AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

Příspěvekod rossini v 2.6.2007, 9:27

S radostí oznamuji, že při plánování trasy na amapy.cz nyní můžete vužít zobrazení radarů na trase!
Přílohy
amapyradary.gif
amapyradary.gif (209.8 KiB) Zobrazeno 10455 krát
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

Příspěvekod Jirásek v 2.6.2007, 14:53

:?: :?: :?:

Pouze drobné upozornění - jedna ikonka pro všechny druhy radarů (M-S-U).
To jsem zvědav, kdy na to orgánové vletí. Když to mají takto naservírované i s podobenkou.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

Příspěvekod libor_m v 2.6.2007, 15:18

Jak funguje oprava údaje přímo z amapy?
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
 
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 9:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

Příspěvekod Gumídek v 3.6.2007, 6:47

Super!!!! :palce: :palce: :?: :?:
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

Příspěvekod Jirásek v 3.6.2007, 15:35

Náhodou jsem si prohlížel amapy.cz a zobrazení poi bodů. Nevím, které kategorie amapy přebírají, ale narazil jsem na chybu. V Praze Podolí se zobrazuje Podolská celnice v prostředku toku Vltavy. Zkontroloval jem CZ-Muzea (MilanSu) a ten má toto muzeum lokalizováno dobře. To již nehovořím o tom, že pod slovem "skanzen" si představuji něco zcela jiného.
Takovéto chybky by nedělali POI.CZ zrovna dobrou reklamu.
Přílohy
amapy.jpg
amapy.jpg (138.47 KiB) Zobrazeno 10383 krát
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

Příspěvekod MilanSu v 3.6.2007, 16:07

To Jirasek: Posli upozorneni spravci Turistickych znamek (pokorny) s opravenymi souradnicemi, chybka se nekdy vloudi
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
MilanSu
 
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 17:40
Bydliště: Sušice

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

Příspěvekod Jirásek v 3.6.2007, 16:47

Díky za tip, lámal jsem si hlavu :zamysl: , co to může být za kategorii. Jdu na to. :pc:
Taky mne to mohlo napadnout, když je to tam napsané - jsem to ale deb..... Já to prostě neviděl.

Stejně by mne zajímalo, které kategorie budou na AMAPY použity (využity). Zatím to tedy vypadá na radary a turistické známky. Co dál?
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

Příspěvekod rossini v 3.6.2007, 18:26

Tak jsem zpět z Prahy a můžu se vyjádřit. Dle domluvy si (stejně jako Telefonica 02) vezmou, "co budou chtít", já trval na radarech :usmev: (kvůli populárnosti) kategorie. Data si berou "online" od nás, takže oprava záznamu by se měla defacto ten den promítnout i na amapy.cz. Pokud tedy narazíte na chybu, je jasné, že chyba je u nás a "standardním" postupem ji opravíme. Ostatně body jsou s odkazem na nás, takže každému by mělo být jasné, že u nás si je nejen stáhne ale může požadovat i jejich opravu.
Jinak ad Jirásek a PČR (resp. orgán): Vůbec nemám obavy, že bychom nějakému orgánu leželi "v patě", protože MF DNES a ostatní nesrovnatelně populárnější média svého času uvedli celoplošnou mapu s radary v Praze. Mi neděláme nic jiného, jen to uvádíme elektronicky... NIC NELEGÁLNÍHO JSME NIKDY NEDĚLALI, NAOPAK VELMI AKTIVNĚ PŘISPÍVÁME K BEZPEČNOSTI NA KOMUNIKACÍCH V ČR!
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

Příspěvekod MilanSu v 3.6.2007, 20:12

No k bezpečnosti : ja furt cumim do navigace, uz se ani skoro nestiham koukat na :KO: vozovku
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
MilanSu
 
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 17:40
Bydliště: Sušice

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

Příspěvekod rossini v 3.6.2007, 20:22

To je bohužel "úchylka" POI adminů, kterou se doufám vyznačujeme hlavně my. Nicméně celý víkend jsem byl v Praze a jako "cizinec" nemít navigaci asi už zaplatím. Jde o to, že jakmile mi to houkne, dávám nohu z plynu resp. kontroluji rychlost, až potom displej. A pokud naši policisté umístili radary tam, kde jsou potřeba, efekt včasného upozornění pouze zajistí, že daným úsekem majitelé navigací "stoprocentně" projíždí dle zákona a předpisů. Nicméně rád bych se vrátil k tomu, k čemu jsem odpovídal v předchozím příspěvku: Zobrazovanáním radarů na amapy.cz rozhodně spíše přispíváme k bezpečnosti a průjezdu daných úseků v rámci pravidel silničního provozu, než že bychom takto porušovali zákon.
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

Příspěvekod Jirásek v 3.6.2007, 20:43

Souhlasím. Nedomnívám se, že se tu dělá něco nezákonného. Kontrola radary by měla být tam, kde je nějaké riziko, a upozornění na radar vlasně nepřímo donutí řidiče jet bezpečněji. Dokonce se nebojím nějakého "útoku" ze strany PČR, u té jsem se setkal zatím s maximálně korektním jednáním :palec: . Pouze moje zkušenost s Městskou policií je jaksi :KO: . U této složky mám bohužel občas pocit, že jim nejde ani tak o bezpečnost na silnici, jako pouze o uplatnění represe a naplnění pokladny.
No a cauza Milan - občas s tím mám také problémy. Drahá polovička hudruje, že už jezdím i nakupovat do Delvity s navigací, která nám kecá do "manželství" :haha:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

Příspěvekod MilanSu v 3.6.2007, 21:16

To Jirasek: jde oz vyk, ja kdyz jsem zacinal asi pred ctyrmi roky s pdvni navigaci na NB a vraceli jsme se z italie, malem to koncilo rozvodem. Vidis a cilenym skolenim uz manzelka jezdi taky s navigaci (pokud tedy nejde notoricky znamou cestu). Ony manzelky vlastne diky navigaci stratily vedouci ulohu v aute s rozlozenou mapou a holt jimm chvili trva nez to vstrebaji.
Sorry za OUT prispevek
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
MilanSu
 
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 17:40
Bydliště: Sušice

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

Příspěvekod freewall v 3.6.2007, 22:13

Jirásek píše:............Pouze moje zkušenost s Městskou policií je jaksi :KO: . U této složky mám bohužel občas pocit, že jim nejde ani tak o bezpečnost na silnici, jako pouze o uplatnění represe a naplnění pokladny.....


Domnivam se, ze uz je pryc doba pomalu maskovani nekde v prikopu s cilem, co nejvic naskubat, prestoze, ze PCR z toho nic nemela, protoze pokuty jdou do statniho rozpoctu, PCR uz to myslim vidi jinak a jak tu rikate, jde preci o bezpecnost a ja si myslim, ze vse co pripiva k bezpecnosti na silnicich je dobre.
Jinak je to u mestskych policii, kde pokuty jsou prijmem do pokladen obci
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

Příspěvekod Jirásek v 3.6.2007, 22:20

Jo jo.
Ale omlouvám se velice, částečně (hlavně) mojí vinou sklouzla diskuze jiným směrem, než je POI.CZ na AMAPY.CZ.
Libor :nastvany: mi dá, zcela oprávněně, za uši, že v tom dělám bor....
Kázeň musi byt.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

Příspěvekod Gumídek v 4.6.2007, 7:01

Pravda je,že u nás zásluhou navigace v autě zavládla totální pohoda.Moje polovička neumí číst v mapě,takže,když jsme jeli kde to neznám,museli jsme zastavovat,abych zkontroloval naši polohu.A pravda je,že semoje drahá s navigací nebojí jet nikam.Bez navigace jezdila jen do práce a z práce..... :janic: :janic:
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Další

Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron