Vše o navigacích značky iGO a Mio
Odeslat odpověď

Aktualizace radaru pro MIOMAP

26.11.2007, 12:46

Aktualizace mobilnich, stacionarnich, usekovych a semaforovych radaru.

Aktualizace radaru pro MIOMAP

26.11.2007, 12:54

Dnes jsem se pres vsechny navody prokousal az k samotnemu updatovani vsech radaru do MioMap. Neupdatoval jsem soubor "SpeedCams.mtc" ale " POIUpdates.upd", ktery ma v originalni instalaci MioMap 0kB.

Zatim jsem nenasel zadny problem nebo nefunkcnost nektereho pridaneho radaru a funguji uplne stejne a na stejne pozici jako u TomTom 6.

Pokud bude nekdo chtit AKTUALNI SOUBOR, staci si o neho napsat. Posledni aktualizace souboru 26.11.2007 ve 12:31 :palce:

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

26.11.2007, 21:12

PoiUpdates není optimalizovaný, Henry pracuje ne zveřejnění možnosti stažení radarů CZ ve formátu speedcams.mtc

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

26.11.2007, 21:26

... navíc si neuvědomuji, že bych někdy dal souhlas se šířením našich POI někomu jinému, než společnosti GARMIN a MIO... Pokud si to nepostřehl, POI z POI.cz jsou výhradně pro soukromé účely osoby, která si je od nás stáhne a není povoleno je dále šířit!

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

27.11.2007, 8:54

Rossini:
Ja v tom nevidim nic spatnyho. Podle me je to to same jako kdyz si POI stahnu a nahraju do TomTom. S tim rozdilem, ze jsem POI predelal do souboru pro MioMap. Akorat jsem tim usetril praci par lidem odsud, kteri maji MioMap a jezdi bez radaru.
Ale pokud mas jinej nazor, tak s tim nic nenadelam. Ty ses tu sef :lol:

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

27.11.2007, 10:26

Tady kolega vlastní, jak pozoruji, PDA Mio, jako já, takže si nemyslím, že by s POI s POI.cz běžel někam mimo naše-vaše účely... :zamysl:
Taky bych si raději stáhnul hotový soubor speedcam pro MioMap

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

27.11.2007, 10:39

TheMylan píše:Tady kolega vlastní, jak pozoruji, PDA Mio, jako já, takže si nemyslím, že by s POI s POI.cz běžel někam mimo naše-vaše účely... :zamysl:
Taky bych si raději stáhnul hotový soubor speedcam pro MioMap


Ja v tom taky nic nevidim... Spis nechapu v cem je vlastne problem...

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

27.11.2007, 10:49

No, já v poslední době pozoruji, že komunita MIO šíří naše radary na další servery bez našeho svolení. Vzhledem k tomu, že se ty MTC soubory objevují i v zahraničích serverech, jsem velmi rozladěn z výše psaných vět typu "kdo chce mtc (myšleno naše upravené POI), napište si...". On totiž potom přijde nějaký "tatin" nebo co já vím jaký uživatel, pře-uploaduje to mtc na nějaký server .eu a já bych střílel... Jej to stojí sekundu, aby shodil tříletou práci 30lidí, dělajících zdarma něco pro Vás...

Takže důvod, proč nerad vidím tyto podnikavce nabízející naše POi je jasný... Chystáme svoji vlastní verzi mtc, potom již doufám bude klid...

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

27.11.2007, 11:02

Pokud to tak chodí, tak je to samozřejmě špatně a střílet by se opravdu mělo :pistol:
Ale vidím, že na fotce se tvoje rozladěnost zatím neprojevila, to bych ti měl spíš pučit tu svoji... :D

Když bude mtc zde na POI tak budeme štastní a krásní ... :D

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

27.11.2007, 11:02

rossini píše:No, já v poslední době pozoruji, že komunita MIO šíří naše radary na další servery bez našeho svolení. Vzhledem k tomu, že se ty MTC soubory objevují i v zahraničích serverech, jsem velmi rozladěn z výše psaných vět typu "kdo chce mtc (myšleno naše upravené POI), napište si...". On totiž potom přijde nějaký "tatin" nebo co já vím jaký uživatel, pře-uploaduje to mtc na nějaký server .eu a já bych střílel... Jej to stojí sekundu, aby shodil tříletou práci 30lidí, dělajících zdarma něco pro Vás...

Takže důvod, proč nerad vidím tyto podnikavce nabízející naše POi je jasný... Chystáme svoji vlastní verzi mtc, potom již doufám bude klid...

Tak to samozdrejme chapu, ale tohle bylo mysleno pro nas na POI.cz kdo ma ve sve navigaci MioMap a nema moznost si poi predelat jako ja. Tim jsem chtel nekomu ulehcit praci a nemel jsem v umyslu davat to nekam na jinej server.A s tim ze to da nekam nekdo jinej nenadelame nikdo nic. To uz je hold cesky narod...

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

27.11.2007, 14:57

ok, v poho. Pokud je to jen tady tak je vše ok, zatím nám MIO radary "kulhají", tak to bude přínosem. Doufám, že brzy Vám to budeme "generovat" přímo - stejně jako ostatním...

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

27.11.2007, 19:26

Tak pokud to nebude vadit, budu soubor kazdy tyden aktualizovat. Akorat nevim jak ho pridat sem, aby si jej mohl kazdy stahnout :(

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

27.11.2007, 22:19

rossini píše:ok, v poho. Pokud je to jen tady tak je vše ok, zatím nám MIO radary "kulhají", tak to bude přínosem. Doufám, že brzy Vám to budeme "generovat" přímo - stejně jako ostatním...


Furt sem se od tebe na týhle diskuzi http://drobecek.net/forum/viewtopic.php?p=8545#8545 nedověděl,jestli je na závadu,že šířím radary od vás z http://WWW.POI.CZ .Pokud jsi si to Readme ode mě z podpisu skutečně četl,hned na začátku je uvedeno že údaje o radarech čerpám od vás...
Takže Tvoje jasná a jednoduchá odpověd na mojí otázku.Vadí ti ten soubor volně ke stažení nebo ne???
Pokud je touha,link na ten soubor dám i sem.Není problém.Od nikoho za to nic neberu,nechci a vycházím z toho,že je fajn,pokud ten soubor někdo použije a je mu ku prospěchu.Je tam cca 1900 radarů z ČR.Není to dokonalý řešení,ale je to funkční.Tvůj výraz "zatím nám MIO radary "kulhají" ",mi přijde hodně,ale hodně nepřesnej.Radary od vás se nedají překonvertovat do funkční podoby.Měl sem pár reakcí na ten soubor ode mě a většinou pozitivních...
To,že někdo nahrává vaše radary někam na server je podle mě zkreslený tvrzení.U většiny "vašich" radarů není uveden směr měrění,a ten si dotyční,kteří je na ten server dávají musí doplnit...To všechno dělaj z toho důvodu,že u vás na http://WWW.POI.CZ soubor SpeedCams.mtc prostě nejde vytvořit.Jinej důvod to nemá...Píšeš,že s Henrym pracujete na souboru SpeedCams.mtc a ten bude volně ke stažení.Pokud vím,Henry už kdysi tohle téma zkoušel,ale asi to není nic jednoduchýho.Takže držím palce,ať vám to klapne.
Díky ti za odpověd,snad se jí dočkám...
Martin Kasnar
Naposledy upravil Taxi dne 27.11.2007, 22:53, celkově upraveno 1

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

27.11.2007, 22:45

Vadí mi přenášení našich POI na konkurenční servery typu gps-support atd... Nevadí mi, že ve fórech dáváš k dispozici něco, co my "zatím" neumíme. Vím, že děláš pro MIO komunitu hodně, moje reakce v onom vlákně jsou doufám zřetelné a jasné. Jednoduše se netýkají Tebe ale lidí, kteří se netají tím, že naše POI migrují na jiné systémy bez našeho vědomí, svolení a v rozporu se zákony.

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

27.11.2007, 22:56

rossini píše:Vadí mi přenášení našich POI na konkurenční servery typu gps-support atd... Nevadí mi, že ve fórech dáváš k dispozici něco, co mi "zatím" neumíme. Vím, že děláš pro MIO komunitu hodně, moje reakce v onom vlákně jsou doufám zřetelné a jasné. Jednoduše se netýkají Tebe ale lidí, kteří se netají tím, že naše POI migrují na jiné systémy bez našeho vědomí, svolení a v rozporu se zákony.


Eště sem ten svůj dotaz "malinko" editoval a ty si mi mezitím už odpověděl.
Dík za Tvojí odpověd a pokud je zájem,tady máš ten link http://www.taxiweb.ic.cz/POIUpdates.zip
Čus
Odeslat odpověď