Dodržování formátů záznamů

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Dodržování formátů záznamů

Příspěvekod Gumídek v 31.8.2013, 12:02

Je potřeba dodržovat formáty záznamů. Neberte to jako buzeraci, ale je to fakt nutné.
Jsou tady mraky typů navigací, a jelikož web generuje formáty pro jednotlivé typy, tak na generování musí dostávat záznamy ve stejných formátech, aby pak vygenerovaný formát byl OK...
Jinak v tom bude tak akorát binec, a někdy totál nečitelný v některých navigacích, a pak ta naše všechna práce ztrácí význam..
Dávejte na to prosím pozor...
Opravdu to není bezúčelná poznámka...
A zadavatelům bodů k autorizaci bych chtěl sdělit - Píšeme jako stát mezinárodní označení CZ, a ne ČR, jak to stále a stále někteří z vás zadávají....Tím, že stále budete zadávat ČR a další nesmysly, jen stěžujete správcům kategorií práci. Stejně tak nesmyslým přidáváním nul do otevíracích dob.....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Dodržování formátů záznamů

Příspěvekod vrána v 1.9.2013, 22:39

Teď aby si to ještě přečetli. Skoro si říkám, jestli by se některé věci neměli rozesílat jako povinný "spam" přímo přes SZ. :zamysl:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Dodržování formátů záznamů

Příspěvekod pavelgre v 2.9.2013, 11:14

Ještě se mi snad nestalo, že bych nemusel něco opravovat po různých "příležitostných uživatelích(kolemjdoucích)". Pochybuju že někdo z kolemjdoucích pročítá fórum. A pokud, tak jen když něco už nutně potřebuje. Možná by stálo za to aby při samotném zadávání/úpravě záznamu bylo někde umístěné výrazné upozornění typu:

!!! Záznamy zadávejte ve správném formátu !!!

a k tomu už třeba drobnějším písmem nějaké podobné vysvětlení...

(psč s mezerou, stát dle mezinárodních pozn. značek ...CZ,SK,D,A,PL..., telefon s mezinárodní předvolbou CZ = +420... a bez mezer) V případě nesprávného zadáni nemusí být váš záznam autorizován!!! Děkujeme za dodržování.

Snad by to k něčemu pomohlo.
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: Dodržování formátů záznamů

Příspěvekod xtonda v 22.9.2013, 17:08

Pokud chcete aby kolemjdoucí zadávali v dobré kvalitě, dodělejte nápovědu jak to má vypadat přímo do formuláře, pokud je někde požadován specifický formát zadávaných údajů (telefon, psč, stát apod.) tak ať má formulář validace a/nebo automatické formátování, u státu třeba také místo textboxu výběr ze seznamu. Většina lidí vážně nebude hledat zda někde ve fóru nejsou náhodou nějaké návody

Velmi nešťastně je vyřešeno tlačítko pro navržení odstranění, způsobilo, že sem dvakrát, odeslal něco jiného než sem chtěl. Poprvé sem čekal, že po kliknutí bude možno vyplnit podrobnosti, což se nestalo, podruhé sem po opravě formulář odeslal entrem, což místo odeslání změny odešle návrh na smazání, protože je to první submit tlačítko ve formuláři a není vyžadováno potvrzení. Rovněž je dost otravné, že nelze editovat BZ přímo z mapy.
xtonda
 
Příspěvky: 9
Registrován: 18.5.2006, 11:41

Re: Dodržování formátů záznamů

Příspěvekod Gumídek v 22.9.2013, 19:26

Když je tu vše špatně, proč nám s tím nepomůžeš ??? Vždy je super, když má někdo nápady na zlepšení, ale chce, aby to udělali ostatní...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Dodržování formátů záznamů

Příspěvekod xtonda v 22.9.2013, 19:37

Procházel jsem okolí svého bydliště a snažil se doplnit/opravit nedostatky u míst, která osobně znám a navštěvuji a jen popisuji komplikace na které jsem narazil, které ztěžují práci těm, co body zadávají i těm co je schvalují a musí chyby v zadání opravovat.
xtonda
 
Příspěvky: 9
Registrován: 18.5.2006, 11:41

Re: Dodržování formátů záznamů

Příspěvekod Gumídek v 22.9.2013, 19:44

Já to chápu. Ale to bych já sám musel u každé kategorie napsat návod na vkládání. Ale jelikož lidi stejně nečtou, tak je to k ničemu...To musí něco vymyslet Henry, aby se to zobrazovalo a tlouklo to zadavatele do hlavy...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků