Jak opravit POI Radar ?

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Re: Jak opravit POI Radar ?

Příspěvekod Docent v 13.11.2008, 9:51

vpe píše:vase mapa i mapy.cz zobrazuje souradnice ve formatu, ktere vas formular neprekousne

Milý volíku, kdybys nedělal chytrýho a zkusil nějaký ten POI zadat, tak bys zjistil, že do pole souřadnice jde zadat komplet zkopírovaná souřadnice z map Seznamu ve tvaru "Loc: 50°4'55.393"N, 14°19'8.096"E", dtto z map Atlasu. Je to tady někde i napsané, ale kvůli tobě to fakt hledat nebudu :zed: .

EDIT: To, že se souřadnice zobrazují v jednom formátu ještě neznamená, že nejdou v jiném zadat...
Takže EDIT ještě jednou, pro ty, co mají problém s hledáním. Stálo mně to přesně 26 sekund času:

http://www.poi.cz/index.php?poi=napov1
Naposledy upravil Docent dne 13.11.2008, 9:56, celkově upraveno 1
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Jak opravit POI Radar ?

Příspěvekod vpe v 13.11.2008, 9:53

no právě, je to tady napsané, já to celou dobu píšu, ty to nenajdeš a jak to má najít Franta Vomáčka? Který to zadal do Lat/Lon logicky rozdělené a ono se to :pulka:

Dobře, o nové Franty Vomáčky nestojíte, formulář co mají jinde na intuitivní report bodů nestojíte, vy víte, já také jak na to, tak to uzavřeme, je to All Right... OK?
vpe
 
Příspěvky: 26
Registrován: 26.12.2006, 15:43
Bydliště: HK, Pha

Re: Jak opravit POI Radar ?

Příspěvekod Gumídek v 13.11.2008, 9:56

Daleko radši, než ty, kteří se někam vřítí, zadají pár bodů, tím se vysílí, a odpadnou, mám běžce na dlouhou trať. Ti zadávají občas, sem tam jeden bod, ale pořád....Ti vydrží....Tím, že někam vletím, vše zkritizuji, tím neukazuji, že mám o něco velký zájem...Daleko více tím chci upozornit na svou osobu....To jen trocha všeobecné psychologie... Lidé se tím, že se snaží něco dělat, většinou nechlubí, a nemlátí se v prsa....A mrzí mne, že jsi získal přesvědčení, že se všichni jen válíme, a odmítáme ostatní názory a všem to znepříjemňujeme. To víš, že není pravda. V tom případě by nebyl ani tento web....Nelze se zavděčit všem...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Jak opravit POI Radar ?

Příspěvekod Docent v 13.11.2008, 9:58

By mě fakt zajímalo, co může být intuitivnějšího, než zmáčknout na mapy.seznam.cz "GPS", zkopírovat z okna text, a vložit ho do jednoho pole... Vsadím se, že tohle by zvládl i cvičený šimpanz po flašce rumu.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Jak opravit POI Radar ?

Příspěvekod Gumídek v 13.11.2008, 10:02

Pro VPE : A jsme opět u toho. Ty nechceš diskuzi. Ty jí nepřipouštíš...Je tu už na začátku srozumitelný návod. Ale i kdyby jich tu bylo dvacet, když nechceš číst, jsou k ničemu. Chováš se jak demagog...Mám pro tebe radu. Jdi se projít, venku je krásně, nadýchej se čerstvého vzduchu, a přemýšlej o tom, že tolerance není jen slovo.....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Jak opravit POI Radar ?

Příspěvekod vpe v 13.11.2008, 10:05

Docent: a vidíš, když jsou tam 2 pole LAT a LON tak to rozdělil... Zkus si to.

Gumajz píše:stále a pořád dokola objíždím a kontroluji radary, restaurace, kavárny, a další body, u kterých jsem buď hlavním, nebo pomocným správcem, a zadávám opravy. Jelikož se pohybuji po Praze, a středočeském kraji, dělám to zde. Kdyby toto aspoň občas každý udělal ve svém okolí, byly by záznamy superaktuální. Dělám tyto kontroly i když jedu s drahou polovičkou kamkoliv. Ona sama mne upozorňuje na body, jestli je máme zadané. To jen k tomu, že nic nedělám....


Super nápad, superaktuální by to bylo, kdybych mohl říci známému ze Zlína, aby všechny ... zadal na poi.cz

Jenže on, když uvidí, jak je to složité, tak se na to ... A to byla POInta, cíl.

Já to nepotřebuji, ty taky ne, ale o ty lidi kteří by se s pošťouchnutím zapojili, mi šlo. Už to chápeš?

Já to ale fakt nechci. 8-) Vždyť víš že poslední 4 změny/zadání jsem dělal já :-D
// Nikdo předemnou si asi nevšiml 2 100% duplicit //

A pro ty méně chápavé: několik lidí mě poslalo do .... že sem nic zadávat nebude že na to nemá čas, samozřejmě až poté, co se jim to nepovedlo.

Diskuse o tom je zbytečná, buď něčí názor akceptuješ anebo ne.
vpe
 
Příspěvky: 26
Registrován: 26.12.2006, 15:43
Bydliště: HK, Pha

Re: Jak opravit POI Radar ?

Příspěvekod Docent v 13.11.2008, 10:44

vpe píše:Jenže on, když uvidí, jak je to složité, tak se na to ... A to byla POInta, cíl.

Můj poslední příspěvek k tomuto tématu, neodpustím si jízlivost:

Pokud je pro někoho přidání POI složité, tak je opravdu lepší, když žádné nezadá, docela živě si představuji, jak by takový POI vypadal :nositka: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Jak opravit POI Radar ?

Příspěvekod Mudrunka v 13.11.2008, 12:17

zatím jsem byl pasivní uživatel. Na základě této plodné diskuse jsem zkusil zadat jeden častý mobilní radar v Praze, Práčské ul., který i když je umístěn před školou, jedná se o umístění zákeřné. I při snížené inteligenci, která se mimo jiné projevuje tím, že si zásadně pletu jména a pojmy si myslím, že zadání proběhlo OK (alespoň to tam psalo následující „Formát záznamu je správný, můžete jej přidat do fronty záznamů k autorizaci pro kategorii CZ-Radary_mobilni“). Uvidíme, zda a kdy se to dostane tam, kam má, ale vážený vpe, řekl bych, že tady 2 stránky plácáš pěkné ptákovinky.
Gunajsi, nenech se otrávit, děláš to dobře! :blazen:
HW: Samsung Omnia i900
SW: Route66; iGO 8; TT 7.450 a na staré mašině NAVIGON 6.2 + POI Warner3; AutoMapa; ViaGPS 1.5; Dynavix 7 v.2.3 ČR
Uživatelský avatar
Mudrunka
 
Příspěvky: 92
Registrován: 18.3.2007, 22:21

Re: Jak opravit POI Radar ?

Příspěvekod fox50 v 13.11.2008, 14:53

Právě jsem si přečet co tu píšete a musím se APEho trochu zastat.

I já jsem začínal a popravdě jsem zadával pozice oddělené, ono to k tomu svádí když jsou to 2 pole. Bez návodu bych obě souřadnice do jednoho okna nikdy nezdal. A také mi to odděleně nevzalo. Člověk který nezná prostředí navigací a tohoto webu bez návodu nemám moc šancí. Vy skalní děláte obrovský kus práce, to je prostě fakt, všichni jsou vám za to vděční. Ale dělá to dohromady pár lidí, kteří mají systém v malíku, a připadá vám všechno hrozně snadné a jasné. Člověk který to nikdy nedělal se na čtení nějakého návodu vykašle. To ten POI raději nezadá/neopraví to je fakt, a s tím se musíme smířit. Smyslem by mělo být aby to nědělala hrstka nadšenců, ale co nejvíce lidí. Ta hrstka profíků potom bude v pozici kdy bude dohlížet aby vše fungovalo jako na drátkách, a ne aby všecho dělali sami. Na jednu stranu nadáváte že nikdo nezadává/neopravuje POI a na druhou si neuvědomujete že pro většinu lidí je to moc složitý a návod číst nebudou, na to nemaj nadšení nebo čas. Již nějakou dobu dělám uživatelské prostředí aplikací, a věřte že pokud člověk není schopen pracovat s programem bez návodu tak takový program raději nebude vůbec používat. Vůbec by nebylo od věci vytvořit nějakého průvodce který by pomohl člověk krok za krokem bod zadat nebo opravit.

Vím že budu ukamenován, ale musel jsem se také vyjádřit. Nechtěl jsem házet špínu, ale spíše ukázat že je pořád prostor pro vylepšování uživatelského prostředí. Pokud vám prostředí říde snadné a intuitivní posaďte k PC někoho kdo web POI.cz nikdy neviděl, a řekněte mu aby zadal nějaký POI, hned uvidíš jak kde je slabé místo. Věřím že bez asistence to nebude akce na 5 min.
Tak to testuju aplikace já, posadím k PC někoho kdo danou aplikaci nikdy neviděl, pokud s ní není schopen do 5 minut pracovat, je jasný že něco není v pořádku. 8-)

Takže ano Gumajz, děláš to dobře a chvála Ti za to. Ale nemá to nic společného s tím jak snadné/složité je ovládání této webvové aplikace. A věřím. že i Ty by jsi byl rád, kdyby se ovládání webu POI.cz stalo příjemné pro širokou veřejnost. Tím by se jistě zvedlo procento lidí ktří přidají nějaký ten POI nebo opraví. Připomínkou APEho k uživatelskému prostředí neútočil na kavlitu tvé práce.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Uživatelský avatar
fox50
 
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 13:29
Bydliště: Praha

Re: Jak opravit POI Radar ?

Příspěvekod Docent v 13.11.2008, 19:08

Lišáku Lišáku, proč mne nutíš, abych měnil své čestné pionýrské a k tématu se dále vyjadřoval :( ?

fox50 píše:Ale dělá to dohromady pár lidí, kteří mají systém v malíku, a připadá vám všechno hrozně snadné a jasné.

A jak myslíš, že se to těch pár lidí naučilo? Že je rossini a Henry poslali někam na týdenní školení?

Žes nemohl vložit záznam, když jsi zadal souřadnice do polí odděleně? Tak se podívej na nově přidanou rozhlednu, zadával jsem ji přesně podle tohoto:
Zeměpisnou délku a šířku (Lon a Lat) je možné zadávat (při novém záznamu nebo úpravě stávajícího) v desetinném tvaru např.: 49,646936 nebo nově ve stupních, minutách a vteřinách: 49 38 48,97. Obě varianty vloží do databáze hodnotu: 49° 38' 48.97'' - je možné používat čárku místo desetinné tečky.
... a ejhle, ona tam je... Až si ji dostatečně prohlédneš, dej mně echo, smáznu ji, aby někoho nemátla :usmev: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Jak opravit POI Radar ?

Příspěvekod Mudrunka v 13.11.2008, 19:35

takže pro pochybovače typu vpe, ale i WisuálFoxky. Zadával jsem daný radar poprvé, celá procedura mě zabrala cca ½ doby doporučenou Fox50, zadání bylo správné, jenom Gamajz musel přenést do pole pro TT informaci z poznámky. Příště to už bude správně. Je to tedy jasné, stručné, výstižné když to zvládnul i takový ignorant, jako já. Ignorant z toho důvodu, že jsem zatím nepochopil výhody Velkého Tomíka před jinými softy. Ale to je již OT, že? :blazen:
HW: Samsung Omnia i900
SW: Route66; iGO 8; TT 7.450 a na staré mašině NAVIGON 6.2 + POI Warner3; AutoMapa; ViaGPS 1.5; Dynavix 7 v.2.3 ČR
Uživatelský avatar
Mudrunka
 
Příspěvky: 92
Registrován: 18.3.2007, 22:21

Re: Jak opravit POI Radar ?

Příspěvekod fox50 v 13.11.2008, 20:02

Docente klidně ten záznam vymaž :) věřím Ti že to jde zadat. A nemusíš mě o tom přesvědčovat. Pokud jsi si všim tak jsem psal "když jsem začínal" to bylo ještě na starém grafickém prostředí. A hlavně dnes již toto prostředí znám a umím se v něm orientovat proto mi práce v něm nedělá probémy, jenom jsem si vzpoměl jaké jsem měl pocity když jsem na tyto stránky poprvé přišel.
Dnes už je to trochu jiné. Ale ruku na srdce nebylo by krásný kdyby jsi kliknul do mapy, a nemusel souřadnice zadávat ručně přenesením přes schránku? Vím že je to úkon snadný a jednoduchý, ale věř mi, že je spousta lidí, co ani nevědí že nějaká schránka je. Opisují to nejdříve na papír a potom teprve do políček. Víděl jsem to několikrát na vlastní oči.

Tímto diskuzi končím a na toto téma již nebudu reagovat :)

(I když nikdy neříkej nikdy. :haha: )
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Uživatelský avatar
fox50
 
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 13:29
Bydliště: Praha

Re: Jak opravit POI Radar ?

Příspěvekod Docent v 13.11.2008, 20:22

fox50 píše:Ale ruku na srdce nebylo by krásný kdyby jsi kliknul do mapy, a nemusel souřadnice zadávat ručně přenesením přes schránku?

No tak to by rozhodně krásné bylo, a v ten okamžik tady nastane diskuze, jestli se má klikat do map Seznamu, AtlaSU, iDěSU, Google...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Jak opravit POI Radar ?

Příspěvekod Gumídek v 14.11.2008, 14:53

Pro Foxe : Když mi někdo napíše, že mu to nejde zadat, posílám mu návod, který mám polopaticky vypsaný stylem- klikni tady, zabarví se do modra, klikni pravou, dej kopírovat atd atd...Jsme lidi, není problém, poradím rád. Ale když se do mne někdo pustí, začne být "hustej", tak ať si poradí sám...No, a vidím, že bychom tuto diskuzi už mohli ukončit....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Jak opravit POI Radar ?

Příspěvekod vpe v 14.11.2008, 19:55

radsi to nebudu komentovat

kdyz neni zajem (o zpristupneni sirsi oblasti nez par guruum) tak neni zajem :-) Zbyva jen doufat, ze ve vsech oblastech je nekdo aktivni (kvi vi zna a jeste je ochoten se ucit jak na to zde to zadat)...

Je tu nejake takove forum, kdo se stara o jakou oblast?
vpe
 
Příspěvky: 26
Registrován: 26.12.2006, 15:43
Bydliště: HK, Pha

PředchozíDalší

Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron