autorizace

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

autorizace

Příspěvekod stst2 v 10.4.2018, 22:49

K čemu je autorizace?
9.4.2018 18:54 byla upravena položka Čerpací stanice OMV a Avanti CZ, OMV-Ašská 2354.
Na webu OMV není uvedena, zato ji na svých stránkách nabízí Benzina.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

K tomu ještě přidám všeobecně dostupnou a rozšířenou informaci, že OMV od loňska prodává Benzině třetinu svých čerpaček, takže skoro určitě nepřichází do úvahy varianta, že by Benzina prodala a nevymazala a OMV koupila a nezapsala.

Jak jsem psal už předtím, tohle je úkol pro porovnávání databází. S nějakým ručním čmukáním tady nic nepořídíme.
Možná v případě našich benzínek by se hodilo porovnání mezi sebou. Ale musely by se porovnávat podle ulic (podle měst to samozřejmě nemá smysl) a ty v mnoha případech nejsou vyplněné.

Takže to je začarovaný kruh... :(
stst2
 
Příspěvky: 120
Registrován: 17.9.2016, 9:04

Re: autorizace

Příspěvekod Gumídek v 11.4.2018, 20:10

Já nemám problém s přesunutím. Jenže, když mi dáš vymazat, a já zautorizuji, tak zápis zmizí....Měl jsi OMV nechat na mně. Já je projedu bod po bodu....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: autorizace

Příspěvekod Gumídek v 11.4.2018, 20:11

Pro mne je jednodušší přesunout bod z kategorie do kategorie, než zadávat úplně nový....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: autorizace

Příspěvekod Gumídek v 11.4.2018, 20:19

A krom toho, zase se moc nespoléhej na webové stránky firem. Za ta léta jsem zjistil, že firmy tohle berou velmi laxně.....A podívej se na Seznam. Ašská 2354, Cheb, má Seznam stále vedenou jako OMV....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: autorizace

Příspěvekod Gumídek v 11.4.2018, 22:08

A ještě něco k Seznamu. Nás Seznámí nemá rád. Prý jsme jeho konkurenti. To nám sdělil, když jsme chtěli spolupracovat.
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: autorizace

Příspěvekod stst2 v 12.4.2018, 15:15

Gumajz píše:Jenže, když mi dáš vymazat, a já zautorizuji, tak zápis zmizí....

Netušil jsem, že takhle to funguje, ale v tom případě jsi měl autorizaci zamítnout. A nešlo by zřejmě jen o pouhé přesunutí, asi by se musely dohledat i další údaje (doba, telefon...)

Gumajz píše:Měl jsi OMV nechat na mně.

Tak tohle nějak nechápu. Když najdu chybný bod, tak mám dělat co?
Resp. v tomhle případě, když benzínka patří jiné firmě?

Gumajz píše:A krom toho, zase se moc nespoléhej na webové stránky firem.

:usmev: Musím. Já tu republiku fakt nemůžu objíždět bod po bodu... :usmev:

Gumajz píše:A podívej se na Seznam. Ašská 2354, Cheb, má Seznam stále vedenou jako OMV....

Adresu na Seznamu nikdy nehledám, ani na Firmy.CZ - to jsou komerční věci. Seznam pouze odkáže (většinou) na nějaké podřadné weby a Firmy zase čekají, že si tam podáš nabídku sám a sám si ji budeš adminovat. Jednou jsem si tam našel doktorku a protože nezvedala uvedený telefon, tak jsem se tam rozjel osobně. Po marném hledání po budově mi bylo řečeno, že dotyčná před třemi léty zemřela. Takže asi tak...
Hledám pouze na Mapy.CZ a na ty je spoleh. Používají národní rejstříky a hlavně: používají je rychle a aktuálně.
Zrovna Ašská 2354, Cheb je tam jasná Benzina. Také používám VDP RÚIAN a v případě Prahy i Geoportál.
Ale to je až druhý (ověřovací) krok. Nejdřív stáhnu (nebo si udělám) seznam čerpaček z OMV.CZ, pak stáhnu seznam čerpaček z POI, ty pak porovnávám a kde se liší, tam buď dopíšu (=dohledám na MAPY.CZ a OMV.CZ) a nebo vymažu.
Na tomhle místě bych chtěl upozornit na psaní kompletních adres (pokud mají Č.P. i Č.OR.).
Příklad z poslední doby: v Prostějově Plumlovská 456/32 není Plumlovská 456.

Gumajz píše:Nás Seznámí nemá rád. Prý jsme jeho konkurenti. To nám sdělil, když jsme chtěli spolupracovat.

To jste mu měli připomenout, že se chová jako Chaps - jestli si ještě pamatuješ zákulisí tohohle sporu... :usmev:
Já s ním naopak spolupracuji - a ani se ho neptám, jestli chce nebo ne. Má tam možnost "upozornit na chybu", tak ji sem tam využívám. A musím podotknout, že jsou sakra rychlí.
stst2
 
Příspěvky: 120
Registrován: 17.9.2016, 9:04

Re: autorizace

Příspěvekod Gumídek v 13.4.2018, 22:23

Mapy.cz jsou Seznamu....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: autorizace

Příspěvekod Gumídek v 13.4.2018, 22:25

A prosím, necituj každou moji odpověď. Je to zbytečné, když máme konverzaci jen my dva...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: autorizace

Příspěvekod Gumídek v 13.4.2018, 22:33

Já opravdu nemám chuť vše rozebírat. Už se to tu vše rozebíralo mockrát.
Spousta adres je staršího data, kdy třeba byla uvedená čísla, která už neplatí. Nehledě na to, že jsme POI dělali už v době, kdy i mapám Seznamu chyběly i ulice, či čísla domů...Takže můžeš narazit na bod, který nemusí mít vše ok. Děláme to holt ve svém volnu, a každý se nějak živíme. Takže je málo času. Z práce na poi.cz máme tak maximálně dobrý pocit, že děláme něco pro ostatní, ale i těch je čím dál tím míň....
Nehledě na to, že spousta kategorií vznikla v době, kdy se uveřejnění neschvalovalo, takže si každý nadělal kategorie, a pak se na ně vykašlal, a dnes se o ně stará pár skalních, kteří vydrželi. Ale těch kategorií je tolik, že relevanci už dnes udržujeme s vypětím všech sil...
Moje stěžejní práce byly a jsou radary. Ale v případě, že začnou měřit rychlost i uličními kamerami, tak i ty ve své podstatě asi ztratí smysl....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: autorizace

Příspěvekod stst2 v 13.4.2018, 22:35

Mapy patří Seznamu, ale jsou to dvě rozdílné party. Na Seznam.CZ a Firmy.CZ neseženeš aktuální adresu, kdežto na Mapy.CZ ano.

A citovat jsem musel, aby v tom množství bylo jasné na co vlastně reaguji.
stst2
 
Příspěvky: 120
Registrován: 17.9.2016, 9:04

Re: autorizace

Příspěvekod stst2 v 13.4.2018, 23:24

Je nemožné tě necitovat, když své názory posíláš na etapy a moje předchozí reakce ve vláknu zrovna teď nedává moc smysl.
Konverzaci sice vedeme jen my dva, ale třeba by se k tomu mohl vyjádřit i někdo jiný. A bude lepší a přesnější, pokud se vyjádří k jednotlivostem než k celku.
Píšeš o minulosti a o tom, co bylo. Ale tohle vlákno začalo tak, že jsem se pozastavil nad tím, že teď v současnosti někdo navrhnul změnu, někdo ji autorizoval a oba udělali chybu (já nevím co se změnilo v tom záznamu Benzina, Ašská). Nepozastavuji se nikdy nad chybnými záznamy postaršího data, od toho je aktualizace - najdu, porovnám, opravím.
A jestli "relevanci už dnes udržujeme s vypětím všech sil", tak se to dá změnit - ale o tom jsem psal jinde. Přestat to dělat postaru a přizpůsobit se novým podmínkám. Tenkrát možná "mapám Seznamu chyběly i ulice, či čísla domů", ale dneska máš StreetView, Panoramu, RÚIAN, leteckou mapu a bůhví co ještě, každá firmička má svůj web, takže důvod, proč dělat nebo tolerovat chyby, padá. Můžeme "optimalizovat pracovní postupy" a třeba to zvládneme i s těmi pár skalními.
Ty radary jsou tím, co mne sem vlastně přivedlo, díky ti za ně. A když beru, tak mi připadá fér, abych i něco dal. A mimoto práce s různými seznamy a databázemi mne docela baví, takže mi nevadí, když se někdo na svou kategorii vykašlal- já si s ní rád pohraju.
stst2
 
Příspěvky: 120
Registrován: 17.9.2016, 9:04

Re: autorizace

Příspěvekod Gumídek v 14.4.2018, 9:58

Tak v tom případě OK. Ale musím reagovat vždy stejně. Protože potřebuji vědět přesný názor doytčného. Někdy na nás mají uživatelé přehnané požadavky. Vítáme každého, kdo je ochoten pomoci. Není problém tě udělat přímo asistentem sporávce u některých kategoríí, aby jsi měl přímý přístup....Děkuji ti za reakci. A neber mou první reakci prosím osobně...
Přesně jsi napsal to, co si myslím i já....Vždy je potřeba, aby se dotyřný projevil. Udělal jsi mi fakt radost !!!
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: autorizace

Příspěvekod Gumídek v 14.4.2018, 10:55

Jinak k tomu, že přidávám po jednotlivých poznatcích. To není, že bych to tak chtěl. Ale nefunguje mi úprava příspěvků, lze jen příspěvek smazat. Už jsem psal Henrymu...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: autorizace

Příspěvekod Gumídek v 14.4.2018, 14:55

Tak už mi úprava příspěvků funguje...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron