Ochrana osobních dat GDPR - úpravy POI

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Ochrana osobních dat GDPR - úpravy POI

Příspěvekod Gumídek v 18.4.2018, 11:19

Asi jste si všimli, že z názvů jednotlivých bodů mizí jména. Musíme to udělat, protože vzhledem k nařízení EU s názvem GDPR (General Data Protection Regulation) nesmí název vést k identifikaci fyzické osoby. Proto mizí jména z názvů bodů....
Pokud mi někdo chce sdělit, že si máme vyžádat souhlas od firmy, tak to opravdu není v našich silách.
Jsou k tomu tyto důvody :
1) Jelikož fungujeme zdarma, a ani my nejsme za svou práci nijak honorováni, nemůžeme přijmout zaměstnance, který by se o to staral.
2) A z bodu jedna vyplývá, že my sami nejsme schopni zkontaktovat několik tisíc firem a každou požádat o souhlas. Poté tyto souhlasy archivovat, a případně jednat s úřady kvůli ochraně osobních dat....
Chápeme, že v té chvíli se některé body stávají nepoužitelnými. Ale nic s tím nenaděláme....Je to jen další hřebíček do rakvičky jakéhokoliv podnikání v této republice...A to i nevýdělečného, či zájmové tvorby, jako je třeba tento server POI.
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Ochrana osobních dat GDPR - úpravy POI

Příspěvekod Tonny v 17.12.2018, 11:41

Celý svět se obrací směrem, který nechápu.
Zlobivému děcku nesmím plácnout na zadek, cokoli, co by byť jen okrajově mohlo zavánět sexem je sexixmus, oslovit kohokoli je vstupování do soukromí, když zloděj něco ukradne a je přistižen, tak je můžu požádat, aby setrval do příjezdu policie, ale zadržet je nesmím, pač omezování osobní svobody - atd.
Jen perlička, je to pár let, co mi v předchozí firmě vyhrožoval šef, že mi šáhne na plat, když nebudu nosit jmenovku.
Dnes jinde a jiný šef: jmenovku mít nesmíš a když tak pouze s křestním jménem.
Ke kamerám v autě:
Když natočím arogantního blba, který předjíždí na plné čáře a nerozmažu mu SPZ, a dám to na internet, tak na 99 procent budu popotahovaný já pro porušení jakéhosi pofiderního zákona o ochraně soukromí.
Dotyčný blb je v pohodě i když ze zákona by měl být potrestán on a orgány činné v trestním řízení by měly reagovat víceméně sami.
K tematu:
Nebral bych to tak striktně, silně pochybuji, že by kterákoli firma zažalovala kohokoli, že bude její sídlo někde uvedeno.
Viz seznam mapy a spousta jiných. Jsem přesvědčen, že data, která se dají považovat za "veřejně dostupná" /všechno je dohledatelné na netu a tedy veřejně dostupné/ tento zákon neporušují.
Pravda je, že zákony a velký bratr plní čím dál víc represivní funkci a "svoboda" v tom širokém slova smyslu jde do kytek.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Ochrana osobních dat GDPR - úpravy POI

Příspěvekod Gumídek v 18.12.2018, 14:22

Tonny, k tomu není co dodat, máš naprostou pravdu.....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron