Přejmenovány kategorie Metra

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Přejmenovány kategorie Metra

Příspěvekod Gumídek v 10.6.2013, 19:42

V rámci toho, jak pánové děláte kategorie MHD, tak jsem přejmenoval Metro na CZ-MHD_Praha_METRO_C atd...stejně jako jste udělali kategorie TRAM, a BUS.....atd...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Přejmenovány kategorie Metra

Příspěvekod pavelgre v 10.6.2013, 20:42

Paráda, ještě by to chtělo přejmenovat MHD_Kladno na MHD_Kladno_BUS a kategorie "MHD_..." budou sjednocené.
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: Přejmenovány kategorie Metra

Příspěvekod Gumídek v 10.6.2013, 21:16

OK, dále jsem zveřejnil Ústí nad Labem, ale tam je dohromady BUS a TROL, takže jsem udělal kategorii TROL, a tam je možno přidávat zastávky TROL....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Přejmenovány kategorie Metra

Příspěvekod Gumídek v 10.6.2013, 21:37

Teď si dej do vyhledávače MHD, a omdlíš....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Přejmenovány kategorie Metra

Příspěvekod pavelgre v 10.6.2013, 22:17

No já koukám :-o :palec: . Bude to asi chtít udělat sloučené MHD_BUS(všechna města), MHD_TRAM(všechna města), MHD_TROL(všechna města) v automatickém nastavení.
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: Přejmenovány kategorie Metra

Příspěvekod Gumídek v 11.6.2013, 8:18

To ale musí udělat Henry, ale já myslím spíše, aby se slučovalo vždy doprava v jednom celém městě.
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Přejmenovány kategorie Metra

Příspěvekod pavelgre v 11.6.2013, 10:00

V tom případě se musí počítat s tím, že budou ve sloučené kategorii některé záznamy duplicitní. Především zastávky BUS a TROL, které často využívají zastávky společně. Nejvíc jsem si toho všiml v Hradci Králové, tam ale zatím není s čím slučovat. Protože MHD_Hradec_Kralove_BUS ještě neexistuje. Několik společných zastávek používají i jinde, třeba v Plzni.
I proto mi přijde vhodnější slučovat podle druhu dopravy, než podle měst. To jen můj názor. Já to už sám pro sebe mám sloučené jak sám potřebuju a tak mi je skoro jedno jak to bude. No a nebo udělat obě varianty a aď si každý sám vybere co se mu hodí :zamysl: .
Každopádně jsme udělali v MHD kategoriích velký krok vpřed. Mám z toho radost :usmev: .
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: Přejmenovány kategorie Metra

Příspěvekod Gumídek v 11.6.2013, 10:14

Asi tak. Obě, a ať si každý vybere. Bylo by ale potřeba udělat ty ústecké autobusy....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Přejmenovány kategorie Metra

Příspěvekod Tonny v 11.6.2013, 11:34

Dovolím si vyjádřit svůj názor ohledně slučování.

Vycházím z předpokladu, že jsem ve městě, kde nemám ani potuchy, co /tramvaj, autobus, trolejbus, metro, vlak v rámci IDS/, kde, kam a kudy jezdí.

Jsem kdekoli v daném městě v bodě A a chci se dostat do budu B - v tu chvíli potřebuji vědět, kde je jakákoli nejbližší zastávka MHD, případně IDS. Na teto zastávce bývá Mapa, kde si najdu potřebné spoje. Takže zadám hledej MHD v Praze a je to...
Takže dle mého názoru slučovat MHD ve městě, jakou logiku má být v Brně a mít sloučené trolejbusy z města XYZ?

Na druhou stranu rozumím tomu, že mnohdy i starousedlíci nechápou system IDS - já například nejel MHD 12 let, a to mám na mysli obecně celou ČR - a pokud bych se dostal např. do Prahy a měl spoléhat na MHD, pak budu muset "nastudovat" odkud kam čím... Proto si myslím, že slučování podle měst bez ohledu na druh MHD má vyšší logiku, než mít sloučené druhy MHD bez ohledu na město.

Pokud jsem špatně předchozí diskusi pochopil, omluva...
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Přejmenovány kategorie Metra

Příspěvekod pavelgre v 11.6.2013, 15:27

OK, já s tím nemám problém.

Já se zase na to dívám tak, že když mi někdo řekne aď pro něj přijedu na tramvajovou zastávku xxx, tak budu hledat jen tramvajovou zastávku a nebudou se mi tam už plíst další stejně nebo podobně znějící zastávky z okolí(třeba autobusu).

A další důvod je že chci mít v navigaci pokud možno MHD zastávky ve všech městech(nikdy nevím kdy se mi to může hodit). Takže mi stačí čtyři sloučené kategorie "metro", "tramvaje", "trolejbusy" a "autobusy". Když si to sloučím po městech tak budu mít zatím cca 10 kategorií... "Praha", "Brno", "Plzeň", Hradec Králové", Pardubice, Ústí n.L.", "Kladno", "Most", "středočeský kraj". Do budoucna určitě ještě přibydou další města a v navigaci bych tam měl plno MHD kategorií navíc než teď.

Jinak mi je opravdu jedno jak to bude(kategorie si slučuju sám podle sebe ve "vlastním nastavení").
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: Přejmenovány kategorie Metra

Příspěvekod Tonny v 11.6.2013, 15:54

Taky s tím nemám problém - některé věci jsou už lépe dohledatelné On-line přímo přes službu LIVE, takže tak nějak přestávám řešit, co a jak bych si představoval.
Jen jsem tím chtěl vyjádřit svůj názor a jak to bude v konečném stadiu realizace je mi více či méně jedno.
Požadovanou informaci vždy "nějak" najdu, ať je to tak či tak - jen to za jistých okolností budu muset hledat "navíckrát" - to co navrhuji, je Hledej MHD v mém okolí - a najdu.
Ty navrhuješ Hledej TROL, hledej BUS, hledej TRAM - ale souhlasím s tím, že pro jiné může být tato logika přijatelnější.

V pohodě, tohle musí rozhodnout "šefstvo" :usmev:
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán


Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron