i Go Amigo

Vše o navigacích značky iGO a Mio

Moderátor: Scorpio_cz

i Go Amigo

Příspěvekod jich38 v 15.11.2009, 19:31

Zdravím všechny zkušené navigátory.
Potřebuji radu. Hned na začátku přiznávám, že jsem začátečník a tudíž mám i delší vedení a vyžaduji polopatické vysvětlování. Můj problém: dostal jsem se k navigaci Navon. Po zapnutí se na mě tváří, že je v ní iGo Amigo. Nemám v ní však žádné POI. Dle různých diskusních fór jsem se dověděl, že POI do Amiga musím nahrát pouze ve formátu kml. Stáhl jsem si POI v kml na kartu a tu zasunul do navigace, po zapnutí navi nenastala žádná změna, žádné avizované načítání a rozbalování. Vše se tváří jako bych nic neudělal. Žádné POI v navigaci se neukazují. Na kartě už byly však nainstalované POI, tuším že Francie, ale ve formátu "France.poi". Jak mohu tedy nahrát POI z ČR a dostat je do mé navi.
Díky za odpověď a trpělivost :-))
jich38
 
Příspěvky: 3
Registrován: 28.9.2009, 15:10

Re: i Go Amigo

Příspěvekod Jirásek v 15.11.2009, 19:38

Zdravím ve fóru.
Zadej do políčka HLEDAT (tady na fóru) heslo amigo. Je to kouzelná funkce. Možná najdeš recept na svůj problém.
viewtopic.php?f=12&t=2758 ::prav::
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: i Go Amigo

Příspěvekod Docent v 15.11.2009, 20:15

jich38 píše:dostal jsem se k navigaci Navon.

Kouzelný obrat :koul: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: i Go Amigo

Příspěvekod Scorpio_cz v 15.11.2009, 21:25

jich38 píše:Zdravím všechny zkušené navigátory. Potřebuji radu ... Stáhl jsem si POI v kml na kartu ...


Kampak na tu kartu jsi .kml soubor stáhnul ? Zdalipak to bylo do \amigo\content\userdata\poi\ :zamysl: ?
Pokud nikoli, zkus to znovu ... a vlož soubor do zmíněného adresáře \amigo\content\userdata\poi\ :doutnik: !
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: i Go Amigo

Příspěvekod jich38 v 17.11.2009, 14:53

Zdravím,
.kml soubor jsem si stáhl do \amigo\content\poi. Tady už jsem našel i zahraniční POI. Ovšem soubory byly označené .poi. Po vložení se nic nestalo. Zkoušel jsem i zahraniční soubory vymazat, ale to se mi nepodařilo, neboť mi to hlásí, že jsou chráněny proti přepsání. :osli: :zed:
jich38
 
Příspěvky: 3
Registrován: 28.9.2009, 15:10

Re: i Go Amigo

Příspěvekod Scorpio_cz v 17.11.2009, 16:25

Prosím čti pečlivě : \amigo\content\userdata\poi\ :mad2:
(To opravdu není \amigo\content\poi\ :hmm:)
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: i Go Amigo

Příspěvekod jich38 v 17.11.2009, 17:24

Bingo!!!
Jsi jednička!! :palce: Všude tě budu chválit. Nechal jsem se ošálit místem originál nahraných .poi. Předělal jsem to podle tebe a funguje to. Ještě se mi ale neukazují ikony. :zamysl: Nevíš co s tím?? Každopádně díky za pomoc.
jich38
 
Příspěvky: 3
Registrován: 28.9.2009, 15:10

Re: i Go Amigo

Příspěvekod Scorpio_cz v 17.11.2009, 18:22

S ikonama je to u iGO / Amigo trošku komplikovanější.
Nevím o žádném jednoduchém způsobu jak jim vnutit místní ikony.

Podívám se večer na detaily a napíšu ... tady jsou dva základní kroky jak aktivovat zobrazování ikon user POI :
- pro každou kategorii / podkategorii se musí vybrat v menu iGO/Amigo ikona z nabídky systmému
- v system.txt se musí povolit ukazování "defaultní" ikony (ta se pak ukazuje pro kategorie bez vlastní ikony)

EDIT : Tak zpět na stromy ... ikony nevidím a nepodařilo se mi je aktivovat - budu hledat dál.
U iGO8 výše uvedený způsob funguje, u Amigo nikoli :nositka:
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: i Go Amigo

Příspěvekod TheIce v 26.3.2010, 10:38

Zdravím, vím že toto vlákno už je nějakou dobu vychladlé.
1. bych chtěl poděkovat, protože mě taky pomohl
2. bych se chtěl zeptat, jestli se dá nějakým způsobem navigovat na jeden ze mnou přidaných bodů zájmu. Jelikož, když dám trasa - hledat - Najít POI a dám hledat - vypíšu název který vím, tak mi to najde asi 300 jiných cílů :(

jak navigovat pouze tam kam chci a bez toho, abych se prodíral stovkami nepotřebných POI
TheIce
 
Příspěvky: 4
Registrován: 11.3.2010, 12:23

Re: i Go Amigo

Příspěvekod Scorpio_cz v 26.3.2010, 11:19

Podívám se na to. iGO8 nebo AMIGO? Verze ? Skin?
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: i Go Amigo

Příspěvekod TheIce v 26.3.2010, 11:39

Nav N Go iGO 8.3.4.117940 - skin se jmenuje diMkaspecter v 1.1.11d

ale zjistil jsem že když napíšu ten název toho poi, tak to nic nenajde, ale když jsem dal hotovo bez toho aniž bych cokoliv napsal, tak se mi tam zobrazili všechny ty body zájmu (skusil jsem smazat všechny ostatní, jak ve složce user/poi, tak přímo ze složky poi kde byli body zájmu pro jednotlivé státy. takže mi tam zůstalo jen to co jsem tam dal já)
TheIce
 
Příspěvky: 4
Registrován: 11.3.2010, 12:23

Re: i Go Amigo

Příspěvekod TheIce v 26.3.2010, 11:52

Scorpio_cz píše:S ikonama je to u iGO / Amigo trošku komplikovanější.
Nevím o žádném jednoduchém způsobu jak jim vnutit místní ikony.

Podívám se večer na detaily a napíšu ... tady jsou dva základní kroky jak aktivovat zobrazování ikon user POI :
- pro každou kategorii / podkategorii se musí vybrat v menu iGO/Amigo ikona z nabídky systmému
- v system.txt se musí povolit ukazování "defaultní" ikony (ta se pak ukazuje pro kategorie bez vlastní ikony)


tohle jsem moc nepochopil :( nešlo by to nějak polopatičtěji :)
TheIce
 
Příspěvky: 4
Registrován: 11.3.2010, 12:23


Zpět na iGO / Mio

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron