Jak se dostat k aktuálním leteckým snímkům v Google Mapách

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Jak se dostat k aktuálním leteckým snímkům v Google Mapách

Příspěvekod konf14 v 12.6.2016, 22:30

Možná to víte, možná ne. Pro mne je to dnešní novinka, proto o tom píšu. Ještě nebyl čas na podrobné zkoumání, ale jen tak nahrubo jsem zkoumal obsazenost jednoho parkoviště a ty mapy jsou opravdu každá jiná. Nebo kolem nově postavené haly je na mapách bez 3D už zelená tráva a asfaltové cesty namísto hliněného placu.
A to 3D mi tam znova pokaždé automaticky naskočí, takže jsem pokaždé vždy hledal ve starých mapách. Třeba se to dá někde nastavit, to budu zkoumat až zítra.
Zatím se zdá, že by to mohlo při hledání POI docela pomoci, i když Street view se to netýká... :koul:

http://navigovat.mobilmania.cz/bleskovk ... -a-1334707
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Jak se dostat k aktuálním leteckým snímkům v Google Mapá

Příspěvekod Gumídek v 13.6.2016, 10:34

Já to při bodech v ČR nepoužívám vůbec. Nebo jen velmi vyjímečně, protože letecké snímky na www.mapy.cz jsou aktuálnější...Mimo ČR Google ano, ale u nás ne...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Jak se dostat k aktuálním leteckým snímkům v Google Mapá

Příspěvekod konf14 v 21.6.2016, 12:03

Není to tak docela pravda, že Mapy.CZ jsou proti Google aktuálnější. Nemůžu mluvit za celou republiku, ale jedno místo jsem našel.
A jak praví teorie náhod: co se stalo jednou, může se stát i vícekrát... :koul:

Google 3D (asi nejstarší):
Obrázek

Google bez 3D (nejnovější)
Obrázek

Mapy.CZ (něco mezitím)
Obrázek

To, co přibylo, je dětské hřiště:
Obrázek

Jen jsem stále neobjevil jak 3D trvale vypnout... :(
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Jak se dostat k aktuálním leteckým snímkům v Google Mapá

Příspěvekod Rubic v 21.6.2016, 15:00

Ahoj, porovnáváš leteckou a satelitní mapu. V satelitní mapě žádné 3D nebude, ve fotce se to asi vypnout nedá ?
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Rubic
 
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 20:23

Re: Jak se dostat k aktuálním leteckým snímkům v Google Mapá

Příspěvekod konf14 v 21.6.2016, 17:44

Máš pravdu, začal jsem bádat a objevil volbu satelitní. Jenže jsem na to přišel i nepřišel zároveň. Přes nápovědu přepnul do lite-režimu (přes nápovědu, protože v normálním režimu jsem nepochopil jak)...
Obrázek

... a pak se objevila nabídka satelitní.
Obrázek

V normálním režimu mám vlevo dole obrázkový přepínač Earth.
Obrázek

Jenže slovo satelitní je zavádějící, stejně to jsou letecké. Bylo mi totiž divné, že na satelitních vidím to samé co předtím a tak jsem začal trochu odhadovat a trochu počítat. Našel jsem si dva paneláky "odkloněné" od sebe, změřil jejich vzdálenost od sebe (2763m), odhadl paralaxu na 10°(resp. úhel pohledu od svislé osy) a vypočítal, že by družice musela snímkovat z výšky 7835m.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

I když snímkovací družice létají po tzv. nízké oběžné dráze, tak přeci jen i nízká zde je dost vysoká... :usmev:

Pokud by ty paneláky byly snímkované se stejným pozorovacím úhlem (družice létají zhruba v 600 km), musely by být 210 km od sebe.
Obrázek

Vím, že přichází v úvahu ještě možnost složení mapy z různých průletů, ale jiné domy na přímce mezi těmito dvěma měřenými se "překlápějí" plynule z jedné strany na druhou.
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety


Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron