Tvorba nových kategorií

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Tvorba nových kategorií

Postby Gumídek on 7.6.2013, 14:27

Dobrý den, chtěl bych, aby si tento příspěvek přečetli všichni, kdo chtějí vytvořit a zveřejnit novou kategorii.

Promyslete si prosím nejdřív, jestli tu podobná kategorie již není, jestli přinese nějaké informace, které zde chybí, a hlavně, jestli se o ní hodláte starat. Když se nebudete starat o svou soukromou kategorii, je jedno, ta je soukromá, a ostatní ji nevidí. Ale veřejná, to je něco jiného.
Starat se o kategorii je totiž běh na velmi dlouhou trať. Budete ji tvořit sami, a nelze se spoléhat na nějaké velké zadávání od ostatních uživatelů. Takže vyhledání záznamů, a jejich zadání je na vás..Stejně tak se bude starat o relevanci záznamů. Nelze jen zadat záznamy, a nechat je být. Vždy mějte na paměti, že je zadáváte pro ostatní, ne pro sebe. A proto je potřeba aby záznamy byly co nejvíce aktuální. Protože zastaralý záznam je k ničemu.
Také je nutné respektovat formát záznamů. Vzhledem k počtu kategorií a záznamů je nutné udržovat nějaký pořádek..Nahrnout sem chaotický shluk dat je dost k ničemu, a ostatním uživatelům bude působit jen chaos v navigacích.
Začínal jsem tady jako správce jedné kategorie. Dnes dávám dohromady s několika dalšími jednotlivci všechny opuštěné kategorie, kterých je několik desítek, a v nich tisíce bodů zájmu. A všechny tyto opuštěné vznikly ve "svatém" nadšení, že si správce řekl, že vytvoří skvělou kategorii. Pak to ty správce přestalo bavit, a aniž by něco řekli, přestali sem chodit.
Další věc je neschválení kategorie.
Každý, komu se někdy neschválí kategorie je naštvaný a bere to osobně. Ale to je chyba, schvalovací proces jsme byli donucení zavést po velmi dlouhé úvaze. A opět byly na vině ty opuštěné kategorie, aby jich vznikalo méně, a aby nové kategorie byly přínosem, aby nevznikaly zbytečné duplicity atd...
Gumídek
 
Posts: 5640
Joined: 18.10.2006, 6:26

Re: Tvorba nových kategorií

Postby Jirásek on 27.8.2014, 13:14

Návod na zveřejnění - viewtopic.php?f=28&t=2534
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
User avatar
Jirásek
 
Posts: 2963
Joined: 25.11.2006, 16:31
Location: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol


Return to Tvorba

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests