Kategorie "CZ-Tisicovky" a Tisícovkáři

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Kategorie "CZ-Tisicovky" a Tisícovkáři

Příspěvekod pevas v 26.6.2007, 9:52

Ahoj Tisícovkáři.
Přepočítal jsem souřadnice našich tisícovek ze starých sovětských S42 souřadnic na dnešní použitelnější WGS84.
Mimochodem zdá se mi, že my Češi už jsme jediní, kteří tyto staré souřadnice velice rádi používají na svých mapách. I bratři Slováci už své turistické mapy přepočítali na WGS.
Ale zpět k těm tisícovkám a použitým zkratkám:
Vše je v souladu s "pravidly" tisícovkářů, ale pro jistotu to zde uvedu.
D - volně či omezeně přístupný
D1 - přes vrchol nebo v jeho blízkosti vede značená cesta
D2 - vrchol relativně dobře dostupný od značených cest
D3 - vrchol daleko od značených cest, často obtížně přístupný
N - nepřístupný
N1 - značená cesta vede přes vrcholovou plošinu ale nikoliv přes vrchol
N2 - vrchol je zcela mimo značené cesty

To snad na tomto místě stačí, více např. "Tisícovky Čech-Moravy-Slezska".
Zrovna jsem pročítal fórum o radarech, takže moje rada zní: Jezděte pomalu, ať vám zbydou nějaké penízky na benzín a vyrazte si za ně na pěkný výlet.
Čau
EDIT by ADMIN
pevas
 
Příspěvky: 6
Registrován: 23.5.2007, 10:54

Re: Kategorie "CZ-Tisicovky" a Tisícovkáři

Příspěvekod vytrvalec v 17.2.2008, 23:15

Děkuji, tohle jsem hledal a hned nahrál do mé 60 CSx. Ale jen pro sichr - nechci zaměňovat výlety po tisícovkách s geocachingem (pořád ještě mám více tisícovek než cachí). Hledat vrchol jen podle mapy a intuice je o moc lepší, než jen jít za šipkou. Někdy ale mapa selhává, ne každý kopec je špičatý. Každý, kdo se pokoušel jen podle mapy nalézt např. nejvyšší bod Břemene (HLV 144), nebo lezl po všech vrcholových skalkách na Sněžných věžičkách (HLV 231) či Dřevěné holi (HLV 111)a nemohl se rozhodnout, která je ta nejvyšší by asi GPS pro kontrolu z batohu rád vytáhl. Ještě jednou děkuji.
vytrvalec
 
Příspěvky: 1
Registrován: 12.3.2007, 9:45


Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků

cron