Jak dostat POI do navigace iGO?

Vše o navigacích značky iGO a Mio

Moderátor: Scorpio_cz

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvekod V v 29.7.2007, 22:09

Dobre, v tom pripade se omlouvam že potřebuju pomoct.
myslim že když si ale každej sáhne do duše tak víc o má legalně a co ne. Tak iGO zdar a hodně úspěchů
V
 

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvekod fullsoft v 1.9.2007, 19:11

Kdo marně shání program PoiConvert ze stránky http://igo.atw.hu/pages/igo2.html a neustále mu to ukazuje chybu 404 tu mám řešení - stahujte přímo tady - http://users.atw.hu/igo/files/poiconvert.exe
fullsoft
 
Příspěvky: 1
Registrován: 20.8.2007, 0:11

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvekod Skipy v 10.9.2007, 19:34

Mám problém s IGO POI EXPLORERem. Podle návodu dám import from file a najdu soubor igo.db. Program vyhodí info že databázi naimportoval ze souboru igo.db, ale bohužel nikde nic. Verzi IGA mám 2006+. Nevíte někdo co s tím?
Skipy
 
Příspěvky: 1
Registrován: 9.9.2007, 10:24

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvekod Sidon v 20.9.2007, 14:31

Nevíte prosím někdo zda je možné do POI Exploreru dostat nějaké jiné ikony než ty co tam jsou defaultně? A nebo jak přihrát nějaké další ikony k těm co jsou v iGO (PPC)?
Sidon
 
Příspěvky: 18
Registrován: 28.5.2006, 14:13

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvekod Docent v 20.9.2007, 21:01

Zkus prostudovat tento thread, třeba tam odpověď najdeš.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvekod Sidon v 21.9.2007, 6:10

Tam už jsem taky koukal, prošel jsem to všechno a na nic jsem tam nenarazil :(
Sidon
 
Příspěvky: 18
Registrován: 28.5.2006, 14:13

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvekod ClonyXXL v 10.10.2007, 10:45

Ahoj kluci! Všechny vás zdravím!
Stal jsem se novopoečeným majitelem iGO (vlastním ho pár dní) a chtěl bych si do iGO přidat nějaké POI - konkrétně radary. Po přečtení tohoto fora jsem poněkud zmaten, jak se to vlastně dělá. Navíc mám dojem, že třeba návod na první stránce tohoto vlákna je přece jen staršího data a z příspěvků mám pocit, že dneska se to MOŽNÁ dá přidat o mnoho jednodušeji než dřív. Z poi.cz se třeba už dají stahnout radary v txt podobě přímo pro iGO. Navíc v návodu na první stránce se mi nezobrazí ani jeden obrázek, což by jistě taky pomohlo.
Chtěl jsem vás tedy poprosit:
Nenašel by se někdo, kdo by tento postup "aktualizoval" na současný stav? Pokud možno polopatě pro nás lamy? A taky jak vlastně dostat ikony k daným poi do iGA? Jak jsem postřehnul, jen radary mají několik druhů ikon.

Ještě jednou se přimlouvám za nás lamy a předem mnohokrát děkuji, že mě neodpálkujete stylem "přečti si fórum". Je tu toho tolik, že bych to snad četl měsíc. A ještě bych měl zmatek.
Ještě jednou díky moc!!!
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvekod Docent v 10.10.2007, 20:47

Pro lamy...a ještě tady.
Já to alespoň podle toho rozchodil. A samozřejmě podle tohoto threadu, sorry, pokud nejsi ochoten si přečíst 5 stránek diskuse, pochybuju, že bude někdo ochoten dělat ti z těch 5 stránek vejcuc...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvekod ClonyXXL v 11.10.2007, 17:19

Díky za odkazy!
Ochoten si přečíst 5 stránek jsem, co by ne. Jen jsem nějak nabyl dojmu, že dneska se to už dělá jinak než je datum na první stránce. Když¨ne, tak ne. Udělali to tak všichni, udělám to i já. V každém případě díky!
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvekod Docent v 11.10.2007, 19:10

Dělá se to pořád stejně, autor iGO POI Exploreru zřejmě ustrnul ve vývoji a ta verze je první a zatím poslední (nebo jsem jinou nenašel). Nějaký poznatek k POI v iGO je ještě v tomhle threadu.
Problém není s radary, ty se stáhnou odsud v txt souboru a iGO si je přechroustá samo. Problém je s ostatními POI, jak v onom odkazu popisuju - diakritika, čárky v názvu POI, délka souboru, uvozovky...

A protože mně velký Henry 8-) bohužel dosud neodpověděl na zdvořilé dotazy k uvozovkám a k češtině, tak jsem to vyřešil tak, že těch pár kategorií, které mne v iGO zajímají, jsem si upravil k obrazu svému a pokud se něco změní, tak to prostě změním ručně, stahovat odsud celý soubor pro iGO a pak ho pokaždé celý upravovat, by byla práce pro masochistu :evil: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvekod Henry v 11.10.2007, 21:50

Máš tam ten středník. Mimochodem to je velká chyba iGO, text chtějí na začátku a konci označit uvozovkama, ale pak to ignorují...
Psal si, že problém je i s uvozovkama v textu, ty se ale ve výstupu pro iGO už dávno přeměňují na apostrof!?!
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvekod Docent v 12.10.2007, 0:27

Henry, já jsem děsně otravnej, ale nedám si pokoj :zamysl: :
První čárku v názvu nechat, všechny další vyměnit za středník (pokud to tedy lze).
Uvozovky - když to dám do iGO tak, jak to stáhnu, tak to ty uvozovky v názvu nechá, např. "Cukrarna;Nove Mesto n. Metuji;Husovo nam.".
igo_cukrarna.jpg
Název s uvozovkami v iGO POI Explorer
igo_cukrarna.jpg (80.2 KiB) Zobrazeno 11256 krát


Když je v nějakém textovém editoru odstraním, tak v už v tom názvu v iGO POI Exploreru nejsou. Pokud jsou uprostřed názvu, tak to jsem ještě nezkoušel.

Pro iGO je ideální např. :
Cukrárna Nové Město n. Metují, Husovo nám.; Po-Pá 9-17; So 9-13
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvekod Henry v 12.10.2007, 12:47

Ty uvozovky tam ale dávám, protože to tak chtěli majitelé iGO!
Omlouvám se iGO - chyba není v něm, ale v programu POI Explorer.
Nainstaloval jsem si ho a provedl tyto úpravy:
Odstranil jsem uvozovky okolo názvu,
pokud v prvních deseti znacích názvu bodu je čárka, tak ji zaměňuji za tečku (např. v kategorii Nízké podjezdy),
od jedenáctého znaku povoluji jedinou čárku, další zaměňuji za středník
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvekod Docent v 12.10.2007, 22:22

Henry, ta tečka do 10 znaků tam má nějaký význam? Ta tečka místo čárky bohužel dost názvů v kategorii rozhodí, viz obr.
tecka v nazvu.png
tecka v nazvu.png (6.98 KiB) Zobrazeno 11217 krát
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvekod Henry v 12.10.2007, 23:48

Ta tečka tam je, protože jsem na testování úplně náhodou vybral nízké podjezdy, a tak se v POI Exploreru objevilo v názvu třeba pouze "2" a v poznámce: "50 blablabla".
Tak já tam dám záměnu čárky na tečku v prvních třech znacích, OK?
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

PředchozíDalší

Zpět na iGO / Mio

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron