info rychlost

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

info rychlost

Příspěvekod konf14 v 7.11.2020, 23:24

Na dálku (přes Street View a Panoramu) jsem otestoval všech 1993 záznamů a nedohledal 137 z nich. A tím nemyslím jen v tom konkrétním místě podle uvedených souřadnic, ale prohlížel jsem okolí stovky metrů daleko vlevo vpravo.
Protože jsem to dělal za pomoci Excelu (a z něj také vytvářím pro sebe GPX soubory), tak tím pádem už mi na zdejší databázi nezbývá čas (i tak ta kontrola trvala týdny).
Pokud ji někdo používá, tak přikládám seznam a může si ji opravit.
Přílohy
info rychlost-nenalezené.pdf
(775.95 KiB) 726 krát
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: info rychlost

Příspěvekod konf14 v 8.11.2020, 14:03

Přikládám tabulku odchylek zde zadaných bodů od přesné polohy. On totiž Google v roce 2019 mohutně aktualizoval Street View, takže se na to dá vcelku spolehnout.
A ty odchylky nejsou dané jenom tím, že se info-cedule během času přestěhovaly, ale už od začátku byly zadané špatně a za 10 let(!) to nikomu nevadilo.
Třeba uvedu jeden příklad: Měnín, směr Telnice. Zdejší záznam je z 1.10.2010 a na Street View ze září 2011 je jinde, a to stále na stejném místě jako v dubnu 2019. Odchylka 478 metrů.
Přílohy
info rychlost-vzdálenost bodů.pdf
(1.11 MiB) 903 krát
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: info rychlost

Příspěvekod konf14 v 10.11.2020, 11:05

Pokud se někdo ujme oprav, může zadat i 267 nových bodů. Mnohdy totiž stačilo se při kontrole "podívat" na opačný konec obce a nebo třeba na vedlejší vesnici.

Mapa ve velkém formátu na ULOZ.TO, protože sem se přípona HTML nedá nahrát.
https://uloz.to/file/bZMrZdW4K3gq/info- ... -mapa-html
Přílohy
!info rychlost-nezapsané.pdf
(791.25 KiB) 787 krát
info rychlost - mapa.jpg
info rychlost - mapa.jpg (301.29 KiB) Zobrazeno 5714 krát
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: info rychlost

Příspěvekod Gumídek v 11.11.2020, 16:27

Pokud vím, ty jsi říkal, že je chceš opravovat. Dostal jsi plný přístup, a já jsem ti do té kategorie přestal zasahovat. jen když jsem někde našel něco, co chybělo, tak jsem přidal...Ale to bylo vše...Já už při vzniku byl proti téhle kategorii, protože je k ničemu...Ale určití lidé si zde postavili hlavu, a chtěli, aby byla. A ze začátku do této kategorie mělo přístup více lidí...Proto vypadá tak, jak vypadá...
Pokud někdo má zájem, ať se o ní stará...
Ty, které ti to nenašlo, tak smažu. Podle tvého seznamu...Může se jednat o cedule sundané. Města s nimi rády manipulují...
Smazáno.
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: info rychlost

Příspěvekod konf14 v 11.11.2020, 20:42

Taky že jsem je opravoval - a několik let. Ale první moment, kdy jsem zaváhal, jestli to má cenu, byl 3.12.2019, kdy ses svévolně rozhodl, že u pražských čtvrtí vymažeš čísla. Já to předtím bral od nejstarších, kdy bylo jasné, že když záznam z roku 2010 nenajdu na Street View nebo Panoramě z roku 2018 v celé ulici, tak už tam doopravdy nikde není.
Takže najednou tu byly desítky záznamů u kterých nebylo jasné, kdy byly zadány do databáze (všechny měli stejné datum). A to potřebuji, abych dohledal, jestli z toho zadaného místa měřič zmizel a nebo jen byl blbě zadán. Čili předtím jsem jen kontroloval prostor, protože čas byl zadán, poté jsem už musel kontrolovat "časoprostor" - další (a zbytečná) práce navíc.
Aspoň kdyby sis dal tu práci a ten bod zkontroloval kompletně. Takhle se pouze "změnily" body, které třeba už vůbec neexistovaly...
Ale i přesto jsem tu Prahu dál kontroloval - ze 175 "Prah" zůstalo nepřekontrolováno pouze 32.

Další moment přišel před pár měsíci, kdy jsi změnil záznam, který jsem zadal týden předem a to způsobem, kdy všechny hodnoty zůstaly stejné, pouze se změnil údaj o době zadání - nechápal jsem to...
Tak jsem se definitivně rozhodl, že si pořídím svou vlastní databázi, do které mi nikdo nebude zasahovat. Toť vše...
A protože (na rozdíl od tebe) tuhle databázi považuji za užitečnou (od chvíle, kdy to přede mnou nějaký vyplašený blbec zašlápl, poněvadž se před ním rozsvítila "vysoká" rychlost), tak ten seznam budu dál využívat a rozšiřovat - tedy ten svůj.
Když to tak počítám, tyhle body si poslední půlrok stáhlo asi 350 lidí (a nebo taky 2 lidi každý den jednou). Tak pokud si ti dotyční přidají další body, které jim naservíruji až pod nos, můžu sem ta data dodávat dál.
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: info rychlost

Příspěvekod Gumídek v 13.11.2020, 21:15

To se dalo čekat, že ?? Že zase na mne svedeš úplně vše....S tebou se nemá smysl vůbec bavit. Je mi moc líto, že jsem ti kdy důvěřoval, že chceš zde něco dělat. Chceš stále jenom někoho obviňovat, jak dělá vše blbě, a že ty to děláš lépe. Tímto naše diskuze končí...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: info rychlost

Příspěvekod konf14 v 14.11.2020, 21:08

My dva si nemůžeme přijít na jméno minimálně už dva roky - ne-li déle.
Dělat jsem tady chtěl, a taky dělal. Jen tvoje názory a zásahy mne od toho odradily.
Proč namísto kontroly mne nekontroluješ raději sám sebe?
Dneska jsi nějak aktualizoval úsekové radary v Brandýse, ale s přesností typu "někde tam v té ulici to je".

Kostelecká č.1, do centra (odchylka = 1,0 m)
Kostelecká č.2, do centra (odchylka = 54,4 m)
Kostelecká č.1, z centra (odchylka = 8,7 m)
Kostelecká č.2, z centra (odchylka = 54,0 m)

Královická č.1, do centra (odchylka = 33,5 m)
Královická č.2, do centra (odchylka = 10,0 m)
Královická č.1, z centra (odchylka = 29,9 m)
Královická č.2, z centra (odchylka = 62,2 m)

A zase to vypadá, že "chci stále jenom někoho obviňovat, jak dělá vše blbě, a že já to dělám lépe"...
:palce:
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: info rychlost

Příspěvekod Gumídek v 17.11.2020, 9:30

Poslechni, Jak mám asi zaměřit radary, když o nich vím jen, že tam jsou ?? Nikdo není schopen mi dát přesné souřadnice. Tak použiji informace, které lze dohledat. Já tam osobně jezdit nebudu. Ty mi pohonné hmoty nezaplatíš, a ze svého je platit už nebudu. Dělal jsem tohle dost dlouho, a nemělo to žádný smysl. Jen se do mne naváží lidi jako ty...
Jsi uživatel tohoto webu, pokud zjistíš chybu, není problém zadat opravu. Ty sám trváš na tom, aby uživatelé zadávali nové body, nebo opravovali staré, které nemají přesné zadání. A pak se sám takto nechováš. Předvedl jsi to úplně ukázkově. Neuvedeš přesné zaměření, ale pouze odchylku...
Ty jenom strašně rád hledáš chyby na ostatních. Místo zadání opravy je totiž lepší neustále někoho kritizovat. A nejlépe mně. A tohle děláš od začátku, co tu jsi. Takže přestaň lhát !! Nikdy jsi nechtěl zadávat opravy. Ty jsi vždy chtěl být správcem kategorií. A hlavně správcem kategorií radary.....A po nějaké době ti došlo, že s tímto stylem jednání se ti to nepovede. Takže od té chvíle kopeš kolem sebe jako magor !!
Ještě chvíli pokračuj. Už tě máme dost. Nejenom já... Dostaneš BAN, a můžeš si jít dělat kategorie jinam, nebo si udělej svůj web....Už jsme zde pár podobných týpků měli, a kde je jim dnes konec...
A můžeš nám pak předvést, jak to budeš dělat lépe, platit si web, starat se o provoz, hlídat funkčnost webu atd atd atd....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: info rychlost

Příspěvekod konf14 v 17.11.2020, 20:24

Hezky ses rozpovídal. Ale tím pouze dokázal, že nejsi schopen ani takové jednoduché věci jako je přesné zaměření souřadnic.
Snad si nemyslíš, že já si to jezdím prohlížet autem??
Poradím ti jak na to...
Vedle záznamu je taková ikonka zeměkoule. Tu zmáčkneš, objeví se mapa, pak dáš pohled z letadla, přiblížíš zobrazení a najednou vidíš kde jsou čáry a kam jsi píchnul ten bod ty. Jak jednoduché milý Wotsne...
A ty chceš někoho kontrolovat - komické...
ortofoto.jpg
ortofoto.jpg (64.53 KiB) Zobrazeno 5583 krát

A lhát přestaň ty, Jsem tu od roku 2014, oprav či zadal nahlásil stovky, možná i tisíce, a naše konflikty začaly až v létě 2018, kdy jsem se dozvěděl, že sice tady můžu dělat jak barevnej, ale nesmím chtít požadovat nějaké změny - všechno tady musí zůstat při starém, s ničím se nesmí hnout ani o milimetr...
A důkaz toho jak moc lžeš (že místo zadávání oprav raději kritizuji) je zde.
dik.jpg
dik.jpg (11.77 KiB) Zobrazeno 5583 krát
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: info rychlost

Příspěvekod Gumídek v 18.11.2020, 17:59

A opět demagogie. Mám zaměřovat body, které ještě nejsou vidět na žádné mapě. Prostě demagogie nejvyššího kalibru. Prostě vul zůstane volem. Vždyť se shazuj dál. Nikdo ti mikdy neupíral, žes udělal hodně práce. Jen tu svou práci shazuješ svým chováním... Toť vše. Jsi už k smíchu....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: info rychlost

Příspěvekod Gumídek v 18.11.2020, 18:13

Tak, od této chvíle přestávám reagovat na tvé nesmysly. A postav se třeba na hlavu... sbohem
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: info rychlost

Příspěvekod konf14 v 19.11.2020, 11:12

Situace je vážnější než jsem se domníval. Jsi slepý a nebo nevidíš? To fakt nevidíš ty čáry na fotce? Tak je pro jistotu zvýrazním.
Je to bod 17229 ([MUR50] Brandýs nad Labem; Kostelecká č.2, z centra), který jsi zadával 11.11.2020 16:06.
A ty čáry tam na mapě vidět JSOU!
Takže demagogie nejvyššího kalibru a v tvém případě bych byl opatrný v používání výroku "vůl zůstane volem". Není tak úplně jasné, koho jsi tím mínil a lidi, co tě neznají, by si to mohli vykládal jako tvou sebekritiku.
ortofoto2.jpg
ortofoto2.jpg (106.17 KiB) Zobrazeno 5536 krát

A čáry jsou vidět také u nejnovějšího přídavku z předvčerejška (Mělník-Skuhrov). Jak na leteckých mapách Google a Seznam, tak i na StreetView ze září 2018. Bůh ví podle čeho jsi to do mapy plácnul.
Ty nejsi k smíchu, ale pláči...
-------------------------------------------------
Takže až se zase budeš nudit a budeš chtít někoho kontrolovat, začni u sebe. Máš tu práce víc než dost...
rušení.jpg
rušení.jpg (20.92 KiB) Zobrazeno 5536 krát

[MUR50] Neratovice-Lobkovice; Kostelecká č.2; oba směry
[MUR50] Neratovice-Lobkovice; Kostelecká č.2; oba směry
[MUR50] Neratovice-Byškovice; Pražská č.2; oba směry
[MUR50] Neratovice-Byškovice; Pražská č.1; oba směry
[MUR50] Úvaly; Jírenská; oba směry
[MUR50] Úvaly; Jírenská; oba směry
[MUR50] Plzeň; Folmavská č.1; oba směry
[MUR50] Plzeň; Folmavská č.2; oba směry
[MUR50] Plzeň; Koterovská(U Seřadiště) č.2; oba směry
[MUR50] Plzeň; Koterovská(U Seřadiště) č.1; oba směry
[MUR50] Kly - Krauzovna; č.2; oba směry
[MUR50] Kly - Krauzovna; č.1; oba směry
[MUR50] Kyjov-Bohuslavice; č.3; oba směry
[MUR50] Nové Ouholice; č.1; oba směry
[MUR50] Nové Ouholice; č.2; oba směry
[MUR50] Postřižín; Teplická č.1; oba směry
[MUR50] Postřižín; Teplická č.2; oba směry
[MUR50] Sokolov; Sokolovská č.1; oba směry
[MUR50] Sokolov; Sokolovská č.2; oba směry
[MUR50] Sokolov; Závodu míru č.2; oba směry
[MUR50] Sokolov; Závodu míru č.1; oba směry

Rovnou upozorňuji, že u všech jedenadvaceti bodů čáry vidět jsou (k prvním čtyřem jsem dal přímý odkaz pro důkaz) a nečekej, že to někdo zaměří za tebe a pošle ti to k milostivé autorizaci.
Kdyby ti čáry něco zakrývalo (třeba kamion) a nevěděl sis s tím rady, klidně se zeptej - poradím.

A pokud už nebudeš reagovat, bude to jedině dobře. Protože zatím z tebe nic rozumného nevypadlo...
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: info rychlost

Příspěvekod Jarynek v 20.11.2020, 14:53

Jirásku, kde jsi? :lol1:
Všechno mě ukradli, nebo jsem to ztratil...
Uživatelský avatar
Jarynek
 
Příspěvky: 49
Registrován: 21.4.2010, 19:13
Bydliště: 200m sv. od nejbližší hospody


Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron