Diskuse ke kategorii Historické památky

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Diskuse ke kategorii Historické památky

Příspěvekod Tonny v 20.5.2013, 10:03

Zde mám v úmyslu upozorňovat na sezonní a jiné změny u objektů,
které by se těžko vypisovali přímo v jednotlivých položkách.

Takže zkratka NPU za názvem bodu je asi zřejmá, jde o Národní památkový ústav, http://www.npu.cz/ a památka, u které je tato zkratka uvedena je ve správě některého krajského pracoviště NPU. Dá se tedy očekávat standardní otevírací doba dle NPU - Po /pokud není státním svátkem zavřeno, ut -pa, so-ne, polední pauza, poslední prohlídka zpravidla hodinu před uzavřením/. Někde je otevírací doba psána jako doba první a poslední prohlídky, jinde zase s poznámkou o omezení, není to jednotné.

Někomu by mohla být nesrozumitelná zkratka BP 2013 - vyznačuje objekty, které se v roce 2013 zapojily do bonusové akce BRÁNA PAMÁTEK, více na http://rezervace.npu.cz/ozivle-pamatky- ... z/#pamatky. Zde se dají nasbírat zajímavé= bonusy a slevy, u vytrvalých návštěvníků i prohlídky zdarma. Proto je dobré mít tyto objekty nějak označeny.


Mám prosbu:


Tato kategorie - Historické památky - je vytvářena s cílem, aby navigace při zadání "Hledej bod zájmu Historické památky" v okolí našla PŘÍSTUPNÉ HISTORICKÉ OBJEKTY S PRŮVODCOVSKOU službu /vyjímečně i bez průvodce/ a nemělo by se tedy stát, že přijedeš k Domovu důchodců nebo jinému zařízení /hotel, škola, ústav pro mládež nebo LDN/, které kdysi dávno bylo zámkem.

Protože nelze všechno vyčíst z průvodců a map /hlavně aktuální otevírací doby ještě před týdnem u mnoha objektů nebyly aktualizovány/ prosím a spolupráci.
Nechci po nikom aby mi psal správné údaje /i když díky za každý konkretní opravený bod!!!!/, stačí mi , když mi dáš zprávu, že je to u té a té položky špatně - dohledám si, zavolám tam, zjistím - děkuji.

Hlavně prosím,
aby jsi upozornil na objekt, který v kategorii nemám a který by tam měl být - někdy je velice těžké rozlišit muzeum od klasické hradní nebo zámecké prohlídky - a o toto v teto kategorii jde v první řadě - o klasická regionální muzea zájem do teto kategorie nemám.
JDE O PRINCIP HRADNÍ NEBO ZÁMECKÉ PROHLÍDKY.

Děkuji všem za spolupráci.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Diskuse ke kategorii Historické památky

Příspěvekod Tonny v 20.6.2013, 9:09

Další turistická sezona v plném proudu a jen tedy opakuji skromný dotaz:

Je reálné zprovoznit to, co je popsáno zde viewtopic.php?f=2&t=3587&start=30#p37361 nebo je to už zcela zrušeno a odepsáno?

Jde např. o to, že se na mne obrátil spolek místních invalidů, který plánuje cestu po památkách Jižních Čech a je pro ně důležité např. vědět
- jestli je objekt alespoň zčásti bezbarierový
- jak daleko je od parkoviště na zámek a zda je cesta sjízdná i pro vozíčkáře
- jak fyzicky náročné je přemístit se z parkoviště k objektu /schody, kolik, jak daleko/
- kde je nejbližší WC pro invalidy
a spousta jiných informací, které by se daly využít v kontextu s původním textem rossiniho nejen v teto kategorii.

//Jako příklad uvádím v době před třemi lety Zámek Náchod a Klášter KUKS, kde jsem už dávno dával opravy polohy objektu a polohy Parkovišť - v obou případech se dá přijet do místa, kde je relativně rovný přístup, předtím se navádělo na P, odkud se šlo po dlouhých schodech...//

Netlačím na pilu, jen se tedy přímo ptám:
Ten záměr je ještě pořád záměr nebo je ta myšlenka definitivně odsunuta???
Děkuji
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Diskuse ke kategorii Historické památky

Příspěvekod Henry v 27.6.2013, 21:45

Napiš SZ rovnou rossinimu, nevím, jestli to tady čte všechno.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Diskuse ke kategorii Historické památky

Příspěvekod Tonny v 27.6.2013, 22:09

Díky,
ale rossiny zde byl naposled 18.dubna a poslední příspěvek dal 17.ledna - nepředpokládám, že by se cokoli řešilo.
KAždopádně se dotážu SZ, děkuji i za tuto odpověď.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Diskuse ke kategorii Historické památky

Příspěvekod Tonny v 14.8.2013, 18:38

Název kategorie i jednotlivé body - kompletní přepis do "češtiny".

Pokud bude v některém typu navigací problém se zobrazením diakritiky, informujte, předám výsledky Henrymu.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Diskuse ke kategorii Historické památky

Příspěvekod Tonny v 24.8.2013, 10:11

Už dříve jsem uvedl, že kategorie je převedená do české diakritiky.
Včera jsem v souladu s názory psanými v kategorii o názvech bodů odstranil i podtržítko v názvu kategorie.

Co je třeba pro správné zobrazování v navigaci TOMTOM:

Ti, kdo mají TOMTOMHOME mohou ve správci souborů pouze přejmenovat kategorii a příslušný obrázek tak, že podtržítko v obou názvech nahradí jednou mezerou. Nebo mohou kategorii smazat a nakopírovat nově stažená dta se správnou češtinou a s mezerou v názvu.

My, co máme -bohužel- MYTOMTOM si tuto aplikaci otevřeme kliknutím na příslušnou ikonu vpravo dole vedle hodin, zvolíme "Přidat obsah od komunity" a v příslušné záložce dáme odstranit původní kategorii /v názvu s podtržítkem/.
Poté obecně známým postupem /Přidat BZ, vybrat, odeslat/ nahrajeme do navi kategorii s opraveným názvem.


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- - - UPOZORNĚNÍ - - -
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


- v noci z 31.8. na 1.9. pořádá SPOUSTA HRADŮ A ZÁMKŮ akci pod názvem HRADOZÁMECKÁ NOC. Jde o mimořádné noční prohlídky, někde s kostýmovanými průvodci formou dialogu historických postav, jinde formou např zapojení návštěvníků do aktivního dění pří prohlídce. Každopádně jde o "jinou" než klasickou prohlídku - pro všechny zájemce o nevšeední zážitek velmi lákavá podívaná...

Doporučuji sledovat weby hradů, zámků a rezervovat si vstupenky, které jsou v některých případech už dnes obtížně dostupné - dle sdělení několika kastelánů je zájem obrovský a některé zámky, ač byl původní plán do 23:00 otevírají i půlnoční i pozdější prohlídky....
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Diskuse ke kategorii Historické památky

Příspěvekod Tonny v 2.9.2013, 9:56

U Netolic, zámek Kratochvíle

- vloni mne navi navedla správně, letos, aniž by se souřadnice měnily mne nové mapy navedly "k zadnímu plotu".
Správně má být navedeno na silnici II/145.
Naváděno bylo na silnici II/142 s následným odbočením do Zákazu vjezdu, tedy k zadnímu traktu a služebnímu vjezdu.
Souřadnice opraveny, v rámci půdorysu objektů zámku bod přemístěn tak, aby navi správně navigovala k hlavní bráně.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Diskuse ke kategorii Historické památky

Příspěvekod xtonda v 22.9.2013, 16:50

Souhlas s tím, že do kategorie památek, hradů a zámků by neměly patřit objekty, které sice kdysi byly např. zámkem ale dnes jsou tam kasárna, basa, pasťák apod. a nelze si je prohlédnout. Na druhou stranu požadavek na průvodcovskou službu mi přijde příliš striktní, je spousta objektů, které jsou přístupné pro turisty, lze vstoupit dovnitř, prohlédnout si nádvoří a exteriéry uvnitř hradu, to je samo osobě dost často velmi působivé. Někdy jsou přístupné i interiéry s expozicí zaměřenou na historii hradu bez průvodcovské služby. Pro příklad si vybavuji prohlídku Spišského hradu nebo hradu ve Visegrádu, průvodce tam nebyl a přesto to bylo tak působivé, že si to mezi mnohými jinými vybavím i po dlouhých letech. Ono upouštění od průvodců je obecný trend a můj názor je, že je to ku prospěchu věci, radši se zdržím u toho, co mě zajímá a přeskočí to co ne, než být hnán průvodcem jehož monotonní hlas o čase přestanu vnímat.
xtonda
 
Příspěvky: 9
Registrován: 18.5.2006, 11:41

Re: Diskuse ke kategorii Historické památky

Příspěvekod Tonny v 27.9.2013, 18:04

Víceméně souhlas, na druhou stranu mám zařazeny i objekty, kde průvodce není - např zřícenina hradu Landštejn.
Samozřejmě, pokud se bude jednat o historickou památku, kde je možná prohlídka, pak podmínku "průvodce" nebudeme brát tak vážně.

Proto jsem upravil popis kategorie ve smyslu "prohlídka zpravidla s průvodcem" - takže nikoli výhradně. Ke možné zadávat i objekty, kde je průvodce pouze občas nebo kde není vůbec.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Diskuse ke kategorii Historické památky

Příspěvekod Tonny v 27.9.2013, 18:33

Vzhledem k tomu,
že se blíží konec turistické sezony na historických památkách budu postupně upravovat popisy jednotlivých bodů ve smyslu odstranění poznámky o akci Brána památek 2013.
Přitom budu u všech objektů kontrolovat cílový bod, kam skutečně navigace naviguje, viz zámek Kratochvíle, popsaný o tři příspěvky dříve.
Pokud má někdo návrh, připomínku, jak popisy dále upravit pro příští sezonu, pište, děkuji.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Diskuse ke kategorii Historické památky

Příspěvekod Tonny v 1.4.2014, 10:59

Nová sezona návštěv historických památek byla o víkendu zahájena.

Pro letošní rok zatím nejsou k dispozici žádné informace o nějaké formě bonusového progrmau pro stálé návštěvníky hradů a zámků - odpověď na e-mailový dotaz z NPU zatím nedorazila.
Další info bude následovat na základě vývoje událostí zde.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Diskuse ke kategorii Historické památky

Příspěvekod Tonny v 22.4.2014, 17:34

MÁM NOVÉ INFORMACE.

Sice ne o bonusovém programu, ale o jiné věci, která by mohla být pro návštěvníky Historických památek zajímavá.
Jak jste si všimli, u některých hradů a zámků je nově poznámečka
/NPam/.

Jde o akci NPU, který chce zřejmě ukázat návštěvníkům nejen ty notoricky známé a hojně navštěvované památky, ale i objekty, které jsou poněkud stranou zájmu - z vlastní zkušenosti podotýkám, že často hodně neprávem.

Takže podrobé info na stránce http://www.npu.cz/neobjevene-pamatky/
a v navi hledejte NPam - zkratka "Neobjevené památky".
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Diskuse ke kategorii Historické památky

Příspěvekod Tonny v 5.5.2014, 17:09

BONUSOVÝ PROGRAM KLÍČ K PAMÁTKÁM

Po předloňské velmi kritizované akci Pohádkové Česko, a po loňském návratu ke starému modelu papírových kartiček a sbírání razítek je zde opět bonusová akce pro stálé návštěvníky historických památek.

Přestože v tuto chvíli ještě oficiální web NPU o ničem neinformuje, od pana náměstka Petra Fedora z GŘ NPU mám informaci, že dne 5.5.2014 je zahájena akce Klíč k památkám.

Návštěvníci hradů, zánků, klášterů a dalších objektů ve správě NPU a dalších vybraných objektů soukromých i městských si mohou na pokladnách požádat o Návštěvnickou kartu s tím, že budou za každý vstup sbírat razítka a za 5 placených vstupů do objektů je šestý vstup zdarma.

Jak uvádí server http://www.novinky.cz, na rozdíl od dřívějších akcí je zde nová, pozitivní věc, a sice že platnost Návštěvnické karty se přenáší i do příští sezony.
Více na http://www.novinky.cz/vase-zpravy/praha ... tkam-.html.

Jakmile bude znám seznam objektů mimo NPU /dle neoficiálního infa se jedná o dalších 26 objektů/, kterých se akce týká, zveřejním a upravím v kategorii HISTORICKÉ PAMÁTKY.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán


Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron