německý zákaz upozorňování na radary

Rady, tipy a zkušenosti se zahraničnímy POI

německý zákaz upozorňování na radary

Příspěvekod stst2 v 21.2.2020, 14:28

Tak prý ten zákon není moc dokonalý. Šofér sice nemůže mít upozornění na měření, ale jeho spolujezdec si může dělat co chce. Ovšem nesmí řidiče varovat... :grin: :grin:

A taky prý nejsou zakázané telefonáty naživo do rádia. Což ale já neuplatním, protože německy si pamatuji jen jednu větu, kterou jsem se naučil jako dítě na pionýrském táboře v endéer. Tu jsem uměl hned a pamatuji si ji až do dneška: majne líbe, kome fike.

https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/n ... ijit-draho
stst2
 
Příspěvky: 120
Registrován: 17.9.2016, 9:04

Re: německý zákaz upozorňování na radary

Příspěvekod konf14 v 29.2.2020, 19:19

Já si pořád myslím, že tohle nařízení je nevymahatelné a v tomto článku mi dává za pravdu jeden německý právník Winter:

Winter ve svém rozboru zdůrazňuje především to, že samotná instalace takové aplikace není nezákonná, protože v tu chvíli by se ilegálními stala snad většina současných navigací. I kdyby ale bylo, pro policii by bylo obtížné instalaci prokázat. A zákaz samotného používání činí celou novou normu v praxi nevymahatelnou.

Podle Wintera policie nemůže prohledávat auto bez důvodného podezření, aby se zmocnila vašeho telefonu, následně opět bezdůvodně nemůže kontrolovat obsah samotného zařízení. A i kdyby si nějaký, později snadno rozporovatelný důvod našla, pořád dokáže pouze instalaci, prokázání jejího použití by byl další složitý úkol.
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: německý zákaz upozorňování na radary

Příspěvekod Gumídek v 1.3.2020, 13:27

Jasně. Německý právník. Ale to zapomněl říci, že v německém zákoně je obezlička. Pokud se někdo bude s nimi soudit, tak Němci si s nevinou hlavu lámat nemusejí. Stačí k odsouzení, že soud nabyl přesvědčení. A to prosím bez důkazů....Už to zažila na vlastní kůži spousta lidí, zvlášť cizinců....Málokterý občan cizího státu má za 1) Tolik peněz, aby si mohl najmout německého právníka. 2) A málokterý cizinec u,í plynně německy, aby se mohl pustit do právního boje s německou justicí. A to Němci velmi dobře vědí...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na Zahraniční POI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron