Obecní a městské úřady

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Obecní a městské úřady

Příspěvekod Gumídek v 9.9.2013, 14:06

Dobrý den, dnes jsem narazil na stránku - http://www.risy.cz/cs/vyhledavace/admin ... orieKod=OB
Jestli nelže, tak je v ČR 5 634 obecních úřadů. Mně se ten počet nezdá, mám dojem, že jich je o něco méně, ale uvidíme...
Chtěl bych všechny poprosit, rozhlídněte se ve svém okolí, a zadejte obecní úřady, které chybí. Je jich fakt hodně, Hanz55 na tom dělá denně, já také, pomáhá pavelgre, ale každá ruka se hodí...Díky...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Obecní a městské úřady

Příspěvekod Gumídek v 21.9.2013, 9:53

Takže mé přání se naprosto minulo účinkem. :hmm:
Jak vidím, 60x si někdo zobrazenil toto sdělení.
Ale kdyby nebylo Hanze55, pavlagre, vrány, a mne, tak už nikdo další nepřispěje....
Je vidět, že přispět je asi obrovský problém, ale stahování bodů zájmu už ne. Hlavně, že je to zadarmo. :pc:
Lidičky, copak je to problém ??? Každý má okolo sebe nějaké body zájmu, které nejsou zadané, nebo se změnily atd. Kdyby každý dal jednu, dvě opravy, nebo jeden nebo dva nové body k zadání, tak bude vše aktuální a v pohodě...
Milí uživatelé, přemýšlejte o tom :zamysl: ...Celá parta okolo tohoto webu tohle vše pro vás dělá :pc: zadarmo a ve svém volném čase, tak jim s tím zkuste pomoci....
Kolik je ve dnešní době toho, kde někdo dělá něco zdarma pro ostatní ??? :zamysl:
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Obecní a městské úřady

Příspěvekod Hanz55 v 29.9.2013, 18:07

Je jich přes 6335. Tak hurá do toho. Já jsem udělal zatím celý okres Klatovy, Brno-město,Plzeň-jih a nyní už mám půlku okresu Strakonice. Co vím, tak je zpracován celý Karlovarský kraj, Pražské obvody a všechno od Gumajze.
Hanz55
 
Příspěvky: 10
Registrován: 17.8.2013, 16:06

Re: Obecní a městské úřady

Příspěvekod Hanz55 v 29.9.2013, 18:10

Hanz55
 
Příspěvky: 10
Registrován: 17.8.2013, 16:06

Re: Obecní a městské úřady

Příspěvekod Hanz55 v 29.9.2013, 18:17

Oprava: je jich 6394 !!!
Hanz55
 
Příspěvky: 10
Registrován: 17.8.2013, 16:06

Re: Obecní a městské úřady

Příspěvekod Gumídek v 29.9.2013, 18:53

Ještě lepší. Tak to nejsme moc daleko....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Obecní a městské úřady

Příspěvekod pavelgre v 30.9.2013, 9:00

Já jsem dal zatím dohromady celý okres Rychnov nad Kněžnou a teď pomaličku pracuju na okrese Ústí nad Orlicí.
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: Obecní a městské úřady

Příspěvekod Tonny v 30.9.2013, 9:45

Gumajz píše:Takže mé přání se naprosto minulo účinkem. :hmm:
Jak vidím, 60x si někdo zobrazenil toto sdělení.
Kolik je ve dnešní době toho, kde někdo dělá něco zdarma pro ostatní ??? :zamysl:

Nechci oponovat, v podstatě máš pravdu, víceméně souhlasím - má to ovšem jedno ale....

Gumajzi, zamyslel jsi se někdy nad jednou "maličkostí"???
Třeba tou, že ne každý má čas věnovat jen jednomu koníčku jako ty?
Já mám také několik kategorií, které mám jakž takž na 99 procent v pořádku.
Opravdu nemám čas se http://www.poi.cz věnovat více, nezvládal bych to časově.
Mám časově náročnou práci /i víkendy, pouze 1 volný za měsíc/, mám rodinu, mám malou vnučku, mám rodinný domek, který vyžaduje práci, taky chci občas s manželkou ve volnu zajít do kina, na místní ochotníky, jít za kamarády, zahrát si fotbal, kulečník, kuželky, jít na pivo, cestovat, využívat http://www.poi.cz, mám i jiné zájmy, které chtějí čas.......
To ale neznamená, že bych to tu měl co 14 dnů zdůrazňovat.

Dělám pro http://www.poi.cz to, co mi čas, práce, rodina, povinnosti a hlavně motivace dovolí.
Dobře víš, že jsem před cca rokem psal něco o nutném restartu tohoto serveru, tehdy jsi mne naprudko sepsul a psal jsi i něco o mé inteligenci, je to pryč, nechci se k tomu vracet.
Ten restart serveru http://www.poi.cz v podstatě částečně nastal, došlo k němu, i když poněkud jinou formou, než jsem si myslel - takže z části na má slova došlo.
Ale přeci jen, pokud k tomu budeš přistupovat takto, že budeš na lidi tlačit, aby neustále v kategoriích opravovali, rozdělovali /někdy ne podle zcela jasných pravidel/, ptám se, má to smysl, a pokud ano, pro kolik lidí???

Pochopíš, že pro některé uživatele tohoto serveru mohou být některé kategorie zcela nezajímavé a tudíž nemají žádnou motivaci do nich přispívat nebo cokoli opravovat???
Nebo že některé kategorie mají jiný smysl než ten, který by se od nich očekával?
Někteří - i ti, zde již nejsou aktivní nebo zde nejsou dokonce vůbec - měli nápady, měli připomínky, ale pokud se nepodařilo prosadit, to, co oni považovali za "dobré" tak nečekej, že budou opravovat to, co je pro ně nezajímavé. Názor "zvenku" se zde občas přijímá hodně těžce a občas se dá říct, že připomínky jsou "předem zamítnuty".

Možná by stálo za to vynulovat počty stažení u jednotlivých kategorií a po nějaké době se podívat, o co je a o co není zájem...
Už to pár měsíců sleduji, možná by jsi se divil, že přinejmenším polovina zdejších kategorií je z pohledu počtu stažení v poslední době v podstatě mrtvých, přestože se na první pohled jeví jako aktivní a živé.
Nechci odpovídat, chápu, že argumentovat se dá i z druhé strany, tvůj pohled na věc má také svou a hlubokou pravdu.
Na druhou stranu jsem zde na serveru už dost let na to, abych pochopil, že pokud se více jak dva roky neřeší jisté záležitosti systémového charakteru, pak dřina a nasazení, kterou tomuto serveru odvádíš to nezachrání.
Mechanicky dřít, a doplňovat a opravovat, na to dnes 99 procent lidí nemá čas.

Nenapadám tě, vážím si toho kvanta práce co děláš, toho času, který tomu věnuješ, ale nejsem přesvědčen o tom, že je všechno systemově správně.
Škoda, že nebyla možnost se zúčastnit srazu z důvodu nekonání a některé věci řešit na úrovni těch, co mají rozhodovací pravomoc.
Je smutné, když ti dva nejvyšší na serveru jedn 1/2 roku a druhý měsíc neodpoví na SZ - nevím jestli je nedostali, ale odpověď třeba na žádost o přidělení kategorie není.

Velká omluva za názor mimo tema, ale Gumajzi, při vší úctě, jakýkoli tlak na lidi je spíše zahání.
Pokud ta motivace něco opravit, přidat nevzejde z vnitřního názoru toho kterého návštěvníka serveru, pak i kdyby jsi řeč o nutnosti přidávat psal denně to nezmění nic...

JEŠTĚ JEDNOU OMLUVA ZA "MIMO TEMA" - když tak to smaž nebo vhodně přesuň. Stejně tu chybí vlákno o serveru jako takovém a diskuse jak a co by se dalo změnit, zlepšit zde také není...
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Obecní a městské úřady

Příspěvekod Gumídek v 30.9.2013, 12:07

Tonny, popravdě řečeno, na toto vůbec nebudu reagovat. Jsou to nesmysly, a jestli to, co jsi napsal, např. o mne a serveru, myslíš vážně, tak je mi tě líto....Víc k tomu nemám co říci. Ti, kdo mne znají osobně, vědí a to mi stačí...
Tím jsi jen předvedl, že za dobu, co zde jsi, vůbec o mne nic nevíš, a o serveru také ne a o jeho chodu už vůbec ne. Srazů bylo několik, a pokud vím, bylo nás tam jen pár skalních a osrtatní to ani nezajímalo....Už tak jsem napsal víc, než jsem chtěl...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Obecní a městské úřady

Příspěvekod Tonny v 30.9.2013, 12:16

Tak nereaguj...
Ty totiž vždy, když s tebou někdo nesouhlasí, tak buď nereaguješ a z debaty vycouváš, nebo je ti dotyčného líto a začneš polemizovat o jeho inteligenci.
Ti, kdo tě znají si na jednu stranu váží tvé snahy to zde dát do pořádku /to jsem opakovaně napsal/ , na druhou stranu se zde dlouhodobě neřeší systémové věci.
Gumajzi,
nemám s tebou spor, jen jsem vyjádřil svou úctu k tvé práci a času, který tomu obětuješ, na druhou stranu jsem si dovolil vyjádřit názor, na který ty odmítáš reagovat.
To, že rossiny zde byl naposled v lednu a henry mi už měsíc neodpověděl na žádost o přidělení kategorie je pravda.

To, že pokud má někdo jiný názor než ty je nepřípustné je taky pravda. Stačí si přečíst různé rozepře z historie.
Nepotřebuji, abys mne litoval.

TAk jak ty nechápeš názor muj, tak já nechápu názpor tvůj.
Asi bude lépe, když zde omezím aktivitu, Je to za posledních 6 let potřetí, kdy jsi mne osobně odpálkoval.
A to nemluvím o mnoha jiných.
Děkuji, sbohem.
Mrzí mne vzájemné nepochopení, ale ty prostě souvislosti chápat nechceš.
Reakce netřeba, nebudu reagovat
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Obecní a městské úřady

Příspěvekod Gumídek v 30.9.2013, 19:06

Já z debaty necouvám, ale už mne nebaví furt někoho přesvědčovat, že Rossini(píše se měkké i) tento web platí ze svého, aby fungoval, že Henry má spousta práce, a že to děláme ve svém volnu...
Ty tvoje elaboráty mne navíc už ani nebaví číst....A reagovat na ně už také ne...
Takže to vše jsem psal spíše kvůli ostatním...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Obecní a městské úřady

Příspěvekod Mirek.ku v 30.9.2013, 19:58

Dobrý den,
objevil jsem tyto stránky se znaky měst a obcí http://www.encyklopediecr.eu/cz/page/29142/olomoucky-kraj.html. Snad se budou hodit.
Garmin Nüvi 3597T/SW 5.40, NTU 2017.20
Mirek.ku
 
Příspěvky: 89
Registrován: 27.12.2012, 21:44
Bydliště: Olomouc

Re: Obecní a městské úřady

Příspěvekod Tonny v 30.9.2013, 22:16

Děkuji za vysvětlení.
pokud je pro tebe důležitější "i" v nicku než dlouhodobě neřešené problémy, pak je vše v pořádku a já jednou pro vždy mlčím.
Prosím, aby jsi na mé příspěvky nereagoval.
Stejně tak se veřejně zavazuji, že si nedovolím na tomto webu do budoucna vyjádřit jakýkoli /zde škrtám slovo "kritický"/ názor.
Všem uživatelům se omlouvám za toto extempore, ale stejně jako je alergický Gumajz na mne jsem já alergický na jeho pravidelný pláč, jak to tu dělá zadarmo a ve svém volném čase.
Děkuji.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Obecní a městské úřady

Příspěvekod Gumídek v 1.10.2013, 8:05

Vylej si svou zlost na mně, jestli ti to pomůže, já to unesu, třeba pak už bude klid....
Jelikož ti Rossini neodpovídá, tak si ten vztek vylej na mně...
Jen poznámka - už asi chápu, proč ti neodpovídá. Já ti odpověděl, a takhle jsem dopadl...
Mohu být vlastně rád rád, že mne neviníš i z podvodní, hladomoru v Africe atd atd...
Všem se za Tonnyho omlouvám za OT...
Naposledy upravil Gumídek dne 3.10.2013, 13:56, celkově upraveno 1
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Obecní a městské úřady

Příspěvekod xtonda v 3.10.2013, 13:13

Tady http://www.pardubickykraj.cz/uplny-vypis-obci je pardubický kraj v excelu, to už by se tam mohlo dát nalít i strojově. Snad to pomůže, komplet ČR se mi bohužel v nějakém rozumně zpracovatelném formátu najít nepodařilo.
xtonda
 
Příspěvky: 9
Registrován: 18.5.2006, 11:41

Další

Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron