Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Gumídek v 1.7.2011, 17:21

V tom případě si i já sypu popel na hlavu, protože jsem se do státních institucí nepodíval..... 8-) :zed:
V tomto případě opravdu nelze kategorii povolit, protože v kategorii státní instituce jsou ministerstva uvedeny relevantně a aktuálně...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod mila-p v 1.7.2011, 18:24

To je OK, mně taky pokaždé nenapadne, do které kategorie se podívat (to množství se nedá uhlídat) - jen jsem se ozval, aby nedošlo zbytečně k duplicitě :mrk:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
 
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 23:05
Bydliště: Praha 8

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod jzeman4 v 4.7.2011, 10:34

Gumajz napsal 3.7.2011 23:29:56 - Typické : V 17 hod dnes zaregistrován, a o něco více než za hodinu tvoří kategorii, aniž by si něco pročetl, zjistil atd...Už mám pocit, že si sem někdo chodí dělat srandu...Vytvoří kategorii, a myslí, že ostatní budou o zlomkrk zadávat, a on bude jen autorizovat...Ale takhle to panáčku nefunguje....A neděláš kategorii pro Jihlavu, ale pro celou ČR.....
To je jedno z prohlášení k zamítnutí navrhované skupiny BZ pizza-CZ. Pan vševěd gumajz si myslí, že když on je na fóru přihlášen delší dobu, tak ostatní nově přihlášení jsou tupci. Navigacím se věnuji hezkou řádku let a hodně fór jsem si jsem so pročetl a POI stránky navštěviji a využívám již několik let. Samozřejmě jsem si „Vaše“ fórum prošel a příspěvky k BZ pizzy jsem si zfiltroval a pročetl. Vím, že byla zrušena. Oblast pizz je zastrčena pod BZ jako jídelny, restaurace apod. Domníval jsem se, že toto služba mohla být podobně jako u bratrů Slováků „vypíchnutá“, ale Váš arogantní až pohrdavý přístup o rozšíření oblasti BZ mě od podobných aktivit vyléčil. Mimochodem jsem se nedočetl srozumitelný návod, jak do kategorie POI vkládat. Zkoušel jsem to několikrát a vždy to po vypsání všech údajů oznámilo chybu. Domníval jsem se, že tedy musím počkat až na schválení skupiny a pak po té můžu vkládat jednotlivé body zájmu. Samozřejmě vím, že kategorie se netvoří jen pro jedno město, ale proto je do stránek POI vložena snad možnost zadání vlastních POI z celé republiky. Nemůžu a ani neznám pizzerie v republice. Tolik na vysvětlenou panu „sebe vědnému“.
jzeman4
 
Příspěvky: 2
Registrován: 3.7.2011, 17:17

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Gumídek v 4.7.2011, 15:27

A víš, že jsi částečně potvrdil to, co jsem napsal ?? Nejdou ti vkládat body, ale aby jsi se zeptal, jak na to, nebo s námi komunikoval, to ne...Až ve chvíli, kdy se kategorie zamítla, tak senajednou ozveš. Na co myslíš, že jsou při schvalování připomínky ??? Na to, aby jsi si je přečetl a na ně reagoval...Návod na vkládání bodů je napsán srozumitelně, ale pokud ho nechápu, tak se zeptám. Já sám ti rád odpovím, a nebyl bys ani první, ani poslední, komu s něčím poradím, takže s tou arogancí to asi nebude tak husté, viď ?? Ale když jsi se nezeptal, tak se nediv, že byla kategorie zamítnuta, když v ní nebyl ani jeden záznam. Holt jsem tě strčil do jednoho pytle s těmi, kdo nepřemýšlejí a konají. Za to se ti sice omlouvám, ale vzhledem k tomu, že jsi se nezeptal, tak se nediv..
Jinak je vidět, že nečteš a to, jak jsi si filtroval svědčí to, že tvrdíš, že pizzerie jsou zastrčeny v restauracích stejně jako jídelny. Ale to není pravda. Restaurace a jídelny jsou dvě různé kategorie. Pizzerie, které jsou jako restaurace (kde si sedneš a najíš se atd) jsou v restauracích. Už jen kvůli tomu, že podniky se často mění, a to, co je dnes pizzerie, je zítra hospoda a naopak. Ale to je jedno, Pak by také bylo nebezpečí, že zde bude spousta kategorií, které nikdo nebude spravovat, a stejně se o ně bude starat pár jedinců, jako teď. Ty další, které jsou jako rychlé občerstvení-fast food jsou ve fast foodech. Jestli je někde ještě z minulosti zadaná jako starý záznamy, tak se podívej, kolik mají restaurace bodů...
A jestliže jak říkáš, jsi dlouholetým návštěvníkem POI, proč jsi se nezaregistroval jž před tím dávným časem ??? A proč jsi se již dávno nezapojil, je zde spousta kategorií, které by potřebovali správce.. Obávám se, že jsou to vše jen řeči, a přišel jsi se pohádat....Na to nebudu reagovat. Ani na to, jestli někdo je, nebo není arogantní...Měl jsi reagovat přímo v připomínkách při schvalování kategorie....A jestliže máš pocit, že budeš zadávat jen podniky ze svého okolí, tak se pleteš, takto to nefunguje..A to, že ti ostatní budou o zlomkrk dodávat ostatní body, to také nefunguje, o tom už se spoust nováčků přesvědčila... Tvoříme poi celé republiky. Nevím vše, ale myslím, že zde patřím k lidem, kteří vědí o čem mluví, a také ví, co dělají. A z mé zkušenosti(a nejen mé) bych ti chtěl říci, že těch, kteří měli plná ústa řečí, jsem zde zažil mraky. Ale když přišlo na věc, tak se starali o kategorii pár týdnů a pak potichu vysublimovali...A dnes se o ty opuštěné kategorie staráme my...Jirásek, míla, Henry, já, Vrána.....Protože dělat správce je běh na velmi dlouhou trať a ne na týden, ani na měsíc....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Gumídek v 4.7.2011, 15:29

A ještě by ti mělo dojít, že na zamítnutí kategorie jsou potřeba nejméně tři. Takže nejen já sám...A jestliže jsem tam něco napsal, a ostatní mne neopravili, tak by jsi měl přemýšlet o tom, že asi s mým názorem souhlasili....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod jzeman4 v 4.7.2011, 17:11

V ledčems s Tebou taky souhlasím, ale v jednom ne. Pokud bych se měl zaregistrovat v každé stránkce, která se mi líbí, nebo v které získávám jakousi část informací , tak by to nebylo asi to pravé ořechové. Navíc registrace ještě neznamená přínos do fóra. Věř mi, že se v navigačním prostředí pohybuji hodně dlouho a toto fórum jsem skutečně využíval nejen pro sebe, ale pro okruh svých známých při doplňování POI. Hodně krát jsem chválil Vaši záslužnou činnost a mohu říci, že jsem Vás chválil a upozorňoval na Vaše stránky tam, kde se vedla řeč a diskuze na téma navigace. Ale nyní k věci. Ve Vašem návodu, který je vyvěšen hned na první stránce Tvorba-Návod jak.... je popis a důvod k čemu stránky byly zřízeny a jak má vypadat postup doplnění či zřízení nové BZ. Z tohoto návodu jsem usoudil, že snahou je vytvořit širokou škálu BZ, ale omezení zde nejsou popsána. Pizzerky jsem samozřejmě viděl i v BZ rychlé občerstvení-fast food. Proto se mi to zdálo spolu s restauracemi rozprášené do více okruhů a tak jsem usoudil, že by bylo možná vhodně to selektovat jako u východních sousedů. Chybně jsem se domníval, že princip POI a jejich doplňování do BZ je stavěn na vlastní aktivitě provozovatelů činností. Nenapadlo mě, že to řeší pouze skupina několika věci oddaných nadšenců. Neprošlo to, já se věšet nebudu a ta má negativní reakce vyšla jen z toho, jak jsi mě dokázal hned odsoudit a zaškatulkovat do: ani nevím raději kam. ::prav:: Ve své podstatě, kdybych to udělal jak jsem chtěl hned na poprvé, když jsem nenašel kategorii Pizza CZ, a vložil POI pizzky mého kluka do fast-foodu, mohl jsem Vám i sobě ušetřic toto plácání. Tak se nezlobte a Vaší záslužné práci zdar.
jzeman4
 
Příspěvky: 2
Registrován: 3.7.2011, 17:17

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Gumídek v 5.7.2011, 21:04

V klidu, já jsem na to zvyklý :mrk: . Bohužel, největší problémy jsou zde s čerstvě zaregistrovanými, a ty jsi bohužel vletěl mezi ně...Je mi to líto, ale už se stalo...
Také jsem byl velký optimista, když jsem zde začínal :pc: , a myslel jsem si, že ostatní uživatelé budou přidávat a opravovat chyby, a pak to bude super. Jenže dnes je to tak, že to, co nevykorespondujeme, nevytelefonujeme a neověříme sami, to skoro nemáme. Optimista jsem, jen se na ty ostatní už tolik nespoléhám..Těch, co přidávají je opravdu pár, ale zaplaťpánbu za ně :palec: ...Dnes jsme rádi, že se nám daří postupně dávat kategorie do formátu, který je potřebný, aby web měl nějakou úroveň a kvalitu. Při tom také posloucháme někdy dost nelichotivé řeči od správců, od kterých chceme, aby udělali změny v kategoriích..
A teď se vrátím k tomu, jak píšu na začátku, že jsem zvyklý. Mám na starosti radary. Skoro na denním pořádku je to, že někdo zadá evidentní blbost. Já mu nezautorizuji záznam, protože ověřím, že se jedná o nesmysl. Buď to tam znám, nebo tam při práci zajedu. nebo to ověřím jinými zdroji atd atd.....Odpověď od zadavatele bývá taková, že web by se červenal. Sprosté výrazy atd atd...Takže už mne toho moc nepřekvapí....A bohužel jsou většinou od těch nezaregistrovaných...Anebo je u nich druhý extrém, že nekomunikují....No nic, díky za uznání...A body přidávej, zadávej atd...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod vrána v 8.7.2011, 17:23

Mně naštěstí zatím nenadávají, zato ale obvykle neodpovídají. Mám už ověřené nadšence, po kterých bych to snad ani nemusel kontrolovat (leč ze známých důvodů - Henryyyyyyyyyyyy!!!! 8-) 8-) , udělej s tím už něco!! 8-) 8-) - to raději stále dělám a to i po sobě...). Jenže pak jsou takoví ti jednorázovci, kteří to zadají bez registrace nebo si udělají nějakou jednorázovku a pak už se nepřihlásí... A to je potom těžké. Zkouším to pak dohledávat přes internet, ale je to často zbytečné a ještě to sežere spoustu času. :zed:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Henry v 9.7.2011, 19:58

Jéjej - vy ste mi to nepřipomněli! Může to zadávání nového bodu být takto? Vyhledává to už při psaní adresy a bere ohled na obě pole - adresa i město. Pokud změníte souřadnice v polích, tak se to nyní projeví i v mapě.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod freewall v 27.7.2011, 13:06

On už někdo má kategorii "Tipsport"?

Chtěl jsem ji založit, ale hází mi to hlášku, že již existuje. Protože ji nevidím, tak je zžejmě soukromá, že?
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Henry v 27.7.2011, 23:57

Přesně tak, ale vše se dá zařídit, takže kategorii jsem ti už udělal.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod freewall v 28.7.2011, 7:05

Děkuji :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod mila-p v 10.3.2012, 1:49

Dovolil jsem si "spáchat" jakýsi aktualizovaný návod v pdf na přidávání BZ sem na POI a přizpůsobený současným požadavkům na formát BZ. Když vás napadne něco doplnit či opravit, rád předělám :mrk:

Edit Jirásek: Návod přesunut do prvního příspěvku tohoto vlákna (na začátek). A Mílovy tímto děkuji. :?:
Naposledy upravil mila-p dne 10.3.2012, 10:00, celkově upraveno 1
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
 
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 23:05
Bydliště: Praha 8

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod freewall v 10.3.2012, 7:16

Dobrá práce, snad jen..... píšeš "..... číslo orientační /pokud je k dispozici/....

Já se domnívám, že orientační číslo je většinou k dispozici, ve větších obcích nebo městech kde jsou ulice, tak hledáš místo právě podle orientačních čísel - na jedné straně sudá čísla na druhé straně lichá..... a pokud kráčíš (bez navi) ulicí, tak hledáš adresu podle orientačního čísla a určitě ne podle popisného, která jsou rozházena cik cak a zřejmě jsou přidělována podle data stavby domu. Je pravdou, že dnes už se hojně uvádí obě čísla, ale většina lidí bude znát svá orientační čísla, popisná málokdo..... takže to "pokud je k dispozici" by spíš patřilo k číslu popisnému
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Gumídek v 10.3.2012, 8:20

Přesně tak.....Jen v menších obcích, či městečkách jsou jen červená čísla, a jak píše freewall ty jsou přidělovány podle data stavby domu...Respektive doby kolaudace domu..Až po ní můžete požádat o číslo....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

PředchozíDalší

Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron