Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod Henry v 6.1.2010, 23:57

ok
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod Marcus v 7.1.2010, 15:58

Lze vytvořit novou kategorii tím způsobem, že vezmu stávající a vyfiltruju z ní zúžený výběr POI?

Příklad: tenhle týden jsem dost zásadně zaktualizoval čerpačky Benzina - doplnil tel. čísla, adresy, otvírací doby, zda nabízejí palivo Verva Diesel atd. (vše do patřičných políček), převážně u stanic Benzina PLUS, někde i u menších benzinek. Mám diesela s TDCi motorem, beru jen u Benziny a sice aditivovanou naftu Verva (takových lidí je, zjistil jsem, poměrně dost). A tudíž bych rád měl vlastní kategorii

Zkoušel jsem uložit si kategorii do počítače (download) jako KML a před tím jsem ji odfiltroval tak, že jsem do políčka hledat dal slovo verva. Ale při ukládání to uloží celou kategorii, ne pouze odfiltrovaný výsledek.

Jezdím docela často s navigací (iGO 8.3.2), mám ji nainstalovanou v PDA mobilu HTC Touch HD, kde je i mobil. Možnost během jízdy dohledat benzinky na trase a přímo je obvolat (např. zjistit rozdíly v cenách PHM) z políčka vyhledaného POI (je tam tlačítko Volat, tel. číslo se bere z informace o POI) je naprosto super. Ale když chci dohledat jen benziny, kde mají Vervu, tak to nejde (informace Verva je v poznámce, a tam už iGO neumí hledat, hledá pouze v názvu POI).

Čili proto bych rád měl možnost uložit si jen vyfiltrovaný výcuc z již existující kategorie a pokud to nejde, tak udělat kategorii novou z výběru již stávající kategorie.

Poradíte někdo?
Marcus
 
Příspěvky: 5
Registrován: 2.7.2009, 16:05

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod Docent v 7.1.2010, 18:16

Možnost během jízdy dohledat benzinky na trase a přímo je obvolat (např. zjistit rozdíly v cenách PHM)

Kristovanoho :shock3: . Viděl a slyšel už jsem leccos, ale obvolávat benzínky kvůli ušetření pár šušňáků... :koul: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod eidz v 7.1.2010, 20:48

Pokud můžeš pro svou navigaci použít/zkonvertovat gpx formát, tak bych použil wpt od path http://www.path.cz/forum/viewtopic.php?f=20&t=27#p34. Zdrojový soubor je potřeba mít ve formátu gpx pro Garmin. Naimportuješ to do XLS-aplikace WPT, tam si to vyfiltruješ, smažeš a exportuješ do gpx formátu.
Ale je to zbytečně komplikované, určitě bude existovat něco i pro formát iGO, jen to chce hledat.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Radoš v 22.9.2010, 15:01

Jsem zkoušel všechno možné a nevím si rady. Dělám si vlastné kategorii, a při vkládání GPS souřadnic se mi nedaří. Vložím vše, název, telefon a když souřadnice, tak třeba chci 49°55'51.923"N, 17°54'1.345"E toto místo, a když zadám do kolonek 49.5551923 a 17.541345, tak mi to najde úplně jinde, než to je. nenašel jsem nikde řešení problému. Poradíte někdo? Děkuji
Naposledy upravil Radoš dne 22.9.2010, 19:27, celkově upraveno 1
Radoš
 
Příspěvky: 3
Registrován: 11.7.2008, 16:55

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod freewall v 22.9.2010, 15:05

Souřadnice v tomhle formátu (tzn. z "mapy.cz") se vkládají jen do prvního "chlívku" souřadnic (veškeré údaje - délka i šířka)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod freewall v 22.9.2010, 15:08

Screen

screen.jpg
screen.jpg (18.58 KiB) Zobrazeno 14335 krát
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Radoš v 22.9.2010, 19:29

Funguje!! Síla, mockrát děkuji. :palce:
Radoš
 
Příspěvky: 3
Registrován: 11.7.2008, 16:55

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod freewall v 22.9.2010, 20:54

OK, nemáš za co :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod vid02 v 30.9.2010, 8:02

Některé kategorie mají velmi pozoruhodné popisy POI, např.:
Akce: Restauraci najdete na silničním tahu Kyjov-Hodonín. K jídlu nabízí české speciality, lze se v ní zdarma připojit na wi-fi. Kromě vlastního piva točí také například Krušovice (fuj!)

Autor si patrně popletl navigaci s Wikipedií (a ani tam se nezadávají subjektivní dojmy). A docela by mne zajímalo, do které navigace se takhle dlouhý popis nechá nacpat...
vid02
 
Příspěvky: 120
Registrován: 10.4.2010, 0:42

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Jirásek v 1.10.2010, 17:23

A nejedná se náhodou o placený zápis? Potom tam je to, co si zadavatel přeje.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Gumídek v 1.10.2010, 17:35

Teda, co se ti nelíbí napíšeš, ale který je to zápis, to nenapíšeš.....Problém je, že i někteří zadavatelé se snaží do poznámky nacpat vše, co jde. Minule jsem jednomu vysvětloval, že když to není placený zápis, tak mu popis jeho restaurace v deseti věcech nezadám. Poznámka je poznámka a ne román. Mně se litanie u placených zápisů také nelíbí, protože jsou k ničemu, a navigace to stejně nezobrazí, ale zadavatelé placených zápisů to tak chtějí....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod vid02 v 4.10.2010, 7:48

Je to z CZ-minipivovary, o placeném zápisu tam nic nevidím a nejspíš to bude opáleno z nějakého pivního webu. Jsou tam i ceny čepovaného piva, už vidím, jak správce aspoň 1x ročně všechno kontroluje a opravuje.

Tohle podle mne patří do cestovního průvodce, a ne do POI (navíc tu délku podle mne opravdu žádná navi nezvádne):
Co točí: Zlatá labuť (11°-14°), také 26°, Zvíkovský rarášek (11°), také malinový Ceny: 0,5 l/35 Kč, Extra speciál Královská Zlatá labuť 26° - 0,1 l/40 Kč Otevírací doba: denně 11-23 hodin Akce: V pivovaru je možné přenocovat ve stylově zařízených pokojích, k dispozici jsou tenisový i volejbalový kurt. Dvoulůžkový pokoj v sezoně vyjde na 1 200 korun za noc. Lákavý je zejména výlet na nedaleký hrad Zvíkov nebo k Orlické přehradě. Ze Zvíkovského Podhradí vedou turistické i cyklistické stezky.
vid02
 
Příspěvky: 120
Registrován: 10.4.2010, 0:42

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Gumídek v 4.10.2010, 8:04

Tak jsem se na minipivovary podíval, a jsem v šoku. Tohle je skoro u každého záznamu. Nejsou to placené záznamy. Jsou to normální záznamy zadávané správcem kategorie shrk..A v kategorii pivovary je to to samé......No comment, na to fakt nemám co říct...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Bombis v 4.10.2010, 8:16

Mini pivovary jsou moje oblíbená kategorie a za ty info jsem tam docela rád.
Jsou navi co to zvládaj. Třeba g oregon, dakota a možná i další.
Jako POI dostanu do garmina celkem romány i s obrázky (vlastně jenom s jednim).
Jak jsou na tom autonavi, ale nevim.
Bombis
 
Příspěvky: 6
Registrován: 15.10.2009, 11:43
Bydliště: Žďár okr.PJ

PředchozíDalší

Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron