Aktualizace radaru pro MIOMAP

Vše o navigacích značky iGO a Mio

Moderátor: Scorpio_cz

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

Příspěvekod Henry v 3.1.2008, 1:13

Tak jsem upravil polohy u některých radarů (ta šedesátka, sedmdesátka a úsekáče) na evropské podle Mia a Garmina (TT nemám momentálně k dispozici) a posunul jsem je do pruhů podle navigace. Můžete to někdo otestovat. Problémem Mia je to, že radar, který je kousek vedle (v příkopě ;) ) prostě ignoruje, ostatní navigace s tím problém nemají. Proto je nutné, abyste hlavně vy - uživatelé iGo a Mio pozice radarů zpřesňovali - dávali je do správných pruhů atd.

Ono třeba souřadnice radaru mohou být zde zadány úplně přesně (např. podle fotomap), ale pokud Teleatlas má cestu zaměřenou trochu mimo anebo iGo/Mio si cestu zjednoduší (do jednodušších polygonů), aby mapové poklady nezabíraly tolik místa, tak se prostě bod může zobrazit mimo cestu. Naštěstí iGo i TomTom používají stejné mapové podklady a Topo mapa anebo Autoatlas od Picodasu pravděpodobně ze stejných dat vychází, takže upřesnění radarů "na silnici" může teoreticky způsobit problém Navigonu a ostatním navigacím s mapovými podklady Navtequ.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

Příspěvekod Taxi v 3.1.2008, 6:03

Hlavní problém je v tom,že uživatelé,kteří vám dávají souřadnice radarů,dávají přesně ty,kde policajti a nebo ten radar stojej.Pro navigace mio je to bohužel špatně.Soubor upd,kterej sem "spáchal" už s tímhle počítá a já sem ty radary zadal přímo na silnici :lol: .Takže si je navigace mio najde a ignoruje je minimálně...
Problém se souborem upd je hlavně ten,že pokud si upravíte nějakej radar podle sebe,aktualizací ode mě o tu upravu přijdete :cry:
redakce POI se skutečně snaží a soubor mtc udělal velký pokroky.Myslím,že časem bude určitě OK.
Uživatelský avatar
Taxi
 
Příspěvky: 6
Registrován: 12.6.2007, 13:22
Bydliště: Kladno

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

Příspěvekod Jasper v 3.1.2008, 8:41

Chlapi držím palce a přeju si aby ten problém byl opravdu v umístění radarů. Rád Vám budu v Praze dělat "testovače" i když zrovna ta Evropská je pro mě trochu z ruky. Pořád mám ale pocit že v tom umístění radrů to není. Jjezdím každé ráno v Praze 9 ulicí "Za černým mostem" v okamžiku odbočení do "Cíglerovy" jsem krátce upozorněn na radar umístěný na "Chlumecké" (109245) který je opravdu totálně mimo můj směr jízdy. Takže se mi v některých chvílích zdá že je to naopak citlivější.
Mio C520FT+,iGo8 8.0.0.44366
Skin Riks 2.6 tS+, Unlock MioPocket
http://forum.entershop.cz/index.php
http://tomasii.cdc.cz/
Uživatelský avatar
Jasper
 
Příspěvky: 35
Registrován: 29.7.2007, 9:30
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

Příspěvekod Henry v 3.1.2008, 9:20

Je to tak, jak píše Taxi - radary jsou většinou umísťovány tam, kde stojí. Toto jsem chtěl probrat na srazu adminů, ale ten se bohužel odsouvá z ledna pravděpodobně na únor.
Já bych byl pro, aby se radary umísťovali na cestu a ještě pokud možno do pruhu ve kterém se měří. Z toho je pak možné i odvodit směr měření.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

Příspěvekod maila87 v 3.1.2008, 16:28

Tak s těmi radary to mohu potvrdit. Několikrát týdně jezdím přes Říčany a tam je radar v boční ulici. To stejné na Evropské u přechodu směr letiště. Jinak mi MIO radary občas hlásilo, občas ne. Používal sem Taxiho .upd
Ale jinak super práce :jupi:
maila87
 
Příspěvky: 10
Registrován: 1.11.2007, 10:32

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

Příspěvekod Jasper v 6.1.2008, 10:49

Zdravím všechny tak jsem o víkendu otestoval ten Váš soubor *.mtc. Měl jsem cestu po Evropské. Jel jsem směrem od letiště a výsledek je následující.

1. mobilní radar 2366 směr z centra nebyl detekován při nastaveném směru je to správně protože jsem jel v opačném směru
2. stacionární radar 71007 - detekován správně
3. úsekový radar 108071 - 108072 - detekován správně.
4. mobilní radar 6893 - detekován správně

Takže je vidět že ta změna pomohla.
Cestou na letiště a potom zpět jsem samozřejmě jel přes spoustu dalších radarů tak tady je výsledek těch neupravených.

1.úsekový radar Jižní spojka 108111 - 108112 - detekován správně ale ukončení je cca 50 m za skutečnou čarou konce úseku.
2.úsekový radar Dobřížská 108119 - 108120 - počátek úseku byl detekován ale jako limit mi to ukázalo rychlost 112 km/h. Konec úseku nebyl detekován
vůbec a Mio vesele odpočítávalo.
3.stacionární radar Patočkova 71008 - detekován správně
4.mobilní Bělohorská 109230 - detekován správně
5.úsekový Bělohorská 108074 - 108075 - nebyl detekován vůbec
6.stacionární ČSL Armády 71010 - detekován správně
7.stacionární V Holešovičkách 17671 - detekován správně
8.mobilní V Holešovičkách - 6839 - nedetekován (je hodně mimo silnici)
9.mobilní Liberecká 109439 - detekován správně.

Když zjistím něco dalšího tak dám vědět.
Mio C520FT+,iGo8 8.0.0.44366
Skin Riks 2.6 tS+, Unlock MioPocket
http://forum.entershop.cz/index.php
http://tomasii.cdc.cz/
Uživatelský avatar
Jasper
 
Příspěvky: 35
Registrován: 29.7.2007, 9:30
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

Příspěvekod ruzahonza v 8.1.2008, 19:04

Zdravim je možné někde stáhnout rovnou upravený soubor do navigace moi s tím koncem .mtc Jsem uplnej nováček. Díky moc za radu :usmev:
HTC S710 VOX + GPS Nokia LD3W (TomTom 5.02), Navigace MIO C520
ruzahonza
 
Příspěvky: 3
Registrován: 27.10.2007, 13:09

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

Příspěvekod Jirásek v 8.1.2008, 19:38

V Uživatelském panelu na záložce Nastavení online.poi.cz si nastav Zobrazení pro iGO/Mio (txt/mtc):. Potom se ti na Online.POI (nahoře nad seznamem kategorií) objeví ikonka (disketka) přímo pro stažení.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Předchozí

Zpět na iGO / Mio

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron