvedeno....A spousta podniků je ani nemá...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvekod Ben12 v 30.12.2008, 14:22

Faltaku a Gumajzi, dík za reakci. Připomínky neberu nijak osobně, ani jsem nechtěl zadávat novou kategorii jen proto, abych nějakou měl. Co mě k jejímu založení vedlo? Chtěli jsme někam zajít a posedět, a protože nám vadí zakouřené podniky, hledal jsem tady, ale i jinde na internetu nekuřácké. Tady jsem tuto kategorii nenašel. Těch nekuřáckých podniků jsem na různých stránkách pak několik našel. Proto jsem se ji tu rozhodl založit. Že jsem tam zadal jen tu jednu je proto, že to bylo ověřené. Samozřejmě bych tam mohl zařadit i ty ostatní, které jsem našel, ale to mi nepřipadalo právě vhodné. Nevím, jak přidávají záznamy ostatní do svých kategorií - jestli někde stáhnou nějaké soubory či informace - já jsem tam chtěl mít jen ty skutečně ověřené. Vůbec nelpím na tom, že u té kategorie musím být uveden já jako autor. Mohl by ji klidně převzít jiný zájemce, který by tam přidal těch záznamů víc. Opravdu jsem ji nezakládal, abych taky měl "nějakou čárku". Mně nejde o to, abych tu byl uveden já, ale aby tu byla tato kategorie... Je pravda, že aktuálnost neuhlídám, a obzvlášť já , protože žiju "mimo civilizaci", a s mým doplňováním by to nebylo moc časté. Ale jak se zmiňujete, neděláme to jen pro sebe. Domníval jsem se, že lidí, kteří by rádi zašli do nekuřáckého podniku je více, a tady by jich měli několik druhů (čajovny, kavárny, restaurace, a co já vím co ještě) více pohromadě. Mně nejde o to, mít tam desítky či stovky záznamů, ale aby se tam postupně objevovaly jen ty někým ověřené. No a když se některý podnik zruší, s tím se nedá nic dělat. První kdo by to zjistil by ho tu smazal...
Ben12
 
Příspěvky: 3
Registrován: 29.12.2008, 12:51
Bydliště: tam, kde lišky dávají dobrou noc...

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvekod Gumídek v 30.12.2008, 15:54

Jak chceš. Sám uvidíš. Já jsem ve středu dění, dělám taxislužbu(18 let). A přesto, že jsem venku skoro denně, neudržím kategorie 100% aktuální....Ten pohyb a optimismus majitelů (kteří si myslí,že přežije tolik reataurací) z toho dělá sysifovskou práci...Bohužel míla šel dělat něco jiného, takže aktuálnost neuhlídá vzhledem k tomu, že v práci na to nemá čas....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvekod Ben12 v 30.12.2008, 16:53

Já si vůbec nedělám iluze, že to bude 100%. To bych samozřejmě uvítal, ale jsem si vědom, že to není reálné. Byl bych však rád, kdyby se postupně, třeba pomalu, shromažďovaly nekuřácké podniky. Nechci tam dávat všechno, co zjistím na internetu. Sice by to přibývalo rychleji, ale bylo by to neověřené, a to nechci. Také vyloženě netrvám na tom, aby se kategorie zveřejnila. Když nebude, tak budu pokračovat v shromažďování záznamů sám. To zveřejnění jsem navrhoval proto, aby mohlo záznamy doplňovat více lidí, a kategorie by se rychleji doplňovala. To ale je možná jen moje naivní představa. Vy tu s tím máte více zkušeností, přizpůsobím se.
Ben12
 
Příspěvky: 3
Registrován: 29.12.2008, 12:51
Bydliště: tam, kde lišky dávají dobrou noc...

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvekod plazmas v 1.1.2009, 16:36

Žádám o zviditelnění kategorie 1700 MHD_Litvinov-Most_TRAM
obsahuje seznam tramvajových zastávek Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova, a.s. .

Děkuji
plazmas
 
Příspěvky: 1
Registrován: 30.12.2008, 11:42
Bydliště: Litvínov

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvekod shrk v 3.1.2009, 11:35

přeji všem jen to nejlepší v roce 2009!

upozornění na zdvojené body zájmu: SK-Hrady_Zamky_a_Kastiele.gpx a SK-Hrady_zamky_kastiele.gpx

doporučení na přejmenování: CZ-GECO_TABAK_a.s..gpx na CZ-Nakup_TABAK_TISK.gpx nebo CZ-Firma_GECO_TABAK.gpx
Naposledy upravil shrk dne 3.1.2009, 12:02, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
shrk
 
Příspěvky: 32
Registrován: 12.9.2007, 13:17

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvekod Encore1106 v 3.1.2009, 11:41

Zdravím, prosím o zveřejnění kategorie 1704 CZ-Fastfood Burger King.

Je tam toho málo (1) :grin: nicméně tento řetězec se do ČR dostal teprve na konci listopadu. Vzhledem k jeho popularitě v jiných zemích se očekává jeho další rozšiřování, prozatím v Praze, v bližší době by se měly další restaurace objevit v Centru Chodov, Arkády Pankrác nebo třeba Palladiu.
Encore1106
 
Příspěvky: 8
Registrován: 3.1.2009, 10:53

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvekod Jirásek v 3.1.2009, 12:12

Můj subjektivní názor, posečkal bych se zveřejněním. Až se to tedy trochu rozjede. Neber to jako diskriminaci, je to však můj osobní názor.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvekod Encore1106 v 3.1.2009, 12:21

OuKej, není problém. Doufám, že brzo něco otevřou blíž Krči, než až na Zličíně :oD . Až tak udělaj, zase se třeba ozvu :o)
Naposledy upravil Encore1106 dne 3.1.2009, 12:21, celkově upraveno 1
Encore1106
 
Příspěvky: 8
Registrován: 3.1.2009, 10:53

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvekod Baharis v 3.1.2009, 12:21

Je to tak jak píše Jirásek. Pokud tě to Encore zajímá a budeš to sledovat, určitě zaznamenáš nárust a pak to bude mít smysl.
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvekod Encore1106 v 3.1.2009, 13:05

Jop, uvidímě, jak rychle to půjde, ty Burger Kingy by měly jít sledovat a doplňovat snad lehce...

[OT]Ještě jsem se chtěl zeptat, kam je lepší umisťovat POI v nákupních centrech? Hodit do toho souřadnice adresy nákupního centra (tzn. zadám souřadnice, které vyplivne mapa po zadání např. Řevnická 1, navigace mě (nebo někoho, kdo si POI stáhne) zavede před Obchodní centrum), nebo odhadnout umístění v budově nákupního centra a doufat, že mě to v lepším případě protáhne (pronaviguje) parkovišťěm, nebo v horším mě to navede do ulice z druhé strany OC, odkud se budu dostávat hůř na parkoviště.
Edit: Pravda, že v případě jedna může být časem na stejných souřadnicích třeba 10 POI, což není dobré.. Nebo existuje ještě varianta 3.?[/OT]
Encore1106
 
Příspěvky: 8
Registrován: 3.1.2009, 10:53

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvekod mila-p v 3.1.2009, 14:33

Já myslím, že když se POI v obchodních centrech umístí do prostoru budovy (poblíž vchodu), tak to stačí. Já bych spíš ocenil, kdyby se daly jednotlivé BZ ve velkých nákupních centrech nějak přehledně uspořádat, aby nebyly tak chaoticky rozházené (viz mapa v hlavním menu). Prostě seřadit ikonky pěkně vedle sebe, nebo do nějakého koukatelného tvaru...(viz třeba můj avatar :grin: )
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
 
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 23:05
Bydliště: Praha 8

PředchozíDalší

Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků