Restaurace, kavárny atd

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Restaurace, kavárny atd

Příspěvekod Gumídek v 2.3.2013, 22:31

Budeme se muset poradit. Máme v restauracích a kavárnách již pár řetězců, z nichž některé by si zasloužili mít svou vlastní kategorii, ale nevím jak to udělat. Protože bude nutné asi změnit název. Když třeba Starbuck je cafe, takže by název byl CZ-Restaurace_Cafe_Starbuck a to už vypadá jako totální nesmysl. Asi budeme muset udělat samostatné kategorie CZ-Restaurace, a CZ-Cafe, nebo CZ-Kavarny...Ale asi spíše CZ-Cafe, a pak nebude problém udělat třeba CZ-Cafe_Starbuck a bude fungovat slučování jako u ostatních kategorií. 6e cafe se bude slučovat do kaváren a Restaurace do restaurací..pak nebude problém udělat třeba CZ-Restaurace_Svejk, CZ-Restaurace_Potrefena_Husa...
Také zde máme nákupy Ikea, Kika atd, a pak ten, který nebude chtít nic jiného než jen jeden řetězec, nebude muset stahovat celou kategorii...
Snažím se mít pořád na zřeteli přehlednost kategorií, a např. u lékáren jsme také došli k tomu, že je nutné dělení na více podkategorií...
Prosím a děkuji za vaše názory...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Restaurace, kavárny atd

Příspěvekod pavelgre v 3.3.2013, 18:45

Ano, jsem pro přejmenování(to kompletní). Kavárny bych pojmenoval spíš CZ_Kavarny... (jsme v Čechách :usmev: ). Ale to je jen detail, CZ_Cafe zase zní líp a je praktičtější pro nás. Jen by to ještě chtělo, aby byly restaurace v automaticky sloučených kategoriích (komplet restaurace) a (komplet kavárny). Na poi.cz stahujou i nezkušený uživatelé kteří si se slučováním nemusí vědět rady. Už teď by tam mohly být restaurace sloučený s motorestama.
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: Restaurace, kavárny atd

Příspěvekod Gumídek v 3.3.2013, 19:13

Když někdo bude chtít, dá se poradit...Jinak Henry udělá Sloučenou kategorii Cafe, a Restaurace, do univerzálního slučování, to není problém...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Restaurace, kavárny atd

Příspěvekod freewall v 3.3.2013, 19:54

Já už se trošku v těch všech restauracích, pivnicích, café, kavárnách ap.. trošku ztrácím. Asi i proto, že je ani nestahuji, ale vžijte se do nějakého začátečníka, nemusí být ani technicky nezdatný, ale dneska se chce jednoduché a rychlé řešení.

V první řadě si myslím, že pořád platí, že "Restaurace" je podník, kde se dobře naobědvám nebo povečeřím. Asi většina lidí počítá s tím, že tam třeba nedostane na výběr hafu vín. Takže v kategorii "Restaurace" by měly být restaurace tohoto typu. Pak jinde kavárny - představa - kde si dám logr, cigáro, třeba dortík ke kafi......... asi si rozumíme - takhle bych mohl dál pokračovat "Pizzerie" atd. Myslím si že by bylo lepší, aby to bylo takhle rozškatulkované.

Prosím tě Gumajzi nezačni jančit, protože si myslím, že jste to nějak slučovali s Mílou dohromady a teď píšu, že bych si to představoval jinak - jak jsem psal nestahuji tohle, takže to moc nesleduji a nevím, jestli tady nekecám zbytečně úplně mimo. Ale beru to z pohledu člověka, který sem přijde poprvé a chce si stáhnout pizzerie protože nic jiného nejí :-D .... tak by měl mít tohle extra a nemusel to mít v "Super kategorii", kde je to hafa. A pokud by to bylo rozškatulkované, tak pak by mohly být někde jasně zřetelná tlačítka třeba "Jídlo", "Káva", "Pivo", "Víno" (nebo jinak pojmenované) kam se se sloučily odpovídající kategorie. I laik by pak věděl "vo co go"

Toť můj názor :usmev:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Restaurace, kavárny atd

Příspěvekod Gumídek v 3.3.2013, 23:17

Kdyby to bylo frewalle jako za nás, tak by to nebyl problém, protože v době mého mládí to bylo rozškatulkované. Jenže dnes, kdy se žádný majitel nemůže rozhodnout, co vlastně jeho podnik bude, tak narazíš na podniky typu Restaurace pizzerie kavárna, a v tom aby se prase vyznalo...Přenesly se sem Francouzské kavárny, kde si dáš k snídani kávu a croissant, k obědu kohouta na víně, a večer mají italský týden, a dáš si k večeři tortellini, nebo mají americký a dáš si steak...A teď mi řekni : Byl jsi v kavárně, v restauraci, ristorante, nebo ve steakhouse.....??? A do jaké kategorie to dáš ?? CZ-Restaurace_ostatni ???
Už velmi dlouho marně přemýšlím a lámu si hlavu jak se v tom typicky českém binci vyznat a dát tomu systém, když to žádný systém nemá....Restaurace zmírají jak na běžícím pásu, a vznikají nové, a furt dokola.
Stává se mi, že se někam nedostanu třena rok, a pak tam přijedu a zjistím, že už tam za tu dobu je čtvrtý podnik. Podnik píšu záměrně, protože tam byla Restaurace, pak Pizzerie, potom kavárna, a teď je tam čínská restaurace....
Roztřídíme to na různé podniky, a dojde k tomu, že budeme zoufale přesunovat podniky z kategorie do kategorie, podle toho jak to mění majitele a styly...
Dobrá, ale chybí nám k tomu ještě jedna odpověď : Kdo v tom proboha dokáže udržet přehled a relevanci...Já jsem denně v ulicích, a pokud budu tak jako to dělám dnes, stále koukat okolo sebe, tak každý den jenom dělám změny v restauracích a kavárnách...
Vždyť se podívejte do navigací - Tom Tom, Garmin atd na restaurační podniky a jejich aktuálnost. Naprosto žádná není...
Firmy přesunují pobočky jak na běžícím pásu, podle toho kde je a není kšeft...
Fakt nevím, co s tím...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Restaurace, kavárny atd

Příspěvekod Gumídek v 3.3.2013, 23:39

Po konzultaci s mou drahou polovičkou jako laikem vyplynul od ní tento návrh.
Vytvořit kategorie restaurací jako je to u bank.
CZ-Restaurace_ostatni, CZ-Restaurace_Potrefena_husa, CZ-Restaurace_Svejk, CZ-restaurace_Cinske, atd....
CZ-Cafe_Ostatni, CZ-Cafe_Starbucks atd...
A u Pizzerií nevím, tam je název na úvaze, CZ-Pizzerie atd...Tam jsou totiž také řetězce, tak tam může být CZ-Pizzerie_Coloseum atd...
Ale mějte prosím na paměti, že je zde 6520 bodů jen v restauracích(v kavárnách cca 500), takže to nebude sranda...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Restaurace, kavárny atd

Příspěvekod vrána v 4.3.2013, 3:37

A to ještě nevíte (možná to někteří vidí), že si pomalu připravuju kategorii CZ-restaurace_4_pipa, kde soustřeďuji nejznámější restaurace a beerpointy s rotující nabídkou (z malých průmyslových pivovarů a z mini/mikro pivovarů). Taky dávám pomalu dohromady pivotéky... ve většině z nich se taky točí alespoň na jednom - dvou kohoutech... :grin: .
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Restaurace, kavárny atd

Příspěvekod freewall v 4.3.2013, 7:17

Gumajzi máš naprostou pravdu, jsem naprosto přesvědčen, že není v lidských silách ji udržet aktuální, protože v tom množství to prostě možné není. Ale zrovna jak píšeš nějaký fanšmekr fakt bude chtít ten hroznej francouzskej rohlík, ale v té jedné kupě to prostě nemůže najít. Vím, že jsi na tom nechal kus života, ale tak nějak jak ti napovídá tvoje lepší polovička by se to mohlo ubírat
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Restaurace, kavárny atd

Příspěvekod pavelgre v 4.3.2013, 9:24

Každopádně to bude běh na dlouhou trať :pc: . Jen ten počet restaurací a dilema kam co dát. Jak píše Gumajz jsou "podniky" které se jmenují Pizzerie ale uvaří tam i knedlo-vepřo se zelím :grin: a pak co s tím. Dát ji do restaurací nebo Pizzerie a nebo rovnou do obou?? Osobně se ani tak moc nebojím o aktuálnost, protože i teď je určitě mnoho chyb o kterých nevíme a po "rozškatukování" to bude fungovat stále stejně(něco zachytíme-opravíme a něco nikoliv). Teď jde o to se rozhoupat a jít do toho. Hlavně to nehrotit a v klidu, hned to být přece nemusí. Stačí pro začátek vytvořit varianty "restaurací" a pak už v klidu a postupně podle volného času přesouvat. Občas určitě i já pomůžu :usmev: .
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: Restaurace, kavárny atd

Příspěvekod freewall v 4.3.2013, 9:29

Jasně, holt to bude chtít mít trochu "citu" a co bude jakousi hlavní náplní tak podle toho toho zařadit
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Restaurace, kavárny atd

Příspěvekod Gumídek v 4.3.2013, 11:31

Já bych ještě rád nějaké stanovisko od Henryho, a můžeme do toho jít...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Restaurace, kavárny atd

Příspěvekod vrána v 4.3.2013, 15:36

Je to tezky. Dam priklad - Kavarna a vinarna Na Sumave (v Praze na Vinohradech). Maly utulny podnik s barem a dvema mistnostmi pro par lidi. Podnik vzniknul zpocatku asi se zamerenim, ktere ma v nazvu a mel propagovat sumavske vyrobky vseho druhu. Vyber vin je tam dodnes slusny (pravda, ne ze Sumavy :-D), ale postupem casu prevladlo v nabidce pivo ze sumavskych a bavorskych pivovaru (postupne i z jinych koutu republiky) a pridaly se pochutiny k pivu, dovazene tez ze Sumavy. Pan domaci uz tam ma 5 - 6 kohoutu a rozhodne se tam nechodi uz jen na kavicku a vinko ;-). Spis naopak.
Jenze nazev uz je zavedeny a zmena stoji penize, zarizovani s ouradem a mam navic dojem, ze uz v Praze nejaka restaurace s podobnym nazvem je...

A takovych pripadu bude spousta.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Restaurace, kavárny atd

Příspěvekod vrána v 4.3.2013, 15:53

Takze bud to zaradime podle prevladajici charakteristiky (a zde se neobejdeme bez osobni znalosti a subjektivniho nazoru zadavatele nebo spravce) nebo se nevyhneme zdvojovani - a v opodstatnenych pripadech bych se toho nebal.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Restaurace, kavárny atd

Příspěvekod pavelgre v 4.3.2013, 17:14

Duplicitní záznam to částečně vyřeší, ale aby se to časem nezvrhlo a nebyla třeba třetina záznamů dvojmo :zamysl: . Ve sloučené kategorii by to pak byl chaos. Taky znám podniky které jsou pizzerie/klasická hospoda zároveň, ale jmenujou se jen "restaurace" nebo jen "pizzerie". To samé je i u motorestů na jednu stranu mají v názvu hospoda a na druhou se vydávají za motorest např. Čestická hospoda. Takže s tím dvojím záznamem to bude chtít opatrně raději vůbec :zamysl: .
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: Restaurace, kavárny atd

Příspěvekod mila-p v 5.3.2013, 23:56

Jsem pro Gumajzův návrh rozčlenění kategorií (Restaurace_ostatní, Restaurace_Pizzerie, atd.). V tomto CZ bordelu je bohužel velký problém, že provozovatelé sami ani nevědí co jsou, nebo co vlastně chtějí nabízet (stačí zhlédnout kterýkoliv díl Ano šéfe!) Pak je těžké to všechno rozškatulkovat a správně umístit.

Napadlo mě ještě, zda by se to vše nedalo rozdělit na jakési dvě "základní kategorie" JÍDLO a PITÍ (FOOD a DRINKS). Pod JÍDLEM by byly následně všechny podkategorie restaurací a pod PITÍM všechny čajovny, pivnice, kavárny, vinárny, vinotéky, zkrátka vše co teče...(možná je to blbost, jen přemýšlím nahlas). Úplně nejideálnější by byl nějaký systém, který by uměl každému záznamu přidělit konkrétní příznak (štítek, nebo klíčové slovo) jako je tomu např. v emailech a jedné restauraci by tak mohlo být přiřazeno X vlastností (např.: Restaurace U Nováků > česká kuchyně > italská kuchyně > káva > čaj > pivo > víno > nekuřácká...). To už by bylo ale jen na Henrym, zda by to vůbec bylo reálné vytvořit. Jsem určitě PRO to zkusit a časem se uvidí, jak se to osvědčilo, příp. naopak...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
 
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 23:05
Bydliště: Praha 8

Další

Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron