autokamera v Rakousku

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

autokamera v Rakousku

Postby konf14 on 22.5.2023, 18:03

Před lety jsem se dozvěděl, že v Rakousku jsou zakázané autokamery. Resp. jsou prý povolené, ale za podmínek, že vás v tom kdejaký obecní policajt může vykoupat. A že flastry za to jsou astronomické...
Nechalo mne to tenkrát v klidu, do Rakous jsem se nikdy nechystal. To spíš mne víc strašilo Německo s jejich honbou za upozorňováním na radary.
Ale před pár týdny jsem se potuloval po jihu (Jižní Čechy a Vysočina) a napadlo mi, že část trasy projedu Rakouskem. Máme tady to EU, hraniční kontroly žádné, tak co by ne. Tak jsem u nich strávil asi hodinu, a ještě si u toho dovolil zastavit u nějakého krámu...
Asi za týden, při rozhovoru se známým, mi najednou docvaklo, že jsem to bývalé mocnářství projel s nasazenou a zapnutou autokamerou! A nic se mi nestalo! To byla klika!
Sice nehodlám už do Rakouska nikdy jet, ale to jsem kdysi říkal taky a jak to dopadlo. Proto jsem si pro podobné případy spatlal GPI, kdy navigace 200 metrů před přechodem zařve "sundat autokameru". Doslova zařve - hlášku jsem zvlášť zesílil, aby ji něco nepřehlušilo a já ji nepřeslechl.
Samozřejmě s omezením daným navigací, kdy to zařve i při návratu. To prostě u Garmina odstranit nelze, ten nepracuje s nějakým azimutem.
Pokud někdo trpí stejným neduhem jako já, že má autokameru a zapomíná kde ji může nebo nemůže použít (a ještě k tomu má navi Garmin), pro toho přikládám GPI.
Attachments
sundat autokameru.zip
(110.66 KiB) Downloaded 49 times
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Posts: 229
Joined: 3.1.2014, 21:03
Location: Sudety

Return to Tvorba

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron